Chrudim – Žižkov 2:1 (kon.) | Vltavín – Brozany 2:0 (kon.) | Tachov – Most 1:0 (kon.)
Králův Dvůr – Táborsko akademie 1:0 (kon.)
MFK Chrudim
2:1 (2:1)
FK Viktoria Žižkov
Sobota 24.10.2015, 10:15 • Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim • Česká fotbalová liga • 12. kolo

Znovu se nenastavovala ani minuta, Chrudimští tak i po dalším utkání drží domácí neporazitelnost. O výhře nad Viktorií Žižkov rozhodli již v prvním poločase po gólech Řezníčka a Rybičky. Soupeř sice kontroval Diopem, ve druhé půli se ale již k ničemu nedostal. To je vše, hezký zbytek dne přeje Petr Dejnožka. (12:11:11)

90

90
    Adámek s Radoušem si poradili s drzým útočníkem soupeř, následně Langr sklepl hlavou balon do náruče Mrázka.

89
    Jan Neuberg upadl v pokutovém území, rozhodčí ani do třetice penaltu po sporné situaci neodpískal.

89
    Zmatky v chrudimské šestnáctce vyřešil dlouhým odkopem Rybička.

88
    Centr domácích fotbalistů za obranu soupeře byl příliš dlouhý, gólman Brauneis okamžitě posílá míč co nejdále od branky Žižkova.

88
    Závěrečná převaha pražského soupeře se zatím ani náhodou nekoná, domácí drží svého soka na jeho polovině.

87
    Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Lukáš Kopecký, přichází Lukáš Mastík.

86
    Kopeckého střílený centr vyboxoval Brauneis, odpověď soupeře je zastavena pro útočný faul.

85
    Čas Žižkova na srovnání stavu se krátí, Chrudim navíc dostala standardní situaci v blízkosti šestnáctky soupeře.

83
    Hosté připravili další dvě střídá. Pro dnešek mají padla Diop s Šanderou, poslední nadějí je pro Žižkov nástup Josefa Janeckého a Michala Macháčka.

82
    Jedovatý centr byl zmařen útočným faulem Dočekala na Váchu. Nadějná akce Viktorie končí neúspěchem.

81
    Postupem času se podle předpokladů začíná zvyšovat ofenzivní snaha hostí, Žižkov nyní dostane dobrou možnost z volného přímého kopu.

80
    Tak to byla obrovská šance Chrudimi na rozhodnutí duelu! Lukáš Kopecký dostal skákavý míč na malé vápno, tvrdou dělovkou ale napálil pouze stojícího a bezmocného Brauneise!

79
    Tomáš Dočekal je dalším hostujícím hráčem, který opustí utkání se žlutou kartou na kontě.

78
    Mrázek se po ataku Josefa Marka dostal pod silný tlak, jeho odkop následně zamířil do zámezí.

77
    Hosté se dostali k zajímavému zakončení, tvrdá rána Dočekala ale byla zbytečná. Útočník Žižkova si totiž v předchozím souboji s Drahošem pomohl nedovoleným zákrokem.

76
    Dnešnímu zápasu v Chrudimi přihlíží 380 diváků.

75
    Na straně Žižkova končí Avdič, kterého na trávníku nahradil Vojtěch Gebert.

74
    Připravena je řada střídání na obou stranách, začínáme výměnou Davida Sixta Janem Luptovským.

73
    Langrův postup zezadu utnul hostující Miroslav Podrazký, hostující kapitán může být rád, že viděl pouze žlutou kartu.

72
    Rybičkův postup po levé straně skončil pádem v pokutovém území, ani tentokrát se rozhodčí penaltu odpískat nerozhodl! To vyvolalo velkou nevoli na straně Chrudimi.

71
    Po dlouhém autovém vhazování pálil Lukáš Kopecký nepřesně, domácí jsou ale stále nastěhování v okolí šestnáctky Žižkova.

70
    David Sixta příliš otálel s rozehrávkou volného přímého kopu, za což obdržel žlutou kartu.

70
    Viktoria má posledních zhruba dvacet minut na srovnání těsného manka, ve druhé půli se ale zatím do žádné kloudné příležitosti zatím nedostala.

68
    První změnu připravil také trenér Pavel Jirousek. Končí Ondřej Hauf, zahraje si Tomáš Vácha.

67
    Zdeněk Volek má pro dnešek hotovo, na jeho místo přijde něco udělat s nepříznivým stavem Marek Hanuš.

66
    Fanoušci Viktorie Žižkov právě vhodili na hřiště dýmovnice a různou pyrotechniku! Uvidíme, jak daný incident ovlivní poklidný průběh dnešního zápasu!

65
    Útočná akce hostujícího týmu končí v zámezí, rohový kop následně hosté u rozhodčího vyžadonit nedokázali.

64
    Nikoliv, rozehrávka nakrátko domácím hráčům příliš nevyšla. Brauneis bude vykopávat od vlastní branky.

63
    Na druhé straně skončil sražený centr Řezníčka v zámezí, udeří MFK z rohového kopu?

62
    Následný centr za chrudimskou defenzívu doskákal až k brankáři Mrázkovi, jenž ho v poklidu sebral do svých rukavic.

61
    Žižkov je ve druhé půli směrem dopředu naprosto neviditelný, zahrozit mohl nyní po centru ze standardky. Vše nakonec poslal do bezpečí Ondřej Hauf.

60
    Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Martin Hurka, přichází Tomáš Dočekal.

59
    Řezníček pokračuje v útočné aktivitě, své typické zakončení z voleje poslal tentokrát vysoko nad branku.

58
    Chrudimští se dostali do velkých potíží v obraně a mohou být rádi, že útočnou akci hostí ukončil faul Marka na Petra Drahoše.

57
    Hlavičkovaná v okolí pokutového území přinesla balon pouze pro hráče Žižkova, jejich odpověď ale neměla přílišnou razanci.

56
    Hurkovo sklepnutí na Podrazkého bylo zajímavé, ne však v souladu s pravidly. Útočníkovi Žižkova je odpískána hra rukou.

55
    Centr Kesnera však na přední tyči odpravila hostující obrana do bezpečí.

55
    Chrudimští následně vybojovali alespoň další rohový kop.

54
    Po faulu na Rybičku následovala standardka Chrudimi, Lukáš Kopecký ale napálil pouze dobře postavenou zeď Žižkova.

52
    Na druhé straně našel Volkův centr pouze rukavice Lukáše Mrázka.

51
    Nadějná akce MFK probíhala po ose Sixta – Kesner, druhý jmenovaný směřoval balon na Sebastiena Langra, jenž v souboji s Brauneisem fauloval.

50
    Na druhé straně si na centr Kesnera nabíhal Rybička, proti přesile se ale k letícímu balonu nedokázal včas dostat.

49
    Diop dohnal již téměř ztracený balon u levé postranní čáry, přízemní centr na přední tyč ale nebyl zrovna nejideálnějším řešením.

48
    Za výkopem Mrázka se hodně dravě hnal Rybička, zkušenost hostujících stoperů ale nakonec zvítězila.

47
    V úvodních minutách druhé půle patří balon především Chrudimi, která se ho snaží držet co nejdále od branky Lukáše Mrázka.

46

Chrudimští fotbalisté zaslouženě vedou nad Žižkovem 2:1, po dvou brankách nicméně přišla parádní trefa Diopa, která nám úplně mění ráz zbytku duelu. Uvidíme, zda dokáží domácí svému soupeři vzdorovat i ve druhé půli.

Sudí nakonec nenastavil ani jednu minutu a ukončil první poločas v nejkratším možném čase.

45

43
    Vstřelená branka hostující hráče evidentně nakopla, Žižkov se rázem snaží o vyrovnání. Před domácím týmem je ještě velká porce práce.

42
    Vrátit vedení chrudimskému týmu mohl David Sixta, jeho zakončení bylo ale včas zablokováno.
    41. Dame DIOP - 2:1

41
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Rázem bude duel ještě zajímavý, skupinka hostujících fanoušků hlasitě slaví! Martin Hurka ustál souboj s Radoušem a následně poslal nadýchaný centr na DAME DIOPA, který se v pádu položil do zakončení a poslal míč přímo do protipohybu chrudimského gólmana – 2:1!

40
    Kopecký s Rybičkou postupovali dva na jediného obránce, první jmenovaný ale prováhal ideální moment na přihrávku a celou akci tím pokazil. Domácí to ale za tohoto stavu příliš mrzet nemusí.

39
    Chvíli na to již směřoval centr zatím jediného karetního hříšníka Sebastiena Langr pouze do rukavic připraveného brankáře Žižkova.

38
    Na pěkně sehranou kombinaci naskakoval Radouš a následně i Adámek, ani jeden ale letící míč zasáhnout nedokázal.

37
    Řada autových vhazování posunula chrudimské až k pokutovému území, odražený centr Řezníčka znamená roh.
    36. Petr RYBIČKA - 2:0

36
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Jak je to jednoduché nyní ukázal chrudimský tým! PETR RYBIČKA dostal přesnou kolmici za obranu od Davida Sixty, domácí mladík zachoval klid a lehkou střelou překonal vybíhajícího gólmana Brauneise – 2:0!

35
    Následně se Viktorie dožadovala odpískání faulu brankáře Mrázka v pokutovém území, penalta by to možná i byla, kdyby těsně před tím nebyl máván Hurkův ofsajd.

34
    Dva ostré zákroky Sebastiena Langra byly následně sečteny, chrudimský záložník vyfasoval první žlutou kartu dnešního utkání.

33
    Dame Diop vyslal zpoza šestnáctky prudkou ránu, kterou gólman Mrázek vyboxoval do bezpečí.

32
    Zajímavá standardní situace domácího týmu přinesla hlavičku Muamera Avdiče pouze do náruče zatím neomylného gólmana Lukáše Mrázka.

30
    Centr od rohového praporku několikrát nepříjemně poskakoval ve vápně Viktorie, hosté nakonec dokázali míč bleskurychle odpravit do bezpečné vzdálenosti.

29
    Hauf až příliš dlouho váhal se zakončení, obrana soupeře jeho ránu dokázala zblokovat na první rohový kop dnešního utkání.

28
    Poslední minuty Chrudim směrem dopředu naprosto vymizela a brání se žižkovské kombinaci.

27
    Avdič mohl využít zaváhání stoperské dvojice Chrudimi, jeho lob na Hurku byl sice přesný, ještě lepší byl ale obranný zákrok Řezníčka.

25
    Hosté začínají postupem času vystrkovat růžky ve hře na chrudimské polovině, což ještě více navýší zajímavost dnešního klání.

24
    Následně si Žižkov žádal pokutový kop, hlavní rozhodčí Janoch ale pouze zakroutil hlavou a nechal hru pokračovat.

23
    Centr Podrazkého na přední tyči usměrnil na branku Neuberg, jeho pokus hlavou se ale nakonec vytočil mimo tři tyče. Každopádně to byla dosud nejnadějnější šance pražské Viktorie.

22
    Brankář Brauneis si troufl na kličku mladému Rybičkovi, riskantní tah hostujícímu gólmanovi vyšel na jedničku.

21
    Do Chrudimi přijela pražský celek podpořit zhruba skupinka deseti fanoušků, kteří se v současné době starají o atmosféru na stadionu.

20
    Dvacet minut hry je za námi, Chrudimští se po zásluze ujali vedení. Soupeř toho kromě Hurkova zakončení směrem dopředu mnoho neukázal a zatím se po většinu času úporně brání chrudimským akcím.

18
    A domácí nabuzeni vstřelenou brankou pokračují ve značné aktivitě směrem dopředu. K, na zadní tyči číhajícímu, Kopeckému se balon nakonec nedostal.
    17. Vojtěch ŘEZNÍČEK - 1:0

17
    Pěkná akce chrudimského celku přináší první vstřelenou branku! Mladý Rybička svůj postup jeden na jednoho neunáhlil, počkal si na pravé straně nabíhajícího obránce VOJTĚCHA ŘEZNÍČKA, který zaznamenal druhý gól v posledních dvou zápasech a co víc – poslal Chrudim do důležitého vedení – 1:0!

16
    Rybička se nedokázal dostat při zpracování přes Avdiče, následně mu ale zamezil v postupu přesně mířeným skluzem.

15
    Střílený centr jednoho z hostujících hráčů z pravé strany zaplul až do rukavic brankáře Mrázka. Na tahu je tak znovu Chrudim.

14
    Kopeckého nepřesný centr nakonec přinesl zakončení Sebastiena Langra, rána z voleje mu ale ani za mák nevyšla. Viktoria nakonec bude ještě vhazovat.

12
    Brankář Richard Brauneis si zatím mezi tyčemi počíná hodně suverénně, další centr z levé strany sebral ze vzduchu jako malinu.

11
    Petr Rybička dostal pěkný míč za obranu Žižkova, nakonec musel celý postup zpomalit a následně přízemním centrem našel pouze náruč připraveného Brauneise.

10
    Za již zmiňovaný faul na aktivního Kopeckého obdržel žlutou kartu Vojtěch Šandera.

9
    Přímý konkurent Chrudim o první místo z Vltavínu vede nad Brozany již od páté minuty 1:0, na tento výsledek musí chrudimští fotbalisté pochopitelně odpovědět.

8
    Obě mužstva hrají od úvodní rozehrávky hodně tvrdě, nyní to poznal právě Lukáš Kopecký. Po faulu na něj dostala Chrudim výhodu, následný centr na Kesnera byl ale příliš dlouhý.

7
    Dlouhý nákop na zabíhajícího si Ondřeje Kesnera doskákal až k Brauneisovi. Nyní hraje s míčem Žižkov.

6
    Lukáš Kopecký se v době přihrávky nacházel za ofsajdovou linií, akce MFK je u konce.

5
    Adámek se u postranní čáry dostal do značných problémů, po narážečce s Radoušem míří míč až k brankáři Mrázkovi.

4
    Domácí jsou v úvodu utkání o poznání aktivnější a snaží se potvrdit svoji domácí neporazitelnost.

3
    Další chrudimská akce končí nepřesným stříleným centrem Vojtěcha Řezníčka, Žižkov se znovu ubránil.

2
    Po skvělém průniku Ondřeje Kesnera měl stoprocentní příležitost na noze David Sixta, střela z malého vápna mu ale vůbec nesedla a gólman Braunejs s ní neměl sebemenší problém! To byla nadějná příležitost na první vstřelenou branku dnešního utkání.

2
    Kolmice Haufa na nabíhajícího Petra Rybička vypadala hodně nadějně, stopeři pražského týmu ale na poslední chvíli zasáhli a vše zneškodnili.

1
    Hosté se ihned po rozehrávce sami připravili o balon, na vině je hodně nepřesný pas Avdiče.

1

Oba celky již nastoupily na hrací plochu, žižkovská Viktoria přilákala na tribuny slušný zástup fanoušků.

MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček, Radouš, Drahoš, Adámek – Kesner, Langr, Hauf, Sixta, Kopecký – Rybička
    Náhradníci: Trojan, Krčál, Luptovský, Holub, Vácha, Mastík, Opina

FK Viktoria Žižkov: Brauneis – Neuberg, Šandera, Podrazký (C), Marek, Křeček, Vukadinovič, Diop, Avdič, Volek, Hurka
    Náhradníci: Soukup, Hanuš, Janecký, Dočekal, Trýzna, Gebert, Macháček

Rozhodčí: Janoch – Cupl, Szikszay.

Česká fotbalová liga má o současném víkendu na programu 12. kolo, ve kterém nás čeká zajímavý duel mezi MFK Chrudim a Viktorií Žižkov. Domácí vstoupí do duelu jako favorité, nicméně nás zajisté čeká vyrovnané klání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.