Trenčín – Poprad 4:3 (po pr.) | Banská Bystrica – Košice 0:3 (kon.) | Nitra – Zvolen 0:3 (kon.)
Žilina – Piešťany 4:1 (kon.) | Skalica – Martin 4:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HK Poprad
sk Neděle 11.10.2015, 15:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR)

Michal Hlinka tak v predĺžení rozhodol o bode naviac pre domáci tím, stal sa tak pomyselnou prvou hviezdou zápasu, keďže na konte má 2+1. (17:16:59)

63:46
    Trenčín dal gól!
    Z vlastnej tretiny založil protiútok Dlouhý, Mikuš potiahol do útočného pásma, kde prenechal MICHALOVI HLINKOVI, ten zmenil smer akcie, potiahol popred bránu, počkal aj na pád brankára a do odkrytej brány skóroval.
    Asistencie Peter Mikuš, Radek Dlouhý

63:25
    Samostatné prieniky na oboch stranách neviedli k úspechu.

62:39
    Rýchly Hvila nabral v strednom pásme rýchlosť, strela spoza obrancu mierila len do hrude pripraveného Cháberu.

61:40
    Aktivita Hatalu pred bránou nebola korunovaná úspechom.

60:59
    Mikušov pokus hostia zachytili sa z protiútoku zakončoval prudkou strelou Hvila, netrafil však bránu.

60:34
    Hostia boli aktívnejší, následne však urobili zakázané uvoľnenie, hra sa tak sťahuje pred Kostúra.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Každý chvíľku ťahal pílku. Nakoniec si po bode odrezali z bodového kmeňa aj Trenčania, aj Popradčania, komu z nich pribudne ešte bod navyše, rozhodne predĺženie, prípadne nájazdy.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:50
    Pred hosťujúcim tímom sa otváral priestor na prečíslenie, ale unavení hráči radšej volili pomalší útok. Nakoniec ešte Huna zabojoval za bránou a Rusnák sa snažil z uhla zamiesť puk na bránu, ale nebezpečenstvo pre Cháberu to neznamenalo.

59:16
    Popradčania prehrali bully a museli sa dlho brániť, po icingu to budú mať ťažké, keďže sú unavení.

58:35
    Veľký tlak domáceho tímu registruje aj tréner Paukovček a tak si vzal time a chce pripraviť svoje mužstvo na záver. Hlavne keď sa ide vhadzovať pred Kostúrom.

58:35
    Poprad, oddychový čas.

58:00
    Výborné striedanie druhého útoku Dukly, počas neho Popradčania mali veľa roboty vo vlastnom pásme, Kostúr musel likvidovať dve šance, Koyš ani Gašparovič ho však nedokázali prekonať.

56:15
    Hudec od zadného mantinelu našiel úplne voľného Petrovického na ľavom kruhu, jeho strela bola pohotová, ale málo umiestnená.

55:45
    Holendu v súboji o puk prešprintoval Huna, dostal sa tak aj ku koncovke, ale nemal dostatok času, aby sa na zakončenie pripravil lepšie. Chábera si poradil.

55:01
    Strelu Ryzáka od modrej tečoval Melichárek, ešte sa snažil drať do dorážky, ale obrana Popradu ho nepustila.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 32. D.Hudec (Hlinka, Petrovický), 34. Vozdecký (Drgoň, Nemec), 43. Hlinka (Jakúbek), 64. Hlinka (Mikuš, Dlouhý) – 4. Suchý (Paukovček), 27. R.Rapáč (Hvila, B.Rapáč), 55. Paukovček (Hvila, R.Rapáč)

HK DUKLA Trenčín: Chábera (Kutej) – Zaťko, Holenda, Mikuš, Drgoň, Hatala, Ryzák, Nechala – Vozdecký, Nemec, R.Dlouhý – Melichárek, Gašparovič, Koyš – Hlinka, Petrovický, D.Hudec – Jakúbek, Zlocha, Švec
    HK Poprad: Kostúr (R.Svoboda) – Gáborčík, Suchý, Fabian, Dinda, Kasík, Malina, Pitka – Hvila, Paukovček, R.Rapáč – Rud.Huna, O.Rusnák, Kroták – B.Rapáč, Bajaruns, Števuliak – Štrauch, Torok

Rozhodčí: Baluška, Mullner – Junek, Šefčík