Buffalo – Montreal 2:7 (kon.) | NY Islanders – Boston 3:5 (kon.) | Winnipeg – Tampa 3:4 (po pr.)
Calgary – Detroit 3:2 (po pr.) | Edmonton – Washington 4:7 (kon.) | Los Angeles – Carolina 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
Washington Capitals
Sobota 24.10.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+1, střel, čas na ledě 20:33 (05:43:04)

1. Jevgenij Kuznětsov (WSH) 3+2
    2. Justin Williams (WSH) 1+1
    3. Ryan Nugent-Hopkins (EDM)1+1

Máme za sebou utkání, které přineslo hned jedenáct branek. Hostující celek vyhrává 7:3 a velkou zásluhu na tom má Jevgenij Kuznětsov, který zaznamenal hattrick.

59:15
    Utkání se v poklidu dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

59:00
    Začíná poslední minuta hry.

58:25
    Střelecky jsou aktivnější hosté, vedou v tomto ohledu 26:23.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i utkání.
    Jevgenij KUZNĚTSOV - 4:7

56:59
    Washington právě vstřelil branku!
    Hattrick pro JEVGENIJE KUZNĚTSOVA. Druhý využitá přesilovka Washingtonu v tomto zápase. Hostující tým byl dlouhou dobu nastěhovaný v útočném pásmu a na tuto kombinaci a následnou střelu byla domácí obrana krátká. Asistence: André Burakovski, John Carlson.

56:01
    Vyloučen domácí Andrew Ference na dvě minuty za držení protihráče. Přesilovka pro Capitals.

55:26
    Hostující branka neodolala po nájezdu Purcella, a tak je mimo své postavení. Hra je přerušena.

55:00
    Probíhá posledních pět minut hry ve třetí třetině.

54:44
    Komerční přestávka.

54:00
    Druhá formace Edmontonu se dostala stabilně do útočného pásma, ale Grubauer zasahovat nemusí, protože střely nejsou přesné.

53:06
    Washington hru kontroluje, svého soupeře nepouští do nějakých extra velkých šancí. Hraje se spíše ve středním pásmu.

52:20
    Necelých osm minut mají domácí hokejisté na to, aby vstřelili alespoň dvě branky a zápas dostali do prodloužení.

52:13
    Hosté v plném počtu. Washington se naprosto s přehledem dokázal ubránit.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. Pouliot (Jakupov, McDavid), 15. Klinkhammer (Hall, Nugent-Hopkins), 21. McDavid (Sekera, Letestu), 35. Nugent-Hopkins (Slepyshev) – 4. Kuznětsov (Oshie, Ovečkin), 13. Bäckström (Carlson, Oshie), 20. Johansson (Williams, Bäckström), 27. Kuznětsov, 30. Burakovsky (Kuznětsov, Ovečkin), 32. Williams (Niskanen, Kuznětsov), 57. Kuznětsov (Burakovsky, Carlson)

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Fayne, Sekera, Schultz, Klefbom, Gryba, Ference – Klinkhammer, Nugent-Hopkins, Hall – Jakupov, McDavid, Pouliot – Purcell, Lander, Korpikoski – Slepyshev, Letestu, Gazdic
    Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Chorney, Orlov – Oshie, Kuznětsov, Ovečkin – Williams, Bäckström, Johansson – Wilson, Beagle, Chimera – Laich, Stephenson, Burakovsky

Rozhodčí: Jackson, Watson – Wheler, Murchison

Diváci: 16 839