Ural – Perm 3:1 (kon.) | Saransk – Kubaň Krasnodar 1:1 (kon.) | Zenit – Machačkala 5:1 (kon.)
FK Mordovija Saransk
1:1 (0:0)
FK Kubaň Krasnodar
Sobota 24.10.2015, 13:30 • Start Stadium, Saransk. Kapacita: 11581 diváků. • Ruská Premier Liga • 13. kolo

Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost a u dalších onlajnů, na přečtenou! (15:38:08)

Fauly: 12 – 12

Bláznivý druhý poločas je za námi, a tím samozřejmě končí i celé utkání. Druhá půle oproti té první musela být pro diváka pastvou pro oči. Domácí se dostali v 59. minutě díky střídajícímu Lucenkovi do vedení, následně ale za pět minut gól i inkasovali, po trefě Baldého, který hlavou vyrovnal na 1:1. V 66. minutě se ale začly dít věci. Rabiu dostal druhou žlutou kartu, čímž si vysloužil kartu barvy červené a o 7 minut později i jeho spoluhráč Tlisov, po faulu v pokutovém území viděl červenou kartu. Po Tlisově nedovoleném zákroku kopali domácí penaltu, kapitán Muchametšin z ní však trefil pouze levou tyčku, a tak domácí nedokázali porazit Krasnodar ani v dvojnásobném oslabení.

90+3

90+2
    Muchametšin předvedl velice ošklivý faul proti svému protihráči, žlutou kartu však od sudího nedostal.

90+1
    Baldé takticky drží míč u rohového praporku, a získává tím každou cennou vteřinku pro svůj tým.

90
    Rozhodčí nastaví v druhém poločase 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Domácí i nadále obléhají šestnáctku soupeře, vypadá to, že jen otázka času, kdy se domácím podaří vstřelit druhý gól. Hosté však zatím velkému náporu statečně odolávají!

88
    Po dlouhém přesném centru se Dudijev prorval k hlavičce, jeho zakončení však míří vysoko nad brankovou konstrukci.

87
    Vlasov se snažil najít centrem někoho ze svých spoluhráčů, ale pozorný Armaš míč odvrací ven z pokutového území.

86
    Saransk bude zahrávat standardní situaci z velice dobré pozice. Uvidíme, jak s ní Vlasov naloží.

85
    Domácí hráči opět kombinují s míčem v blízkosti soupeřovy šestnáctky.

84
    Za ostrý zákrok ve středu hřiště vidí právem Machmudov od sudího žlutý kartonek.

83
    Hosté se dostali k míči, ale následné ho ihned odkopli na polovinu Saransku a zaujímají znovu obranou pozici.

82
    K hlavičkovému zakončení se dostal Le Tallec, Bělenov byl však opět na správném místě a s jeho ránou neměl větší problémy.

81
    Oslabený Krasnodar o dva hráče teď zažívá těžké chvíle. Saransk neustále navyšuje svůj tlak.

80
    Le Tallec se pokusil vypálit z hranice pokutového území na bránu, avšak svým pokusem trefil pouze prvního obránce Krasnodaru.

79
    Vlasov se dostal k akrobatickému zakončení v pokutovém území, Bělenov však stál na správném místě a míč chytá do svých rukavic.

78
    Domácí budou po sražené přihrávce zahrávat rohový kop.

77
    Domácí drží míč na svých kopačkách a s přibývajícím časem dostávají oslabený Krasnodar pod velký tlak.

76
    Krasnodar využil právě teď poslední možnost ke střídaní. Na trávník přichází Kleščenko, který nahradil Tkačjova.
    74. Penalta

74
    Ruslan Muchametšin nastřelil z pokutového kopu pouze brankovou konstrukci, a nepodařilo se mu tak vstřelit branku a získat vedení pro svůj tým!

73
    Po jasném faulu na rychlého Lucenka v pokutovém území, po kterém se bude následně kopat penalta, vidí Tlisov od sudího červenou kartu!

72
    Hostující trenér využije druhé možnosti ke střídaní. Ze hřiště odchází Chubulov a přichází čerstvý Konovalov.

70
    Lucenkovi se nepodařilo v ideální pozici zakončit proti rychlému výběhu Bělenova z branky!

68
    Domácí drží míč na svých kopačkách a vyměňují si krátké přihrávky na útočné polovině.

67
    Jevgenij Lucenko se dostal v pokutovém území k akrobatickému zakončení, jeho střela však mířila hodně vysoko nad branku.

66
    Rabiu vidí od sudího druhou žlutou kartu, což znamená, že v dnešním zápase jeho působení končí, a oslabuje tak svůj tým o jednoho hráče!

65
    Hostující trenér si žádá o první střídaní. Ze hřiště odchází obránce Xandão, kterého nahradí Aršavin.
    64. Ibrahima BALDÉ - 1:1

64
    Krasnodar právě vstřelil branku!
    Hosté bleskurychle odpovídají na inkasovaný gól, který dostali před pěti minutami a vyrovnávají vývoj zápasu! Po centru z pravé strany hřiště se úplně volný IBRAHIMA BALDÉ dostal k zakončení hlavou a nemýlil se!

61
    Hosté kombinují s míčem na útočné polovině a dostávají po inkasovaném gólů hráče Saransku pod mírný tlak.
    59. Jevgenij LUCENKO - 1:0

59
    Mordovija Saransk právě vstřelil branku!
    Domácí využívají výhodu rohové kopu a ujímají se vedení! K hlavičkovému zakončení se po centru od rohové praporku dostal střídající JEVGENIJ LUCENKO, který rozvlnil brankovou síť za zády bezmocného Bělenova!

59
    Parádně se teď vrátil jeden z obránců Krasnodaru, a zamezil tak Dudijevovy, aby ohrozil jejich branku. Domácí budou mít k dispozici rohový kop.

58
    Dlouhá přihrávka vzduchem v podání obránce Xandaa končí až v zámezí. Odkop od brány bude rozehrávat Cebanu.

56
    Pokažená rozehrávka Muchametšina končí na kopačkách hostujících hráčů.

55
    Tkačjov byl až příliš důrazný v souboji o míč, a dopustil se tak útočného faulu.

54
    Krasnodar byl v posledních minutách hry pod menším tlakem, ale nyní se mu z něj podařilo dostat a hráči Kubaně míří s míčem kupředu.

53
    Rykov se dostal po rohovém kopu z k zakončení hlavou, jeho pokus však postrádal přesnost i razanci.
    52. Lucenkův pokus.

52
    Střídající Lucenko se dostal k zakončení po jeho šikovné otočce, díky které si udělal prostor. Jeho ránu však Bělenov vyráží mimo jeho svatyni!

50
    Zraněný Šipicin si zažádal o střídaní a odchází ze hřiště. Nahradí ho Le Tallec.

49
    Tkačjov zkusil vypálit z hranice pokutového území, jeho pokus však míří vysoko nad horní tyčku branky.

48
    Ignatěv se nedokázal prosadit v souboji jeden na jednoho proti Tiškinovi, a míč tak ztrácí.

47
    Nadvakrát sražená přihrávka Dudijeva končí v zámezí, odkud budou vhazovat hosté.

46
    Úvodní rozehrávku měli v druhém poločase k dispozici domácí hráči.

46
    Domácí trenér udělal jednu změnu v kádru do druhého poločasu. Na hřiště už se nepodívá útočník Samodin, kterého nahradí jeho spoluhráč Lucenko.

46

Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. V prvním poločase jsme viděli poměrně vyrovnané utkání, ikdyž jsou hosté střelecky aktivnějším týmem. Domácím se podařilo vypálit celkem dvakrát, za to Krasnodaru sedmkrát, ale jen jednou se jim podařilo trefit prostor brány. Předváděná hra obou mužstev má tak velice blízko k průměru. Uvidíme, zda-li nám druhá půle přinese i gólovou trefu.

45+2

45+1
    Hosté kombinují s míčem na své polovině a nikam se v závěru prvního poločasu neženou.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty nad rámec základní hrací doby.

44
    Po faulu Šitova budou hosté zahrávat standardní situaci z velké vzdálenosti.

43
    Rabiu parádně přečetl hru a vystihl rozehrávku domácích. U míče jsou tak opět hosté.

42
    Bugajev se snažil centrem od levého rohové praporku najít někoho ze svých spoluhráčů, ale to se mu vůbec nepovedlo, míč končí v rukavicích pozorného Cebana.

41
    Po taktickém faulu Ignatěva budou přibližně z půlky hřiště rozehrávat domácí.

40
    Po dalším nepřesném centru, který měl původně mířit do pokutového území, bude vykopávat od své brány Cebanu.

39
    Hosté budou vhazovat na útočné polovině, kousek od rohové praporku.

38
    Pátou žlutou kartu v prvním poločase obdržel hostující hráč Rabiu, za jeho ostrý skluz.

36
    Hráči Krasnodaru si vyměňují krátké přihrávky na polovině soupeře.

35
    Muchametšin se snažil poslat nebezpečný centr z levé strany hřiště do šestnáctky soupeře, pozorný Armaš však tuto přihrávku vzduchem odvrací hlavou ven z pokutového území.
    34. Standardní situace - Rykov

34
    Rykov se pokusil o přímé ohrožení Bělenovy svatyně, jeho rána z volného přímého kopu nebyla vůbec špatná, ale hostující brankář si s jeho projektilem poradil!

33
    Právem dostal Tkačjov od sudího žlutou kartu, jeho zákrok byl až příliš tvrdý.

32
    Ofsajd, ve kterém se ocitl Chubulov. Domácí tak budou rozehrávat.

31
    Po špatném nepřesném centru bude od své branky vykopávat Cebanu.

30
    Rabiu se pokusil vypálit z hranice pokutového území z voleje, jeho dělovka však zdaleka nemířila mezi tři tyče.

29
    Žlutou kartu viděl od rozhodčího i Šipicin, za jeho tvrdý nevybíravý faul ve středu hřiště.
    28. Ignatěvova hlavička

28
    Ignatěv se dostal po centru k hlavičkovému zakončení, jeho střela však končí kousek nad levou spojnicí brány.

27
    Pokus o ohrožení soupeřovy brány ze standardní situace končí však jen na dobře postavené zdi Saransku.

26
    Další žlutá karta pro domácího obránce, nyní pro Rykova, za jeho nevybíravý skluz kousek za hranicí pokutového území. Hosté budou mít dobrou příležitost ohrozit soupeřovu branku.

25
    Tkačjov zkusil vypálit zpoza hranice šestnáctky, jeho rána však mířila přesně do míst, kde se zrovna pohyboval brankář Cebanu.

23
    Do rychlého protiútoku se dostal Dudijev, kterému se však nepodařilo přihrávkou najít volného Samodina!

22
    Rabiu hledal svým chytrým dloubáčkem svého spoluhráče v šestnáctce, pozorná obrana domácích však i tuto přihrávku vzduchem odvrací.

21
    Obránce Šitov právem vidí od sudího žlutou kartu za jeho velice ostrý skluz.

20
    Hráči Krasnodaru teď delší dobu operují s míčem na polovině domácích, ti však zatím skvěle brání a nepouštějí soupeře do svého pokutového území.

18
    Příliš důrazný Dudijev se dopustil útočného faulu, a tak zde útok domácích končí.

17
    Šitov to nemyslel špatně, ale i jeho nepřesná přihrávka končí v zámezí. Vhazovat budou hosté.

16
    Obránce Xandao musí být znovu ošetřen za postranní čárou, neboť krvácí z nosu.

15
    Obránci Saransku kombinují s míčem na své polovině a vyčkávají na vhodný moment k útoku.

14
    Domácí teď parádně napadají rozehrávku soupeře. Uvidíme, zda-li se jim toho podaří využít.

12
    Po zblokovaném centru zahrávali hosté rohový kop, ten se jim ale vůbec nepovedl, a tak bude od své svatyně vykopávat Cebanu.

11
    Xandao si teď parádně poradil s Vlasovem, který se velice rychle řítil do šestnáctky Krasnodaru.

10
    Domácí budou vhazovat přibližně ve středu hřiště.

9
    Po pěkné přihrávce do volného prostoru se k zakončení dostal hostující útočník Balde, avšak i jeho střela končí vysoko nad.

8
    Samodin nedokázal doběhnout dlouhý centr od Mahmudova. Rozehrávat bude Bělenov od své branky.

7
    Vypadá to, že lehce otřesený Xandao bude pokračovat ve hře.

5
    Xandao zůstává ležet na trávníku po tvrdém souboji o míč a žádá si ošetření.

4
    Šipicin se pokusil o střelu z velké vzdálenosti, jeho pokus však končí vysoko nad horní tyčkou branky.

3
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

2
    Hráči Saransku se po nepřesné přihrávce Rabiua dostali lehce k míči a ihned se řítili kupředu. Avšak z tohoto útoku nic nebude, protože míč končí po zblokované přihrávce za pomezní čárou.

1
    Úvodní rozehrávku zápasu měli k dispozici hosté, kteří dnes nastoupili ve žlutozelené kombinaci. Domácí pro dnešek oblékli tmavě modré dresy.

1

Týmy už jsou nastoupeny na hřišti, zápas tak začne za malou chvíli.

Saransk: Cebanu – Šitov, Rykov, Dudijev, Tiškin – Phibel, Vlasov – Machmudov, Samodin, Šipicin – Ruslan Muchametšin.
    Náhradníci: Revišvili, Šebanov – Gapon, M. Kobachidze, Le Tallec, Bober, P. Ignatovič, Sysujev, Perendija, Lucenko, Nachušev, Ivanov.

Kubaň Krasnodar: Bělenov – Bugajev, Xandão, Armaš, Manolev – Rabiu, Chubulov – Ignatěv, Tlisov, Tkačjov – Baldé.
    Náhradníci: Frolov, Chajkin – Pavljučenko, Aršavin, Georgijevskij, Karetnik, Konovalov, Jakuba, Kleščenko.

Rozhodčí: Karasev – Averianov, Kalugin (všichni Rusko).

Vzájemné zápasy z minulé sezóny

09.03.2015 Krasnodar – Saransk 0:0 (0:0,0:0)
    15.08.2014 Saransk – Krasnodar 0:0(0:0,0:0)

Stejně jako jejich dnešnímu soupeři, vstup do nové sezóny se nepodařil ani Saransku. Ten se v tabulce nachází po dvanácti kolech až na předposledním 15. místě a na svém kontě má pouhých 7 bodů, za jedno vítězství, čtyři remízy a šest proher. Jejich dosavadní stav skóre je 12:19. Na domácí půdě odehráli 6 zápasu, ze kterých se jim podařila vybojovat jedna výhra a jedna remíza. Uvidíme, zda-li se jim výhody domácího prostředí podaří využít.

Poslední 3 utkání v Premier Lize
    FK Rostov – Saransk 3:2
    Saransk – Spartak Moskva 0:1
    Amkar – Saransk 2:1

Krasnodar nezažívá moc dobrý vstup do nového ročníku ruské nejvyšší soutěže a momentálně se nachází v tabulce na třinácté příčce s devíti body. Po dvanácti odehraných zápasech mají na svém kontě 1 výhru, 6 remíz a 5 porážek. Na cizí půdě zatím odehráli pět zápasů, ze kterých 3x remizovali a 2x prohráli a ani jednou nevyhráli. Dokáže Krasnodar svoji černou šňůru z venkovních zápasů dnes prolomit a podaří se jim domácí Saransk porazit?

Zenit Petrohrad – Kubaň 2:2
    Kubaň – Anži 1:1
    FK Rostov – Kubaň 2:1

Přeji všem fotbalovým fanouškům krásné sobotní odpoledne a zdravím vás tímto u 13. kola ruské Premier Ligy! Při této příležitosti budeme společně blíže sledovat utkání mezi FK Mordovija Saransk a FK Kubaň Krasnodar. Zápasem, jehož výkop je plánován na 13:30, vás provede David Augustin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Branky: 59. Lucenko – 64. Baldé

Karty:   21. Šitov (SNK), 26. Rykov (SNK), 29. Šipicin (SNK), 84. Machmudov (SNK) – 33. Tkačjov (KUK), 38. Rabiu (KUK)   66. Rabiu (KUK)   73. Tlisov (KUK)

Neproměněná penalta: 74. Ruslan Muchametšin (SNK), mimo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:9. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:11.
    FK Mordovija Saransk: Cebanu – Šitov, Rykov, Dudijev, Tiškin – Phibel, Vlasov – Machmudov, Samodin (46. Lucenko), Šipicin (50. Le Tallec) – Ruslan Muchametšin.

FK Kubaň Krasnodar: Bělenov – Bugajev, Xandão (65. Aršavin), Armaš, Manolev – Rabiu, Chubulov (72. Konovalov) – Ignatěv, Tlisov, Tkačjov (76. Kleščenko) – Baldé.

Rozhodčí: Karasev – Averianov, Kalugin (všichni Rusko)