Vancouver – Anaheim 2:1 (1:0 po s.n.) | Buffalo – Detroit 3:4 (kon.) | Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.)
Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.)
Buffalo Sabres
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Detroit Red Wings
Sobota 02.01.2016, 19:10 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Z mé strany už je to protentokrát vše, příště na počtenou! (21:43:28)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo ve First Niagara Center 19070 diváků – vyprodáno!

3. Brad Richards (DET) 1+0

Je dobojováno, parádní zápas je za námi! Red Wings se v úvodu třetí třetiny podruhé dostali do vedení zásluhou svého kapitána Zetterberga, ale domácí na tuto trefu ještě odpověděli přesilovkovým zásahem Reinharta. Rozhodnutí přišlo až necelé tři minuty před koncem, kdy Johnsona po skvělé individuální akci překonal Tomáš Tatar!

59:46
    Petr Mrázek nestihl vyklepat kotouč ze své lapačky včas a Jeff Blashill si vybral oddechový čas.

59:05
    Už běží poslední minuta třetí třetiny a Red Wings se znovu osvobodili!

58:39
    Ou, tak to byla neuvěřitelná tutovka Sabres! Jack Eichel našel lahůdkovým pasem rozjetého Bogosiana, který ale na Mrázka z bezprostřední blízkosti nevyzrál!

58:18
    Chad Johnson upaluje na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

57:34
    Nyquist pouze nahodil puk do útočné třetiny, Red Wings se už jen brání. Nutno však říct, že znamenitě.
    Tomáš TATAR - 3:4

57:10
    Detroit právě vstřelil branku!
    Ale pozor, pravidlo nedáš – dostaneš znovu hrálo ve prospěch hostů! Slovenský reprezentant TOMÁŠ TATAR jako nůž máslem projel do útočného pásma, z levé strany si nabruslil na osu hřiště a tvrdou střelou zápěstím pod břevno nedal Johnsonovi šanci! Asistence: Mike Green, Pavel Dacjuk.

56:57
    Kane měl na holi rozhodnutí! Domácí útočník se řítil sám na Mrázka, z levého kruhu ale orazítkoval tyč!

56:39
    Cody Franson vypálil od modré, Petr Mrázek ale vytrčil svůj pravý beton včas a přerušil hru.

55:56
    Abdelkader se ocitl ve skvělé šanci, tou ale pohrdl a poslal kotouč těsně vedle!

55:02
    Chad Johnson je ve třetí třetině téměř bez práce, teď však pro jistotu přerušil hru, aby nevyšel ze cviku. Před námi je poslední komerční přestávka.

54:37
    Ta ale příliš úspěšný nebyla, kotouč totiž vypíchl Mike Green a vrátil ho zpět za Johnsonovu svatyni.

54:04
    Brad Richards našel jednoduchým nahozením pouze Rasmuse Ristolainena, Sabres mají spoustu času na rozehrávku další útočné akce.

53:10
    Jack Eichel se vydal vstříc dokonání hattricku a dostal se až před Mrázka, jehož ale z dobré pozice nedokázal překonat!

52:11
    Brendanu Smithovi se vydal vypomoct s rozehrávkou Dacjuk, jenž však o puk přišel a ke střele se dostal Evander Kane, který ale neměl seřízená mířidla.

51:26
    DeKeyserovo nahození nebylo přesné, hra je přerušena a před námi je další komerční přestávka.

50:43
    Před námi už je posledních devět a čtvrt minuty třetí třetiny, kdo se nakonec bude v tomto dramatickém utkání radovat?

49:45
    Sabres jsou i nadále aktivnější. Jack Eichel poslal z ostrého úhlu kotouč do závaru před Mrázkem, ostravský rodák ale holí vypíchl černou pryž do bezpečí.
    Sam REINHART - 3:3

48:58
    Sabres právě vstřelili branku!
    Domácí přesilovku konečně využili a znovu máme vyrovnáno. A Mike Green musí za svou nedisciplinovanost zpytovat svědomí. Před Mrázkem vznikla trma-vrma, v níž se nejrychleji zorientoval mladík SAM REINHART a uklidil touš za dezorientovaného detroitského brankáře! Bez asistence.

48:41
    Nahození z hole O'Reillyho od modré čáry bylo ztečováno mimo tři tyče, tlak Sabres ale pokračuje.

48:05
    Před Mrázkem vznikl další závar, ale nikdo v modrém dresu se nedokázal zmocnit volného kotouče včas.

47:36
    Mike Green (DET) krátce po svém návratu na led zcela zbytečně krosčekoval soupeře a vrátí se na lavici hříšníků.

47:01
    Jack Eichel náramným pasem uvolnil Jamieho McGinna, ten ale pálil přímo do připraveného Mrázka.

46:12
    Hosté se ale skvěle brání a už dvakrát se jim podařilo vyhodit puk do bezpečí.

45:25
    Zemgus Girgensons se ocitl ve skvělé palebné pozici, za záchrannou brzdu ale zatáhl Green (DET) a lotyšského forvarda Sabres zahákoval.

44:11
    Sam Reinhart to zkusil nečekaně z nulového úhlu, nicméně Petr Mrázek ucpal prostor u pravé tyče své svatyně včas.

43:14
    Matt Moulson o puk přišel v souboji s Noskem, který se s tím nepáral a přímočaře zavezl puk do útočného pásma.
    Henrik ZETTERBERG - 2:3

42:27
    Jenže ono to na nějaký velký obrat v tuto chvíli nevypadá, jelikož Red Wings díky švédské spolupráci opět vedou! HENRIK ZETTERBERG si vyměnil kotouč s Nyquistem a střelu svého krajana z ostrého úhlu pohotově dorazil do poloodkryté klece! Asistence: Gustav Nyquist, Brendan Smith.

41:47
    Jamie McGinn si ale nedokázal puk zpracovat a černá pryž se stala snadnou kořistí zadáků Red Wings.

41:16
    Dnešní oslavenec Alexej Marčenko na druhé straně kluziště pouze nahodil kotouč do pásma, kde se ho zmocnili hráči v modrých dresech.

40:27
    Domácí byli blízko parádnímu obratu, jenže Petr Mrázek řekl jasné ne a lapil obrovskou šanci Sabres!

40:01

Druhá třetina je za námi. Domácí Sabres sice po přesné přesilovkové teči v podání Sheahana prohrávali už o dva góly, nicméně pak se rázně přihlásil o slovo devatenáctiletý Jack Eichel, který dvěma góly v rozmezí tří minut rozjuchal diváky ve First Niagara Center. Třetí třetina, která začne ve 20:57, tak slibuje pořádně dramatické rozuzlení. Buďte u toho s námi!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:29
    Ti sice o kotouč přišli kvůli aktivnímu napadání v podání Evandera Kanea, jenž však vzápětí poslal černou pryž do ochranné sítě.

39:03
    Už se rozběhla poslední minuta druhé třetiny a puk je v moci rozehrávajících zadáků Red Wings.

38:11
    Tak během tří minut je z toho rázem úplně jiný zápas, Sabres se probudili a začínáme opět od nuly.
    Jack EICHEL - 2:2

37:27
    A pozor, máme vyrovnáno! Pavel Dacjuk jakožto poslední hráč Red Wings před Mrázkem ve středním pásmu uklouzl pravděpodobně po souboji s vlastním spoluhráčem, čímž vyslal do samostatného úniku JACKA EICHELA a ten i s trochou štěstí propasíroval puk do sítě! Asistence: Zemgus Girgensons, Brian Gionta.

36:41
    Sabres jako by se po vstřeleném gólu přestali snažit, Detroit si svůj náskok kontroluje naprosto s přehledem a je nyní lepším týmem.

36:09
    Larkinův pas nebyl vůbec přesný, ale Sam Reinhart toho nedokázal patřičně využít a u puku jsou opět hosté.

35:20
    Dacjukova lajna se usadila v útočném pásmu, ale žádnou střelu na branku ze chvilkového tlaku elitní komando Red Wings nevytěžilo.
    Jack EICHEL - 1:2

34:26
    Je sníženo! Rasmus Ristolainen se neukvapil a posunul puk na hůl nikým nehlídaného zelenáče JACKA EICHELA, který z pravého kruhu uklidil kotouč přesně do šibenice. Mrázek před clonícího McGinna nic neviděl a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Rasmus Ristolainen.

33:37
    Poté to ještě zkoušeli Kane a Gionta, hosté ale vše přečkali a následně se osvobodili. Puk je až u Johnsona.

33:11
    Z pravého kruhu nebezpečně vypálil Johan Larsson, ale Petr Mrázek byl znovu na místě!

32:45
    Sabres si po delší odmlce zahrají v početní výhodě, Jonathan Ericsson (DET) usedl za katr na dvě minuty za držení.

32:01
    Bogosianovo nahození od modré se od zadního hrazení odrazilo zpět před Mrázka, ale Johan Larsson nebyl dostatečně pohotový a nestihl dorazit kotouč do sítě.

31:04
    Rozehrávka Red Wings skončila na zakázaném uvolnění, hra se přesune zpět před Petra Mrázka.

30:47
    Teď už se jim to podařilo. Ačkoliv Richardsův pokus nebyl vůbec přesný, k odraženému puku se dostal Riley Sheahan a pokoušel se zaskočit Chada Johnsona, nicméně s úspěchem se jeho snaha nesetkala.

29:58
    Red Wings jsou nadále aktivní a ženou se za třetím gólem, zatím se ale nemohou vymanit z rohu kluziště.

29:02
    To byl pane zákrok! Ericsson podklouzl na vlastní modré a k volnému kotouči se dostal Evander Kane, jehož tvrdou ránu zápěstí Petr Mrázek bleskurychlým švihem lapačkou lapil!
    Riley SHEAHAN - 0:2

27:59
    A už je to o dva góly, hosté přesilovku v jejím závěru využili! Mike Green lehoulince nahodil puk od modré na Johnsona a RILEY SHEAHAN ho šikovně usměrnil za záda nicnetušícího domácího gólmana! Asistence: Mike Green, Tomáš Tatar.

27:32
    Brad Richards to zkusil od modré, nicméně neuspěl. O puk se teď svádí lítá bitva v rohu kluziště.

27:09
    Brian Gionta mohl ve vlastním oslabení vyrovnat! Subtilní kapitán Sabres se prosmýkl kolem o hlavu vyššího Greenea až před Mrázka, na nějž ale z bezprostřední blízkosti nevyzrál!

26:50
    Niklas Kronwall našel dalekonosným pasem přes půlku kluziště rozjetého krajana Nyquista, jehož střelu švihem ale Johnson bez problémů lapil.

26:01
    Po komerční přestávce si hosté zahrají další přesilovku. Cody Franson (BUF) půjde pykat na dvě minuty za hrubost.

25:33
    Riley Sheahan se ocitl ve skvělé šanci, ale z bezprostřední blízkosti Johnsonovu svatyni přestřelil!

24:19
    Glendening zkusil štěstí z ostrého úhlu, ale neuspěl – stejně jako Darren Helm, jehož nepovedený pokus strážce buffalské svatyně bez problémů ukryl ve své lapačce.

23:41
    Mike Weber už naskočil zpět do hry a ihned se pustil do vlastního pásma, aby svým parťákům pomohl s bráněním pokračujícího tlaku Red Wings.

23:19
    Tomáš Tatar měl na holi druhý gól Rudých křídel, ale ránu nikým nehlídaného slovenského reprezentanta z mezikruží Johnson parádně lapil!

22:47
    Dylan Larkin našel lišáckým způsobem volného Mikea Greenea, ten ale z levé strany promáchl.

22:15
    Domácí se ale osvobodili a unavená čtveřice okamžitě peláší na střídačku.

21:36
    Mike Weber (BUF) vyfasoval dvě minuty za hákování, Detroit si zahraje svou první přesilovku.

21:09
    To se teď nepodařilo ani Red Wings, jejichž akci přibrzdil fakt, že se kotouč ocitl mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:38
    Úvod druhé periody je z obou stran rozpačitý, ani jednomu celku se nedaří kloudně rozehrát.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Sledovali jsme poměrně rozpačitý hokej z obou stran, na hře obou celků bylo znát, že se jim v poslední době příliš nedaří. O něco šťastnější byli Red Wings, kteří se po rychlém protiútoku zakončeném Bradem Richardsem ujali ve třinácté minutě vedení. Najdou svěřenci Dana Bylsmy odpověď? Na to si počkejme do 20:01.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:31
    Z něj ale nic nebylo a půl minuty před první sirénou je puk v útočném pásmu Red Wings.

18:46
    Abdelkader si na buffalského kapitána Briana Giontu nepřišel a svěřenci Dana Bylsmy mohou v klidu založit další protiútok.

17:50
    Jamie McGinn si vyměnil puk s Bogosianem, ale jeho následná přihrávka do předbrankového prostoru projela celým útočným pásmem bez povšimnutí a domácí se sami vyhnali až k Johnsonovi.

16:57
    Už se hraje dlouho bez přerušení, v další hlušší pasáži hry se ani jednomu týmu nedaří kloudně rozehrát.

16:08
    Tomáš Nosek už je na ledě, hosté přečkali i druhé oslabení bez ztráty kytičky.

15:55
    Mrázkovi se puk sice vyhodit nepodařilo, ale jeho spoluhráči v poli už to dokázali. Noskův trest už je téměř u konce.

15:16
    Defenzíva Sabres naprosto zaspala a pustila do obrovské šance Rileyho Sheahana, který z bezprostřední blízkosti netrefil mezírku mezi Johnsonovými betony!

14:48
    Red Wings teď dokonce ve vlastním oslabení vybojovali buly před Chadem Johnsonem, to ale ovládl Ryan O'Reilly.

14:27
    Hráči v bíločervených dresech se osvobodili, nicméně Sabres rychle zavezli puk zpět do pásma a Franson oslovil napřaženého Larssona, který z levého kruhu pálil těsně vedle!

14:08
    Tomáš Nosek (DET) parádně vypíchl kotouč domácímu zadákovi a oslovil dobře postaveného Dacjuka, jenže bývalý hráč Pardubic si počínal vysokou holí a vyfasoval dvouminutový trest.

13:50
    Joakim Andersson nahodil puk do útočného pásma a odjel střídat. Hra se po úvodním gólu trochu uklidnila.
    Brad RICHARDS - 0:1

12:59
    Nedáš – dostaneš a hosté jdou do vedení! Red Wings ujeli ve dvou proti jedinému hráči v modrém dresu a Riley Sheahan přesným pasem oslovil BRADA RICHARDSE, jemuž stačilo doklepnout puk do odkryté branky! Asistence: Riley Sheahan, Dylan Larkin.

12:48
    Jonathan Ericsson katastrofálně rozehrál přímo na hůl Jamieho McGinna, ani on ale ze skvělé pozice na přesouvajícího se českého brankáře Red Wings nevyzrál!

12:15
    Jake McCabe zavezl kotouč do pásma a oslovil Foligna, který však u hrazení o černý kousek pryže přišel.

11:41
    A další šance Sabres! Trápící se Matt Moulson chtěl dorážet z bezprostřední blízkosti, ale Petr Mrázek mu touš včas vypíchl!

11:05
    To byl závar! Těsně po vypršení trestu Darrena Helma se před Mrázkem ocitl Brian Gionta, ale domácí kapitán českého gólmana ani nadvakrát nepřekonal!

10:42
    Kaneova štiplavá rána byla přizvednuta do ochranné sítě, až těsně před vypršením Helmova trestu vybojovali buly v útočném pásmu.

10:21
    Ani tentokrát to dvojce loňského draftu nevyšlo, Jack Eichel byl odstaven Ericssonem a hosté se osvobodili.

09:35
    Eichel si nerozuměl s Ryanem O'Reillym a Šavle o kotouč přišly. Puk je ve středním pásmu.

09:00
    Darren Helm (DET) zahákoval Deslaurierse a půjde si za to odpykat dvouminutový trest.

08:32
    Marcus Foligno obětavě spadl do detroitské rozehrávky a na chvilku vybojoval útočné pásmo pro Sabres, Bylsmova parta se ale do zakončení nedostala.

07:58
    Hra je znovu přerušena a nás čeká první komerční přestávka.

07:51
    Dylan Larkin obkroužil Johnsonovu svatyni a pokusil se zakončit z otočky, v rozhodující moment mu však černá pryž sjela z čepele.

07:05
    Abdelkaderovo tečované nahození z ostrého úhlu se o mantinel odrazilo až do obranného pásma Detroitu, Red Wings se však vzápětí vrátili zpět do pásma.

06:23
    Rozehrávka Šavlí skončila na zakázaném uvolnění a hra se po nějaké době přestěhuje před Chada Johnsona.

05:59
    Stadionem to jen zahučelo! Evander Kane štiplavě vypálil z vrcholu pravého kruhu a Petr Mrázek měl co dělat, aby vytrčil svůj levý beton včas!

04:48
    Mladík Jack Eichel nevyzrál na důrazného Ericssona a na ledě už jsou čtvrté lajny obou týmů.

04:07
    Ihned po buly vypálil Franson, Petr Mrázek byl i nyní pozorný.

03:58
    Sabres jsou v posledních minutách aktivnější. Od modré teď vypálil veterán Josh Gorges a český strážce detroitské svatyně vyrazil kotouč ramenem do ochranné sítě.

03:26
    Marčenko v podstatě odevzdal touš Samu Reinhartovi, s jehož štiplavým pokusem z pravého kruhu si Mrázek poradil.

03:08
    Nicklas Kronwall vjel do pásma příliš pozdě, Rudým křídlům tak bylo odpískáno postavení mimo hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:39
    Čtvrtá lajna Sabres si vytvořila tlak v útočném pásmu a detroitský rodák David Legwand vybojoval vhazování po Mrázkově levici.

02:22
    Buffalský tvrďák Nic Deslauriers poslal kotouč do ochranné sítě, hra se tak přesune do středního pásma.

01:50
    Eichelova lajna se vydala napadat rozehrávku Detroitu, nicméně Sheahan se přesto dostal do pásma.

01:11
    A znovu. Gustav Nyquist se s tím nepáral a pouze odevzdal kotouč do Johnsonovy náruče.

00:16
    Chad Johnson pro jistotu ukryl nahození Red Wings ve své náruči a přerušil hru.

00:01

Ještě hymny Kanady a Spojených států a jdeme na to!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Girgensons, Eichel, Gionta – Kane, Larsoon, Ennis – Deslauriers, Legwand, Foligno

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, Ericsson, DeKeyser, Smith, Marčenko – Abdelkader, Zetterberg, Larkin – Helm, Dacjuk, Richards – Nyquist, Sheahan, Tatar – Andersson, Glendening, Nosek.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Sutherland – Cormier, Sericolo.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ:

Petr Mrázek (DET) 24 zápasů, 11 výher, úsp. 92,5 %
    Tomáš Tatar (DET) 38 zápasů, 33 bodů (11+12)
    Tomáš Jurčo (DET) 17 zápasů, 3 body (1+2) – zraněný
    Jakub Kindl (DET) 23 zápasů, 5 bodů (2+3)
    Tomáš Nosek (DET) 4 zápasy, 0 bodů

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ:

1.12.2015 Detroit – Buffalo 5:4sn
    14.12.2015 Detroit – Buffalo 1:2

DETROIT RED WINGS

Také Rudá křídla za sebou tahají sérii tří porážek v řadě, naposledy v posledním utkání roku nestačili na podobně se trápící Pittsburgh v poměru 2:5, ačkoliv Detroit vedl už 2:0. I dnes by měl dostat šanci mezi třemi tyčemi Petr Mrázek. Red Wings se nejspíš budou muset obejít bez zraněného Tomáše Jurča, díru v sestavě vzniklou jeho absencí zalepí švédský forvard Joakim Andersson.

BUFFALO SABRES

Svěřencům Dana Bylsmy se v poslední době nedaří, po povánoční výhře 6:3 v Bostonu Sabres třikrát prohráli. I dnes se Šavle budou muset obejít bez zraněného Marka Pysyka, jenž už se však pomalu vrátil do tréninku. O zdravotním stavu Tylera Ennise kouč Bylsma nic neprozradil.

Hezký sobotní podvečer. Srdečně vás zdravím u dalšího utkání kanadskoamerické NHL, jejíž program začíná už v 19 hodin středoevropského času. Buffalo Sabres ve svém First Niagara Center přivítají Detroit Red Wings a my vám přejeme příjemnou zábavu u sledování našeho přenosu, ke kterému jste srdečně zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 35. Eichel (Ristolainen), 38. Eichel (Girgensons, Gionta), 49. Reinhart – 13. Richards (Sheahan, Larkin), 28. Sheahan (Green, Tatar), 43. Zetterberg (Nyquist, Smith), 58. Tatar (Green, Dacjuk)

Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Girgensons, Eichel, Gionta – Kane, Larsoon, Moulson – Deslauriers, Legwand, Foligno
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, Ericsson, DeKeyser, Smith, Marčenko – Tatar, Dacjuk, Helm – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Larkin, Sheahan, Richards – Andersson, Glendening, Nosek.

Rozhodčí: L’Ecuyer, Sutherland – Cormier, Sericolo

Diváci: 19070