Toronto – Los Angeles 5:0 (kon.) | New Jersey – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:2 (kon.)
Columbus – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.) | Dallas – Montreal 6:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Arizona – NY Islanders 1:0 (kon.) | Colorado – Edmonton 5:1 (kon.) | Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Carolina Hurricanes
Neděle 20.12.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám hezkou neděli a krásné prožití Vánočních svátků. (03:36:14)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 5 střel, čas na ledě 17:19

1. John-Michael Liles (CAR) 1+0
    2. Cam Ward (CAR) 38 zák., 1 gól, 97,4%
    3. Matt Murray (PIT) 26 zák., 2 góly, 92,3%

Ani mocný finiš nepomohl domácímu celku k bodům z dnešního utkání a výhru, o které se rozhodlo již v první periodě si odváží Carolina.

59:30
    Pens se usadili v pásmu a Murray na střídačce!

58:10
    Tlak Pens se stupňuje a roste, ale Murray stále v brance!

56:40
    Dayley rozehrává od vlastní branky a Pens se usazují v pásmu.

56:40
    Hosté ihned po přejetí půlící čáry nahazují, tlak Penguins graduje!

55:55
    Crosby rozjíždí akci domácích.

55:05
    Hornqvist ve veliké šanci míjí branku domácích!

54:15
    Perron se rozjel, ale zastavila ho pozorná obrana hostí.

53:39
    Faulk výborně zastavil rozjíždějící se akci Pens a založil tak akci hostujícího celku.

52:42
    Kessel posílal puk na Malkina před branku, ale ten se potažený soupeřem k puku nedostal.

52:10
    Domácí mají problém dostat se do pásma, hosté výborně brání střední pásmo.

51:28
    Střelu z levého křídla lapil Murray, přerušil hru a dává tak šanci na taktickou poradu, protože následuje komerční přestávka.

50:56
    Lilesovu střelu výborně vyrazil Murray a Pens opět útočí.

50:17
    Lovejoy neudržel modrou čáru a hosté mohou kupředu.

49:43
    Malkinova nepřesná přihrávka posílá domácí ven z pásma.

48:34
    Murray výborně zvládl tlak hostí a domácí mohou zaútočit.

47:40
    Jakobych to neříkal! Malkin se dostal do souboje s obráncem, kterého oklamal, ale tváří v tvář Wardovi poslal puk nad branku!

47:11
    Malkinova střela minula branku Warda. Pokud chtějí domácí vyrovnat budou muset přesnějí mířit.

47:00
    Akce domácích zastavena ofsajdem. Následuje komerční přestávka.

46:30
    Eric Staal se protlačil až ke střele, kterou ale poslal nad branku.

45:52
    Domácí začínají s útočnou akcí od vlastní branky, tlak z přesilovky ale pokračuje.

45:35

45:19
    Warsofskyho střela zblokována, tlak domácích trvá.

44:25
    Malkinova střela letěla až příliš vysoko, vzápětí se hosté osvobozují vyhozením až k Murraymu.

43:35
    Malone vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

43:25
    Bude se vylučovat na straně hostí.

42:48
    Hornqvistova střela z mezikruží minula branku Warda!

42:34
    Hornqvist s Kesselem vybojovali puk v rohu útočného pásma.

42:11
    Sheary s Kunitzem dělali v útočném pásmu pěkný nepořádek a hosté raději vyhazují na icing.

41:50
    Crosby nahazuje puk do pásma, kam najíždí Sheary.

41:15
    Versteegova střela protáhla Murrayho! Ten však drží stále Pens nad vodou.

41:10
    Hosté se konečně usadili v pásmu a hledají pozici ke střele.

40:29
    Hosté vletěli do třetí třetiny velice aktivně, ale nedaří se jim usadit v pásmu.

40:01

Skončila nám druhé perioda dnešního utkání, ve kterém po druhé třetině stále vede hostující Carolina a to i přes veliký tlak domácího celku. O snížení se postaral domácí Malkin, ve dvaadvacáté minutě, když proměnil přesilovku svého týmu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50
    Hosté nahazují do pásma a pravděpodobně se již nic nestane.

39:29
    Lindholm podržel puk u vlastní branky a snaží se uklidnit hru.

39:15
    Nepřesná přihrávka Malkina dostává Pens z pásma.

39:03
    Na ledě první formace domácích, která určitě bude chtít zavařit Wardovi a pokusit se vyrovnat. Buly po levici Warda.

38:25
    Fehr se po přihrávce od mantinelu dostal do výborné pozice, ale minul branku Warda! Veliká škoda pro domácí celek.

37:44
    Postup Giuseppeho k brance kazí čárový sudí, který odpískal ofsajd.

36:41
    Mohli jsme být svědky nádherné pasáže, kdy šance střídala šanci, ale ani jeden z týmů ji nedokázal proměnit a vše to ukončuje zakázané uvolnění domácích.

35:37
    Crosbyho střelu likviduje Ward, kupředu míří hosté.

35:16
    První formace domácích si vytváří tlak, ale nedostává se ke střele, což je chyba.

34:45
    Dumoulin zastavil puk v cestě ven z pásmu a Pens se usadili před Wardem.

34:00
    Malkin si vzal puk ve vlastním pásmu, dostal se až ke střele, ale přestřelil.

33:37
    Kesselova střela vyprášila Wardovi betony, kupředu míří hostující hráči.

33:09
    Ward vyráží střelu Hornqvista a stále drž akci Caroliny vysoko!

32:43
    Kunitz s Crosbym nedostali puk ven, tlak hostí trvá.

31:52
    Hosté obléhají branku Pittsburghu, ale Murray s obranou odolává!

31:12
    Zmatky v obraně domácích znamenají vyhození na zakázané uvolnění.

30:47
    Další výborný zákrok hostujícího brankáře drží Hurricanes!

30:03
    Malkin se dostal ke střele z mezikruží, ale Ward výborně jeho střelu vykopl levým betonem!

29:45
    Malkin ztratil puk v útočném pásmu, hosté míři do protiútoku.

29:10
    Domácí rozjíždějí akci od vlastní branky a část týmu střídá.

28:34
    Murray přerušuje hru. Domácí si mohou oddychnout.

28:33

27:50
    Hosté uzamkli domácí v pásmu, ale nedokázali ohrozit Murrayho.

27:22
    Murray zasahuje proto střele od modré čáry a přerušuje hru.

27:01
    Domácím se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.

26:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Crosby). Dvě minuty za hákování.

26:08
    Fehr se dostal pomocí svých kliček až do útočného pásma, ale nepodařilo se mi propasírovat puk k Plotnikovovi, který by mohl poslat puk do branky!

25:00
    Narůstající tlak domácích řeší hostující obrana vyhozením na icing.

24:46
    Puk mimo hrací plochu.

24:16
    Hostům se prozatím daří zastavovat útočné akce domácích již ve středním pásmu.

24:01
    Murray přikrývá kotouč a přerušuje tak hru. Vhazování po pravici domácího strážce svatyně.

23:49
    Střelu Nestrašila z velkého úhlu Murray vyráží do bezpečí.

23:21
    Střelu od modré Ward viděl, zachytil a přerušil hru.

22:54
    Hosté rozehrávají za vlastní brankou a uklidňují hru. Pens prahnou po vyrovnání.
    Jevgenij MALKIN - 1:2

21:59
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ MALKIN se dostal k puku v mezikruží a svou střelou o tyčku snížil stav utkání na 1:2! Asistence: Trevor Daley , Sidney Crosby.

21:13
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (E. Staal). Dvě minuty za držení.

21:03
    Kunitz zavezl puk do pásma, kde o něj přišel, ale puk se domácím podařilo udržet v pásmu.

20:15
    Määta sroloval svého soupeře u mantinelu, ale rozhodčí zůstávají klidní.

20:01

Je za námi první třetina utkání mezi domácím Pittsburghem a hostující Carolinou. V utkání působí aktivnějí domácí, ale narozdíl od hostí nestřílí branky. Mohli jsme vidět 3 vyloučení na straně domácích a dvě z nich potrestali hosté brankou. Nejprve v páté minutě překonal po individuální akci Murraye Jordan Staal a v minutě šestnácté se to povedlo Lilesovi. Druhá perioda tak začne za stavu 0:2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52
    Murray zastavuje nahození ze středního pásma.

19:48
    Puk mimo hrací plochu, buly ve středním pásmu.

19:40
    Hra se bez větší myšlenky přelévá ze strany na stranu, oba týmy chtějí dohrát třetinu v klidu.

19:02
    Probíhá poslední minuta prví třetiny.

18:29
    Šanci Pens 2 na 1, kde se nacházel Malkin s Kesselem kazí přihrávka rurou, které se dopustil Hornqvist.

17:59
    Malkin přenechal puk po přejetí modré čáry Kesselovi, ale ten netrefil branku Warda.

17:22
    Hosté se na pár chvil udrželi v pásmu, ale z jejich tlaku pramenila pouze střela nad branku.

16:27
    Crosby se dostal do obrovské šance, ale nedokázal nasměrovat puk za záda Warda!

16:21
    Zakázané uvolnění na druhé straně.

15:59
    Rask dostal puk do pásma, ale hostujícím bekům se nepovedlo udržet modrou čáru, puk tedy opět ve středním pásmu.

15:38
    Vzápětí se hostům povedlo opět špatně rozehrát – icing.

15:34
    Špatná rozehrávka hostujícího celku znamená zakázané uvolnění.
    John-Michael LILES - 0:2

15:24
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina se udržela v pásmu a puk se dostal k Pescovi, který nabil JOHNU-MICHAELOVI LILESOVI a ten od modré čáry propálil vše, včetně Matta Murrayho! Asistence: Brett Pesce.

14:45
    Nestrašilovu velkou šanci likviduje Murray!

14:30
    Nepřesnosti v přihrávkách znamenají vyhození Pens

13:55
    Hostům se podařilo udržet v pásmu a kombinují podél mantinelů.

13:39
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Daley).

13:20
    Nepřesné zpracování znamená vyhození domácích.

12:52
    Pesce udržel puk v pásmu a Carolina rozestavuje hráče.

12:14
    Rodící se útok hostí zastavila domácí obrana už na modré čáře.

11:49
    Murray nejprve výborně zasáhl a poté se domácím podařilo vyhodit puk až k Wardovi.

11:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Malkin).

11:30
    Malkin fauloval, bude se vylučovat.

11:00
    K puku se opět dostávají Penguins a usazují se v útočném pásmu.

10:22
    Střela Hainseyho minula branku Murraye, tlak hostí pokračuje.

10:20
    Murray zastavuje velkou šanci hostí a přerušuje hru.

10:08
    Hosté si vytvářejí tlak na branku Murraye, to se domácím fanouškům určitě nelíbí.

09:42
    Rozjíždějící akci domácích zastavuje postavení mimo hru.

09:19
    Hostující beci uklidňují hru v obranném pásmu, oba celky střídají.

08:35
    Carolina se po delší době dostala do útočného pásma, kde si vytváří tlak na domácí obranu.

08:06
    Puk na střídačce, hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

07:25
    Ward výborně zasáhl proti šanci Hornqvista a drží tak stále čisté konto!

07:16
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění.

06:40
    Clendeninngova střela vypadla Wardovi z náručí a Crosbymu chyběl krok, aby poslal puk do poloprázdné branky!

05:51
    Crosby mířil do horního rohu Wardovi branky, ale hostující brankář kotouč vyrazil, nicméně tlak Pens stále trvá.
    Jordan STAAL - 0:1

04:57
    JORDAN STAAL se protáhl okolo mantinelu, natlačil se před Murrayho a střelou mezi rukou a tělem otevírá skóre! Asistence: Justin Faulk, Viktor Rask.

04:40
    Perron se dostal k odraženému puku a Ward měl co dělat, aby puk zastavil v cestě do branky!

04:27
    Domácím se podařilo dostat puk do středního pásma a mohou vystřídat.

03:47
    Dvě minuty za držení odsedí Adam Clendening

03:40
    Bude se vylučovat na straně domácích.

03:20
    Lindholm si ve snaze dostat se přes obránce poslal puk před sebe a dal tak šanci Murrayovi k přikrytí puku.

02:40
    Domácí se nepřesnou rozehrávkou dostali pod tlak, ale ten se jim podařilo vyřešit vysunutím puku do středního pásma.

02:06
    Na druhé straně úspěšně zasáhl Ward a taktéž přerušuje hru.

01:53
    Murray předvedl první zákrok proti střele z levého kruhu a přerušuje tak hru.

01:03
    Malkin unikal s Hornqvistem v situaci 2 na 1, ale střela prvně jmenovaného byla zblokována mimo hřiště!

00:07
    Po několika vteřinách se dostala první formace Penguins do šance, ale Ward zasáhl a nedopustil tak změnu skóre.

00:01

Hymna je již za námi, blíží se úvodní vhazování!

Arénou zní státní hymna Spojených států amerických. Utkání za několik okamžiků začne.
    Grafické provedení sestavy domácích

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Maatta, Daley, Dumoulin, Lovejoy, Clendening, Warsofsky – Kunitz, Crosby "C", Sheary – Perron, Malkin "A", Kessel – Plotnikov, Bonino, Hornqvist – Wilson, Cullen, Fehr

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk, Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E. Staal, Lindholm – Nordstrom, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Malone, McClement, Terry

Rozhodčí: Rob Martell, Wes McCauley – Matt MacPherson, Mark Shewchyk.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hosté z Caroliny si vedou v tabulce východní konference o něco hůře než domácí Penguins. Carolina si připsala z 32 utkání 29 bodů. To znamená, že se nachází na 14 příčce tabulky. Bodování Caroliny vede Justin Faulk s 26 body.

Posledních pět utkání Caroliny:
    Dallas Stars – Carolina Hurricanes 6:5
    Anaheim Ducks – Carolina Hurricanes 1:5
    Arizona Coyotes – Carolina Hurricanes 4:5p
    Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 4:3p
    Carolina Hurricanes – Florida Panthers 0:2

Domácí se s 33 body drží na dvanácté příčce tabulky východní konference. Bodování domácího celku vede Jevgenij Malkin, který si připsal 27 bodů.

Posledních pět utkání Pens:
    Colorado Avalanche – Pittsburgh Penguins 2:4
    Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings 2:3sn
    Pittsburgh Penguins- Washington Capitals 1:4
    Boston Bruins – Pittsburgh Penguins 3:0
    Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 2:6

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00. Utkáním vás bude provázet Kryštof Severa.

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 22. Malkin (Daley, Crosby) – 5. Staal (Faulk, Rask), 16. Liles (Pesce)

Rozhodčí: Rob Martell, Wes McCauley – Matt MacPherson, Mark Shewchyk