Česko
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Švýcarsko
Pátek 06.11.2015, 18:00 • Zimní stadion Rokycany • Reprezentace do 16 let

Z Rokycan je to pro dnešek všechno. Děkujeme Vám za pozornost a zítra v 17:00 u druhého zápasu obou soupeřů na shledanou. (20:11:36)

Je za námi první ze tří utkání mezi českou a švýcarskou reprezentací do šestnácti let, které dokázali ovládnout čeští reprezentanti. Švýcaři byli v úvodních dvou třetinách lepším týme, v poslední části se to však obrátilo a český tým se ujal vedení, které dokázal udržet.

Po skončení utkání obdržel ještě švýcarský obránce Nico Gross trest za vražení na hrazení a hrubost, dvě minuty za hrubost dostal obránce českého týmu Libor Zábranský.

Po závěrečné siréně se ještě do sebe pustili hráči v rohu kluziště.

59:57
    Oddechový čas pro Švýcarsko.

59:55
    Osamocený zůstal před brankou švýcarský útočník Stampfli, ale Dostál jeho ránu likviduje.

59:34
    Obrana českého týmu nyní nezachytila průnik Švýcarů, ale Dostál si s ránou Kienera poradil.

58:38
    Český tým drží Švýcary na uzdě a nepouští je do šancí.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Češi ztratili kotouč v útočném pásmu, ale hosté ze Švýcarska se z brejku neprosadili.

57:05
    První česká formace nastěhována v útočné třetině, Lauko se k zakončení nedostal.

56:38
    Českému týmu se povedlo ustát švýcarskou šanci a hned se dostávají do útoku.

55:45
    Oddechový čas pro Česko.

54:58
    Češi se drží delší dobu v útočném pásmu, ale Schmida zatím tolik neprověřují.

54:00
    Čas rychle plyne, Češi jsou nyní aktivnějším týmem.

53:08
    Švýcarsko v plném počtu.

52:26
    Svěřenci Petra Hakena pokračují v přesilové hře nastěhovaní v útočném pásmu, ale Schmid zatím příliš práce neměl.

51:54
    Český tým se v přesilové hře dostal do útočné třetiny, ale žádná větší šance v podání českých mladíků nepřišla.

51:08
    Za zásah do oblasti hlavy a krku potrestán švýcarský Stéphane Petry.

50:43
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři ještě dramatizují dnešní utkání a snižují na rozdíl jediné branky. Přihrávku před branku dostal FABIAN HALDIMAN a překonal Dostála. Asistence: Dylan Pena Triana a Gilian Kohler.

50:10
    Česko právě vstřelilo branku!
    Štěpán Pokorný se dostal na modré k puku a hnal se na branku, ale zakončení se mu nepovedlo, jenže za ním si najížděl ADAM GAJARSKÝ, který doklepl kotouč do sítě. Asistence: Štěpán Pokorný a Michal Kvasnica.

49:30
    Češi jsou výrazně aktivnější, vypadá to, že Švýcarům pomalu docházejí síly.

48:51
    Český tým je v plném počtu.

48:16
    Přesilovka Švýcarům vůbec nejde, Dostál zatím nemusel prakticky zasahovat.

47:41
    Švýcaři hrají přesilovou hru, ale před Dostála se zatím příliš nedostávají.

46:51
    Za podražení je vyloučen český obránce Petr Had.

45:55
    Švýcaři se hnali do rychlého útoku, ale Dostál si kotouč pohlídal.

45:35
    Švýcarská obrana nyní nedokázala uhlídat průnik RADKA PROŠKA, který bekhendem zakončil za Schmidova záda. Bez asistence.

43:05
    Český tým je na začátku třetí části o poznání aktivnější než v minulých dvou třetinách.

42:12
    Po návratu z trestné lavice se Koblížek dostal spolu se spoluhráči do zakončení, Prošek mířil pouze do Schmida.

42:00
    Češi v plném počtu.

41:08
    Přesilová hra Švýcarům zatím tolik nevychází, českému týmu se daří bránit souhru v prostoru kolem branky.

40:45
    Švýcaři zavezli kotouč do útočného pásma, kombinace se jim však nepovedla.

40:01
    Dvě minuty za napadení dostává český útočník Tomáš Koblížek.

40:01

Je za námi druhá část, ve které opět byli na začátku aktivnější Švýcaři, kteří se dostávali do šancí a také se ujali vedení. Český tým se dočkal vyrovnání za čtyři minuty, kdy souhru do prázdné branky zakončil Arnošt.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:
    6 – 10

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Po skončení druhé třetiny dostal jeden z českých hráčů dvouminutový trest. Kdo je potrestaným, to se dozvíme na začátku třetí části.

40:00

39:44
    Další snaha o průnik do útočného pásma v podání Čechů končí ofsajdem.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:22
    Český tým v závěru třetiny je aktivnější, do další šance se ale zatím družina trenéra Hakena nedostala.

37:05
    Český tým po vyrovnávací brance opět ožil, pokus dostat se do útočného pásma zhatil ofsajd.

36:23
    Český tým se dočkal vyrovnání. Souhru do prázdné branky zakončil střelou po ledě z metrové vzdálenosti DOMINIK ARNOŠT. Asistence: Radek Prošek.

34:42
    Snaha dostat se do útočného pásma opět nebyla ze strany českého týmu úspěšná.

33:52
    Českému týmu se zatím nedaří držet v útočném pásmu.

32:45
    Druhou branku si český gólman asi za rámeček nedá. ROBIN SCHWAB překonává Dostála střelou z velkého úhlu. Asistence: Raphael Calzimiglia.

31:41
    Češi se dokázali usadit v útočném pásmu, ale střela od modré minula švýcarskou branku.

30:47
    Českému týmu se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, který na modré získal Nussbaumer, ale jeho zakončení nebylo povedené.

29:08
    Český tým se dostal do rychlého protiútoku, ale ve finální fázi se nepovedlo přesně zakončit.

27:57
    Na ledě se nám pomalu začíná přiostřovat, v některých soubojích jdou po sobě hráči na hranici dovolené pravidly.

27:11
    Do velmi zajímavé šance se dostali čeští mladíci, kteří šli tři na dva, ale Kvasnicovi zakončení úplně nevyšlo.

25:15
    Švýcarsko nastěhováno v útočném pásmu a Dostál se musí mít na pozoru.

23:40
    Švýcaři se po ubráněné přesilovce drží v útočném pásmu, zatím ale mají problém se dostat do zakončení.

22:41
    Český tým se zatím musí v úvodu třetiny spíše bránit, dokonce tomu tak chvíli bylo i během vlastní přesilovky.

22:00
    Švýcarsko hraje v plném počtu.

21:16
    Češi v přesilové hře zatím marně dobývají útočné pásmo svých vrstevníků ze Švýcarska.

20:53
    Přesilová hra se zatím českému týmu úplně nedaří.

20:01
    Švýcarsko za pozdní nástup na hrací plochu dostává dvě minuty, trest odpyká Fabian Haldimann.

20:01

Čas pro přestávku vypršel, Švýcaři zatím stále v kabině.

Je za námi úvodní třetina dnešního utkání, ve které jsme viděli zajímavý hokej nahoru dolů, ve kterém hráli většinu třetiny prim Švýcaři, kteří výrazněji zaměstnali Dostála. Češi se v závěru dostali do hry zásluhou přesilové hry, kterou využil střelou od modré Dajčar.

Zásahy brankářů v první třetině:
    9 – 3

20:00

19:54
    Češi se v závěru ještě dostali k jednomu střeleckému pokusu.

19:21
    Na ledové ploše zůstal ležet český útočník Jakub Lauko, ale za pomoci kustoda se zvedá a odjíždí na střídačku.

18:41
    Český tým druhou přesilovou hru využívá a srovnává na 1:1. Od modré se dokázal prosadit TOMÁŠ DAJČAR. Asistence: Jan Jeník a Vojtěch Kropáček.

18:26
    Stepháne Patry dokázal vyvést kotouč až za českou branku.

17:32
    Za nedovolení bránění vyloučen Dylan Pena Triana a český tým dostane možnost vylepšit si bilanci.

16:12
    Český tým zaznamenal první střelecký pokus v dnešním utkání, Schmid s ním neměl zásadní problém.

15:51

14:49
    Českému týmu přesilová hra úplně nevychází, Švýcaři se dokázali osvobodit.

14:11
    Český tým se pokouší dostat do útočného pásma, ale ke střele nedošlo.

13:51
    Valentin Nussbaumer přibrzdil český průnik do útočného pásma pouze za cenu faulu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

13:05
    Český tým se zatím nedostal v první třetině ani k jednomu střeleckému pokusu.

12:00
    Český tým se opět dostal pod tlak, ale dokázal se z něj vymanit.

10:34
    Velkou šanci měli opět Švýcaři, ale ránu z mezikruží dokázal Dostál chytit.

10:02
    Český tým se zatím do mnoha příležitostí nedostal, Švýcaři dobře kontrolují střední pásmo.

09:46
    Česká šestnáctka v plném počtu.

09:28
    Do dobré šance se dostal Pena Triana, který obkroužil branku, ale Dostál si tyčku pohlídal.

08:24
    Švýcarsko je nastěhované v útočném pásmu, ale šance zatím nepřichází.

07:46
    Český tým bude opět muset hrát v oslabení, když za faul kolenem bude pykat František Klejna.

06:18
    Do dobré střelecké pozice se dostal Vouillamouz, ale jeho pokus končí mimo českou branku.

05:31
    Český tým se zatím v oslabení brání velice dobře, Švýcaři se k mnoha pokusům nedostali.

04:29
    Za držení je vyloučen obránce českého týmu František Klejna.

03:41
    Švýcarský tým se více méně z první vážnější příležitosti dostává do vedení, když za Dostálem skončila rána DYLANA PENA TRIANY. Asistence: Fabian Haldimann.

02:49
    Český tým se dostal pod tlak při rozehrávce, ale povedlo se nakonec puk dostat do středního pásma.

02:08
    Švýcaři nyní chvíli hráli v šesti, ale sudí to nepostřehli.

01:13
    V úvodu sledujeme zajímavý hokej nahoru dolů, ani jeden z týmů se zatím do šance nedostal.

00:08
    Český tým se dopustil hned v úvodu zakázaného uvolnění.

00:01

Obě státní hymny jsou za námi. Za malou chvíli dojde ještě na čestné buly, které obstará starosta města Rokycan Václav Kočí.

Sestavy:

Česko: Dostál (Haas) – Zábranský, Dajčar, Had, Malík, Bernáth, Klejna, Charvát, Lokajíček – Koblížek, Lauko, Kropáček – Plášek, Blümel, Jeník – Kvasnice, Pokorný, Gajarský – Matiášek, Arnošt, Prošek.

Švýcarsko: Schmid (Charlin) – Ducret, Wyss, Henauer, Gross, Aebischer, Berni, Baraudum – Vouillamoz, Kiener, Stampfli – Haldimann, Pena Triana, Köhler – Patry, Nussbaumer, Tanner – Schwab, Wetter, Calzimiglia – Krayem.

Rozhodčí: Svoboda – Hynek, Suchánek.

Čeští reprezentanti do šestnácti let mají před sebou druhou zápasovou prověrku v letošní sezóně, po letním turnaji v Salzburgu je čekají souboje proti stejně starým Švýcarům. Svěřenci trenérů Haken, Muchy a Stránského budou moci po několika tréninkových kempech zkusit i zápasovou praxi, která v této kategorii není tak častá.

Švýcarská reprezentace do šestnácti let zažije v nové sezóně první ostrý test proti silnějšímu soupeři v podobě české reprezentace. Výběr trenéra Bohrena v létě na domácím turnaji byl rozdělený na dvě skupiny a utkal se s Dánskem a Německem.

Hezký páteční večer ze zimního stadionu v Rokycanech. Rokycany se v posledních letech staly jedním z míst pro konání kempů mládežnických reprezentací, momentálně je místní zimního stadion a jeho nejbližší okolí základnou pro reprezentanty do šestnácti let.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jakub Vais

Branky a nahrávky: 19. Dajčar (Jeník, Kropáček), 37. Arnošt (Prošek), 46. Prošek, 51. Gajarský (Pokorný, Kvasnica) – 4. Pena Triana (Haldimann), 33. Schwab (Calzimiglia), 51. Haldiman (Triana, Kohler)

Česko: Dostál (Haas) – Zábranský, Dajčar, Had, Malík, Bernáth, Klejna, Charvát, Lokajíček – Koblížek, Lauko, Kropáček – Plášek, Blümel, Jeník – Kvasnica, Pokorný, Gajarský – Matiášek, Arnošt, Prošek.

Rozhodčí: Svoboda – Hynek, Suchánek