Znojmo – Fehérvár 6:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
Fehérvár AV19
Neděle 11.10.2015, 18:15 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Přeji příjemný podvečer a vítám vás u dnešního online přenosu, ve kterém se budeme věnovat jedenáctému kolu mezinárodní EBYSL.

Znojemští junioři přivítají na domácím ledě ambiciózní celek z Fehérváru. Maďaři, kteří suverénně vládnou B tabulce, mají na svém kontě už 25 bodů. Porazit je dokázaly jen dva celky. Prvním z nich byla Lublaň, která v roli hostujícího týmu vybojovala vítězství po samostatných nájezdech 5:4. Druhá prohra Fehérváru přišla opět na domácím ledě. Villach si odvezl sice těsné, ale stále vítězství 2:1.

Co se týče postavení znojemských hokejistů, Orli se prozatím v A tabulce nachází na třetím místě a na svém kontě mají sedmnáct bodů. Pošlou dnes Fehérvár domů s prázdnou a zaútočí na vyšší pozici?

Přijďte podpořit mladé hokejisty na znojemský zimní stadion! Začínáme již za několik málo okamžiků.

Orli Znojmo: Pacl (Svoboda) – Švanda, Mandát, Nahodil, Kruckovyč, Šťáva, Kiss – Salát, Lander, Jeřábek – Hačecký, Musil, Svatuška – Beran, Zajíc, Račický – Niederhafner, Šlégl, Jambor.

Fehérvár AV19: Bors G. (Gadacsi) – Antal, Bors A., Takacs, Szabo, Imre, Baranyai, Sandor – Szasz, Balogh, Vizi – Toth, Erdei, Kiss – Szakacsi, Pracser, Varga – Rokaly, Horvath, Kovacs.

00:01

00:14
    Po zakázaném uvolnění na straně hostujícího týmu se chystalo nové vhazování. To vyhráli domácí. Lander se těsně před bránou snažil dorážet, Bors se ale nenechal překvapit a kotouč vyrazil do rohu kluziště.

01:30
    Svatuškův pokus z vrcholu pravého kruhu se zastavil o nachystané betony hostujícího brankáře.

02:15
    Orli se i nadále drží v útočném pásmu.

02:44
    Potrestána lavice hostujícího týmu za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Horvath (FEH).

03:25
    Orli právě vstřelili branku!
    JIŘÍ LANDER vyslal tvrdou střelu od modré, kterou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kotouč našel cestičku za brankovou čáru mezi betony hostujícího brankáře.
    Asistence: Jakub Švanda, Daniel Salát.

04:26
    Račický se sám snažil probojovat mezi dvojicí hostujících obránců až před Borse. V mezikruží ale přichází o kotouč.

05:11
    Orli vybojovali puk za vlastní bránou a snaží se vymyslet způsob, jak se probojovat ven ze svého pásma.

05:49
    Na trestnou lavici odjíždí Imre (FEH), který obdržel dvouminutový trest za podražení.

06:21
    Švandův pokus mířil příliš vysoko nad bránu. Domácí stále drží pásmo.

07:15
    Šťáva obdržel na modré čáře přesnou přihrávku a ihned vypálil. Jeho pokus ale zblokoval jeden z clonících obránců.

07:49
    Fehérvár je opět kompletní.

08:00
    Hačecký zachytil přihrávku ve středním pásmu mezi dvěma hostujícími obránci a i z tak velké vzdálenosti se rozhodl vystřelit. Bors na poslední chvíli zasáhl betonem.

08:56
    Další Švandův pokus končí mimo hostující klec.

09:22
    Lander obdržel přihrávku přes polovinu ledové plochy a ihned se s pukem vydal do útočného pásma. S obránci v zádech ale nemohl dělat nic jiného, než jen obkroužit bránu.

11:03
    I hosté se nyní na chvíli podívali do útočného pásma. Domácí obrana ale byla dost důsledná a Pacl nemusel zasahovat.

11:41
    Hačecký obdržel ne příliš přesnou přihrávku před bránu. Chvíli si musel kotouč zpracovávat a než se naplno zorientoval, Bors stihl zakrýt jakoukoliv skulinku v bráně.

12:43
    Vizi se snažil protlačit kotouč co Paclovy svatyně kolem levé tyčky. Domácí gólman si ho ale dobře pohlídal a kotouč ukryl pod lapačku.

13:25
    Toth si šikovně počkal za pravou tyčkou domácí svatyně až se jeho spoluhráč v mezikruží osamostatní. Poté přihrál. Erdei bez přemýšlení vyslal kotouč proti Paclovi, který si ho ale dobře pohlídal a přes svoje betony nic nepustil.

15:08
    Orli i nadále představují aktivnější celek a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

15:54
    Balogh alespoň nahodil na domácího brankáře. Ten kotouč vyvezl za bránu, kde už čekal jeden z domácích hráčů a obratem míří do obranného pásma hostů.

16:43
    Lander včas nedojel přihrávku před bránu a kotouč se zastavil až o boční mantinel.

17:40
    Račický proti třem clonícím hráčům neměl šanci. V mezikruží jeho boj o možnost vystřelit si na Borse skončil.

18:26
    Vizi se protáhl kolem pravého mantinelu. Domácí obrana mu ale nedovolila najet před Pacla, místo toho ho natlačila za bránu, kde jej jeden z dvojice beků obral o kotouč.

19:53
    Poslední vteřiny hry Orli opět tráví v útočném pásmu. Vypadá to, že už ale nestihnout nic vymyslet.

20:00

První třetina přinesla velmi aktivní a útočný hokej ze strany domácího týmu. To také potvrzuje gól Jiřího Landera, který ve čtvrté minutě poslal Orly do vedení. Podaří se Znojmu ve druhé dvacetiminutovce svůj náskok ještě navýšit? Znovu se přihlásíme v 18:59.

20:01

20:57
    Renato Toth střílel na branku, Pacl dokázal lapačkou včas zareagovat.

21:47
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmu se nedokáže usadit v útočné třetině.

22:55
    Salát střílel z vrcholu levého kruhu. Jeho rána byla ale nepřesná a Bors nemusel zasahovat.

23:17
    Orli se provinili zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Paclem.

24:03
    Szasz chytře střílel mezi betony. Pacl byl ale opět bezchybný a přidržuje kotouč.

24:49
    Vyloučen Erdei (FEH) – 2 minuty za faul vysokou holí.

25:00
    A Orli přesilovku okamžitě využívají. Po rychlé kombinaci se prosadil SIMON BERAN. Asistence: Michal Mandát, Tomáš Račický.

25:08
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Hráči si teď otevřeli střelnici. Ihned po vhazování dokázali hosté z Fehérváru procpat puk za záda bezmocného Pacla. Autorem branky je BALAZS VARGA. Asistence: Akos Szakacsi.

26:59
    Vyloučen Vizi (FEH) – 2 minuty za faul vysokou holí.

27:29
    Znojemským juniorům se přesilová hra nedaří. Pacl nyní musel pohlídat střelu Szaze.

28:40
    Šťáva nebezpečně střílel, Bors byl však pozorný a střelu vyráží.

28:59

30:50
    Znojemští mladíci se snaží kombinovat, ovšem hosté hrají bojovně a nepouští Orly do větších šancí.

31:43
    Znojmo se ocitlo pod tlakem, který vyřešilo vyhozením na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Paclem.

33:30
    Tým z Maďarska nechce prodat svoji kůži lacino. Bence Balogh ve vysoké rychlosti zkoušel trefit horní roh Paclovy branky, gólman domácích je ale zatím téměř bezchybný.

35:10
    MICHAL KRUCKOVYČ rychle vjel do útočné třetiny a střelou zápěstím potřetí rozvlnil síť za Borsem. Asistence: Tomáš Račický.

35:44
    Vyloučen Kruckovyč (ZNO) – 2 minuty za podražení.

36:05
    Vyloučen Sandor (FEH) – 2 minuty za faul vysokou holí.

37:34

38:05

38:56
    Bylo nařízeno trestné střílení proti Znojmu!

38:56
    AKOS SZAKACSI trestné střílení proměnil. Nic nevymýšlel a kotouč napálil mezi betonem a lapačkou. Pacl už nestihl zareagovat.

39:33
    JIŘÍ SVATUŠKA se dostal do samostatného úniku a rychlým švihem prostřelil Borse. Asistence: Michal Musil.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli celkem pět branek, z toho tři vstřelili domácí Orli. Ti tak maďarským hráčům odskočili na rozdíl dvou gólů. Dokáží hosté utkání ještě zdramatizovat?

Další třetina začne přibližně v 19:48.

40:01

40:40
    Pěknou střelou se prezentoval Salát. Gólman hostí raději kus černé gumy podržel.

41:38
    Vyloučen Erdei (FEH) – 2 minuty za sekání.

42:25
    Beran přihrál na rozjetého Zajíce. Ten si srovnal puk a ujížděl ze strany na Borse. Nakonec ho však zradila střela.

42:53
    Orli proklouzli do útočného pásma a hned z toho byl malér. Napřáhl totiž MICHAL MANDÁT a jeho rána skončila až za zády Borse. Asistence: Filip Jeřábek.

43:04
    Hosté jsou zralí na ručník. Další akce – další branka. MICHAL MUSIL proklouzl mezi třemi bránícími hráči a zavezl puk až za Borse. Asistence: Tomáš Račický, Jiří Svatuška.

45:45
    Tomáš Račický dnes hraje velice dobře. Krásnou přihrávkou našel volného Berana. Tomu naneštěstí pro domácí kotouč odskočil.

49:01
    Varga uháněl úplně sám na Pacla, zkoušel puk zamést mezi nohy, ovšem znojemský brankář zaklapl betony včas!

51:00
    Ani jeden z týmů se nedokáže usadit na delší dobu v útočném pásmu. Hraje se tedy převážně ve středu.

51:39
    Bude se znovu vylučovat. Na trestnou lavici podruhé v této třetině usedá Erdei (FEH). Obdržel dvě minuty za sekání.

52:36
    Puk se ocitl na střídačce Fehérváru.

53:39
    Orlům se přesilovka nepovedla. Hosté již hrají v plném počtu.

54:29
    Znojmo si vyžádalo oddechový čas.

55:40
    Hráči maďarského Fehérváru se snaží ještě něco vymyslet. Znojemští hokejisté se však koncentrují na obranu a nepouští je před svoji svatyni.

56:02
    Vyloučen Jeřábek (ZNO) – 2 minuty za podražení.

57:55
    Hosté se usadili před Paclem, avšak žádné větší nebezpečí z toho nebylo.

58:02

58:43
    Vyloučen Imre (FEH) – 2 minuty za nedovolené bránění.

59:29
    Zápas se už jenom dohrává. Ani jeden z celků se netlačí do útoku.

Znojemští Orli dokázali porazit maďarský Fehérvár vysoko 6:2. První třetina sice nabídla pouze jednu branku, ovšem ve zbývajících dvou částech zápasu se potvrdila kvalita domácího celku, a tak si Jihomoravané připisují další tři body do tabulky juniorské EBYSL.

Ode mě je to dnes vše. Přeji příjemný zbytek večera a někdy zase na shledanou. (20:21:35)

Marcela Procházková

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 4. Lander (Švanda, Salát), 25. Beran (Mandát, Račický), 36. Kruckovyč (Račický), 40. Svatuška (Musil), 43. Mandát (Jeřábek), 44. Musil (Račický, Svatuška) – 26. Varga (Szakacsi), 39. Szakacsi

HC LERAM Orli Znojmo: Pacl (Svoboda) – Švanda, Mandát, Nahodil, Kruckovyč, Šťáva, Kiss – Salát, Lander, Jeřábek – Hačecký, Musil, Svatuška – Beran, Zajíc, Račický – Niederhafner, Slegl, Jambor.