Winnipeg – St. Louis 2:4 (kon.) | Anaheim – Minnesota 4:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 1:2 (po pr.)
Los Angeles – Colorado 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 19.10.2015, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zajímáte se o masky? Právě tuto rubriku jsme pro vás dneska založili. :-) Najdete ji zde -> http://bit.ly/1Xd1yTR

Posted by NHL.cz on 18. říjen 2015

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Brzké pondělní ráno nám nabídne utkání NHL mezi Los Angeles Kings a Coloradem Avalanche. Kings, kteří byli ještě předloni postrachem celé NHL, se v úvodu sezóny hodně trápí a první body získali až ve čtvrtém utkání sezóny. To Laviny zatím disponují vyrovnanou bilancí výher a proher a v LA se budou snažit přidat do své sbírky další triumf.

Colorado Avalanche:
    Svěřenci slavného Patricka Roye v nové sezóně odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali čtyři body za dvě výhry a dvě porážky. V prvních třech duelech se Laviny prezentovaly hodně divokými výsledky, do ligy vstoupily domácí porážkou 4:5 s Minnesotou, následně přestřílely 6:3 Dallas, aby poté padly 2:6 s Bostonem. Ve venkovní premiéře na ledě Anaheimu už však hokejisté z Denveru předvedli výbornou defenzivu, která byla podpořena skvělým výkonem brankáře Berry. Švýcar pokryl všech 35 ran Kačerů a výrazně přispěl k výhře svého týmu v poměru 3:0.

Nejproduktivnější hráč:
    Gabriel Landeskog – 6b (4+2)

Brankáři:
    Semjon Varlamov – 3z, průměr 5,07, úspěšnost 84,1%
    Reto Berra – 2z, průměr 0,00, úspěšnost 100%

Los Angeles Kings:
    Králové získali předloni Stanley Cup, ale v minulé sezóně ani nepostoupili do play-off a také úvod té nové jim zrovna moc nevyšel. První tři zápasy totiž jednoznačně prohráli a zabodovat dokázali až naposledy, kdy před svými fanoušky udolali Minnesotu 2:1 po prodloužení. Celek z LA se neskutečně trápí zejména v ofenzivě, vždyť dosud nastřílel jen čtyři branky a z celé soutěže je na tom hůře už jen zcela bezzubý Anaheim (1 gól). Kádr mužstva přitom vůbec není špatný a stále v něm najdeme řadu vítězů Stanleyova poháru.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, Ehrhoff, Forbort – Brown (C), Kopitar (A), Gáborík – Toffoli, Carter (A), Lucic – Lewis, Shore, Pearson – Nolan, Andreoff, Clifford. Trenér: Darryl Sutter

Colorado Avalanche: Berra (Varlamov) – Johnson, Beauchemin, Guenin, Zadorov, Holden, Stuart – Iginla (A), Duchene, Comeau – Tanguay, MacKinnon, Landeskog (C) – Grigorenko, Söderberg, Rantanen – Skille, Mitchell, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Peel, Rehman – Galloway, Gibbons.

Hráči Kings již vjíždí na ledovou plochu Staples Center. Za malou chvilku zazní národní hymna Spojených států.

Vše je nachystáno k úvodnímu buly.

00:01
    Puk byl vhozen do hry.

00:24
    První zákrok Berry, jenž vyrazil do rohu ránu Doughtyho od modré.

01:17
    Domácí se snaží od začátku důrazně forčekovat, hráči Avalanche nyní raději zahráli na icing.

01:39
    Hosté přešli do rychlého protiútoku a Quick měl co dělat proti dorážkám Comeaua.

02:51
    Hokejisté Colorada nahodili puk za branku a odešli střídat.

03:18
    Andreoff si vybruslil zpoza branky a proti jeho zakončení musel zakročit Berra.

04:13
    Tanguay našel mezi kruhy Landeskoga, který trefil jen betony Jonathana Quicka.

04:40
    Domácí aktivně napadají, ale více střel má na kontě zatím Colorado, jehož hráči se snaží zakončit z každé pozice.

04:59
    Dustin Brown sekl obránce Guenina a posílá Kings do čtyř.

05:16
    Domácí na úvod oslabení vyhazují.

05:56
    Králům se opět podařilo vyhodit.

06:13
    Ani teď se hosté nedokázali usadit s pukem v útočné třetině.

06:45
    Toffoli poslal puk až k Berrovi a oslabení domácích je téměř u konce.

06:59

07:44
    Landeskog v postavení mimo hru. Máme tu první reklamní přestávku.

08:05
    Nepovedená rozehrávka znamená zakázané uvolnění Lavin.

08:35
    Milan Lucic prošel po pravé straně až před Berru, který si jeho zakončení pohlídal.

08:46
    Quick raději přikryl vyhozený puk a hosté tak získali buly v útočném pásmu.

09:17
    Berra podklouzl za brankou, kam se vydal pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Naštěstí pro Laviny se puk odrazil na jejich hole.

10:26
    Odvážnou individuální akcí se prezentoval domácí útočník Jordan Nolan. Ten si od mantinelu stáhl puk na osu hřiště, Berra si však pro jeho střelu sáhl lapačkou.

10:26
    A je tu další reklamní přestávka. Na střely zatím 4:6 pro hosty.

10:51
    MacKinnon hledal střílenou přihrávkou Landeskoga, puk skončil v rohu.

11:30
    Hosté to udělali šikovně. Vyhodili puk přímo na Quicka, který tak musel rozehrávat.

12:29
    Od modré pálil Forbort a po Berrově zákroku se ještě dostal k dorážce Andreoff. Domácí útočník v pádu neprotlačil kotouč do poloodkryté klece!

13:07
    Výborné střídání čtvrté řady domácích! Berra nakonec přerušil hru.

13:38
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Králové jdou do vedení! Výbornou práci odvedl Doughty, jenž zavezl kotouč až do útočného pásma. Tam si domácí několikrát puk vyměnili a v závěru celé akce našel Brown mezi kruhy MARIÁNA GÁBORÍKA, jenž překonal Berru střelou pod vyrážečku. Gáborík zaznamenává svůj první kanadský bod v sezóně. Asistence: Dustin Brown a Brayden McNabb.
    Marián GÁBORÍK - 1:0

14:09
    Po ráně Comeaua přerušil hru Quick. Reklamní přestávka.

14:29
    Přečíslení 2 na 1 zakončil střelou z pravého kruhu Jeff Carter. Mířil nahoru, ovšem Berra byl na místě.

15:12
    Domácí jsou nyní lepším týmem, Laviny působí trochu bezradně.

15:50
    Střelou z levé strany zaměstnal Quicka Rantanen, domácí brankář schoval puk do lapačky.

16:08
    Od modré pálil Zadorov, Quick puk viděl a vyrazil ho.

17:01
    Obránce Erik Johnson podpořil protiútok Colorada, z pravého kruhu však branku minul.

17:31
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

18:17
    Zadorov jen poslal puk za domácí branku, kde se ho ujal Doughty.

18:41
    Střelu veterána Iginly v poklidu pokryl Quick.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

19:03
    McNabb zakončoval z levého kruhu, puk končí na těle Reta Berry.

19:18
    Po závaru před hostující brankou střílel Pearson, Berra opět na svém místě.

19:59
    Z velké dálky to ještě zkoušel Lewis, Berru ale nepřekvapil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvod první třetiny byl oboustranně vyrovnaný. Po její polovině se ale Kings nadechli ke krátkému náporu, ze kterého vytěžili ve 14. minutě vedoucí gól z hole Mariána Gáboríka, pro něhož to byla první trefa v sezóně. Hraje se zatím ve svižném tempu.

Střely na branku v 1. třetině – 14:10.

Další třetina začne přibližně v 5:03.

20:01

20:08
    Druhou třetinu otevřelo zakázané uvolnění Colorada.

20:13
    Doughtyho ránu zblokovala hostující obrana.

20:48
    Hosté v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:15
    Po dobré práci Kopitara se na pravém kruhu dostal ke kotouči Gáborík. Druhý gól v utkání ale nepřidal, Berra totiž zasáhl výborně!

21:36
    Po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma hostující Rantanen, jeho nabídku však Söderberg netrefil.

22:44
    Za brankou Kings se strhla mela, která rezultovala v bitku mezi Nolanem a Skillem! Na body vyhrál domácí hráč.

22:44
    Poprali se také Andreoff a McLeod!

22:44
    Všichni čtyři hráči dostali pětiminutové tresty. Hostující Cody McLeod a domácí Andreoff pro dnešek dokonce dohráli, jsou totiž potrestáni za vyprovokování bitky!

23:22
    Domácí si zahradí přesilovku. John Mitchell dostal trest za krosček.

24:28
    V oslabení zahrozil Söderberg, jehož střelu vyrážel Quick.

25:07
    Hosté vyhazují, Králům tato přesilovka nevychází.

25:23
    Avalanche v plném počtu.

26:48
    Shore se zkoušel z rohu prokličkovat až před branku, byl ale včas zastaven.

27:15
    Domácí soupeře uzamkli do jeho obranného pásma.

27:52
    Clifforda u mantinelu zavřel Holden a domácí útočník se tak neprosadil.

28:00
    Od modré vystřelil Muzzin, Berra vyráží.

28:52
    Duchene domácí svatyni netrefil.

29:07
    Střela Ehrhoffa byla sražena mimo hrací plochu. Máme tu reklamní brejk.

29:17
    Rány Toffoliho ani Ehrhoffa až na Berru nedoletěly.

29:25
    Tyler Toffoli je vyloučen na dvě minuty za hákování. Avs budou hrát přesilovku.

29:32
    Domácí vyhráli buly a vyhodili.

30:06
    Střelu MacKinnona vyrazil Quick.

30:17
    Nyní pálil Landeskog, puk je ve výstroji gólmana LA.

30:29
    Beaucheminova rána od modré končí na rozkleku Quicka.

30:57
    Teď už se domácí osvobodili.

31:26
    Tahle přesilovka byla od Lavin lepší, než ta v první třetině. Domácí ji ale i tak přestáli bez inkasovaného gólu.

31:33
    Další reklamní přestávka.

31:54
    Toffoliho přihrávku na Cartera zblokovala obrana Colorada.

32:06
    Tentokrát Toffoli pálil a Berra jeho ránu vyrážel maskou. Sudí raději přerušili hru, ale švýcarský gólman vypadá v pořádku.

33:26
    Před brankou hlídkoval Gáborík, ale nahození Browna od něho letělo příliš daleko.

34:07
    Tanguay se zmocnil kotouče po špatné domácí rozehrávce. V útočném pásmu posunul puk na MacKinnona, jenž byl ale odzbrojen.

34:33
    Muzzin nabil na modré Martinezovi, jehož bombu vyrazil Berra.

34:44
    Milan Lucic podrazil Tanguaye a hosté tak budou hrát další přesilovku.

34:50
    Domácí zase vyhráli buly a na úvod oslabení vyhodili.

35:14
    Avs opět začínají ze svého obranného pásma.

35:34
    Duchene dorážel z úhlu do poloodkryté branky, ale minul!

35:57
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno! K odraženému kotouči se dostal Carl Söderberg, jenž nahrál před úplně odkrytou branku MATTU DUCHENOVI, který už neměl problém uklidit puk do sítě. Duchene se, stejně jako Gáborík na druhé straně, trefuje poprvé v sezóně. Asistence: Carl Söderberg a Jarome Iginla.
    Matt DUCHENE - 1:1

36:20
    To je odpověď! TYLER TOFFOLI ukázal obrovské zrychlení, když přebruslil obránce Beauchemina a dostal se do samostatného úniku. Před Berrou si přehodil puk na forhend a poslal ho nad jeho lapačku – 2:1.
    Tyler TOFFOLI - 2:1

36:48
    Po střele Browna Berra přerušil hru.

37:27
    Domácí jsou při chuti, po ráně Cartera opět zasahoval Berra.

37:58
    Brownova rána jen prolétla vedle hostující svatyně.

38:59
    Pearson vypálil z osy hřiště a trefil tyčku!

39:52
    Toffoli za brankou dobruslil nastřelený puk a domácí nyní bojují o šanci ještě ohrozit brankáře Berru.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla zajímavý hokej, především její závěr. Domácí drželi těsné vedení až do 36. minuty, kdy v přesilovce vyrovnal Matt Duchene. O pouhých 23 sekund později však Králové opět vedli. Postaral se o to Tyler Toffoli, který přebruslil obranu soupeře a ze samostatného úniku překonal Berru. Kings jsou o něco lepším týmem a zaslouženě jdou do šaten s těsným náskokem.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:7, celkem – 26:17.

Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
    Uvidíme, zda dobrá nálada vydrží fanouškům Kings i ve třetí třetině.

40:01

40:20
    Doughty pálil od modré, kotouč skončil na zadním mantinelu.

40:46
    Iginla vlétl po zákroku McNabba do domácí branky, kterou posunul až k mantinelu. Rozhodčí ale nechali hru pokračovat a na druhé straně zblokoval střelu Lucice obránce. Iginla teď u sudích reklamuje nedovolený zákrok domácího beka.

40:49
    Po buly vypálil Brown, Berra má puk ve výstroji.

41:38
    Kopitar v postavení mimo hru.

42:37
    Hosté ve třetí třetině ještě nevystřelili na branku.

43:36
    Nenápadná střela Toffoliho Berrovi propadla pod betony a byl to Duchene, kdo puk uklidil zpět pod svého brankáře!

44:20
    Clifford s Nolanem se vydali dopředu a druhý jmenovaný se nedostal k zakončení jen kvůli faulu.

44:38
    Až teď je hra přerušena. Nikita Zadorov vyloučen za držení Nolana.

45:09
    Gáboríkova střela z levého kruhu trefila Berru do hrudi.

45:23
    Laviny vyhazují.

45:56
    Hostům se opět podařilo vyhodit, Kings se početní výhoda moc nedaří.

46:39
    Colorado v plném počtu.

46:54
    Shorovu střelu pokryl Berra. Reklamní pauza.

47:13
    Lewis si za brankou pohrál s bránícím Mitchellem, ale k ohrožení Berry jeho kousky nevedly.

47:29
    Matt Duchene vyloučen za nedovolené bránění. Kings si zahrají přesilovku.

47:46
    Doughtyho nahození si našel Berra, který puk lapil do rukavice.

48:09
    Puk se dotkl ochranné sítě za brankou, vhazuje se ve středním pásmu.

48:30
    Ehrhoffovu střelu tečoval mimo Dustin Brown.

49:04
    Od modré střílel Ehrhoff, puk byl sražen do rohu kluziště.

49:30
    Hosté v plném počtu. Laviny stále vyhlížejí svou první střelu ve třetí třetině!

50:05
    Nyní budou mít dobrou možnost zaměstnat Quicka. Brayden McNabb je totiž vyloučen za nedovolené bránění.

51:03
    Domácí se zatím dobře brání a nedovolují hostům vystřelit.

51:17
    Ale pozor! Nick Shore zahákoval MacKinnona a Kings jdou do tří!

51:47
    První dva zákroky Quicka ve třetí třetině. Domácí brankář nejprve vyrazil střelu Johnsona a poté se vytáhl proti MacKinnonovi, jenž zakončoval z mezikruží!

52:07
    Gabriel Landeskog je vyloučen za hákování v rohu útočného pásma! Naprosto zbytečný trest pro kapitána Avalanche. Už se bude hrát 4 na 4.

52:47
    Carter hned dvakrát zkoušel pozornost Berry, ten drží hosty ve hře.

53:11
    Icing hostí. Za 7 sekund začne zkrácená přesilovka Králů.

53:18
    A právě začala...

53:36
    Brownovu dorážku zastavil betonem Reto Berra!

54:10
    Už po skončení přesilovky střílel z pravé strany Kopitar. Berra drží puk na své výstroji. Reklamní přestávka.

54:40
    Domácí Nick Shore před sebou doslova tlačil obránce Zadorova a dostává zbytečný trest za nedovolené bránění.

54:56
    Nahození Beauchemina nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.

55:15
    Hned po přejetí do útočného pásma střílel Duchene, Quick puk drží.

55:27
    Martinez, k radosti domácích fanoušků, vyhazuje.