Novokuzněck – Chabarovsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Omsk – Spartak Moskva 2:3 (po pr.) | Barys – Petrohrad 4:2 (kon.)
Novosibirsk – Vladivostok 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:3 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 6:4 (kon.) | HC Slovan – Toljatti 2:5 (kon.)
Záhřeb – Kazaň 3:4 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:3 (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Salavat Julajev Ufa
Středa 28.10.2015, 17:00 • Nagornij Aréna, Nižnij Novgorod • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy, v němž od 17 hodin našeho času přivítá Torpedo Nižnij Novgorod celek Salavat Julajev Ufa. Tak se dobře bavte!

Torpedo zdatně dýchá na záda největším favoritům Západní konference, v níž mu momentálně patří solidní čtvrtá příčka. Novgorodští zvítězili už dvakrát v řadě, trip po dálném východě zakončili jasnými výhrami 8:3 ve Vladivostoku a 3:1 v Chabarovsku.

Ufě vůbec nevyšel start nového ročníku, ale tým okolo bývalého gólmana Bostonu Niklase Svedberga se rychle vyšplhal tabulkou vzhůru. Salavat Julajev je aktuálně čtvrtým nejúspěšnějším týmem na Východě, sérii vítězství baškorostánského celku ukončil v minulém utkání Vladivostok – Admiral vyloupil ufskou arénu, kde zvítězil 6:5.

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Proskurjakov) – Pepeljajev, Budkin, Jegoršev, Aljajev, Osipov, Chomickij, Makarov – Sopin, Potapov, Kuljomin – Videll, Klingberg, S. Kosticyn – Ashton, Daugavinš, Sjomin – Šurakov, Ilijin, Ruděnkov.

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochackij) – Lepistö, Loginov, Višněvskij, Bodrov, Metljuk, Arzamascev, Děrljuk, Culygin – Engqvist, Grigorenko, Omark – Lisin, Makarov, Hartikainen – Vorobjov, Něstěrov, Lazarev – Chlystov, Černov, Prochorkin.

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Šeljanin, Sivov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:45
    Prvním střeleckým pokusem v tomto utkání se prezentoval domácí forvard Linus Videll, ale jeho střela mezi tři tyče nemířila.

01:26
    Hráči Ufy se až nyní dostávají k puku, první dvě střídání jednoznačně patřily domácímu celku.

02:11
    Michail Birjukov musel poprvé zasahovat, ale nahození z pravého kruhu strážce domácí svatyně bez sebemenších problémů přizvedl do ochranné sítě.

03:25
    Nikolaj Prochorkin se obětavě vrátil a vypíchl kotouč útočníkům Torpeda. Oba týmy nyní střídají.

04:17
    Daniil Ilijin si z rohu kluziště proklestil cestu až do zakončení, ale jeho střela byla zblokovaná a cestu mezi tři tyče si nenašla.

05:02
    V mezikruží před Svedbergem vznikla obrovská trma-vrma. Ve změti těl a hokejek se nejlépe zorientoval Kaspars Daugavinš, ale lotyšský reprezentant pálil vysoko nad.

06:18
    Chlystov se s tím nepáral a pouze nahodil kotouč směrem k Birjukovovi, hostům se v úvodu nedaří založit žádnou kloudnou akci.

07:04
    Úvod zápasu se obešel bez šancí. Sice se hraje v poměrně vysokém tempu, oba brankáři ale jen víceméně mohli chytat lelky a kochat se sličnými fanynkami na tribunách...

07:53
    Na tom se nic nezměnilo ani nyní, hra je znovu přerušena a hlasatel oznámil komerční přestávku.

07:54
    Carter Ashton (NNO) je vyloučen na dvě minuty za hákování, po komerčním brejku si Salavat Julajev zahraje přesilovku.

08:39
    Omarkova střílená nabídka na teč zůstala ze strany jeho spoluhráčů nepochopena a hráči Torpeda se osvobodili.

09:18
    A znovu, Ufě se v početní převaze zatím vůbec nedaří a kotouč je až u Svedberga.

09:54
    Novgorodští své premiérové oslabení zvládli bez ztráty kytičky, Ashton už skáče zpět na led.

10:57
    Z tribun se začíná ozývat pískot, ani jednomu týmu se totiž vůbec nedaří založit kloudnou akci.

11:50
    To už neplatí. Lepistö s Loginovem udělali školáckou minelu v rozehrávce a toho dokonale využil Kaspars Daugavinš, který jako nůž máslem prošel až před bez hokejky chytajícího Svedberga, ale švédský brankář Daugavinšův bekhendový projektil výtečným zákrokem zneškodnil!

12:48
    Hlasatel oznámil další komerční přestávku, po níž se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:38
    Čtvrtá lajna Ufy se nakrátko usadila v útočném pásmu, ale Černov o kotouč přišel a hosté museli vyklidit prostor před Birjukovem.

14:27
    Roma Děrljuk měl spoustu času na to, aby vymyslel, co s pukem udělat, ale nakonec z toho nic smysluplného nebylo.

15:19
    Šurakov s Ruděnkovem se vydali napadat hostující rozehrávku a jejich mise byla úspěšná – ufští zadáci pod tlakem chybovali a ke střele se dostal Ilijin, který ale pálil jen do připraveného Niklase Svedberga.

15:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení" Sopin za Svedbergovou svatyní ztratil kontrolu nad kotoučem, černá pryž se ale nečekaně dostal až na hůl napřaženého VADIMA CHOMICKÉHO, který nekompromisně vymetl pavučinky v levé šibenici hostující svatyně! Asistence: Alexej Potapov, Alexej Sopin.
    Vadim CHOMICKIJ - 1:0

16:36
    Dvouminutový flastr za hákování si jde odsedět Roman Děrljuk (UFA).

17:44
    Arťom Aljajev na modré promáchl a kotouč se došoural až do středního pásma.

17:58
    Děnis Bodrov (UFA) je vyloučen za podražení a to znamená, že si Torpedo zahraje dvojnásobnou přesilovku!

18:36
    To už neplatí, Děrljuk právě skáče z trestné lavice. Hráči Torpeda však dál neohroženě kombinují v útočném pásmu.

19:15
    Niklas Svedberg proti střele od modré čáry předvedl bezchybný zákrok a přerušil hru – to už probíhá poslední minuta první třetiny.

19:58
    Salavat Julajev přežil i tuto početní nevýhodu a v úvodní dvacetiminutovce se nic závratného už nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Perioda s pořadovým číslem jedna je za námi. V úvodu se oba celky spíše oťukávaly, pak však převzalo iniciativu Torpedo a domácí se v šestnácté minutě díky přesné ráně zadáka Chomického dostali do vedení. Co nabídne druhá třetina? To se dozvíme v 17:48.

20:01

20:36
    Domácí vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Michajla Birjukova.

21:27
    Pokus Makarova žádné problémy Birjukovovi nenadělal, vhazovat se bude znovu po levici novgorodského gólmana.

22:29
    Alexej Pepeljajev to zkusil od modré, ale jeho pokus proletěl o pár metrů vedle pravé tyče.

23:05
    Děnis Šurakov vyzkoušel Svedbergovu pozornost nahozením z prakticky nulového úhlu, strážce ufské svatyně si však povyjel a v poklidu zasáhl.

23:58
    Nahození Michajla Vorobjova způsobilo obrovskou melu na hranici domácího brankoviště, ale Vorobjovův jmenovec Birjukov se rozplácl na led jak dlouhý, tak široký a vleže pohotově zasáhl!

24:50
    Linus Videll vybojoval vhazování v útočném pásmu, následovat tak bude buly po levé ruce Niklase Svedberga.

25:31
    Jegoršev schytal nepříjemnou ránu pukem a plácl sebou o led. Za pomoci svých kumpánů se ale po nějaké době zvedl a po svých opustil kolbiště.

26:19
    Kaspars Daugavinš zkusil štěstí pokusem z levého kruhu, jeho několikrát tečovaná střela ale nechala Svedberga ledově klidným.

26:55
    Loginovova nepřesná rozehrávka skončila na holích domácích zadáků, Torpedo je i ve druhé třetině aktivnějším týmem.

27:41
    Novgorodští jsou při chuti, Svedbergovu koncentraci nyní otestoval i Alexej Sopin.

28:26
    Zničehonic mohlo být vyrovnáno! Teemu Hartikainen ve stoprocentní šanci nedokázal propasírovat černou pryž za Hartikainenova záda a o pár sekund později se k dorážce dostal Makarov, ale i on si na Birjukovovi vylámal zuby!

29:03
    Po komerční přestávce se hra znovu uklidnila, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci.

29:20
    Baškorostánský celek si však zahraje přesilovku, za vysokou hůl jde pykat běloruský reprezentant Sergej Kosticyn (NNO).

30:15
    Puk se dokola stěhuje po ose Makarov – Lisin – Omark, jenže hosté ještě ani nevystřelili a takhle se góly dávají hodně těžko...

30:37
    Domácí se navíc dokázali osvobodit, touš je až u Niklase Svedberga.

31:18
    Od modré tvrdě vypálil Višněvskij, Michajl Birjukov však v poněkud neortodoxním postavení zasáhl. To už se Kosticynův trest blíží ke svému konci.

31:20
    Sergej Kosticyn je zpět na ledě, domácí hrají v plném počtu.

32:21
    Ani Něstěrovův pokus si cestu za Birjukovova záda nenašel a oba týmy peláší vystřídat.

33:15
    Aktivní Andreas Engqvist v souboji u hrazení přetlačil hned dva hráče soupeře a poté našel na modré napřaženého Samiho Lepistöa, jeho nahození ale bylo přizvednuto mimo Birjukovův dosah.

34:06
    Celek z města, v němž sídlí jedna z několika továren Volkswagenu, se v posledních minutách soustředí hlavně na defenzívu, novgorodští hokejisté se nikam neženou a brání svůj hubený náskok.

35:11
    To se jim však daří náramně, Ufa se nedokáže prokousat ani přes zhuštěné střední pásmo a Birjukov stále drží čisté konto.

35:57
    Igor Grigorenko za hlasitého pískotu hraničním zákrokem vybojoval puk ve vlastním pásmu, Baškorostánci mohou založit rychlý protiútok.

36:33
    Z něj ale nakonec nic kloudného nevzniklo, Nikolaj Prochorkin pálil pouze do připraveného strážce domácí svatyně.

36:58
    Právě Prochorkin měl nyní na holi vyrovnání! Hostující forvard obkroužil novgorodskou svatyni, ale místo toho, aby zasunul kotouč za zcela dezorientovaného Birjukova, tak se rozhodl ještě přihrávat!

37:55
    Chlystovovo nahození našlo pouze hůl domácího zadáka Maxima Osipova, ani tato akce Ufy se nesetkala s úspěchem.

37:56
    A právě Děnis Chlystov (UFA) si vzápětí půjde odsedět dvouminutový trest za vysokou hůl.

38:41
    Hráči v bílých dresech se osvobozují, domácí musí vyklidit útočné pásmo.

39:05
    Z vrcholu kruhů tvrdě vypálil Vadim Chomickij, ale jeho pokus mířil těsně vedle!

39:28
    Svedberg bez problémů zasáhl a poté okamžitě vyklepal touš ze své lapačky. Na konci rychlého protiútoku hostí byl Lazarev, ale s jeho pokusem si Birjukov bez problémů poradil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina je za námi. Gólu jsme se v ní nedočkali, iniciativu však postupně převzali o jednu branku prohrávající hosté. Salavat Julajev si vytvořil několik nebezpečných šancí, ale Vorobjov, Hartikainen, Makarov ani Prochorkin fantoma v domácí svatyni Michajla Birjukova překonat nedokázali.

Třetí třetina začne v 18:38.

40:01

40:41
    Alexej Sopin v útočném pásmu poněkud komicky podklouzl a domácí následně o kotouč přišli.

41:26
    Hartikainen vyslal na zteč rozjetého Envera Lisina, ten se ale do zakončení neprokousal.

41:58
    Vzápětí ale ještě zabojoval Makarov a udržel Ufu v útočném pásmu. Černá pryž se poté dostala opět na Lisinovu hůl, ale hostující útočník si v pádu na Birjukova nepřišel.

42:48
    Nahození Romana Děrljuka nebylo vůbec přesné, ale minelu v rozehrávce následně vyrobil Jegoršev a před Birjukovem vznikl obrovský závar. Ani jeden z hráčů v bílých dresech ale nedokázal došťourat kotouč za záda strážce domácí svatyně!

43:36
    Linus Omark obkroužil prakticky celé útočné pásmo a poté nabil napřaženému Loginovovi, jehož rána od modré ale na Birjukova neprošla.

44:13
    Otřepané klišé nedáš – dostaneš se znovu ukázalo v celé své parádě! Rychlý protiútok založil Daugavinš, který nenápadným nahozením pořádně překvapil Svedberga. Švédský gólman Salavatu Julajev vyrazil touš pouze k volnému DMITRIJOVI SJOMINOVI, jenž už měl úlohu snadnou! Asistence Kaspars Daugavinš, Carter Ashton.
    Dmitrij SJOMIN - 2:0

44:59
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, ale s oběma Něstěrovovými pokusy si Birjukov poradil a přerušil hru.

45:42
    Ani Sami Lepistö na strážce domácí svatyně nevyzrál, Birjukov pro jistotu podržel černou pryž ve své výstroji.

46:31
    Sopin s Kuljominem vyrazili do rychlého protiútoku, do zakončení je ale hostující zadáci nepustili.

47:20
    Michajl Birjukov znovu přerušil hru a na řadě je komerční přestávka.

47:41
    Ufa právě vstřelila branku!
    A už je to znovu jen o gól! Chomickému se nepodařilo vyhodit a kotouč se odrazil k napřaženému NIKOLAJI PROCHORKINOVI, který se ze skvělé pozice nemýlil! Asistence: Alexandr Něstěrov.
    Nikolaj PROCHORKIN - 2:1

48:49
    Individuální průnik Envera Lisina se nesetkal s úspěchem, novgorodská defenzíva si tentokrát bez problémů poradila.

49:24
    Dvouminutový trest za držení si půjde odsedět Alexej Pepeljajev (NNO).

50:07
    Domácí se osvobozují, Višněvskij upaluje pro puk až k Niklasi Svedbergovi.

51:24
    V obrovské šanci se ocitl Enver Lisin, ze závaru před Birjukovem ale nedokázal vytěžit vyrovnání! Pepeljajev už je zpět na ledě.

52:30
    Ani Prochorkinův pokus se nesetkal z úspěchem, tlak Salavatu ale neustává.

53:19
    Domácí mohli zřejmě definitivně rozhodnout o svém vítězství, jenže Daugavinš měl v klíčový moment zablokovanou hůl.

53:55
    Birjukov přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Ufy.

54:59
    Linus Videll se ocitl ve skvělé pozici, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal kotouč trefit tak, aby si našel cestu za ležícího Svedberga!

55:57
    Dvouminutový trest si půjde odsedět hostující Bodrov (UFA).

56:55
    Pepeljajevovu ránu Svedberg vyrazil a hosté se osvobodili.

57:57
    Salavat Julajev hraje v plném počtu, do konce třetí třetiny už chybí jen něco přes dvě minuty.

58:31
    Igor Grigorenko měl na holi vyrovnání a hosté už zvedali ruce nad hlavu, ale kotouč brankovou čáru nepřekročil!

58:51
    Nakonec se ale hosté přeci jen dočkali! Z vrcholu kruhů vypálil ALEXANDR LOGINOV a kotouč se zastavil až v síti! Asistence: Linus Omark, Sami Lepistö.
    Alexandr LOGINOV - 2:2

59:30
    Sjominovo nahození Svedberg pro jistotu ukryl ve své výstroji.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, což znamená, že půjdeme do prodloužení!

60:01

60:36
    Domácí měli problémy s rozehrávkou a vypomoct jim musel i gólman Birjukov, hráči Torpeda si ale nakonec poradili.

61:27
    Michajl Birjukov pro jistotu přerušil hru po střele Omarka, Ufa je v prodloužení lepším týmem.

62:16
    Hosté v prodloužení dokonali obrat! V nepřehledné situaci se kotouč dostal na hůl SAMIHO LEPISTÖA a finský reprezentační zadák se nemýlil! Bez asistence.
    Sami LEPISTÖ - 2:3

Je dobojováno! Ačkoliv hosté ještě čtvrthodinu před koncem prohrávali o dva góly, díky Prochorkinovi a Loginovovi si však Ufa vynutila prodloužení a v něm dokonal obrat Sami Lepistö! Z mé strany je to vše, příště na počtenou. (19:33:25)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 16. Chomickij (Potapov, Sopin), 45. Sjomin (Daugavinš, Ashton) – 48. Prochorkin (Něstěrov), 59. Loginov (Omark, Lepistö), 63. Lepistö

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Šeljanin, Sivov