Motor ČB – Litoměřice 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Šumperk 7:3 (kon.) | Most – Přerov 3:2 (kon.)
Třebíč – Kladno 0:3 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 6:4 (kon.) | Kadaň – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Slavia – Prostějov 1:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Banes Motor České Budějovice
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Středa 21.10.2015, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den. Vítám vás u sledování dnešního zápasu mezi budějovický Motorem a Litoměřicemi. Především pro domácí bude mít utkání speciální náboj, neboť Stadion je farmou Hradce Králové, kam se právě z jihu Čech před časem přestěhoval celý tým i s extraligovou licencí. Zajímavé bude také sledovat, kým svou farmu hradecký Mountfield do tohoto zápasu vyzbrojí.

Stadion zažil poměrně vydařený vstup do soutěže. Z úvodních šesti zápasů vyšel hned čtyřikrát vítězně, když si mezi skalpy připsal například favorizovaný Motor. Následně však začala jít výkonnost severočeského celku dolů. V šesti duelech mezi 30. zářím a 14. říjnem svěřenci Jiřího Kučery hned pětkrát prohráli v základní hrací době, porazili jen slaboučký Most.

Ve 14. kole navíc farma Mountfieldu Hradce Králové utrpěla debakl od Dukly Jihlava. Ta si v domácím prostředí vyšlápla na hokejisty Litoměřic, kteří si na cestu domů přibalili hned deset kousků – 10:1! Kališníci v poslední době se silnějšími týmy jen těžko drží krok, přesto nezapomeňme, že první vzájemné utkání s Motorem na vlastním ledě vyhráli.

ČEZ Motor České Budějovice
    Jihočeši se sice vyhřívají na druhém místě WSM Ligy, v posledním kole ovšem nevyužili možnost jít do čela tabulky, což zamrzí. Českobudějovičtí nechytili začátek zápasu v Prostějově a odpověď na dvoubrankové manko našli až příliš pozdě. Nyní stojí v cestě Litoměřice, farma Hradce Králové, již by Motor po porážce z prvního vzájemného duelu neměl podcenit. Svěřence Petra Rosola čeká náročný týden, hned v sobotu totiž ve šlágru kola vyzvou Slavii Praha.

Ve formě je aktuálně kromě tradiční úderné formace Josefa Straky také třetí lajna ve složení Žálčík – Rob – Švihálek. Především Žálčík začíná naplňovat své předpoklady, když skóroval v posledních šesti zápasech. Luboš Rob si zase v posledním domácím zápase proti Havířovu připsal hattrick.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Marek, Pajič, Guman – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Škoda, Prokeš, Přibyl.

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Bílek, Piegl, Vašíček, Mikliš – Procházka, Kalla, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Berger, Troliga, Doležal – Racek, Valášek, Procházka.

Rozhodčí: Hořínek – Špringl, Kreuzer.

Hráči už nastupují na ledovou plochu. Za pár chvil utkání začne.

00:01

00:17
    Puku se chopili domácí a o první střelu se pokoušel Kolmann. Bohužel neuspěl.

00:51
    Motor se tlačí do útočného pásma, ale hosté dobře brání.

01:20
    Suchánek nebezpečně pálil, ale minul.

02:10
    Ve vynikající šanci se ocitl Žálčík, ale jeho střela byla přizvednuta a přeplachtila svatyni Litoměřic.

02:28
    Jeden z Litoměřických bezvládně leží v rohu kluziště.

02:28
    Oním hráčem byl Racek, ale už se zvedá a za pomoci spoluhráčů doklouzal na střídačku.

03:22
    Píská se zakázané uvolnění, kterým se provinili hosté.

04:08
    Guman neuspěl v zavezení puku do pásma a hra se přesouvá před Bláhu.

04:53
    Heřman unikl po levé straně, ale výborně ho vychytal Pavelka.

05:40
    Zíb výjimečně volil střelu zápěstím, ale trefil prvního clonícího hráče.

06:43
    Hraje se v poměrně nízkém tempu, nikdo se nemůže dostat do větší šance.

08:56
    Žálčík zkoušel fintou obejít obránce, ale neuspěl.

09:44

10:20
    Motor v krátké přesilovce nic nevymyslel.

10:36

10:48
    Kolmann pěkně pálil od modré, ale jeho střela mířila těsně vedle.

11:19
    Pavelka zatím příliš práce nemá. Mnoho střel je sražených nad.

12:00
    Milan Valášek zkusil štěstí z leva, ale Bláha jeho pokus snadno vykryl.

12:51
    Adam Přibyl (CEB) – 2 minuty – hákování. 4/5

13:01
    Puk zůstal pod leživším Vráblíkem a hra se přerušuje.

13:11
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Podivný gól. JAROSLAV KALLA vyjel zpoza brány a zakončoval, puk se od Bláhy odrazil k Vráblíkovi a od něj se kotouč opět odrazil a zamířil do sítě. Asistence: Martin Procházka, Aleš Pavlas.

13:39
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    ROK PAJIČ si krásně najel mezi kruhy a bekhendem vymetl horní růžek branky. Asistence: Ladislav Marek, Tomáš Guman.

14:38
    Sám před brankou neuspěl Racek. Bláha na poslední chvíli zasáhl betonem.

15:32
    Přibyl z mezikruží vystřelil, ale puk je sražen nad.

15:45
    Trest pro hráčskou lavici hostů – 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě – trest odpyká Milan Valášek. 5/4

16:27
    Vráblík od modré jen do Pavelkovy náruče.

16:40
    Heřman tečoval Vráblíkovu ránu, ale Pavelka se štěstím vyrazil.

17:45

17:46
    Zíbova rána se od Pavelkova betonu odráží mimo.

18:38
    Švihálek se provinil úmyslným ofsajdem a hra se tak přesouvá před Bláhu.

19:59
    Krstev si dlouho hrál s pukem před tančícím Suchánkem. Litoměřický obránce si to nakonec zkušeně pohlídal a přihrál. V tu chvíli zazněla siréna.

20:00

První třetina je za námi. Jako první šli do vedení hosté zásluhou Kally, který šťastně procedil puk za Bláhu. Motor odpověděl okamžitě, když Rok Pajič bekhendem vymetl růžek litoměřické branky. Druhou třetinu začnou hosté dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat minutu dvacet vteřin.

21:39
    Švagrovský leží na ledě, přitom se zdálo, že neutrpěl žádný hrozný střet.

21:39
    Švagrovský vůbec nevypadá svěže. Je viditelně otřesen.

21:53

22:30
    Rob hezky našel Švihálka před brankou, ten jen nastavil hůl, ale puk sbírá Pavelka.

22:46
    Rok Pajič (CEB) – 5 minut + do konce utkání – napadení. 4/5 Divákům se toto vyloučení moc nelíbí. Martinovi Procházkovi ale také není do zpěvu. Pajič ho sundal vcelku tvrdě, ale ne nijak likvidačně. Procházka nakonec nevyužil přivezená nosítka a zakrvácen odjíždí na střídačku. Pajič se oproti tomu odebírá do šatny.

22:46
    Trest odpyká Guman.

22:54
    Hosté teď dotlačili puk do branky, ale až po odpískání. Atmosféra houstne.

23:21
    Jakub Šulc (LTM) – 2 minuty – vysoká hůl. 4/4 Vráblík si pro faul došel.

24:30
    Heřman se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Pavelkovi neuspěl.

24:57
    Domácí se dnes hry do těla vyloženě nestydí. Nyní Rob sroloval soupeře na mantinel.

25:21
    Hosté v plném počtu. 4/5

25:46
    Motor se zatím brání dobře. Z Llitoměřické přesilovky ale ještě zbývají dvě minuty.

27:02
    Troliga svou ranou málem prorazil mantinel. Kdyby Bláhu trefil, tak jsme se mohli oprávněně obávat o zdraví domácího gólmana.

27:46
    Domácí v plném počtu. Pětiminutové oslabení Motor zvládl.

28:20
    Heřman z dobré pozici pálil hodně mimo.

29:27
    Hra je vyrovnaná, Motor sice momentálně hraje víc s pukem, ale Pavelku příliš neohrožuje.

30:33
    Suchánek teď dvakrát za sebou trefil prvního hráče před sebou a byl z toho brejk, který ale dobře vyřešil Bláha.

31:00
    Straka byl před brankářem sám, ale jeho bekhendový blafák končí nad.

31:46
    Šanci Motoru brzdí posunutá branka, domácí fanoušci se rozčilují a žádají vyloučení. O nějakém úmyslu ale nemůže být vůbec řeč.

32:09
    Radek Prokeš (CEB) – 2 minuty – podražení. 4/5

32:15
    Pavlas od modré jen do Bláhovy rukavice.

32:40
    TOMÁŠ ROUSEK dostal pěknou křižnou přihrávku od Kally a snadno zvedl puk nad padajícího Bláhu. Nutno říct, že Motor už si o to nějakou chvíli množstvím vyloučených koledoval. Asistence: Jaroslav Kalla, Aleš Pavlas.

33:00
    Zdálo se, že se strhne bitka za domácí brankou. Nakonec ale rozhodčí hráče rozehnali.

34:17
    Suchánek ukryl střelu za obránce a Pavelka měl co dělat.

34:21
    Lukáš Nedvídek (LTM) – 2 minuty – hákování. 5/4

34:54
    Suchánek pálil jen těsně mimo.

35:43
    Motor svého soupeře zamkl, ale ne a ne dostat puk do sítě.

36:21

36:50
    Nepřesné přihrávky na obou stranách zápas poznamenávají.

38:19
    Švihálek leží po tvrdém střetu na ledě. Bude se vylučovat.

38:19
    Ondřej Mikliš (LTM) – 2 + 10 minut – naražení ze zadu. 5/4

39:40
    Zíb nahazoval puk na bránu, ale jeho nabídku na teč nikdo nevyužil.

40:00

Druhá třetina nabídla jen jeden gól, kterým se prezentoval budějovický odchovanec ve službách Litoměřic, Tomáš Rousek. Motor v této části strávil mnoho času v oslabení, a tak se nemohl dostat do tempa.

Hosté nastupují na led a domácí publikum je vítá pískotem.

40:01

40:24
    Heřman krásně předložil puk Strakovi. Ten ale netrefil branku.

41:00
    Žálčík teď měl dvě dobré příležitosti, když si sám pro sebe vybojoval puk. Pokaždé ale vyhořel na Pavelkovi.

41:34
    Guman mířil přímo na lapčku Pavelky.

42:00
    Motor chybuje v rozehrávce – zakázané uvolnění.

42:10
    Straka z pravé strany jen do Pavelkovi výstroje. Motor začíná nabírat na obrátkách.

42:42
    Rozhodčí je viditelně zmatený. Stále neví, kde se bude vhazovat. Nakonec volí buly po levici Pavelky.

43:43
    K velké nelibosti domácích je odpískán úmyslný ofsajd. Z našeho stanoviště se vše zdálo v pořádku.

44:37
    Domácí se jaksi zapomněli vrátit, ale naštěstí pro ně se žádné výraznější ohrožení branky ze strany Litoměřic nekonalo.

45:10
    TOMÁŠ TROLIGA si sám vybojoval puk, rozjel se s ním po pravé straně a vypálil. Bláha nestihl zareagovat. Asistence: Jan Berger.

46:20
    Ze strany Motoru jde o marnou snahu. Domácí hrají ve velké křeči.

47:28
    Robova formace se stále snaží s výsledkem něco udělat, ale nedaří se, nedaří.

48:00
    Zápas začíná ztrácet tempo, hra pozbývá náboj.

48:17
    Zápas se stále kouskuje množstvím přerušení. Nyní zakázané uvolnění Motoru.

48:47
    Další icing tentokrát litoměřický.

48:58
    Robovo nahození od levého mantinelu se neujalo.

50:15
    V Budvar aréně se setmělo. Někdo se zřejmě opřel o vypínač. Ihned je ale situace napravena.

50:35
    Nouzova střela mířila jen doprostřed branky.

51:20
    Švihálek stál v brankovišti a hra se tak opět přerušuje.

51:45
    Ani Doležalova střela se neujala.

52:29
    Škodova střela ani nedošla k bráně.

53:14
    Tentokrát Škoda pálil lépe, ale Pavelka si s jeho pokusem poradil.

53:20
    Heřman poslal bekhendem puk na tyč! Následně se bude vylučovat.

53:20
    Dominik Bílek (LTM) – 2 minuty – hákování. 5/4

54:09
    Straka obkroužil bránu a přihrál ROMANU VRÁBLÍKOVI, který pohodlně zakončil do odkryté klece. Po gólu se ještě strhla menší potyčka a bude se opět vylučovat. Asistence: Josef Straka.

54:09
    Martin Heřman (CEB) – 2 minuty – hrubost
    Aleš Pavlas (LTM) – 2 minuty – hrubost. 4/4

Dnešní utkání sleduje 4892 diváků. Zapomínat nesmíme ani na čitatele tohoto onlajnu. Máme zprávy, že zápas sleduje i početná skupina z Moravy, kterou tímto zdravíme.

55:03
    Kolmann dostal nádhernou přihrávku od Roba a pálil, bohužel pro Motor jen do Pavelkových betonů.

55:15
    Několik velkých šancí za sebou měl Prokeš se Škodou, ale ani jeden neuspěl.