Opava – Olomouc 2:6 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 2:3 (po pr.) | Slavia – Kladno 6:4 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Vítkovice – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | K. Vary – Chomutov 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Jihlava 2:3 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Pardubice 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
Zlín – Poruba 5:4 (kon.) | Třinec – Vsetín 9:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Piráti Chomutov
Sobota 17.10.2015, 13:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

To je ode mne pro dnešek vše. S přáním hezkého zbytku dne se s Vámi z KV Areny loučí Krásná Naďa. (15:03:10)

I přestože se v úvodu dnešního utkání Chomutovu velmi dařilo, to Karlovarští ve třetí třetině dokázali otočit ve svůj prospěch. Hrál se velmi atraktivní hokej. Ve 43. minutě se podařilo vyrovnat stav zápasu Markovi Pastyříkovi a o tři minuty později poslal do vedení svůj tým Martin Slabý. Porážkou Pirátů si tak domácí připisují na své konto další tři body.

59:54
    Po vyhraném buly se naposlední chvíli Chomutovští pokoušeli překonat Berana. To se jim, ale nepodařilo.

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:41
    Domácí se osvobozují.

59:02
    Beran je zatím vždy připravený. V útočném pásmu Chomutova je velký chaos.

58:27
    Piráti odvolali brankáře a hrají nyní v šesti.

58:18
    Prošek zavezl puk za modrou a přihrával Martinu Slabýmu, ten přihrávku nezvládl zpracovat.

57:22
    Piráti kombinují, ale zatím si nemohou najít vhodnou pozici pro střelu.

56:40
    Chomutovští se ze všech sil snaží dostat v útočném pásmu ke kotouči. Domácí si situaci na ledě hlídají.

55:35
    V šanci se ocitl nikým nehlídaný Koblížek. Beran jeho střelu pohotově chytá do lapačky.

55:28
    Situace na ledě je velmi vypjatá. Beran je pozorný a zatím má vše pod kontrolou.

55:00
    Hosté již hrají v plném počtu.

54:29
    Ve velké šanci se ocitl Polák prudkou střelou z mezikruží zaměstnal Berana.

53:58
    Domácím se nedaří mít kotouč pod kontrolou.

53:20
    Kurfürstovu střelu z pravého kruhu Pavlát stačil vyrazit.

52:56
    A máme tu další vyloučení na straně hostujících. Ondřej Buchtela (CHM) si odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.

52:22
    Karlovarští jsou na kotouči velmi aktivní. Pavlát má zatím všechny střely pod kontrolou.

51:21
    Horký vyvezl puk do útočného pásma a střelou od modré pálil na Pavláta. Ten jeho střelu bez větších obtíží chytá.

50:40
    Hostům se nedaří založit útok a hra se přesouvá do středního pásma.

49:59
    Ujíždějícího Navrátila před Beranem zpracovala karlovarská obrana.

49:21
    Piráti se osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Pískáno zakázané uvolnění.

49:19

48:40
    Při dohrávce za branou Adama Berana se hostující hráč přikrčil a domácí ho v rámci pravidel hry srazili na led.

47:36
    Domácí jsou velmi aktivní a útočné pásmo si udržují.

47:16
    Vyloučen Martin Hřebíček (CHM) za hákování.

47:08
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

46:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Při hře na 4 na 4 unikl obraně MARTIN SLABÝ a střelou nad vyrážečku překonal brankáře Pavláta. Svůj tým tedy posílá do vedení. Asistence: Jan Bečka, František Klejna

44:55
    Hrát se bude 4 na 4. Na trestnou odjíždí Pavel Vápeník (KVA) za sekání a Jakub Köver (CHM) za nafilmovaný pád.

44:29
    Kurfürst byl při samotném úniku za modrou zastaven chomutovskou obranou.

43:56
    Energetici kombinují v útočném pásmu a na Pavláta posílají jednu střelu za druhou. Ten jejich nátlak zatím úspěšně zvládá.

43:10
    Při samostatném úniku pronikl obranou hostů a zaskočil brankáře Pavláta karlovarský kapitán MAREK PASTYŘÍK. Asistence: Oliver Pátek.

42:02
    Habr skvěle vypíchnul puk rozjetému Matyáši Svobodovi.

41:22
    Slabý byl velmi rázně zbaven puku chomutovskou obranou za Pavlátem.

40:46
    Chlán svou vysokou střelou Beranovu svatyni pouze přestřelil.

40:21
    Domácí po vyhraném buly zakládají útok.

40:01

Třetí třetina tohoto utkání začne přibližně ve 14:27.

Na začátku druhé třetiny se na malou chvíli po Kurfürstově střele podařilo Karlovým Varům vyrovnat. To se hostům nelíbilo a o pouhou minutu později je poslal zpět do vedení Martin Hřebíček. Oba celky byly velmi aktivní a neustále se bylo na co dívat. I po druhé třetině tedy vedou Piráti 2:1.

40:00

39:28
    Chomutov se snaží usadit v útočném pásmu. Karlovarští mu to nedovolují a opět se dostávají ke kotouči.

38:38
    Pastyřík vyvezl puk do středního pásma a přihrál Horkému. Situace neumožnila útok a tak domácí pouze vyhazují.

38:02
    Beran po chomutovské kombinaci před jeho brankou zakrývá kotouč svým tělem.

37:30

36:37
    Karlovarští se snažili založit útok. Chomutovská obrana jim to nedovolila a uvolňuje se.

36:16
    Odpískáno zakázané uvolnění domácího celku. Vhazovat se bude po Beranově levici.

35:50
    Piráti se osvobozují vyhozením.

35:06
    Trest chomutovské střídačky za příliš mnoho hráčů na ledě si jede odpykat Tomáš Koblížek (CHM).

34:33
    Oliver Pátek střelou z pravého kruhu zaměstnal Pavláta. Ten však připravený jeho prudkou střelu vyráží.

34:10

33:23
    Domácí obrana je zatím velmi aktivní a hosty nepouští do velkých šancí.

32:54
    Domácí se osvobozují vyhozením.

32:14
    Za držení protihráče je vyloučen Filip Bernáth (KVA). Pirátům se tak nabízí další přesilová hra.

31:35
    Stínil svou střelou od modré trefil pouze svého spoluhráče.

30:53
    Chomutovští se opět zmocňují kotouče.

29:51
    Po získání odraženého puku Kurfürst střílel z pravého kruhu, ale minul těsně vedle.

29:26
    Šilar ujížděl ze středního pásma. Karlovarská obrana ho však zastavuje.

28:32
    Karlovarská obrana zatím vzdoruje nátlaku hostujících Pirátů.

28:03
    Energetikům se podařilo kotouč vyvézt , ale ne na dlouho. Chomutovští vyhazují na zakázané uvolnění.

27:28
    Chomutovští obsazují útočné pásmo.

25:45
    Domácí se dostali do útočného pásma. Pastyřík nahrál před Pavlátem spoluhráči, který od modré střílel. Pavlát střelu zachytil svou lapačkou, ale kotouč mu z ní vypadl. Hostující obrana situaci uklidnila.

23:51
    Piráti právě vstřelili branku!
    Bukač přihrával ve středním pásmu Veselému, ten na modré přihrál MARTINU HŘEBÍČKOVI, který kotouč poslal pod Beranovy betony. Asistence: Jakub Veselý, Daniel Bukač.

22:29
    Pátek vyvezl puk do útočného pásma při přečíslení 3 na 2. Nahrál Pastyříkovi, který puk předal MATĚJI KURFÜRSTOVI, který prudkou střelou z mezikruží zasáhl Pavlátovu svatyni. Asistence: Marek Pastyřík, Oliver Pátek.

21:38
    Hra se přesouvá za Berana.

21:10
    Buchtela se pokusil Berana prostřelit střelou od modré. To se mu však nepodařilo.

20:10
    Chomutovští po vyhraném buly zakládají útok. Karlovarská obrana jim zatím neumožňuje vystřelit.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:45.

Během první periody jsme mohli zaznamenat jeden gól Pirátů, kteří byli na kotouči velmi aktivní a domácí celek téměř vůbec nepouštěli z obranného pásma. O první gól tohoto utkání se postaral Jakub Köver a Chomutov tedy po první třetině vede 1:0.

20:00

19:22
    Za podražení je na 2 minuty vyloučen Michal Horký (KVA). Hosté si tak chvíli zahrají přesilovku 5:3.

19:15
    Pastyříkovi se podařilo vyvézt puk z útočného pásma. Na modré ho však kotouče ihned zbavuje chomutovská obrana.

18:40
    Hosté kombinují před karlovarskou brankou.

18:04
    Za faul kolenem je na trestnou poslán Kaňkovský (KVA).

16:50
    Po krásné kombinaci Matyáše Svobody a Jakuba Veselýho, úspěšně zakončil JAKUB KÖVER. Svou prudkou střelou zaskočil Berana, který ji neměl šanci zachytit. Asistence: Matyáš Svoboda, Jakub Veselý

16:39
    Pískáno zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude po Pavlátově levici.

15:42
    Piráti se opět usadili v útočném pásmu.

14:44
    Horký přihrával Kaňkovskému před Pavlátem. Přihrávku jim však zblokovala hostující obrana.

13:58

13:45
    Další pokus domácích. Tentokrát na Pavláta od modré střílel Pátek. Pavlát připraven a střelu bez větších obtíží chytá.

13:05
    Karlovarští zakládají další útok.

12:36
    Prudkou střelou z levého kruhu Pavláta zaměstnal Přibyl.

11:53
    Za držení protihráče je na 2 minuty vyloučen Petr Chlán (CHM). Domácím tak začíná první přesilovka tohoto utkání.

11:42
    Karlovarští vyhazují na zakázané uvolnění.

11:00
    Skvělá práce domácí obrany zastavila chomutovský útok.

10:29
    Piráti zakládají další útok.

10:09
    Chomutovský útočník vyhazuje kotouč do ochranné sítě.

09:51
    Hraje se ve středním pásmu.

08:41
    Bečka získal puk ve středním pásmu a střelou z pravého kruhu trefuje pouze Pavlátův beton.

07:30
    Hosté jsou velmi aktivní. Domácí nepouští k šancím. Beran má plné ruce práce.

06:33
    Slabý sám ujížděl na Pavláta. Šanci střílet mu překazila chomutovská obrana.

05:35
    Domácím se na malý okamžik podařilo zavést kotouč do útočného pásma. Chomutovští se ho ihned zmocňují.

04:56
    Hřebíček střelou od modré zaměstnal Beranovu vyrážečku.

03:46
    Další ostrá střela Pirátů. Beran zatím úspěšně vzdoruje.

02:36
    Navrátil byl ve skvělé střelecké pozici. Beran kotouč levým betonem vyráží.

01:49
    Chomutovští si puk velmi ostražitě hlídají. Domácím se nedaří usadit se v útočném pásmu.

00:46
    Hosté jsou velmi aktivní. Hraje se před Beranem.

00:06
    Úvodní buly vyhráli Piráti.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání začne za malý okamžik.

Trenér: Václav Eismann

Trenér: Kamil Koláček

Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.

HC Energie Karlovy Vary: Minulou neděli se domácí celek utkal se Spartou Praha, kde se pokoušel prolomit sérii prohraných zápasů. To se mu nepovedlo a s prohrou 2:3 odjížděl domů s prázdnou. Při pátečním utkání proti indiánům z Plzně se domácím tuto sérii čtyř prohraných zápasů podařilo ukončit, a domů si tak po konečném stavu 1:3 odvezli celé tři body. Opět se velmi prosadila formace Bečky a Proška. Po třinácti odehraných utkáních se Karlovarští s 20 body drží na 4. místě tabulky pro skupinu Západ.

HC Piráti Chomutov: Pirátům se od začátku sezony daří. Před týdnem se jim podařilo po velmi vyrovnaném utkání na ledě pražské Sparty získat dva body výhrou 3:4 po samostatných nájezdech. Čtvrteční zápas na domácí půdě nezvládli. Slavia Praha dokázala podruhé v této sezoně Piráty porazit. Z posledního zápasu Chomutovští tedy nezaznamenali ani bod, ale i přesto se drží na 3. místě. Od domácích je dělí pět bodů a jedna příčka v tabulce. Nejproduktivnějšími hráči týmu Pirátů jsou Jakub Köver a Jaroslav Kulich.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje a zejména tedy fanoušky NOEN Extraligy staršího dorostu. V rámci již 14. kola této soutěže Západní skupiny na svém ledě starší dorostenci z Karlových Varů přivítají chomutovské Piráty. Zápas začíná už ve 13:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 23. Kürfurst (Pastyřík, Pátek), 44. Pastyřík (Pátek), 47. Slabý (Bečka, Klejna) – 17. Köver (M.Svoboda, Veselý), 24. Hřebíček (Veselý, Bukač)

HC Energie Karlovy Vary: Beran (Grančarov) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Kunc, Přibyl, Pátek – Habr, Šála, Bečka "A", Slabý, Pastyřík "C", Prošek, Horký, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst "A" Trenér:Václav Eismann
    Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, Dvořák, Novák, Hajič "C" – Köver "A", Polák "A", Lauko, Chlán, Svoboda M., Navrátil, Veselý, Svoboda J., Stínil, Hřebíček, Koblížek, Šilar Trenér:Kamil Koláček

Rozhodčí: Martin Grech – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek