Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.) | Toronto – St. Louis 4:1 (kon.)
Tampa – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 5:2 (kon.)
Carolina – Nashville 1:2 (po pr.) | Florida – NY Rangers 3:0 (kon.) | Columbus – Washington 5:4 (2:1 po s.n.)
Colorado – Calgary 0:4 (kon.) | San Jose – Winnipeg 1:4 (kon.) | NY Islanders – Dallas 6:5 (kon.)

Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders se dočkali další branky! Po vhazování dostal přesnou přihrávku NICK LEDDY, který z první překonal bezmocného Fleuryho a vstřelil svůj první gól v letošní sezóně! Asistence: Kyle Okposo, Frans Nielsen.

53:47
    Fleury nyní musel předvést vynikající zákrok! Proti střele z mezikruží bleskově vytasil svou lapačku a útočníka si doslova vychutnal.

42:22
    Pittsburgh si zahraje další přesilovku! Dvě minuty za hrubost dostává Strome.

39:59
    Kunitz se v závěru třetiny ještě ocitl ve skvělé příležitosti, jenže nikým neatakován nezamířil sám před Gibsonem mezi tři tyče!
    35:19 John TAVARES - 5:1

35:19
    Přeci jen se hosté dočkali branky! Fleury neudržel střelu od modré čáry, vyrazil puk pouze před sebe, kde byl úplně volný JOHN TAVARES a ten snižuje na 1:5! Asistence: Calvin de Haan, Josh Bailey.
    34:40 Patric HÖRNQVIST - 5:0

34:40
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    A máme tady debakl! Gibson se neuvedl dobrým zákrokem, vyrazil kotouč pouze před sebe, obránce jej poslal na modrou přímo na hůl Dumoulina, jehož ránu za záda bezmocného brankáře tečoval PATRIC HORNQVIST! Asistence: Brian Dumoulin.

30:57
    Greiss už to v brance nevydržel a pouští do ní kolegu Gibsona.
    30:57 Matt CULLEN - 4:0

30:57
    Domácím se dnes daří vše, na co sáhnou! MATT CULLEN se ve vlastní třetině zmocnil kotouče, přejel s ním celé kluziště a střelou pod horní tyč zvyšuje v oslabení na 4:0! Asistence: Kris Letang, Olli Määttä.

30:39
    Přesilovku si vyzkoušejí i hokejisté New Yorku Islanders! Dvě minuty za hákování dostává Conor Sheary.
    30:25 Sidney CROSBY - 3:0

30:25
    Pittsburgh znovu využívá přesilovou hru a odskakuje na rozdíl tří branek! Tučňáci dlouho kombinovali, Letang poslal kotouč na modrou, odkud vypálil SIDNEY CROSBY a svým druhým gólem v utkání zvyšuje už na 3:0! Asistence: Kris Letang, Jevgenij Malkin.

29:55
    Pittsburgh bude hrát další přesilovou hru! Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Martin.

24:21
    Strome tvrdě vypálil z pravé strany a Fleury kotouč pouze vyrazil před sebe. Před dojíždějícím soupeřem stihl brankář Pittsburghu vypíchnout puk holí do bezpečí!

19:35
    Malkin měl před sebou volný prostor, rozjel se kolem pravého mantinelu a střelou na vzdálenější tyč donutil Greisse k zákroku vyrážečkou!
    16:35 Sidney CROSBY - 2:0

16:35
    Pittsburgh využívá početní převahu a zvyšuje své vedení! Malkin napřáhl k tvrdé střele od modré čáry, Greiss vyrazil kotouč jen před sebe, kde stál SIDNEY CROSBY, který trefil odkrytou klec. . Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

15:34
    Máme tady další vyloučení! Domácí si znovu vyzkoušejí početní převahu! Dvě minuty za držení dostává Anders Lee.

13:33
    Fanoušci v hale se už radovali z další branky! Rozhodčí však gól neuznává, protože branka vypadla ze svého postavení!

12:50
    Je tady první vyloučení. Pittsburgh si zahraje přesilovou hru. Calvin de Haan vyhodil kotouč přes hrazení a dostává dvě minuty.

06:37
    Sheary zavezl kotouč po pravé straně, naservíroval jej před brankou, kde se jej ze vzduchu snažil uklidit Hörnqvist. Greiss předvedl parádní reflexivní zákrok!
    03:34 Phil KESSEL - 1:0

03:34
    Pittsburgh se dostává do vedení! Malkinova formace sevřela soupeře před jeho brankou, Cullen našel krásnou přihrávkou zpoza branky najíždějícího PHILA KESSELA a ten neměl problém překonat Greisse! Asistence: Matt Cullen, Jevgenij Malkin.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 4. Kessel (Cullen, Malkin), 17. Crosby (Malkin, Letang), 31. Crosby (Letang, Malkin), 31. Cullen (Letang, Määttä), 35. Hörnqvist (Dumoulin) – 36. Tavares (de Haan, Bailey), 60. Leddy (Okposo, Nielsen)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Cullen – Hörnqvist, Bonino, Sheary – Plotnikov, Fehr, Porter
    New York Islanders: Greiss (31. Gibson) – Hamonic, Leddy, Strait, de Haan, Židlický, Hickey – Bailey, Tavares, Lee – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Strome, Grabovskij, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Lee, Luxmore – Heyer, Pancich

Diváci: 18 665