Toronto – Los Angeles 5:0 (kon.) | New Jersey – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 1:2 (kon.)
Columbus – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.) | Dallas – Montreal 6:2 (kon.) | Nashville – Minnesota 3:2 (kon.)
Arizona – NY Islanders 1:0 (kon.) | Colorado – Edmonton 5:1 (kon.) | Florida – Vancouver 5:4 (2:1 po s.n.)
Boston – New Jersey 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Ottawa 5:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Ottawa Senators
Neděle 20.12.2015, 23:05 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Z mé strany je to již vše, přeji dobrou noc a příště na počtenou! (01:48:44)

Československá stopa:

Andrej Šustr (TBL) 0+0, +1, 0 střel, čas na ledě 15:41

Tři hvězdy zápasu:

1. Nikita Nestěrov (TBL) 1+0
    2. Erik Karlsson (OTT) 1+0
    3. Mike Angelidis (TBL) 1+0

Amalie Arena dnes byla znovu vyprodaná, našlo si do ní cestu 19092 diváků.

Je to tak! Třetí třetina už nebyla tak ofenzivní jako její dvě předchůdkyně a když Filppula neproměnil trestné střílení, schylovalo se k velkému závěrečnému dramatu. To ale domácí rychle utnuli dvěma góly do prázdné branky v rozmezí třinácti sekund a nakonec zvítězili přesvědčivě (a dle mého skromného názoru i zaslouženě) 5:2!

59:06
    Už běží poslední minuta třetí třetiny a zápas se v podstatě jen dohrává, po dvou gólech Bolts v rozmezí třinácti sekund je rozhodnuto.
    58:40 Steven STAMKOS - 5:2

58:40
    Tampa právě vstřelila branku!
    Dave Cameron se i po čtvrtém inkasovaném gólu rozhodl riskovat a hosté jsou za to tvrdě potrestáni! Další puk do odkryté svatyně Senátorů totiž poslal STEVEN STAMKOS, jenž tak přidal svůj druhý dnešní gól! Asistence: Nikita Kučerov, Vladislav Namestnikov.
    58:27 Alex KILLORN - 4:2

58:27
    Je rozhodnuto! Hedman po mantinelu vyhodil kotouč z pásma a po zaváhání Zibanejada se k němu dostal ALEX KILLORN, jenž pohodlně zakončil do prázdné branky! Bez asistence.

57:48
    Čas na vyrovnáním se Senátorům začíná rychle krátit, hosté dvě a čtvrt minuty před koncem vybojovali buly v útočném pásmu a Hammond míří na střídačku!

56:55
    Namestnikov je na ledě, Tampští i tuto početní nevýhodu přečkali bez ztráty kytičky.

56:42
    Mike Hoffman s velkým štěstím udržel puk na útočné modré a poté oslovil napřaženého Wierciocha, s jehož pokusem si Bishop poradil.

55:49
    Domácí se znovu osvobozují a oba týmy střídají, první polovina Namestnikovova trestu je minulostí.

55:19
    Valtteri Filppula se zmocnil nepovedeného Smithova pasu a vyhodil kotouč přes všechny čáry až k Hammondovi.

54:55
    Na dvě minuty za vysokou hůl si půjde na trestnou lavici odpočinout Vladislav Namestnikov (TBL).

54:16
    Jean-Gabriel Pageau vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do obranného pásma svěřenců Davea Cametona.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Nestěrov (Hedman, Killorn), 8. Stamkos (Kučerov, Namestnikov), 23. Angelidis (Blunden, Marchessault), 59. Killorn, 59. Stamkos (Kučerov, Namestnikov) – 5. Smith (Lazar), 35. Karlsson (Hoffman, Pageau)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Carle, Coburn – Namestnikov, Stamkos, Kučerov – Nestěrov, Filppula, Callahan – Killorn, Boyle, Marchessault – Blunden, Condra, Angelidis.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Wideman – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Smith, Turris, Stone – Dziurzynski, Pageau, Chiasson – Prince, Lazar, Neil.

Rozhodčí: Pollock, Morton – Miller, Heyer

Diváci: 19092