Rauma – Djurgården 2:1 (kon.) | Kärpät – Sparta 4:1 (kon.) | Luleå – Tappara 5:0 (kon.)
Skellefteå – Eisbären 2:1 (kon.) | Storhamar – TPS 1:2 (kon.) | Davos – Liberec 4:3 (kon.)
Frölunda – Litvínov 6:0 (kon.) | HV71 – Blues 1:1 (kon.)
Kärpät Oulu
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
HC Sparta Praha
Úterý 10.11.2015, 17:30Hokejová Liga mistrů • Osmifinále

To je pro tentokrát vše, přeji příjemný večer. (19:52:28)

Kärpät byl nucen hrát v domácím duelu aktivně a Spartu nakonec dokázal přetlačit. Po bezbrankové první třetině se domácí prosadili dvakrát ve druhé i třetí třetině. Ačkoliv sparťané na začátku třetí částí snížili na 2:1 a byli v postupové pozici, domácí nakonec duel ovládli. Celé osmifinále těchto soupeřů rozhodl gól, který vstřelil v čase 59:11 Mika Pyorala.

Kärpät Oulu poráží Spartu dnes 4:1, celkově pak 6:5 a postupuje do čtvrtfinále Ligy mistrů. Pro Spartu letošní ročník skončil. Rozhodla poslední minuta odvetného duelu ve Finsku...

59:53
    Cingel zakončil v pádu, Tarkki domácí podržel.

59:40
    Kudrna zakončil bekhendem z úhlu, Tarkki vyrazil.

59:27
    Pöpperle míří na střídačku, Sparta v šesti.

59:18
    Buly před bránou Sparty.
    59:11 Mika PYORALA - 4:1

59:11
    Oulun Kärpät vstřelil branku!
    Tak to je velká škoda. MIKA PYORALA unikl po levém křídle a bekhendem překonal Pöpperleho mezi betony. Sparta tak musí dát jeden gól do konce třetí třetiny... Asistence: Julius Junttila, Markus Nutivaara.

58:30
    Hlinkova formace si vypotila pobyt v útočném pásmu, Tarkki tentokrát zasahovat nemusel. Závěr třetí třetiny je z pohledu výkonu Sparty velmi sympatický.

57:31
    Kudrna nahodil na Tarkkiho z velkého úhlu, škoda, že se z dorážky neprosadili Forman s Cingelem.

56:47
    Netíkova střela přes beka neprošla, sparťané se snaží být v závěru aktivnější.

55:58
    Ikonen pálí z mezikruží těsně vedle pravé tyče!

55:27
    Velký závar před brankou Pöpperleho, ten ale dnes Spartu drží – hru dokázal svým zásahem přerušit.

55:00
    Do konce třetí třetiny zbývá 5 minut, připomínám, že průběžný stav osmifinálového dvojzápasu je vyrovnaný – 5:5.

54:27
    Netík byl v útočném pásmu evidentně podražen Kukkonenem, vylučovat se ale nebude.

54:03
    Švrček to zkusil z velkého úhlu, lapačka Tarkkiho ale byla připravená.

53:13
    Pöpperle se nyní roztáhl po brankovišti a v obrovské šanci finského týmu zasáhl betonem. Aho si bude muset vytvořit jinou šanci.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 28. Laatikainen (Pyorala), 37. Niemi (Aho), 44. Aho (Nutivaara, Masuhr), 60. Pyorala (Junttila, Nutivaara) – 43. Čajkovský (Procházka, Černoch)

Kärpät Oulu: Tarkki (Aittokallio) – Masuhr, Kukkonen (C), Hakanpaa, Nutivaara, Laatikainen, Niemela, Pentikainen – Niemi, Aho, Puljujarvi – Aaltonen, Pyorala (A), Junttila – Huml (A), Ikonen, Pirnes – Kalapudas, Suoranta, Keranen.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Čajkovský, Barinka (A), Polášek, Eminger, Mikúš, Hrbas, Švrček, Glenn – Netík (A), Pech, Kumstát – Sabolič, Hlinka(C), Buchtele – Forman, Cingel, Kudrna – Procházka, Černoch, Klimek.
    03.11.2015
    Sparta - Kärpät 4:2

Branky a nahrávky: 33. Přibyl (Hrbas), 36. Čajkovský (Barinka, Černoch), 51. Cingel (Sabolič, Kudrna), 56. Hlinka (Přibyl, Buchtele) – 7. Nutivaara (Maenalanen, Hakanpaa), 52. Hakanpaa (Pyorala, Aaltonen)