New Jersey – Winnipeg 1:3 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | NY Islanders – Chicago 2:3 (po pr.)
Detroit – Toronto 4:0 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:4 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
New York Rangers
Sobota 10.10.2015, 01:15 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z mé strany je to vše, dobrou noc a příště na počtenou! (03:52:38)

Dnešní utkání sledovalo v Nationwide Areně 19 027 diváků.

Československá stopa v utkání:

Do zápasu nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Tři hvězdy zápasu:

1. Henrik Lundqvist (NYR) 31 zákroků, 1 gól, úsp. 93,9%
    2. Kevin Hayes (NYR) 1+0
    3. Ryan McDonagh (NYR) 0+0

Je dobojováno! Naprosto strhující závěr zápasu ovládli newyorští Rangers a zaslouženě zvítězili. Když necelé čtyři minuty před koncem svým prvním gólem za Jackets poslal domácí do vedení Brandon Saad, zdálo se, že Columbus vstoupí do nového ročníku úspěšně. Ale kdeže. Hosté dvěma slepenými góly Lindberga a Hayese v rozmezí pouhých sedmnácti sekund otočili stav ve prospěch Jezdců a necelou minutu a půl pojistil družině Alaina Vigneaulta dva body Zuccarello!

59:40
    Jarret Stoll vyhodil puk na zakázané uvolnění, ještě jednou se bude vhazovat před Lundqvistem.

58:56
    Bobrovskij zůstal na střídačce, domácí to zkoušejí v šesti!
    ZUCCARELLO - 2:4

58:41
    Rangers právě vstřelili branku!
    Dámy a pánové, toto je neuvěřitelné, hosté se opět prosadili! Brassard v rohu vydoloval kotouč a našel neobsazeného MATSE ZUCCARELLA, jenž vypálil švihem z levého kruhu a přesně vymetl pavučinky v Bobrovského svatyni! Asistence: Derrick Brassard.
    HAYES - 2:3

57:41
    Neuvěřitelné, hosté během sedmnácti sekund otočili stav ve svůj prospěch! KEVIN HAYES dokonale zaskočil Bobrovského střelou z ostrého úhlu, strážce domácí svatyně se teď musí pod svou maskou červenat. Asistence: Dan Girardi, Derek Stepan.
    LINDBERG - 2:2

57:24
    Jenže vedení domácím nevydrželo dlouho, začínáme opět od nuly! Miller donutil Connautona k chybné rozehrávce a poté našel volného OSCARA LINDBERGA, který se nemýlil! Asistence: J.T. Miller.
    SAAD - 2:1

56:09
    Columbus právě vstřelil branku!
    Vyhození puku mimo hrací plochu přišlo McDonagha a Rangers draho, protože Jackets přesilovou hru bleskově využili! Murray našel na levém kruhu volného BRANDONA SAADA, který přesnou střelou překonal Lundqvista. "Hank" měl zakrytý výhled a proti této ráně byl prakticky bez šance. Asistence: Ryan Murray, Ryan Johansen.

55:58
    To je hodně nepříjemné pro New York. McDonagh (NYR) vyhodil puk až na tribunu a jde si odsedět dvouminutový trest!

55:16
    Stepanova nabídka z rohu kluziště zamýšleného adresáta nenašla, Marc Staal ale ještě udržel hosty v útočném pásmu.

54:47
    Přečíslení tři proti dvěma zhatil domácím čárový sudí, který si všiml ofsajdu. Na řadě je komerční přestávka.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 31. Atkinson (Dubinsky), 57. Saad (Murray, Johansen) – 20. Zuccarello, 58. Lindberg (Miller), 58. Hayes (Girardi, Stepan), 59. Zuccarello (Brassard)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Murray, Savard, Ťjutin, Johnson, Connauton, Prout – Saad, Johansen, Foligno "C" – Jenner "A", Dubinsky "A", Bourque – Hartnell, Wennberg, Atkinson – Calvert, Campbell, Boll. Trenér: Todd Richards.
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh "C", Girardi "A", Staal, Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan "A", Hayes – Miller, Lindberg, Stälberg – Moore, Stoll, Fast. Trenér: Alain Vigneault.

Rozhodčí: Joanette, Martell – Racicot, Amell

Diváci: 19 027