Novokuzněck – Chabarovsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Omsk – Spartak Moskva 2:3 (po pr.) | Barys – Petrohrad 4:2 (kon.)
Novosibirsk – Vladivostok 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:2 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:3 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 6:4 (kon.) | HC Slovan – Toljatti 2:5 (kon.)
Záhřeb – Kazaň 3:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Admiral Vladivostok
Středa 28.10.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! Vedoucí tým Východní konference KHL přivítá na svém ledě hosty z Vladivostoku. Novosibirsk s Alexanderem Salákem bude proti celku z dalekého východu favoritem, ale Vladivostok vyhrál poslední dva zápasy, přičemž v minulém vstřelil 6 gólů na ledě silné Ufy. Podaří se Salákovi zabránit tomu, aby si hráči Admiralu opět s chutí zastříleli?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Gimajev, Menšikov, Mišarin, Naumov, Beljakov, Ibragimov, Verešagin – Šumakov, Fefelov, Sannikov – Butuzov, Bobrov, Kopejkin – Vorošilo, Vincour, Ridderwall – Šalunov, Gubin, Žafjarov.

Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Glazkov, Zemčjonok, Rafikov, Mnacjan, Lisov – Podšendjalov, Kuzněcov, Makarov – Bergfors, Sajustov, Alexandrov – Voronin, Fisenko, Jakovlev – Gorškov, Dugin, Lugin.

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexander Soin – Stanislav Raming, Jakov Palej.

00:01

00:09
    Už po devíti sekundách je tu první vyloučení. Za hákování si odsedí dvě minuty domácí Sergej Šumakov.

00:51
    Sibir vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

01:17
    Další osvobození domácího týmu, který se zatím brání hodně dobře.

01:45
    Vincour teď dokonce vyvezl kotouč do útočného pásma, kde ušetřil cenné sekundy při vlastním oslabení.

02:09
    Šumakov se vrací zpátky na led.

03:12
    Butuzov zavezl kotouč do útočného pásma, kde byla jeho střela sražena do ochranné sítě.

04:25
    Hosté se snaží být v úvodu zápasu aktivní a hodně drží kotouč, s nímž se teď nepřesnou přihrávkou sami zahnali do vlastní obranné třetiny.

06:21
    Sannikov se v mezikruží dostal ke kotouči a nebezpečně vypálil na Nalimova, který puk jen vyrazil a následoval nepřehledný závar před hostující brankou. Nakonec se gólmanovi Admiralu podařilo přerušit hru.

06:50
    Ivan Glazkov dostává menší trest za krosček a přesilovku si teď vyzkouší také Sibir.

07:36
    Sibir právě vstřelil branku!
    Novosibirsk využívá přesilovku! Ridderwall se napřáhl ke střelu, kterou Nalimov pouze vyrazil a Mišarin následně zblízka trefil beton hostujícího gólmana, od něhož se puk odrazil k ARTJOMU VOROŠILOVI, pro něhož nebylo problémem dopravit kotouč do odkryté branky. Asistence: Georgij Mišarin, Calle Ridderwall.
    07:36 Artjom VOROŠILO - 1:0

09:30
    Voronin prověřil Saláka, který lapačkou efektně zastavil letící kotouč a přerušuje hru.

10:45
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se přesune před Saláka.

11:32
    Fefelov zkusil vypálit od modré, ale Nalimov bez potíží vyráží kotouč do rohu kluziště.

14:10
    Máme za sebou méně záživnou pasáž hry, v níž se oba týmy neustále přetahovaly o kotouč. Následuje komerční pauza.

15:12
    Vincour poslal ve vlastní třetině kotouč pouze k Zemčjonokovi, který zkusil pálit od modré, ale Salák byl pozorný.

16:59
    Domácím se podařil rychlý přechod do útočné třetiny, kde Alexejev naznačenou střelou nachytal bránícího hráče a poté předložil ideální přihrávku SERGEJI ŠUMAKOVOVI, který se zblízka nemýlil. Asistence: Konstantin Alexejev, Stepan Sannikov.
    16:59 Sergej ŠUMAKOV - 2:0

18:15
    Tomáš Vincour dostává dvě minuty za faul kolenem.

18:40
    Admiral se usadil s kotoučem v útočném pásmu, ale zatím z toho jsou jen přihrávky podél mantinelu.

19:24
    Domácí se dvakrát v rychlém sledu osvobodili a prostřídali bránící čtveřici.

19:45
    Sibir dohrává první třetinu v útočném pásmu soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Novosibirsk vede po první třetině 2:0 a je rozhodně veselejším týmem. Zatímco se domácím podařilo využít svou dosud jedinou přesilovku, hosté se v početních výhodách zatím trápí. Druhá perioda začne přibližně v 15:19.

20:01

20:15
    Domácí hrají v plném počtu.

20:52
    Bobrov mohl potrestat špatnou rozehrávku hostů, ale jeho střela mířila pouze na připraveného Nalimova.

22:50
    Salák vyrazil střelu od modré pouze k Duginovi, který mohl zblízka dorážet, jenže špatně trefil kotouč.

23:15
    Na druhé straně Nalimovovi vypadl kotouč z výstroje, ale naštěstí pro hosty se k němu nedostal nikdo z hráčů Sibiru.

24:10
    Sajustov se snažil na Saláka vyzrát z úhlu, ale český gólman dokázal puk vyrazit a následně zvládnout i dorážku Alexandrova.

24:11
    Hostující Bartulis dostává osobní desetiminutový trest a svému týmu bude po dobu několika střídání chybět.

24:46
    Bergfors překonal Saláka, jenže kotouč se mezi betony českého gólmana odrazil od Bergforsovy brusle, takže o osudu branky rozhodne videorozhodčí!

24:46
    Podle videorozhodčího se jednalo o úmyslné kopnutí, takže gól není uznán a nadále trvá stav 2:0!
    24:46 Neuznaná branka hostů.

24:46
    Ve stejnou chvíli je ovšem za úder zezadu vyloučen na 2+10 minut domácí Atrjom Vorošilo.

25:31
    Dva výborné zákroky Saláka! Ten druhý si český gólman připsal proti nepříjemné střele Bluma. Domácí následně vyhazují puk přes všechny čáry.

26:46
    Novosibirsk je kompletní.

27:55
    Hostům se teď nedaří v rozehrávce, čemuž přispívá dobré napadání hráčů Novosibirsku.

28:25
    Puk je v ochranné síti za Nalimovem. Následovat bude vhazování před hostující brankou.

29:31
    Voroninovu střelu likviduje Salák vyrážečkou a dopředu se mohou vydat domácí.

30:12
    Zakázané uvolnění Sibiru.

30:12
    Zajímavá je statistika střel na branku, kterou po polovině zápasu vedou hosté poměrem 24:10.

31:50
    Po chybě v rozehrávce hostů se ke střele dostal Verešagin, jehož tvrdá rána mířila jen do prostoru, kde operoval gólman Nalimov.

32:55
    Na druhé straně si další dva zákroky připsal Salák a domácí šli poté do přečíslení, které skončilo nepřesnou finální přihrávkou.

33:40
    Jenže Sibir se udržel v útočném pásmu, kde teď svému soupeři hodně motá hlavy.

34:00
    Tlak domácího týmu skončil střelou Šumakova, po níž Nalimov přerušuje hru. Na řadě je komerční pauza.

35:13
    Podšendjalov teď od modré spíš jen pozdravil Saláka a dopředu jdou opět domácí.

36:20
    Po přihrávce zpoza branky pálil z prostoru uvnitř pravého kruhu hostující Lisov, ale Salák předvedl další jistý zákrok a stále drží čisté konto.

38:43
    Salák skvěle vyrazil nebezpečnou Mnacjanovu střelu! Puk končí v ochranné síti.

39:43
    Bobrov to zkoušel z úhlu, ale Nalimov si prostor u bližší tyče pohlídal.

39:55
    Na druhé straně si ještě Salák připsal poslední zákrok druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se hlavně díky skvělému Salákovi skóre nezměnilo. Uvidíme, co přinese třetí perioda, která začne přibližně v 16:13.

40:01

42:11
    Salák je v plné pohotovosti i v úvodu třetí třetiny, v němž musel krýt střely Bergforse a Zemčjonoka.

43:03
    Na druhé straně pálil zpoza levého kruhu Alexejev, ale i Nalimov byl na svém místě.

43:59
    Butuzov pálil a Nlimov bez potíží vyráží puk k jednomu ze spoluhráčů.

46:12
    Sibir má v posledních minutách hru vcelku pod kontrolou a spokojeně nechává plynout čas ve svůj prospěch.

46:46
    Po reklamní pauze se bude vhazovat před Nalimovem.

48:11
    Domácí jsou teď aktivní v útočném pásmu, kde se ke střelám dostali Ridderwall a Gimajev. Nalimov oba pokusy zneškodnil, ale kotouč má nadále pod kontrolou Sibir.

49:50
    Šumakov se ocitl s pukem v mezikruží, ale ve velké šanci nedokázal nadvakrát dopravit kotouč za Nalimova!

50:20
    Salák už si dobrých osm minut nezachytal a třetí třetina se přesunula do své druhé poloviny. Hostům začíná rychle ubývat čas na vyrovnání.

51:53
    Fjodor Beljakov (SIB) dostává menší trest za hákování a hosté mají příležitost ke zdramatizování závěru zápasu.

52:22
    Domácí se ihned po vyhraném vhazování osvobodili vyhozením kotouče.

52:38
    Sannikov se dostal do rychlého brejku, na jehož konci však nevyzrál na Nalimova!

53:53
    Hosté se při přesilovce příliš nepředvedli a Beljakov se už vrací na led.

54:10
    Salák snadno zakročil proti neškodnému střeleckému pokusu a poté raději přerušil hru.

54:18
    Dmitrij Lugin dostává 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku, a hostům se hodně snižuje šance na vyrovnání.

55:20
    Admiral sice zvládá vyhazovat kotouč z obranné třetiny, ale Sibir se teď nemusí nikam hnát.

56:18
    Lugin se vrací do hry. Hosté už mají hodně málo času.

57:11
    Novosibirsk drží kotouč a daří se mu hrát aktivně.

57:40
    Domácí stále drží hru daleko od Saláka, což jim naprosto vyhovuje.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:00
    Je tu poslední minuta třetí třetiny a Admiral teď kvůli nepřesné rozehrávce ztrácí kotouč ve středním pásmu. Hosté nemají příležitost ke hře bez brankáře.

59:22
    Domácí kontrolují kotouč a fanoušci už slaví.

Je dobojováno! Celý zápas rozhodla už první třetina, v níž si Novosibirsk vypracoval dvougólový náskok, který si nakonec udržel až do konce. Domácí mohou slavit zisk tří bodů, k němuž velkou měrou přispěla vychytaná nula v podání Alexandera Saláka.

Československá stopa:
    Alexander Salák (SIB): 0 gólů, 37 zák., úspěšnost 100%
    Tomáš Vincour (SIB): 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:41

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (16:50:22)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 8. Vorošilo (Mišarin, Ridderwall), 17. Šumakov (Alexejev, Sannikov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Gimajev, Menšikov, Mišarin, Naumov, Beljakov, Ibragimov, Verešagin – Šumakov, Fefelov, Sannikov – Butuzov, Bobrov, Kopejkin – Vorošilo, Vincour, Ridderwall – Šalunov, Gubin, Žafjarov.
    Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Bartulis, Blum, Glazkov, Zemčjonok, Rafikov, Mnacjan, Lisov – Podšendjalov, Kuzněcov, Makarov – Bergfors, Sajustov, Alexandrov – Voronin, Fisenko, Jakovlev – Gorškov, Dugin, Lugin – Mamin.

Rozhodčí: Denis Naumov, Alexander Soin – Stanislav Raming, Jakov Palej

Diváci: 7 400