Chanty-Mansijsk – Petrohrad 2:4 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 1:3 (kon.) | Ufa – Jokerit 4:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Spartak Moskva 2:3 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
SKA Petrohrad
Sobota 24.10.2015, 13:30 • Arena Jugra • KHL

Je konec! Hokejisté SKA Petrohrad vítězí na ledě Jugry Chanty-Mansijsk 2:4 a připisují si do tabulky důležité tři body. Obhájci Gagarinova poháru vyhráli zaslouženě, Jugra byla, kromě druhé poloviny prostřední periody, většinu zápasu horším týmem.

Ve třetí třetině si hráči SKA v úpohodě hlídali dvoubrankový náskok, který ještě v 52. minutě navýšil Jevgenij Dadonov. Domácí v 54. minutě stačili snížit zásluhou Andreje Ivanova, ale na víc už dnes neměli.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:8, celkem – 26:29. (15:46:39)

59:51
    Na Fokina ještě pálil Rukavišnikov, domácí brankář vyráží.

59:36
    Další ofsajd, buly poblíž obranné modré Petrohradu.

59:13
    Ofsajd Jugry, to už pro Petrohrad vypadá hodně dobře.

58:49
    Hosté dostali puk do středního pásma, Fokin zatím zůstává v brance.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:06
    Domácí po snížení vycítili šanci a tlačí se ze všech sil dopředu.

56:33
    Teč Panova nedělala Koskinenovi hodně práce! Poté ještě pálil Ugolnikov, ale ani jeho rána si nenašla cestu do sítě.

55:03
    Po střele Panova přerušil hru Koskinen. Pět minut do konce třetí třetiny.
    Andrej IVANOV - 2:4

53:48
    Jugra právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Mezi kruhy si vzal kotouč Varfolomejev, jenž ho před brankou naservíroval ANDREJOVI IVANOVOVI a kapitán Jugry se trefil do odkryté poloviny klece SKA – 2:4. Asistence: Igor Volkov a Pavel Varfolomejev.

53:08
    Útoky Jugry se spolehlivě rozráží o defenzivu SKA.

52:17
    Hosté jsou na koni a Fokin nyní musel přerušit hru.
    Jevgenij DADONOV - 1:4

51:19
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hned z protiútoku se prosazují hosté, když se střelou na stranu, kde Fokin drží lapačku, prosadil JEVGENIJ DADONOV, který se trefuje podruhé v utkání. Petrohrad vede už 1:4 a zřejmě je rozhodnuto. Asistence: Ilja Kovalčuk.

51:10
    Bortnikov se řítil dopředu a před branku mu ještě najížděl Panov. Ten se ale přihrávky od svého spoluhráče nedočkal.

49:38
    Střelu Barabanova z pravého kruhu zlikvidoval Fokin.

48:49
    Střelu Rukavišnikova srazil jeden z bránících hráčů mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Fokinem.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 19. Sitnikov (Jacenko, Ugolnikov), 54. Ivanov (Volkov, Varfolomejev) – 14. Dadonov (Kovalčuk, Šipačjov), 20. Koskiranta (Lindström, Barabanov), 25. Lindström (Barabanov, Čudinov), 52. Dadonov (Kovalčuk)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Ugolnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Kalašnikov, Djakov, Selezňov – Panov (A), Rasskazov, Bortnikov – Varfolomejev, Ivanov (C), Volkov – Buljanskij, Jacenkov, Sitnikov – Jašin, Taratuchin, Ševčenko.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Judin, Jakovlev, Chafizullin, Čudinov (A), Rukavišnikov, Kalinin, Kutějkin – Šipačjov (A), Dadonov, Kovalčuk (C) – Lindström, Koskiranta, Barabanov – Kablukov, Ponikarovskij, Burdasov – Arťuchin, Kadějkin, Dergačjov – Grebešnikov.

Rozhodčí: Bondar, Bělov – Gorděnko, Tomilov