West Ham – Chelsea 2:1 (kon.) | Leicester – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Aston Villa – Swansea 1:2 (kon.)
Stoke – Watford 0:2 (kon.) | Norwich – West Brom 0:1 (kon.) | Arsenal – Everton 2:1 (kon.)
Arsenal FC
2:1 (2:1)
Everton FC
Sobota 24.10.2015, 18:30 • Emirates Stadium, London • Anglická Premier League • 10. kolo

To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u Premier League na počtenou. (20:33:06)
    Arsenal se po gólech Girouda a Koscielnyho vyhoupl na první příčku Premier League

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:14.

Zápas mezi Arsenalem a Evertonem je u konce! Kanonýři se v první půli dostali během dvou minut do dvougólového vedení, nejprve se prosadil Giroud, kterého následoval Koscielny. Everton však ještě do konce první půle snížil po střele Barkleyho. V druhém poločase jsme viděli několik šancí, ale další gól již nepadl. Arsenal si tak připsal 3 body a vyhoupl se na 1. místo v tabulce. Everton prohrál venku v této sezoně teprve poprvé.

90+4

90+4
    Everton dohraje zápas v desíti! Garreth Barry poslal k zemi Gibbse a po druhé žluté kartě míří předčasně do šaten.

90+3
    Závěr zápasu nabízí skvělé tempo a šance na obou stranách!

90+1
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty! Podaří se Evertonu srovnat nebo Arsenal náskok udrží a dostane se do čela Premier League?

90
    Howarda zachránila tyč! Özil si narazil s Giroudem a vystřelil, ale za gólmanem Evertonu zazvonila branková konstrukce.

89
    Vystřídal i Arsenal. Alexise nahradil Gibbs.

89
    Everton využije i poslední střídání. Koné přijde podpořit Lukaka v útočné fázi, na hřišti nahradil Colemana.

88
    Mirallas se výborně otočil ve velkém vápně Arsenalu, odkud také následně vystřelil, Čech byl ovšem opět připraven zasáhnout.

86
    Everton se okamžitě po šanci Arsenalu dostal k protiútoku, ale Deulofeu si z bezprostřední blízkosti vylámal zuby na Čechovi!

86
    Mathieu Flamini spíše přišel bránit nadějný náskok, ale podruhé během pár sekund se dostal do zakončení. Po centru Alexise zakončoval hlavou, ale mířil pouze do Howardovy náruče.

85
    Po Özilově přiťuknutí se ke střele z voleje odhodlal Flamini, ale Howard ani tentokrát nemusel zasahovat.

84
    Tim Howard nepředvedl příliš dobrý výběh, čímž daroval Giroudovi šanci, Francouzova hlavička však nemířila do branky. Arsenal stále zůstává u balonu.

82
    Flamini vyztuží střední zálohu Gunners, kde by měl pomoci při bránění nadějného výsledku.

80
    Arsenal poprvé střídá. Oxlade-Chamberlaina na hřišti nahradí Mathieu Flamini.

78
    Everton byl blízko vyrovnání! Barry poslal do šestnáctky skvělý centr přímo na Romelu Lukaka, který hlavou mířil pouze do břevna! Při Arsenalu teď stáli všichni svatí.

78
    Deulofeu předběhl na pravém křídle Monreala, který jej zastavil pouze pomocí faulu. Everton rozehraje přímý kop z velice nadějné pozice.

76
    Mirallas se objevil za obranou Arsenalu, ale nakonec mu byl odmáván i odpískán ofsajd.

74
    Everton si vypracoval velice slibnou šanci. McCarthy poslal do vápna výborný centr přímo na hlavu nabíhajícího Gallowaye, který z velice dobré pozice hlavičkoval vedle.

73
    Everton přidal na tempu a začíná Arsenalu čím dál více zatápět.

72
    Lukaku výborně přešel na pravém křídle přes Koscielnyho a následně odcentroval, Coquelin však míč odkopl do zámezí. Everton rozehraje roh.

70
    Roberto Martínez využil druhé střídání. Lennona na trávníku nahradil Kevin Mirallas.

69
    Arsenal byl velice blízko třetí brance! Střelec pevní branky Olivier Giroud namířil svou ránu levačkou do břevna!

68
    Monreal příliš lehce přišel o míč, čehož využil Deulofeu. Mladý Španěl balon posunul na Barkleyho, jenž se pokusil o střelu z voleje, ale Čecha nepřekvapil.

66
    Özil se otočil kolem Barryho, který jej zastavil pouze pomocí zatažení za dres. Bývalý anglický reprezentant za tento zákrok obdržel žlutou kartu.

64
    Po sklepnutí Girouda se Özil odhodlal k tvrdé ráně z voleje, ale Howard s tímto zakončením neměl žádný problém.

63
    Everton se poprvé v druhé půli na delší dobu vměstnal na polovinu Arsenalu, odkud se bude pokoušet vstřelit vyrovnávací branku.

61
    Domácí obrali hosty o míč a opět kombinují na útočné polovině.

59
    Kanonýři jsou v druhé půli lepším celkem a Everton do ničeho zásadního nepouštějí.

57
    Arsenal se uhnízdil na polovině svého soupeře, kde velice dobře kombinuje.

56
    Giroud se po hlavičce Chamberlaina dostal k balonu a pokusil se akrobaticky zakončit, Howard však opět předvedl výborný zákrok.

53
    Arsenal rozjel rychlý protiútok, který táhl zejména Oxlade-Chamberlain. Angličan nakonec posunul míč do uličky na Alexise, před kterým ovšem skvěle zasáhl Howard. Arsenal zůstane u balonu a rozehraje roh.

53
    Kapitánskou pásku převzal gólman Tim Howard.

52
    Jagielka nakonec nebude pokračovat v zápase. Na trávníku jej nahradí Funes Mori.

51
    Seamus Coleman se z dálky odhodlal ke střele, ta však mířila pouze do míst, kde se nacházel připravený brankář Čech.

51
    Vypadá to, že to zkušený stoper Toffees rozchodí a vrátí se na hřiště.

50
    Kapitán Evertonu Phil Jagielka zůstává ležet na trávníku a zdá se, že nebude moci pokračovat ve hře.

49
    Arsenal se blížil k další šanci, kterou však svým faulem na Jagielku překazil Oxlade-Chamberlain.

47
    Oxlade-Chamberlain poslal do vápna povedenou diagonální přihrávku, která doputovala až na Alexise, chilského kanonýra však vychytal Howard.

46
    Fotky z prvního poločasu

Zajímavý první poločas mezi Arsenalem a Evertonem je za námi. První gól padl až ve 36. minutě, kdy se po centru Özila trefil hlavou Giroud. Arsenal přidal záhy velice podobný gól, tentokrát po centru Cazorly hlavou přesně mířil Koscielny. Hostům se však podařilo snížit, Barkleyho střelu nešťastně zblokoval Gabriel přímo do branky. Do šaten se tak jde za stavu 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45+2
    Čech nezakročil příliš sebejistě a daroval Evertonu rohový kop.

45+1
    První půle byla nastavena o dvě minuty.
    44. Ross BARKLEY - 2:1

44
    Everton právě vstřelil branku!
    Karamelky se těsně před poločasovým hvizdem vrací do hry! ROSS BARKLEY se za hranicí šestnáctky odhodlal ke střele, která díky teči Gabriela skončila za zády bezmocného brankáře Čecha – 2:1.

43
    Everton je určitě obdrženými brankami lehce otřesen, zvláště, když se Arsenalu ze začátku příliš nedařilo.

41
    Arsenalu se po pomalém začátku podařily vstřelit dva góly hlavou po centrech ze stran, Everton tak má co dohánět.
    38. Laurent KOSCIELNY - 2:0

38
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají další branku! Tentokrát si centr z přímého kopu vzal na starosti Santi Cazorla, který našel před brankou LAURENTA KOSCIELNYHO, jenž podobným zakončením hlavou překonává Howarda podruhé – 2:0.
    36. Olivier GIROUD - 1:0

36
    Kanonýři se dostávají do vedení! Mesut Özil poslal do vápna nezištný centr na OLIVIERA GIROUDA, který lehkou tečí hlavou překonal gólmana Howarda – 1:0.

35
    Zápas v posledních minutách ztratil na tempu, ani jeden z celků se nedostává do šancí, hra se odehrává zejména uprostřed hřiště.

33
    Alexis si za hranicí velkého vápna našel odražený míč, který z voleje napálil, mířil ovšem vysoko nad.

33
    Centr Özila mířil na Koscielnyho, ale ten na balon nedosáhl. Howard může odkopávat od své svatyně.

32
    Po faulu Lennona na Alexise rozehraje Özil standardní situaci.

31
    Arsenal působí poněkud unaveně a zatím si nezvládá vypracovat žádné vyložené šance.

29
    Everton se v posledních minutách dostává více do hry a začíná svému soupeři mírně zatápět.

28
    Střílený centr Lennona Petr Čech podcenil a po jeho nepřesvědčivém zákroku balon mířil k nohám překvapeného Stonese, který pohrdl prázdnou brankou a míč poslal mimo.

27
    Everton se dnes poprvé na delší dobu ubytoval na polovině Arsenalu a díky zblokované střele Gallowaye rozehraje roh.

25
    Coquelin špatně načasoval svůj skluz a za faul na Gallowaye uviděl zaslouženě žlutou kartu.

25
    V úvodních pětadvaceti minutách Arsenal Everton téměř k ničemu nepustil, hra se zatím odehrává především na půlce Toffees.

24
    Na Emirates dnes vydatně prší, uvidíme, jak se hráči s tímto počasím v následujících minutách poperou.

22
    Další rohový kop domácích zahrával tentokrát Özil, ale Gabrielovo zakončení bylo opět nepřesné.

20
    Özil s Giroudem se pokusili o kombinaci na jeden dotek, první jmenovaný však nepochopil narážečku svého spoluhráče, a tak Arsenal o míč přišel.

18
    Lennon si ve velkém vápně Arsenalu pomohl v souboji s Coquelinem faulem, Čech bude odkopávat od své brány.

17
    Hostující Aaron Lennon je při každém doteku s míčem vypískán domácími fanoušky. Může za to jeho dřívější působení u konkurenta z Tottenhamu.

16
    Everton se zatím k ničemu nedostává a zejména se zaměřuje na poctivé bránění.

13
    Kanonýři rozjeli další postupný útok, na jehož konci byl opět Bellerín, ale jeho centr opět mířil pouze k prvnímu obránci. Domácí rozehrají rohový kop.

12
    Arsenal má míč častěji na svých kopačkách a je často na polovině Evertonu.

11
    Roh doletěl až ke Gabrielovi, stoper Arsenalu ale hlavou mířil nepřesně.

10
    Coquelin uprostřed hřiště skvěle vybojoval míč, který se dostal až na Bellerína. Centr španělského mladíka byl však zblokován na roh. Ten si na starosti vezme Cazorla.

7
    Cazorla rozehrál přímý kop přímo na hlavu Oliviera Girouda, ale ten nedokázal své zakončení usměrnit do branky.

5
    U míče je Everton, který kombinuje na polovině svého soupeře.

3
    Arsenal začal celkem aktivně, ale zatím se nezvládá dostat na dostřel Howardovy branky.

1
    Zápas mezi Arsenalem a Evertonem odstartoval. Arsenal se v případě dnešní výhry může na chvíli dostat do čela Premier League.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Gabriel, Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla (C) – Oxlade-Chamberlain, Özil, Alexis Sánchez – Giroud.
    Náhradníci: Macey – Debuchy, Gibbs, Chambers, Flamini, Campbell, Walcott.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Stones, Galloway – Barry, McCarthy – Lennon, Barkley, Deulofeu – R. Lukaku.
    Náhradníci: Robles – Ra. Funes Mori, Cleverley, L. Osman, Naismith, Mirallas, Koné.

Rozhodčí: L. Mason – S. Beck, A. Garratt (A. Taylor).
    Everton si bude muset dát pozor na Mesuta Özila. Německý reprezentant v uplynulých třech zápasech nasbíral 5 kanadských bodů za 2 branky a 3 asistence.

Zajímavosti

V posledních 16 vzájemných střetnutích v rámci Premier League vyhrál Everton pouze jednou (9 proher, 6 remíz).

Petra Čecha dělí od rekordního počtu nul Davida Jamese pouze dvě čistá konta.

Olivier Giroud v posledních čtyřech kláních s Evertonem vstřelil čtyři branky.

Romelu Lukaku má na svém kontě již 47 branek v Premier League. Pokud v této sezoně přidá další tři, stane se teprve pátým hráčem, který dosáhne mety 50 branek před uplynutím 23 let věku.
    Everton věří v setrvání Johna Stonese, se kterým plánuje uzavřít novou smlouvu.

Everton FC

Toffees nevstoupili do nového ročníku úplně špatně, ale častokrát remizují, a proto se zatím nacházejí až na 9. příčce ligové tabulky. Svěřenci trenéra Roberta Martíneze mají co napravovat, v minulém kole totiž na domácí půdě nestačili na Ďábly z Manchesteru, kterým podlehli vysoko 0:3.
    Evertonu by k lepšímu výkonu mohl pomoct návrat Toma Cleverleyho, Stevena Pienaara a Bryana Ovieda, kteří se do kádru vrací po zranění.

Nominace:
    Howard, Joel, Stanek, Browning, Coleman, Funes Mori, Galloway, Holgate, Jagielka, Oviedo, Stones, Barkley, Barry, Cleverley, Gibson, Lennon, McCarthy, Mirallas, Osman, Pienaar, Deulofeu, Kone, Lukaku, Naismith, Rodriguez.

Arsenal FC

V uplynulých týdnech panuje v kádru Gunners velice dobrá nálada. Mužstvo Arséne Wengera zvítězilo šestkrát v řadě v rámci všech soutěží, naposledy to odnesl mnichovský Bayern, který na Emirates Stadium prohrál 2:0 po brankách Girouda a Özila.
    V Premier League je Arsenal i díky třem výhrám v řadě na druhém místě, na první Manchester City ztrácí 2 body.
    Na marodce stále zůstává trojice Welbeck, Wilshere, Rosický, ke kterým se po utkání s Bayernem přidal také Aaron Ramsey, jenž utrpěl zranění stehenního svalu.

Nominace:
    Cech, Ospina, Bellerin, Chambers, Debuchy, Gabriel, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Arteta, Cazorla, Coquelin, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Campbell, Giroud, Sanchez, Walcott.

Rozhodčí

Hlavním arbitrem tohoto klání bude Lee Mason, jemuž budou na čarách asistovat Simon Beck a Andy Garratt. Pozici čtvrtého sudího zaujme Anthony Taylor.

Vážení příznivci anglické kopané, vítejte u pokračování nejprestižnější soutěže na světě! Premier League má na programu již 10. kolo, ve kterém se mimo jiné střetne Arsenal FC a Everton FC. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.