Brno – Třinec 9:0 (kon.) | Sparta – Hr. Králové 5:0 (kon.) | Ostrava – Slavia 4:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:0 (3:0)
SK Slavia Praha
Pondělí 30.11.2015, 13:00 • MěS Aréna Vítkovice (UMT) • Juniorská liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Už jen hodina zbývá do zápasu FC Baník OstravaSK Slavia Praha. Juniorka Baníku na rozdíl od svého A týmu není beznadějně poslední, naopak se junioři můžou těšit z pěkného třetího místa. Na kontě mají 32 bodů. Dnes přivítají druhou Slavii, která má 34 bodů. Před zimní přestávkou tedy uvidíme souboj o druhé místo tabulky.

Vzájemné zápasy těchto týmů často nabídli hodně branek. Oba týmy se utkali už na začátku soutěže. Ve třetím kole doma Slavia vyhrála 4:3. Můžeme se těšit na dnešní měření obou týmů.

FC Baník Ostrava: Chmiel – Lučič, Honiš, Meschaninov, Behan, Šichor, Půda (C), Holzer, Strakoš, Tomšů, Švehlík
    Náhradníci: Matějka – Holešinský, Opatřil, Marek, Telnar

SK Slavia Praha: Přibyl – Gilian, Broukal, Kuchta, Doležal, Valenta, Routek, Vavrouš, Kocourek (C), Zoubek, Novák
    Náhradníci: Hrubeš – Ščulka, Batka, Verner, Vejvar

Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Boček.

Týmy nastupují na hrací plochu s mírným zpožděním. Baník se představí v bílé sadě dresů. Slavia v černém.

1
    Utkání právě začalo výkopem domácího Baníku.

1
    Domácí hráči na to vlétli. Po pravé straně se dostali do pokutového území. Kde pravděpodobně Holzer ani nadvakrát nedopravil míč do sítě.

3
    Nyní už se nám k míči dostává více i Slavia. Hraje se hlavně na polovině hřiště.

5
    V ofsajdu byl hráč Baníku. Míč zpět do hry pošle brankář Přibyl.

7
    Baník právě vstřelil branku!
    Baník se opět dostal do útoku z pravé strany, odkud vyslal do pokutového území i centr. Jeden z útočníků ale nebyl ve střelecké pozici, tak míč pouze sklepl na přibíhajícího JAKUBA ŠVEHLÍKA, ten na podruhé dostává míč do branky.
    7. Jakub ŠVEHLÍK - 1:0

9
    Roh zahrávala Slavia. Rozhodla se nakrátko. Následný centr sebral ze vzduchu brankář Chmiel.

12
    Zdeněk Behan se dostal k centru. Jak jinak než z pravé strany. Bohužel centroval nepřesně.

14
    Na polovině se srazili dva hráči. Více to odnesl domácí hráč. Ale i ten už se zvedá z trávníku.

16
    Marek Šichor dostává balón do skvělé pozice. Brankář Přiby vyráží na roh.

18
    Opět přichází centr z pravé strany, tentokrát přízemní. Ten do branky dopravuje kapitán Kamil Půda.
    18. Kamil PŮDA - 2:0

20
    Baník zahrával roh, jeden z hráčů se dostal i k hlavičce. Té scházela ale síla.

22
    Nadále platí, že domácí hráči jsou lepší a tlačí soupeře.

24
    Centr Slavie zneškodnil společně stopér a brankář domácích.

25
    Po faulu leží na zemi Dominik Tomšů. Je volán doktor. Hráč Slavie dostává kázání.

27
    A s Dominikem Tomšů to nevypadá vůbec dobře. Odchází sice za pomoci doktora po svých, ale pravé koleno mu nedovolí nejspíš pokračovat v zápase.

28
    Tomáš Valenta dostal míč za obranu. Jeho střelu vyráží Chmiel na roh. To byla obrovská šance.

29
    Pro změnu leží hráč Slavie. Ta bude zahrávat přímý kop ze vzdálenosti přibližně 30 metrů.

30
    K jeho exekuci se postavil Ondřej Kocourek. Hlavu spoluhráče nenašel.

31
    Žlutou kartu dostává Kuchta (SK Slavia Praha) za protesty.

32
    Neúspěšně zakončoval Jan Kuchta. Chmiel nemusel zasahovat.

34
    Slavie nyní útočí. Vybojovala roh.

35
    A je tu očekávané střídání. Zraněný Tomšů jde dolů. Nahrazuje ho Josef Opatřil.

37
    Trochu zmatků v obraně domácích. Vše hasí brankář, který si dobíhá pro míč a uklidňuje situaci.

38
    A Baník se dostal k dalšímu centru z pravé strany. Nenašel ovšem v pokutovém území správný cíl.

41
    Rychlý protiútok využívá Baník. Konkrétně DANIEL HOLZER je na konci celé akce. Domácí vedou už 3:0.
    41. Daniel HOLZER - 3:0

42
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Kuchta (FC Baník Ostrava). Vyloučení jen vystihuje trápení hostů.

45
    Slavie nám nyní ukazovala dobrou útočnou kombinaci. Ale místo finální přihrávky posílá Kocourek míč do zámezí.

45+1

Baník Ostrava v prvním poločase dominoval. Byl výrazně lepším týmem, což dokázal třemi vstřelenými brankami. Slavia předvedla velmi špatný výkon, soupeři nechávala hodně prostoru hlavně na pravé straně hřiště. Její trápení vyvrcholilo červenou kartou Kuchty ve 42. minutě. Za domácí se trefila trojice Švehlík, Půda a Holzer. Po první půli to vypadá, že Baník Ostrava poskočí v tabulce na 2. místo, kde také přezimuje.

46

46
    Hned 3 změny vidíme po přestávce. Baník střídá 2 hráče v poli. Slavie střídá brankáře.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Honiš, přichází Marek.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Holzer, přichází Telnar.
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Přibyl, přichází Hrubeš.

48
    A Hrubeš si připisuje těžký zákrok. Z hranice šestnáctky na něj soupeř vyslal tvrdou střelu k pravé tyči.

50
    Během chvíle další tvrdá střela. Tentokrát Hrubeš vyráží do bezpečné vzdálenosti od branky.

51
    Po levé straně se vydal domácí hráč až ke střele v pokutovém území. Orazítkoval břevno.

52
    Protiútok končí snadnou brankou domácích. MARIO TELNAR měl opravdu snadný úkol, dostal přihrávku před prázdnou bránu.
    52. Mario TELNAR - 4:0

54
    Hráči Baníku zastavují postup Slavie v útoku faulem.

55
    Baník rozehrává roh na krátko. Následně hráč posílá centr na penaltu, kterým nachází spoluhráče. Jeho střelu Hrubeš na dvakrát zastavuje.

58
    Marek Strakoš posílá nadýchanou střelu na Hrubeše. Ten se při jejím zlikvidování zapotil, mířila těsně pod horní tyč.

60
    Hrubeš si na nedostatek práce stěžovat nemůže. Jeho tým dnes hraje velmi špatně.

62
    Pražané jsou v útoku bezradní.

63
    Z pravé strany přichází do pokutového území Slavie střílená přihrávka. Hrubeš nohou odkopává.

64
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Novák, přichází Vejvar.

64
    Žlutou kartu dostává Valenta (SK Slavia Praha).

65
    Po faulu Valenty Ostrava zahrávala přímí kop. Ten se povedl. Přes zeď padal rychle k levé tyči. Hrubeš skvěle vyráží.

67
    Slávisté už i působí odevzdaným dojmem. Do konce utkání ale zbývá furt přes 20 minut.

70
    Slavii opět zachraňuje Hrubeš, roh pro domácí.

72
    Michal Doležal orazítkoval spojnici branky. Po dlouhé době se Slavie podívala do útoku. Díky pochybení obrany se dostal Doležal osamocený ke střele.

74
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Doležal, přichází Ščuka.
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Vavrouš, přichází Verner.

76
    Marek Strakoš centruje z pravé strany. Následnou střelu obránce blokuje na roh.

77
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Behan, přichází Holešinský.

79
    Hrubeš chytá střelu útočníka z bezprostřední blízkosti.

Trenér hostů po několikáté upozorňuje své svěřence, že nesmí propadat.

83
    Baník v závěru zápasu převážně u míče. Kontroluje výsledek.

85
    Nyní Baník zahrával roh. Ten se Slavii nepodařilo pořádně ubránit, přesto se zachraňují.

86
    Jeden z domácích hráčů si pohrával s obráncem, nakonec úspěšně. Následně jeho první střelu Hrubeš vyráží, podruhé už střílí mimo.

89
    Baník se teď musí bránit. Slavie bude zahrávat roh.

90
    Roh sebral Chmiel, navíc byl při zákroku faulován.

90

Hlavní rozhodčí Adámková nenastavuje ani minutu. Taky k tomu nebyl důvod. Baník ve druhém poločase pokračoval ve výborném výkonu. Ve druhé půli dal jen jednu branku. Že byla jen jedna, to může Slavia děkovat svému brankáři. Hrubeš o poločase střídal svého kolegu Přibyla a předvedl výborný výkon.

Baník Ostrava vítězí zaslouženě 4:0, zimu stráví na 2. místě. Z toho sesadil Slavii. Oba realizační týmy se loučí s přáním šťastných vánočních svátků. Já se s Vámi taky loučím a brzy u dalšího přenosu na slyšenou. (15:02:30)