Žilina – Skalica 0:1 (kon.) | Košice – Martin 2:1 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 8:0 (kon.)
Piešťany – Zvolen 4:3 (2:1 po s.n.) | Nitra – Poprad 4:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
ŠHK 37 Piešťany
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
HKM Zvolen
sk Pátek 23.10.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Tento týždeň už druhý ligový zápas uvidia diváci v Piešťanoch. Po majstrovi sa predstaví líder.

Zverenci trénera Lea Gudasa si v utorok pripísali dôležité víťazstvo. Po samostatných nájazdoch zdolali Havrani majstrovské Košice 2:1, keď víťazný nájazd premenil lotyšský legionár Edgars Brancis. V tabuľke si tak udržali na dohľad svojich súperov. Momentálne sú totiž Piešťany na barážovej priečke, od piateho miesta ich však delia iba dva body. Štatisticky sa výborne darí Patrikovi Rybárovi, ktorý s úspešnosťou zásahov 95,22% je v tomto smere v lige najlepší, k Holovičovi s Ručkayom sa pridal aj v poslednej dobe výborne hrajúci Jozef Balej.
    Piešťany sú v tabuľke na 9. mieste, skóre 37:38 a 20 bodov.

HKm Zvolen
    Pod Pustým hradom musí byť spokojnosť. Tím šlape, na súperov sa pozerá z najvyššej priečky v tabuľke, hrá atraktívny hokej, K. Brabenec vedie tabuľku produktivity, J. Semorád tabuľku strelcov, brankár S. Baroš má najviac víťazných zápasov a účasť v reprezentácii na Nemeckom pohári. Výborná pozvánka aj pre piešťanského diváka. V poslednom kole si Bryndziari poradili s poslednou Skalicou 4:3.
    Zvolen je v tabuľke prvý, skóre 60:30 a 31 bodov.

Štatisticky je teda favoritom Zvolen, liga je však vyrovnaná a poraziť môže každý každého. Kto teda môže, nech ide na štadión pozrieť si hokej naživo, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, začo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Filip (C), Kania, Petráš, Belluš, Šimíček – Brňák (A), Gipters, Ručkay, Holovič, Tibenský – Hudec, Trefný, Kučera, Brancis, Balej (A) – Hluch, Svetlík, Hrehorčák, Tomčák, Pardavý
    Tréner: L. Gudas

HKm Zvolen: Baroš – Bagin, Juraško (C), Semorad, Brabenec (A), Puliš – Krejči, Andersonms, Obdržálek, Klíma, Škvaridlo (A) – Pokovič, Habšuda, Klhufek, Mráz, Jurík – Fekiač, Hataš, Ďaloga, Fekiač, Žilka

Rozhodca: Jura – Korba, Rovenský.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:10
    Juraško zaváhal pri spracovaní puku, Baroš radšej puk prikryl. Buly.

00:25
    Puliš zatiahol puk za bránku, prihral na modrú Baginovi, jeho strela nebola presná.

01:05
    Druhé Juraškove zaváhanie, za bránkou si nechal vziať puk, Ručkay hľadal voľného Holoviča medzi kruhmi, neprihral mu ale presne, Holovič puk nedostal.

02:05
    Jurík drží puk v rohu útočného pásma.

02:48
    Icing Havranov, buly pred Košarišťanom.

02:58
    Bagin dobre nahodil do ohňa, tam tečoval Brabenec, našťastie pre Piešťany vedľa bránky.

03:21
    V pokračujúcom tlaku sa do šance dostal Semorád pri pravej tyčke, dobre zasiahol Košarišťan.

04:48
    Holovič z prvej strany, takmer od mantinelu vyskúšal Barošovu pozornosť.

05:27
    Piešťany dali gól!
    Už predtým pekná kombinácia. Tibenský krížom na Ručkaya, ten prešiel po ľavej strane do pásma, žabkou dal Holovičovi, ten ešte neskóroval, lebo bol faulovaný, akcia ale pokračovala pri signalizovanom treste, Holovič posunul za bránku Ručkayovi, ten našiel pred bránkou JOZEFA TIBENSKÉHO a ten pekne zavesil. 1:0.
    Asistencia: Ručkay, Holovič
    05:27 TIBENSKÝ - 1:0

06:05
    Bryndziari v rýchlej snahe odpovedať, v koncovke chýbala presnosť.

06:40
    Hrehorčák poslal z ľavého krídla puk na bránkovisko, tam dobre tečoval Tomčák, Baroš bol pozorný.

07:39
    Belluš dobre zahákol hokejku Mrázovi, možno aj s náznakom faulu, zabránil mu vystreliť a následne sa sám dostal do brejku. Situáciu 3 na 2 riešil sám, strelu mu však obrana zrazila na hornú sieť. Buly.

08:35
    Ručkay sa neprebil cez Juraška, ten mu medzi kruhmi zabránil v strele.

09:09
    2 min. Brancis (PIE), hákovanie.

09:18
    Prvý presilovkový zákrok Košarišťana. Buly.

09:35
    Tomčákovi s neporadilo vyhodiť, tlak Zvolena trvá. Ale bez šancí zatiaľ.

10:01
    Puk za Barošom, Piešťany si môžu nateraz vydýchnuť.

10:35
    Brabencova lajna v pásme, stav ohrozenia.

10:46
    Juraško zo stredu modrej len do Košarišťanovho plastrónu. Buly, ešte 23 sekúnd.

10:59
    2 min. Semorád (ZVO), seknutie.

V súboji o puk nezavinený faul.

11:09
    Piešťany v plnom počte, ale s obrovským šťastím. Klhúfkova strela na lapačku Košarišťanovi vypadla a už už sa kĺzala do bránky, zasiahla obrana a aj následnej strele tuším že Habšudu veľa nechýbalo.

12:15
    Buly pred Barošom, ešte 44 sekúnd presilovky. Dosiaľ je rozháraná a šancu si vytvorili Zvolenčania.

13:00
    Tímy v plnom počte.

13:16
    Puliš si nedal vziať puk po Obdržálkovej prihrávke, priťukol do prava Semorádovi a ten mal svoju druhú dobrú šancu. Košarišťan podržal svojich.

14:31
    Škvaridlo skúšal vyrovnať z ľavého kruhu. Zvolen veru svoju kožu lacno nepredá ani v prvej tretine dobrého zápasu.

14:34
    Tyčka za Košarišťanom. Zvolenčania v tlaku.

14:46
    Ešte sa telefonuje, či to náhodou nebol gól.

Kým sa telefonuje, dovolím si do Zvolena pozdraviť Mareka Štefánika, ktorý netrpezlivo čaká na verdikt.

14:51
    Zvolen dal gól!
    Tak napokon je z toho gól, pripísaný PAVLOVI KIHÚFKOVI, na radosť všetkých Zvolenčanov.
    Bez asistencie.
    14:51 Pavel KiHÚFEK - 1:1

15:46
    Čo je pre Zvolen Brabencova lajna, to pre Piešťany Holovičova. Aj teraz si vytvorili títo Havrani šancu, keď Tibenského strelu dorážal Ručkay, Baroš podržal Bryndziarov.

17:05
    Súboj za Košarišťanovou bránkou, zašliapnutý puk a buly v strednom pásme.

17:11
    Bagin napálil od červenej na Košarišťana. Získal tak buly v útočnom pásme.

17:32
    Bagin teraz dobre aj v defenzíve. Puk sa odrazil od zadného mantinelu pred Kučeru, Bagin mu včas nadvihol hokejku a zabránil vystreliť.

18:40
    Puk majú častejšie na hokejkách hostia, ktorí sa snažia niečo vymyslieť. Domáci číhajú na brejky.

19:07
    Icing Zvolena, buly pred Barošom.

19:11
    Po buly vystrelil Hluch, strelu po ľade Baroš bez problémov vyrazil.

19:33
    2 min. Tomčák (PIE), podrazenie.

19:48
    Dobrá Juraškova strela, tesne nad.

19:58
    Zvolenčania ešte dva krát ohrozili Košarišťana.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine teda nerozhodne, o niečo málo viac z hry mali hostia, ale remíza je v zásade zaslúžená. Na pekný gól Tibenského odpovedal po potvrdení videorozhodcom Klhúfek, ďalšie šance ostali nevyužité. Zvolenčania budú hrať presilovku na začiatku druhej tretiny, Tomčákovi ostáva 1:33.

Druhá tretina začne asi o 18:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Buly pre Zvolenčanov.

20:16
    2 min. Petráš (PIE), držanie.

1:17 o dvoch hráčov. Obrovská príležitosť. Diváci asi viac nepískajú len preto, že sa ešte kŕmia prestávkovými klobásami.

20:47
    Košarišťanova lapačka teraz chytá istý gól. Pri pravej tyčke voľný Brabenec, Košarišťan na ľade vymrštil lapačku a puk si v nej našiel. Aj šťastie k tomu patrí.

21:16
    Balej dostal puk do stredného pásma, Zvolenčania sú ale rýchlo naspäť.

21:39
    Z najhoršieho by mali byť domáci von. Už sú štyria, strelu zrazil dobre pozične postavený Trefný na ochranné sito. Buly, Havrani môžu skonsolidovať.

22:08
    Výborná práca Filipa na modrej, nepustil Zvolenčanov do pásma.

22:26
    Icing Zvolena, Piešťany v plnom počte. Buly pred Barošom. Dlhá presilovka 5 na 3 teda nevyužitá.

23:05
    Strela švihom z ľavého kruhu z hokejky Obdržálka, pozorný Košarišťan.

23:49
    Dobrý tlak Mrázovej lajny.

24:20
    Mráz teraz podrazil Brancisa, bez trestu a pochopiteľne ožívajú emócie na tribúne.

24:28
    Buly pred Barošom.

24:39
    Icing hostí.

24:56
    Brňák sa predral stredom do pásma, tesne za modrou vystrelil švihom, mieril nad.

25:23
    Baginovu rozohrávku zachytil Šimíček, zoči voči Barošovi neuspel, a nepresadil sa ani Puliš z brejku.

25:55
    2 min. Bagin (ZVO), podrazenie.

Na toto striedanie by Emil asi rád zabudol.

26:05
    Trefného strelu švihom od modrej v pohode vyrazil Baroš.

26:47
    Výborná práca Obdržálka, vzal puk Balejovi a vyhodil.

27:23
    Už sa zdalo, že Holovič stratil puk, ale zabojoval Tibenský, posunul Holovičovi, ten na pravý mantinel Ručkayovi, ktorý presnou krížnou prihrávkou nabil STANISLAVOVI HUDECOVI, ktorý si dobre zbehol na ľavý kruh a prekonal Baroša. 2:1.
    27:23 HUDEC - 2:1

28:50
    Dobrý forčeking Belluša, nedovoli rozohrať Pulišovi.

29:48
    Klímova formácia pritlačila Havranov, Škvaridlovu strelu Košarišťan vyrazil pred seba, TOMÁŠ KLÍMA si puk spracoval rukou a po ľade vyrovnal. 2:2.
    29:48 T.KLÍMA - 2:2

30:00
    2 min. Klhúfek (ZVO), držanie.

Faul v útočnom pásme.

30:55
    Veľká šanca Brňáka po prihrávke Ručkaya. Na hranici pravého kruhu vystrelil z prvej, Baroš výborne. Následne sa hostia oslobodili.

32:00
    Zvolen v plnom počte, ale domáci zahrali slušnú presilovku.

32:22
    Semorad skúsil z ľavého krídla bekendom zaskočiť Košarišťana.

32:48
    Ďalší závar pred bránkoviskom, ku koncovke sa Brabenec nedostal.

33:12
    Pekný brejk Havranov, po ľavom krídle, puk do tandemu a pekná strela Hrehorčáka. Nemenej pekný zákrok Baroša.

33:45
    Škvaridlova veľká šanca na skórovanie, pri ľavej tyčke. Košarišťan sa ale stihol presunúť.

34:24
    Z tlaku Holovičovej formácie sa urodila len strela Brňáka, ktorá netečovaná prešla tesne vedľa.

34:41
    2 min. Kania (PIE), pád pod nohy.

Neviem ako je to v pravidlách, ale prišlo mi to ako typický kanadský bodyček. Zadkom. Presilovka hostí.

35:10
    Tak napokon trest "Pád pod nohy", to už vôbec nie, Kania bol na nohách celý čas.

35:40
    Zvolenčanom sa zatiaľ nedarí dostať do pásma, rozohrávku im teraz zachytil Ručkay, jeho delovka spoza ľavého kruhu išla vedľa.

36:24
    Teraz sa diváci dožadujú icingu, lenže tu chybu spravil Košarišťan, ktorý sa pohol z bránkoviska.

36:55
    Piešťany v plnom počte, túto oslabovku odohrali Havrani veľmi dobre.

37:30
    Zápas má slušné tempo a aj väčší náboj ako v prvej tretine. Aj na tribúne.

38:27
    Balej za bránou dlho miešal puk a snažil sa niečo vymyslieť, Juraško ani Bagin sa však nedali za nim vylákať a tak Balej dostal puk aspoň do bránkoviska, kde ho prikryl Baroš. Buly.

39:31
    Holovičove nahodenie kryl Baroš na dva krát, Tibenského po snahe o dorážku pacifikujú dvaja beci. Buly.

39:37
    Brňák trafil Škvaridla do korčúl.

39:58
    Ešte to skúsil Gipters od červenej.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj v druhej časti po jednom góle, hra bola vyrovnaná, aj výsledok vyzerá byť zatiaľ viacmenej zaslúžený.

Tretia tretina začne asi o 19:38.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:25
    Bagin mal čo robiť, aby neprišiel o puk pri svojej sólojazde obranným pásmom. Napokon forčeking Belluša aj Šimíčka ustál.

41:12
    Ručkay nabil Holovičovi medzi kruhy, ten vystrelil z prvej, ale bol dobre tiesnený, takže to nebol prudký puk, Baroš vyrazil.

42:30
    Brabenec zaviezol puk do pásma, dlho sa tam ale Bryndziari nezdržali.

43:05
    2 min. Hluch (PIE), hákovanie
    2 min. Brabenec (ZVO), filmovanie.

Také šalamúnske rozhodnutie. Hrá sa 4 na 4.

43:39
    Dobrá prihrávka Belluša spoza bránky medzi kruhy, kde si zbehol Filip, jeho strelu vyrazil Baroš.

44:19
    Icing Piešťan.

44:40
    Semorád zatiahol puk do pásma a k zakončeniu sa dostal Puliš pred bránkoviskom. Neuspel.

45:06
    Oba tímy v plnom počte, oba si vytvorili jednu príležitosť skórovať, ani jeden neuspel.

45:49
    Ofsajd domácich.

46:12
    Brabenec síce dostal od Bagina prihrávku na päty, dobre si ale spracoval, posunul Pulišovi, ktorého však výborne pokryl Filip.

47:03
    Holovičova strela spomedzi kruhov bola zablokovaná, následný icing Zvolena. 1022 divákov.

47:33
    2 min. Holovič (PIE), vyhodenie puku.

Celkom jasne bez teču, smolný moment Holoviča.

47:50
    Nepríjemný moment, Baginova strela trafila Puliša do tváre. Ale asi bude v poriadku. Trochu zaľaduje a vráti sa.

48:25
    Kombinácia Zvolena v pásme, strela Krejčího.

48:44
    Zvolen sa prvý krát ujal vedenia. Z pravého kruhu strelou švihom skóruje DANIEL KREJČI, bez asistencie. 2:3.
    48:44 KREJČI - 2:3

49:22

49:33
    Teraz sa zdalo, že puk bol už v strednom pásme. Čiarový ale rozpažil, rozčúlil divákov, Zvolenčania však nič nevyťažili z pobytu v pásme.

49:48
    Icing Zvolena.

49:48
    Hlavný teraz dohovára trénerovi Gudasovi, asi sa mu nezdajú jeho protesty. Gudas ukazoval na modrú, zrejme teda myslel tú predošlú situáciu.

50:23
    Svetlík od modrej vyskúšal po dlhšom čase Baroša, ten v pohode vyrazil, na puk videl celý čas.

51:55
    Bagin nevystihol Brabencov úmysel a ocitol sa v ofsajde.

52:30
    Zvolen v útočnom pásme, Krejčiho strelu zblokoval Petráš.

53:05
    Škvaridlovu strelu tečoval Klhúfek, zákrok Košarišťana. Buly.

53:53
    Zaujímavo teraz domáci využili nové pravidlo o icingu. Balej príklepom napálil puk z vlastného pásma na zadný mantinel, tam ho dokorčuľoval Kučera, viac z toho nebolo, ale je to zaujímavé prenesenie hry.

54:58
    Tibenského strelu spoza pravého kruhu vyrazil Baroš.

55:13
    Kania sa na modrej peknou otočkou zbavil Odbržálka, poslal ale nepresný puk pred bránku. Každopádne, Piešťany si teraz vytvárajú optický tlak, Zvolenčania číhajú na brejky.

55:55
    Brancis nastrelil puk na Baroša spoza modrej. Buly.

57:06
    Krásny gól teraz dávajú Piešťany. Po kostrbatom prechode do pásma, Ručkay prihral od ľavého mantinelu na stred Tibenskému, ten posunul na pravo MARCELOVI HOLOVIČOVI, ktorý z hranice kruhu vymietol pavučinu nad Barošovou vyrážačkou. 3:3.
    Asistencia: Ručkay, Tibenský
    57:06 HOLOVIČ - 3:3

57:56
    Belluš inkasoval do tváre, nepíska sa a emócie už sú vybičované.

58:31
    Kučerova strela spomedzi kruhov, zákrok Baroša.

58:56
    Balejovi ťažko vziať puk, povozil ho za bránou, prešiel pred bránkovisko a poslal puk po ľade na Baroša. Nik na dorážku tam ale nebol pustený.

59:00
    Time out Zvolena. Správne rozhodnutie, Piešťany boli v dobrom tlaku.

59:02
    Chyba sa niekde stala, ozvala sa siréna konca zápasu. Nestáva sa často, ale stane sa.

59:18
    Brabenec sa parádne vrátil a zachytil prihrávku na Ručkaya, ktorý by bol sám pred bránkou.

59:30
    2 min. Brabenec (ZVO), nedovolené bránenie.

Holovič si vyhral buly dopredu, predieral sa cez Brabenca, spadol a po sekunde váhania sa rozhodol rozhodca vylučovať. Šanca pre Piešťany.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Bude sa predlžovať, Piešťany majú presilovku 1:30. Spravodlivo, bez bodu si dnes nezaslúžil ostať ani jeden tím.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:40
    Balejova delovka z pravého kruhu, výborne Baroš.

61:15
    Ešte 15 sekúnd, málo striel.

61:28
    Balej do stredu brány. Buly, ešte 2 sekundy, Zvolenčania to ustoja zrejme.

61:40
    Zvolen v plnom počte, Pokovičove nahodenie bolo z kategórie propagačných.

62:10
    Škvaridlova dobrá strela švihom, ale predsa len vedľa.

62:32
    Klíma z pravého kruhu strieľa na bránu, Košarišťan ramenom, o chvíľu nato mal Klíma ešte lepšiu šancu, pri poloodkrytej bránke si ale nespracoval dobre puk.

63:23
    Hostia aktívni, bomba Klhúfka nad.

63:58
    Holovič vysunul dopredu Ručkaya, Baroš mu nájazd chytil.

64:05
    2 min. Piešťany, veľa hráčov na ľade.

A obrovská šanca Zvolena rozhodnúť.

64:17
    Brabenec vyhral buly, Krejčiho delovku vyrazil brankár, Gipters puk poslal do stredného pásma. Aspoň na chvíľu.

64:46
    Semorádova strela z ľavého kruhu, lapačka Košarišťana.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Tak aj dnes budú rozhodovať nájazdy.

Samostatné nájazdy začínajú.

1. série
    0:0
    Obdržálek – nedal. Strelu mu brankár vyrazil.