Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – New Jersey 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)
Ottawa – Boston 3:1 (kon.)
Minnesota Wild
1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 27.12.2015, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

58:04
    Dubnyk zůstává na střídačce a Minnesota zkouší štěstí v šesti hráčích na ledě!

58:04
    Domácí trenér si bere oddechový čas. Uvidíme, zda to Minnesota zkusí v šesti.

58:04
    Parise před brankou Pittsburghu tečoval nahození od mantinelu. Murray znovu neskutečně zasáhl a betonem vykopl puk do rohu hrací plochy.

54:27
    Obrovský závar před brankou hostů! Kotouč se za brankovou čáru snažili dostat snad čtyři domácí hráči, ale skvělý Murray i nyní spasil Pittsburgh!

53:43
    Domácí dostávají možnost početní převahy! Dvě minuty za podražení dostává David Perron.

49:24
    Obrovská šance Penguins! Malkin ve vyložené šanci sám před Dubnykem vůbec netrefil branku!

43:19
    Tlak domácích pro tuto chvíli končí. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Stoll.
    39:26 Patrick HORNQVIST - 1:3

39:26
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Neskutečný závěr druhé třetiny pokračuje! Pittsburgh využívá přesilovou hru! Tvrdá střela od modré čáry se odrazila k holi PATRICKA HORNQVISTA, který procpal kotouč kolem tyče za brankovou čáru a přidává svůj druhý gól v utkání! Asistence: Sidney Crosby, Kris Letang.

39:11
    Pittsburgh si zahraje přesilovku! Spurgeon si v souboji s Kunitzem pomohl krosčekem a zaslouženě dostává dvouminutový trest.
    38:55 Jason ZUCKER - 1:2

38:55
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí se přeci jen dočkali branky ještě ve druhé třetině! Vanek dlouho držel kotouč na své hokejce a poté krásnou přihrávkou našel JASONA ZUCKERA, který v rychlosti překonal brankáře Pittsburghu! Asistence: Thomas Vanek, Marco Scandella.
    38:10 Eric FEHR - 0:2

38:10
    To je obrovská rána pro Minnesotu! Ve chvíli kdy se domácí nadechovali k náporu nechal Dubnyk kotouč bez povšimnutí. Puk se dostal před branku k ERICU FEHROVI, který nikým neatakován neměl problém zvýšit náskok Penguins! Asistence: Kevin Porter, Matt Cullen.

36:18
    Na druhé straně ztratil kotouč Fontaine. Hosté postupovali dva proti jedinému obránci, jenže zakončující Hörnqvist minul branku.

32:18
    Minnesota si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za hákování si odsedí Wilson.

30:04
    Neskutečný závar před Dubnykem! Ten nejprve zlikvidoval famózním zákrokem nohou tvrdou střelu z mezikruží a poté se zázračně natáhl i proti dorážce!

29:13
    Suter našel volného spoluhráče před brankou, kterým byl nakonec Pominville, ale ani on z bezprostřední blízkosti nedostal kotouč do branky!

24:34
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Hörnqvist - 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
    24:23 Sidney CROSBY - 0:1

24:23
    Napoprvé sice SIDNEY CROSBY Dubnyka nepřekonal, jenže hvězda Pittsburghu si ještě vyměnila kotouč s Perronem a tvrdou střelou nedal Crosby Dubnykovi žádnou šanci. Tučňáci jdou zaslouženě do vedení! Asistence: David Perron, Kris Letang.

22:01
    Velká šance Penguins! Kessel si sjel na zadovku zpoza branky, ale Dubnyk famózním zákrokem utěsnil prostor u své pravé tyče!

15:15
    Koivu se najednou ocitl sám před brankářem Penguins, ale sám byl celou akcí poněkud překvapený a zakončil pouze do brankáře!

15:03
    První přesilovku si zahraje i Minnesota! Crosby si odpyká dvě minuty za hákování. Hvězdný hráč Penguins nedovoleně zastavil Pariseho.

14:12
    Bonino se ocitl za obranou Minnesoty, kousek si ještě potáhl kotouč a poté rychlou střelou zápěstím minul horní roh branky!

09:06
    Lavice Minnesoty dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě!

06:45
    Na druhé straně se ve velké šanci ocitl Scandella, ale i brankář Murray se nenechal zahanbit a předvedl famózní zákrok.

05:03
    Kunitz si sjel do nebezpečného prostoru, jenže před úplně odkrytou svatyní Minnesoty netrefil parádní přihrávku!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 39. Zucker (Vanek, Scandella) – 25. Crosby (Perron, Letang), 39. Fehr (Porter, Cullen), 40. Hörnqvist (Crosby, Letang)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Scandella, Brodin, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Zucker, Koivu, Vanek – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Carter, Stoll, Haula
    Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Määttä, Cole, Daley, Lovejoy, Dumoulin – Perron, Crosby, Kunitz – Hörnqvist, Malkin, Sheary – Kessel, Bonino, Wilson – Fehr, Cullen, Porter

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Mach, Galloway

Diváci: 19 234