Česko
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Švýcarsko
Pátek 06.11.2015, 18:00 • Zimní stadion Rokycany • Reprezentace do 16 let

Z Rokycan je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost a zítra v 17:00 u druhého zápasu obou soupeřů na shledanou. (20:11:36)

Je za námi první ze tří utkání mezi českou a švýcarskou reprezentací do šestnácti let, které dokázali ovládnout čeští reprezentanti. Švýcaři byli v úvodních dvou třetinách lepším týme, v poslední části se to však obrátilo a český tým se ujal vedení, které dokázal udržet.

Po skončení utkání obdržel ještě švýcarský obránce Nico Gross trest za vražení na hrazení a hrubost, dvě minuty za hrubost dostal obránce českého týmu Libor Zábranský.

Po závěrečné siréně se ještě do sebe pustili hráči v rohu kluziště.

59:57
    Oddechový čas pro Švýcarsko.

59:55
    Osamocený zůstal před brankou švýcarský útočník Stampfli, ale Dostál jeho ránu likviduje.

59:34
    Obrana českého týmu nyní nezachytila průnik Švýcarů, ale Dostál si s ránou Kienera poradil.

58:38
    Český tým drží Švýcary na uzdě a nepouští je do šancí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Češi ztratili kotouč v útočném pásmu, ale hosté ze Švýcarska se z brejku neprosadili.

57:05
    První česká formace nastěhována v útočné třetině, Lauko se k zakončení nedostal.

56:38
    Českému týmu se povedlo ustát švýcarskou šanci a hned se dostávají do útoku.

55:45
    Oddechový čas pro Česko.

54:58
    Češi se drží delší dobu v útočném pásmu, ale Schmida zatím tolik neprověřují.

54:00
    Čas rychle plyne, Češi jsou nyní aktivnějším týmem.

53:08
    Švýcarsko v plném počtu.

52:26
    Svěřenci Petra Hakena pokračují v přesilové hře nastěhovaní v útočném pásmu, ale Schmid zatím příliš práce neměl.

51:54
    Český tým se v přesilové hře dostal do útočné třetiny, ale žádná větší šance v podání českých mladíků nepřišla.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 19. Dajčar (Jeník, Kropáček), 37. Arnošt (Prošek), 46. Prošek, 51. Gajarský (Pokorný, Kvasnica) – 4. Pena Triana (Haldimann), 33. Schwab (Calzimiglia), 51. Haldiman (Triana, Kohler)

Česko: Dostál (Haas) – Zábranský, Dajčar, Had, Malík, Bernáth, Klejna, Charvát, Lokajíček – Koblížek, Lauko, Kropáček – Plášek, Blümel, Jeník – Kvasnica, Pokorný, Gajarský – Matiášek, Arnošt, Prošek.
    Švýcarsko: Schmid (Charlin) – Ducret, Wyss, Henauer, Gross, Aebischer, Berni, Baraudum – Vouillamoz, Kiener, Stampfli – Haldimann, Pena Triana, Köhler – Patry, Nussbaumer, Tanner – Schwab, Wetter, Calzimiglia – Krayem.

Rozhodčí: Svoboda – Hynek, Suchánek