Chabarovsk – Novosibirsk 1:2 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Novokuzněck 2:0 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1 (1:0 po s.n.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 3:4 (3:4 po s.n.)
Dynamo Moskva
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 20.11.2015, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

To je z mé strany vše. Děkuji za sledování textového přenosu a těším se na další utkání Kontinentální hokejové ligy, které budu komentovat. Přeji pěkný zbytek dne.

Komentátor utkání: Milan Šplíchal (19:59:38)

Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) 0 + 0

Tým Dinamo Moskva ovládl dnešní duel nad Dinamo Minsk a vítězí v něm jednoznačně 4:0. Dvě branky vstřelil velmi aktivní Denis Kokarev, jednou přesně mířili Martins Karsums a Vladimir Brjukvin.

Duel rozhodl závěr druhé třetiny, ve kterém domácí nastříleli tři góly během 98 vteřin.

59:59
    A už je to jasné, domácí dnes vyhrají nad svým soupeřem 4:0!

59:50
    A to už pro brankáře domácího týmu vypadá dobře. Minsku se nepovedlo přesně rozehrát a je z toho zakázané uvolnění.

59:12
    Zákrok Jerjomenka. Ovšem střela Filičkina byl takový pozdrav z dálky.

58:43
    Kotouč mají v držení domácí hokejisté. Fanoušci týmu z Moskvy šílí, stadionem obíhá mexická vlna!

58:05
    Hosté se ze všech sil snaží o vyrovnání, ale pokus Veskeho mířil vedle. Navíc rozhodčí odpískali ofsajd Minsku.

57:42
    Kokarev obral soupeře o puk, šinul si to na brankáře Lalandeho, jenže byl tísněn vracejícím se obráncem, takže nedokázal zakončit přesně.

57:21
    Moskevští trenéři šikovně využili oddechového času, aby hráči načerpali síly. Jednoznačný úkol domácích zní: udržet čisté konto za každou cenu!

57:21
    Zakázané uvolnění domácích.

57:05
    Domácí v největší nouzi vyhodili kotouč do střední třetiny.

56:38
    Szczechura dostal přihrávku zpoza branky, najel před ní, jenže v obrovské příležitosti nedokázal překonat famózního Jerjomenka.

56:12

55:45
    Domácí se dokázali osvobodit vyhozením kotouče přes všechny čáry.

54:29
    Ellison střílel od modré čáry, jeho pokus mířil těsně vedle branky Jerjomenka.

54:12
    Dvě minuty si nyní odsedí domácí Kokarev.

53:46
    A opět Lalande! Robinsona našel na hranici kruhů Gorovikov, kanadský bek tvrdě vystřelil, ale brankář hostů dokázal svou klec uhájit.

52:44
    Pestuško přihrál na kruhy, kde stál osamocený Těreščenko, jenž vystřelil. Připravený Lalande nebezpečnou střelu chytil a poradil si i s dorážkou prvního jmenovaného!

52:09
    Domácím se oslabení povedlo a opět se vrhají do útoku, na ledě je třetí pětka.

51:26

50:20
    Střela Szczechury byla zblokovaná bránícím protihráčem.

49:26
    Faulem se provinil Těreščenko, po právu tak dostane šanci o svém činu dvě minuty přemýšlet. Pokud tedy hosté nevyužijí přesilovou hru...

49:14
    Sympatické od hostů je, že přestože prohrávají o čtyři branky, tak se snaží alespoň snížit. Teď budou hrát v početní výhodě.

48:45
    Ofsajd domácího týmu. Karpov vjel do útočné třetiny příliš zbrkle.

48:19
    Komerční přestávka. Musím říci, že toto utkání prostě baví. Fanoušci domácích jsou šťastní. Ti, kteří podporují hosty už méně, ale to se stává.

47:37

47:27
    Fjodorov si nebezpečně najel do útočné třetiny, jenže střela nebyla příliš přesná.

46:39
    Zároveň nezapomínají útočit, i když nyní musí začít od své branky, protože se hosté osvobodili.

46:10
    Domácí naprosto skvěle kontrolují poslední třetinu zápasu. Svým aktivním pohybem nutí hosty k faulům, což jim při čtyřgólovém vedení bohatě stačí.

45:37
    To snad není možné. Další faul hostů, na trestnou lavici putuje Bailen.

45:31

45:14
    Po střele Baranceva se hosté z Minsku osvobodili.

44:38
    Višněvskij střílel, Lalande zůstal pozorný a ránu chytil.

44:06
    Hosté se osvobozují.

43:31
    A další vyloučení pro hosty. Dvě minuty si odpyká Kaljužnyj za hru vysokou holí.

42:24
    Nic podstatného se během dvou minut nestalo. Domácí hokejisté nevyužili zkrácenou přesilovku, stav je stále 4:0.

40:24
    Přesilovka končí, dvě minuty dostává za podražení Szczechura.

40:01

Třetí třetina za chvilku začne. Věřím tomu, že se dočkáme dalších gólů.

Šanci snížit budou mít hosté, kteří začnou s přesilovou hrou v délce jedné minuty a 53 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Tak to byl mazec, čeho jsme byli společně svědky v závěru druhé části! Martins Karsums se v šestatřicáté minutě dostal z trestné lavice a o pár vteřin později vstřelil gól, na 3:0 zvyšoval ve 37. minutě svým druhým gólem v zápase Denis Kokarev. V téže minutě se dokázali domácí prosadit znovu, tentokrát pohlednou akci zakončoval Vladimir Brjukvin.

Myslím si, že o bodech už je rozhodnuto.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53
    Hietanen dostává dvě minuty za hákování Cheechooa.

38:25
    Do útočné třetiny se dostali hosté, ale nedokázali se v ní dlouho udržet.

37:11
    Domácí hokejisté stále nemají dost a snaží se vstřelit pověstného bůra.

36:59
    Hosté na tuto situaci reagují oddechovým časem!
    Vladimir BRJUKVIN - 4:0

36:59
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Debakl! Domácí hokejisté ovládají závěr prostřední části a po další krásné kombinaci zvyšují již na 4:0. Autorem branky je VLADIMIR BRJUKVIN, jenž střílel do prázdné klece. Asistence: Mat Robinson
    Denis KOKAREV - 3:0

36:11
    Tak to je pro hosty nepříjemné! DENIS KOKAREV byl sám před brankou, dokázal tečovat nahození od svého spoluhráče a zvyšuje na 3:0. Asistence: Konstantin Gorovikov.
    Martins KARSUMS - 2:0

35:21
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! MARTINS KARSUMS tečoval střelu Karpova a zvýšil na 2:0! Asistence: Maxim Karpov, Alexej Cvetkov.

35:02

34:52
    A opět. Teď dokonce mohou zaútočit.

33:47
    Hostům se v přesilové hře vyloženě nedaří, domácí v pohodě dvakrát vyhodili.

33:02
    Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Karsums.

32:49
    Na ledě se hraje v šesti proti pěti.

32:20
    Nyní si ale zahrají přesilovku, rozhodčí signalizuje vyloučení jednoho z domácích.

31:51
    Hosté se nakonec do útočné třetiny dostali, dlouho v ní však nepobyli, protože o kotouč brzy přišli.

31:16
    Bailen s kotoučem ve střední třetině. Pokouší se rozjet akci svého týmu.

30:45
    Pomohla jim v tom až nepřesná přihrávka domácích borců, která znamenala zakázané uvolnění.

30:34
    Hosté se nedokáží dostat z vlastní třetiny.

30:08
    Cheechoo zavezl kotouč do útočného pásma, akci hostů ovšem zastavil rozhodčí. Ofsajd.

29:53
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Lalandem.

29:25
    Domácí se málem dostali do přečíslení tři na dva. Vše zhatila špatná finální přihrávka.

28:54
    Kotouč se z levého rohu dostal na hokejku Šinkeviče, jehož střela mířila přímo do výstroje Jerjomenka.

28:27
    Přestože jsou hosté v pěti, tak se musí bránit. Domácí hokejisté pokračují v tlaku.

28:07

27:44
    Už se jim to povedlo. Od modré čáry střílel tvrdě Osipov, Lalande puk skryl v lapačce.

27:15
    Moskevským se opět nedaří dostat se do útočného pásma, podobně jako v předchozí přesilové hře.

26:57
    Kotouč se opět dostal až k Jerjomenkovi.

26:29
    Nyní se o kotouč bojuje v pásmu hostů. Ti se po delším osekávání dokázali osvobodit.

26:07
    Na dvě minuty byl vyloučen za držení Cheechoo z Minsku. Borec, jenž odehrál přes pět set utkání v NHL.

25:51
    Jerjomenko odehrál kotouč za brankou.

24:44
    Další velká šance domácích! Cvetkov se dostal se spoluhráči do přečíslení, přihrál pod sebe na Robinsona, který ovšem minul branku.

23:19

23:05
    Tvrdě pálil z pravého kruhu Hietanen, Lalande měl odkrytý výhled, takže se střelou finského hokejisty neměl potíže.

22:27
    Tak jsem to zakřikl! Fjodorov se dostal do velké šance, jenže Lalande mu v poslední chvíli odpálil kotouč z hokejky.

22:04
    Moskevským se tato přesilovka nedaří. Těžko se dostávají do útočné třetiny.

21:31
    Minsk se ubránil, hokejisté hostí odpálili kotouč až k brankáři domácím.

21:19
    Celek hostů jde potřetí do oslabení. Stepanov pyká za nedovolené bránění.

20:44
    Gorovikov trefil Lalandeho do helmy, rozhodčí přerušili hru, zatímco se útočník domácích omlouvá brankáři hostů.

20:16
    U puku jsou v útočné třetině domácí, kteří hrají v početní výhodě.

20:01

Hráči už jsou na ledě, co nevidět začne druhá perioda!

V tuto chvíli je moskevský VTB Ice Palace prázdný, led upravuje rolba, fanoušci se šli občerstvit nějakou tou klobáskou a já doufám, že uvidíme podobně zajímavý hokej, jakým byl ten z první třetiny.

Zajímavé je, že se moc nestřílí. Oba týmy prověřily brankáře soupeře šestkrát, ujal se jediný pokus.

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Máme za sebou úvodní třetinu, která byla vcelku vyrovnaná. Aktivnějším dojmem přesto působí domácí, hlavně kvůli přesilovým hrám. Moskevští hokejisté jednu využili, jmenovitě to byl Denis Kokarev, a proto vedou.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    To se jim ale nepovede, hosté vybojovali vhazování v obranném pásmu domácích hokejistů.

19:35
    Domácí ještě kombinují v útočném pásmu, mají několik vteřinek k tomu, aby skórovali.

19:11
    Minsku se podařilo osvobodit, puk mířil až k brankáři Jerjomenkovi.

18:41
    Hosté jsou opět ve čtyřech. Za podražení si jde sednout Veske.

16:20
    Hosté se snaží na inkasovanou branku zareagovat, ale nedaří se jim dostat do pásma domácího týmu.
    Denis KOKAREV - 1:0

15:39
    Tak to byla paráda, co předvedl DENIS KOKAREV! Domácí útočník si najel do třetiny hostů, objel obránce a kličkou překonal brankáře. Využil tím přesilovou hru. Asistence: Denis Barancev a Alexander Osipov.

14:47
    Domácí se snažili vytvořit si střeleckou pozici, jenže oslabeným hostům se povedlo puk vyhodit.

14:31
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Alexej Kaljužnyj (HC Dinamo Minsk), jenž inkasoval menší trest za podražení.

12:57
    Zasahovat musel také Jerjomenko, který si poradil s pokusem Cheechooa.

11:01
    Nebezpečnou střelu vyslal Karsums, ale Lalande byl pozorný a puk chytil.

09:17
    Domácí teď trochu uklidnili hru, zavezli puk za bránu a odešli střídat.

07:55
    Hra se přesunula do středu kluziště, kde probíhají četné a urputné souboje o puk, který velmi často střídá svého majitele.

07:08
    Puk vypadl z hrací plochy a při přerušené hře proběhne komerční přestávka. Po ní by se mělo vhazovat ve středním pásmu.

06:06
    Hokejistům domácího týmu se nevydařil přechod přes modrou čáru a byl jim odpískán ofsajd.

05:35
    Po zisku kotouče podnikli útočnou akci také hosté, při ofenzivním tažení však úspěšní nebyli.

04:56
    Hráči moskevského celku se usadili v útočném pásmu, kde se rychlými přihrávkami snaží rozhodit soupeřovu obranu.

03:34
    Z levé strany mířila přihrávka do předbrankového prostoru, Lalandova svatyně však ohrožena nebyla.

02:50
    Domácí jsou v úvodu utkání aktivnější, běloruský celek je nucen bránit se ataku.

02:11
    Kokarev za bránou vybojoval puk a zkusil ho zasunout k pravé tyči, což se mu ovšem nepodařilo.

00:53
    Puk se nachází na holích hráčů moskevského klubu, zatím se jim však nedaří vyprodukovat střelecký pokus.

00:20
    Hokejisté ruského celku nastoupili v dresech modré barvy, hráči hostujícího mužstva zápas odehrají v bílých dresech.

00:01

Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, stadionem se rozezní nejprve běloruská a posléze i ruská hymna.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Robinson, Hietanen, Nikulin, Višněvskij, Osipov, Barancev, Korjagin, Galimov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Brjukvin, Těreščenko, Pestuško – Kokarev, Babenko, Gorovikov – Tarasov, Galimov, Volkov – Fjodorov

HC Dinamo Minsk: Lalande (Glass) – Bailen, Šinkevič, Lisovec, Krajíček, Gunderson, Znacharenko, Filičkin – Veske, Ellison, Kaljužnyj – Stepanov, Cheechoo, Szczechura – Meleško, Drozd, Matěruchin – Kolcov, Pavlovič, Bujnickij

Rozhodčí: Jeřábek, Gusev – Metalnikov, Sirotkin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Za Dinamo Moskva nehraje žádný Čech ani Slovák. V celku HC Dinamo Minsk nastupuje obránce Lukáš Krajíček.

HC Dinamo Minsk je se čtyřiačtyřiceti body na desátém místě Západní konference, jeho výsledky jsou kolísavé, když výhry střídají porážky. V minulém kole svěřenci trenéra Kovaljova sehráli utkání s Viťazem Moskevská oblast, který před svými příznivci udolali v poměru 3:2.

Dinamo Moskva se v Západní konferenci nachází na páté pozici a na svém kontě má jednapadesát bodů. Hokejisté moskevského celku zvítězili ve třetím utkání v řadě, v minulém kole svou úspěšnou minisérii prodloužili na ledě Nižného Novgorodu, odkud si odvezli dva body za vítězství 3:2 po prodloužení.

Příjemný podvečer přeji všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Kontinentální hokejová liga má dnes ve svém programu pět duelů. V tomto textovém online přenosu vám zprostředkujeme utkání Dinamo Moskva – HC Dinamo Minsk. Úvodní buly střetnutí je naplánováno na 17:30 a zápasem vás provede Lukáš Jasoněk a Milan Šplíchal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 16. Kokarev (Barancev, Osipov), 36. Karsums (Karpov, Cvetkov), 37. Kokarev (Gorovikov), 37. Brjukvin (Robinson)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Robinson, Hietanen, Nikulin, Višněvskij, Osipov, Barancev, Korjagin, Galimov – Karsums, Cvetkov, Karpov – Brjukvin, Těreščenko, Pestuško – Kokarev, Babenko, Gorovikov – Tarasov, Galimov, Volkov – Fjodorov

Rozhodčí: Jeřábek, Gusev – Metalnikov, Sirotkin