HC Plzeň – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Chomutov – K. Vary 3:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 2:4 (kon.) | Olomouc – Opava 9:2 (kon.) | Vsetín – Třinec 0:4 (kon.)
Kladno – Slavia 0:4 (kon.) | Poruba – Zlín 2:5 (kon.) | Pardubice – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.)
Sparta – HC Litvínov 3:2 (kon.) | Havířov – Vítkovice 5:3 (kon.)
Piráti Chomutov
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 20.11.2015, 15:00Extraliga staršího dorostu • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, zejména tedy fanoušky NOEN Extraligy staršího dorostu. V rámci již 21. kola této soutěže Západní skupiny na svém ledě přivítají domácí Piráti soupeře z lázeňského města – HC Energii Karlovy Vary. Utkání začíná v 15:00, tak si ho rozhodně nenechte ujít.

Piráti Chomutov: Domácí z posledních tří zápasů vyšli bez bodu. Po reprezentační pauze na domácí půdě podlehli hostující pražské Spartě rozdílem jedné branky 5:6. Poté se pirátům nepodařilo uloupit ani bod na ledě červenobílé Slavie, kde konečný stav utkání zněl 6:1. O jediný gól chomutovských pirátů se postaral Matyáš Svoboda. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jakub Köver. Domácí celek se s 34 body drží na třetí příčce v tabulce pro skupinu Západ.

HC Energie Karlovy Vary: Energetici jsou na tom o maličko lépe. Poslední tři zápasy jim přinesly alespoň bod, který vybojovali na domácím ledě při utkání proti Spartě. Karlovarští zde padli až v prodloužení, a utkání tak skončilo v poměru 2:3p. Po reprezentační pauze nezvládli domácí utkání proti Plzni a prohráli rozdílem pěti branek. Při středeční dohrávce na ledě Slavie se za Karlovy Vary podařilo skórovat pouze Marku Pastyříkovi a utkání skončilo 3:1. Nejproduktivnějším hráčem Energie je Jan Bečka. Karlovarské Energii chybí na dnešního soupeře sedm bodů. S 27 body se tedy drží na pátém místě tabulky.

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Buchtela, Procházka, Bukač, Novák D., Novák A., Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Svoboda M., Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda J., Krivošík

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Kašpar) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Bečka, Tlačil, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Chodounský, Hotěk, Kurfürst, Halberštát

Rozhodčí: Tomáš Turčan – Radek Šulo, Tomáš Mareš.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Utkání za malý okamžik začne.

00:01

00:22
    Po úvodním vhazování se domácí přesouvají do útočného pásma.

01:00
    Hraje se za karlovarskou brankou.

01:25
    Hostům se nedaří opustit obranné pásmo. Piráti jsou velmi aktivní a hosty nepouštějí za modrou.

02:17
    Slabýmu se podařilo uniknout chomutovskou obranou, avšak útočné pásmo hosté získali pouze na chvíli.

03:13
    Pirátům se nedaří kombinovat v útočném pásmu.

03:52
    Daniel Novák nyní zkusil střelu od modré, ta však mířila vysoko nad.

04:20
    Energetici se provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po Grančarově levici.

04:35
    Zakázané uvolnění i na druhé straně.

04:45
    Hotěk si vyjel zpoza branky, ale jeho střela mířila příliš vysoko.

05:32
    Jeden z domácích obránců nyní ztratil na modré puk. Situaci nakonec domácí obrana zvládla a puk zavezla zpět do bezpečí.

06:21
    Grančarov pohotový a střelu jednoho z chomutovských útočníků chytá.

07:09
    Domácím se nedaří kombinovat a k puku se zpětně dostávají karlovarští.

07:33
    Pískán ofsajd hostí.

07:57
    Buchtelova střela se zastavila o jednoho z hostujících obránců.

08:35
    Piráti právě vstřelili branku!
    Jakub Köver zavezl puk za modrou a z levého kruhu přihrál JAROSLAVU KULICHOVI. Druhý jmenovaný úspěšně zakončil. Asistence: Jakub Köver.

09:47
    Chlánovu střelu z mezikruží Grančarov úspěšně chytá.

10:28
    Hostům se nedaří udržet útočné pásmo a tak se hra zpětně přesouvá před Grančarova.

11:31
    Prošek těsně před Pavlátem přihrál Slabýmu. Druhý jmenovaný, ale neměl šanci přihrávku zachytit.

13:20
    Hra se přesouvá z pásma do pásma. Ani jeden z týmů není schopen udržet si pásmo.

13:50
    Kurfürstovu střelu z mezikruží na poslední chvíli Pavlát vyráží.

14:59
    Bukač dorážel zpoza branky. Grančarov má puk pod kontrolou.

16:09
    Hosté se snaží probojovat do útočného pásma, ale chomutovská obrana jim to zatím nedovoluje.

17:28
    Grančarov má plné ruce práce.

18:30
    Tlačil vyhodil puk do bezpečí, avšak jen na chvíli.

19:00
    Hřebíček dorážel na střelu, Grančarov si připisuje další zákrok.

19:39
    Stínil nezpracoval přihrávku v levém kruhu před Grančarovem, a o puk se bojuje u mantinelu.

20:00

Během první třetiny byli na kotouči velmi aktivní domácí piráti, kteří hosty nepouštěli k větším šancím. V deváté minutě si první gól tohoto utkání připsal Jaroslav Kulich. Piráti tedy po první třetině vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 15:42.

20:01

20:06
    Smutný zaměstnal Grančarovovu lapačku.

20:39
    Hajičova střela od modré mířila těsně vedle.

20:47
    Domácí vyhazují přes všechny modré. Pískáno zakázané uvolnění.

21:47
    Hotěk zavezl puk za modrou, kde přihrával Pastyříkovi. Přihrávku mu ale zblokoval jeden z obránců.

22:40
    Slabý za modrou přihrával Proškovi, přihrávku mu opět blokuje domácí obrana.

23:15
    Buchtelova prudká střela od modré mířila těsně vedle.

25:25
    Klejna střelou od modré zaměstnal Pavlátovu lapačku.

26:13
    Horký dorážel na střelu před Pavlátem, ten za sebe kotouč nepustil.

26:56
    Kurfürst zavezl puk za modrou odkud střílel, avšak Pavlát jeho střelu bez větších obtíží vyráží betonem.

27:21
    Piráti vyhazují na zakázané uvolnění.

27:40
    Střelu Slabýho na poslední chvíli zastavuje Pavlát.

29:04
    Hra se přesouvá za karlovarskou branku.

29:37
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po Grančarovo levici.

30:10
    Za držení protihráče na trestnou odjíždí Filip Bernáth (KVA).

30:55
    Rozjetého Kövera zastavuje před Grančarovem karlovarská obrana.

31:38
    Po pěkné Kombinaci v útočném pásmu se podařilo úspěšně zakončit TOMÁŠOVI POLÁKOVI, který vymetl pravý roh Grančarovovy svatyně. Asistence: Ondřej Buchtela, Tomáš Hajič.

33:11
    Piráti jsou na kotouči velmi aktivní a Grančarov má plné ruce práce.

34:41
    Nyní se dostal do šance Jan Bečka, jeho střelu však Pavlát bez větších obtíží vyráží.

35:31
    Za faul brankáře si jede odpykat trest Jakub Lauko (CHM).

37:07
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

37:36

38:19
    Hajičovu střelu Grančarov betony vyráží.

39:22
    Nyní na druhé straně. Hrůša se v útočném pásmu dostal ke kotouči, avšak Pavlát jeho střelu vyráží.

40:00

Ve druhé třetině domácí piráti navýšili svůj jednobrankový náskok. Ve 31. minutě skóroval Tomáš Polák. Karlovarští se dostali k více šancím, ale využít se jim jich nepodařilo.

Poslední třetina začne již v 16:27.

40:01

40:26
    Piráti se probojovali do útočného pásma a Grančarov si připisuje další zákrok.

41:24
    Domácí vyvíjí silný tlak na hosty.

41:37
    Po nepřehledné skrumáži před brankou se dokázal nejlépe zorientovat MATYÁŠ SVOBODA, kterému se podařilo úspěšně zakončit. Asistence: Tomáš Hajič.

43:05
    Střelu Smutného zblokovala karlovarská obrana.

43:47
    Potrestána hráčská lavice domácích za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jaroslav Kulich (CHM).

44:49
    Pískán ofsajd hostů.

45:19
    Hosté zakládají útok.

45:37
    Hosté si chvíli zahrají hru 5 na 3. Za krosček vyloučen Bukač (CHM).

46:00
    Ve třetí třetině došlo ke změně hostujícího brankáře. Za Grančarova nastoupil Kašpar.

46:45
    Domácím se zatím daří uchránit obranné pásmo.

47:48

49:23
    Domácí jsou na kotouči velmi aktivní a udržují si útočné pásmo.

49:50
    Jan Svoboda zaměstnal Kašparovu vyrážečku.

50:51
    Hosté se probojovali do útočného pásma, ale kombinovat jim domácí obrana neumožňuje.

51:53
    Slabý nezachytil před Pavlátem přihrávku a kotouče se zpětně ujímají chomutovští piráti.

52:25
    Hřebíček prověřil pozornost Kašpara ten jeho střelu chytá.

52:33
    Nyní Kašpara zaměstnal střelou od modré Buchtela.

53:34
    Další Buchtelovu střelu Kašpar vyráží levým betonem.

54:32
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    První gól Karlových Varů se podařilo vstřelit RADKOVI PROŠKOVI, který dokázal přelstít chomutovskou obranu a kotouč poslal do Pavlátem odkryté branky. Asistence: Martin Slabý, Jan Bečka.

56:27
    Hosté vyhazují přes všechny modré. Pískán icing.

57:15
    Střela Smutnýho zasáhla pouze karlovarského útočníka.

58:10
    Rozjetého Krivošíka zastavuje hostující obrana.

59:00
    Horkému jeho klička nevyšla. Pavlát pohotově chytá.

59:02
    Hosté odvolali brankáře.

Pirátům doma zůstávají cenné tři body. Během poslední třetiny jsme mohli zaznamenat další gól Pirátů Chomutov o který se zasloužil Matyáš Svoboda a také gól Karlových Varů, který si připsal Radek Prošek.

To je ode mne pro dnešek vše. Hezký zbytek večera Vám přeje Krásná Naďa. (17:03:32)

Naďa Krásná

Branky a nahrávky: 9. Kulich (Köver), 32. Polák (Buchtela, Hajič), 42. M.Svoboda (Hajič) – 55. Prošek (Slabý, Bečka)

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula)- Buchtela, Procházka, Bukač, Novák D., Novák A., Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Svoboda M., Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda J., Krivošík
    HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (42.Kašpar) – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Bečka, Tlačil, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký, Chodounský, Hotěk, Kurfürst, Halberštát

Rozhodčí: Tomáš Turčan – Radek Šulo, Tomáš Mareš