Omsk – Novokuzněck 1:4 (kon.) | Barys – Novosibirsk 3:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 2:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Vladivostok 3:0 (kon.) | Petrohrad – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Spartak Moskva – Soči 4:3 (kon.)
SKA Petrohrad
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 10.10.2015, 16:00 • Ice Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce! SKA Petohrad nepředvedl v utkání s Lokomotivem Jaroslavl špatný výkon, nicméně nedokázal proměnil své šance, a prohrál 0:3 !

V první třetiny byl lepší domácí celek, nicméně skóroval pouze Lokomotiv! Hned v šesté minutě se prosadil Andrej Loktionov, který využil odrazu puku od mantinelu. SKA následně mělo k dispozici dvě přesilové hry, ani z jedné však nedokázalo udeřit. A tak se Lokomotiv prosadil čtyři sekundy před koncem třetiny, kdy se trefil Petri Kontiola!

První polovina druhé třetiny vyšla opět lépe Petrohradu, který měl k dispozici hned dvě přesilové hry! Ani z jedné se však nedokázal prosadit! Následovala přesilovka Jaroslavle, která se přeměnila na přesilovou hři 5 na 3! Hosté byli trpěliví, a po skvělé kombinaci skóroval Jegor Averin!

V poslední třetině se spíše utkání dohrávalo, Lokomotiv si hlídal svůj náskok, který také udržel. Hostující brankář Murygin podal velmi povedený výkon, a může ho těšit vychytaná nula!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Žadný český ani slovenský hokejista do utkání nezasáhl.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou! (18:56:09)

59:09
    Kovalčuk poslal z pravé strany přihrávku na modrou, odkud vypálil Maxim Čudinov, jehož ránu však kryl Murygin!

58:54
    Petrohrad kombinuje v útočném pásmu, nicméně jeho hře chybí jednoznačně střelba!

58:15
    Petrohrad si zahraje v samotném závěru sedmou přesilovou hru v tomto utkání! Na trestnou lavici míří Malcev!

57:19
    Petri Kontiola si ve středním pásmu vyměnil kotouč s Apalkovem, a dostal se z levé straně ke střele. Koskinen byl však na svém místě!

56:39
    Přes pravou stranu to zkoušel Ilja Kovalčuk, který však neprošel přes dobře bránícího Kronwalla.

56:01
    Lokomotiv zvládá závěr utkání velmi dobře, a svého soupeře nepouští na dostřel Murygina! Ten by si za dnešní výkon vychytanou nulu opravdu zasloužil!

54:40
    Petrohrad tentokrát kombinuje v útočném pásmu, na ledě je první formace, která se však do zakončení zatím nedostala!

53:21
    Kartajev je zpět na ledě, a Lokomotiv přežil i své šesté oslabení v tomto zápase!

52:58
    Petrohradu se však druhá polovina přesilové hry vůbec nedaří, a Lokomotiv v pohodě brání svůj tříbrankový náskok.

51:59
    Petrohrad se tentokrát konečně dočkal vytoužené branky, nicméně ta není uznána! Střelu Jakovleva totiž tečoval z pravé Kontiola, nicméně měl hůl příliš vysoko!

51:21
    Petrohrad si zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří hostující Vladislav Kartjajev!

50:43
    Do útočného pásma zavezl kotouč Jevgenij Dadonov, následně proběhal na pravé straně předávka s Čudinovem, který zkusil kotouč nahodi na branku. Jeho střela však mířila mimo!

50:08
    Michail Pašnin se pokoušel lehkým nahozením dostat kotouč na Apalkova. Tomu se však nepodařilo kotouč zpracovat, a ten skončil na zakázaném uvolnění.

49:09
    Teď se pokoušel o nápravu domácí kapitán Ilja Kovalčuk, který to zkoušel z levé strany. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou!

48:44
    Jaroslavl je v posledních minutách jednoznačně aktivnější, a nevypadá to, že se Petrohrad nějak hnal za vítězstvím!

48:08
    SKA získalo kotouč ve vlastní třetině, a Jevgenij Dadonov velmi rychle postupoval vpřed. Jeho potup však zastavil skvělým obranným zákrokem Gorochov.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 6. Loktionov (Mosaljov, Grigorjev), 20. Kontiola (Apalkov), 34. Averin (Kontiola, Kronwall)

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Judin, Bělov, Čudinov, Chafizulin, Kalinin, Rukavišnikov, Zubarev – Barabanov, Šipačjov (A), Kovalčuk (C) – Dadonov, Koskiranta, Burdasov – Ketov, Kablukov, Lindström – Dergačjov, Chochrjakov, Ponikarovskij
    Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall (C), Ljubuškin, Pašnin (A), Grigorenko, Gorochov, Koledov – Averin (A), Kontiola, Apalkov – Konkov, Loktionov, Mosaljov – Galimov, Kartajev, Malcev – Enlund, Kraskovskij, Korškov – Kapustin

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Šalagin, Šišlo

Diváci: 12226