Edmonton – Arizona 4:3 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Philadelphia 2:1 (kon.) | Toronto – St. Louis 4:1 (kon.)
Tampa – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | New Jersey – Dallas 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 5:2 (kon.)
Carolina – Nashville 1:2 (po pr.) | Florida – NY Rangers 3:0 (kon.) | Columbus – Washington 5:4 (2:1 po s.n.)
Colorado – Calgary 0:4 (kon.) | San Jose – Winnipeg 1:4 (kon.) | NY Islanders – Dallas 6:5 (kon.)
Colorado Avalanche
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Calgary Flames
Neděle 03.01.2016, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou Colorado Avalanche a Calgary Flames.

Vzájemné zápasy v této sezoně:

3.11. Avalanche – Flames 6:3

Po čtyřech zápasech na domácím ledě míří Plameny z Calgary mimo svou arénu. Před týdnem Flames proti Edmontonu sice zvítězili doma pojedenácté v řadě, čímž vytvořili nový klubový rekord, poté však přišly dvě prohry s týmy z Kalifornie. Nejprve se Calgary neprosadilo proti Anaheimu a podlehlo 0:1, na Silvestra pak v Albertě loupili Kings po výhře 4:1. Flames tedy potřebují v těsné bitvě o play-off zabrat a po dvou protrápených zápasech vyhrát v Coloradu, kde před dvěma měsíci podlehli 6:3.

Bilance: 17-18-2, 6. místo v Pacifické divizi

Laviny se nachází uprostřed dlouho očekávané série domácích zápasů, Coloradu se však v této sezoně zatím daří více venku než doma. Naposledy podlehli Avs předevčírem Chicagu v prodloužení, dnes tedy mají šanci na reparát proti Flames, kteří na cizích kluzištích patří k nejhorším týmům v lize. Do branky Avalanche by se měla postavit jednička Sergej Varlamov, otazník visí nad startem obránce Tysona Barrieho, který kvůli chřipce přišel o zápas s Hawks. Coloradu se v posledních týdnech poměrně daří, přesto stále ztrácí čtyři body na poslední divokou kartu, kterou aktuálně drží Predátoři z Nashvillu.

Ladislav Šmíd (CGY) - 10 zápasů, 0+0
    Vstřelí Jarome Iginla svůj šestistý gól proti milovanému Calgary?
    599 branek. Tolik zatím ve své dlouhé a úspěšné kariéře nastřílel útočník Jarome Iginla. Z toho 525 jich vsítil v dresu Calgary, kde strávil většinu kariéry. A právě proti Flames dnes může útočník Colorada vstřelit branku číslo 600, což před ním dokázalo pouze 18 hráčů v historii NHL.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Johnson – Holden, Barrie – Gormley, Redmond – Tanguay, MacKinnon, Iginla – Martinsen, Mitchell, Duchene – Landeskog, Söderberg, Comeau – McLeod, Grigorenko, Skille. Trenér: Patrick Roy.

Calgary Flames: Rämö (Hiller) – Giordano, Brodie – Russell, Hamilton – Šmíd, Wideman – Gaudreau, Monahan, Colborne – Bennett, Granlund, Hudler – Ferland, Backlund, Jones – Bouma, Stajan, Jooris. Trenér: Bob Hartley.

Rozhodčí: O'Rourke, Leggo – Kovachik, Rody.

V Pepsi Center zní kanadská hymna, kterou po chvíli vystřídá ta americká.

Hymny dozněly a zápas co nevidět začne.

00:01

00:40
    Oba týmy rychle střídají a Russell nahazuje puk do útočného pásma Flames.

01:23
    Střela Backlunda byla sražena a puk mají na holi domácí.

01:34
    Ofsajd hostů.

02:14
    Matt Stajan skončil po souboji před Varlamovem v brance Colorada a hra je přerušena.

02:45
    Giordano zachytil puk v útočném pásmu, dlouho ale váhal se střelou až byl nakonec zablokovaný domácími hráči.

03:24
    Icing Avs.

03:33
    Nathan MacKinnon poprvé prověřil Räma v brance Calgary.

04:07
    První přesilovku v zápase si zahrají hosté. Mitchell mimo hru zbytečně trefil Giordana a dostává menší trest za nedovolené bránění.

04:23
    Po Brodieho chybě byl sám před Rämem Blake Comeau, pouze ale vyprášil betony finského brankáře.

05:14
    Hamiltonovu střílenou přihrávku tečoval Gaudreau jen těsně vedle.

05:41
    Dva zákroky pro Sergeje Varlamova. Nejprve proti golfáku Gaudreaua, následně přerušil ruský brankář hru zásahem proti střele Hamiltona.

05:50
    Bennett se natlačil před Varlamova a dvakrát prověřil pevnost jeho betonů.

06:11
    Avs v plném počtu.

06:15
    Akci Calgary zastavil ofsajd, následuje první komerční přestávka.

06:33
    Stajana o dobrou střeleckou pozici připravil Mitchell tvrdou sekerou a zlomil útočníkovi Flames hůl. Nemohlo následovat nic jiného, než druhá přesilovka pro hosty.

06:46
    Skvělý zákrok Varlamova proti pohotové teči Granlunda.

07:31
    Domácí vyhazují puk až k Rämovi.

07:57
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo, že domácí sérii střel přežili, když Gabriel Landeskog odpálil puk pouze k DOUGIEMU HAMILTONOVI a kanadský obránce pohotovou střelou překonal Varlamova. 1:0 pro Calgary.
    Bez asistence.
    HAMILTON - 0:1

08:40
    Duchenovu ránu Rämö vyrazil.

09:01
    První přesilovku si zahraje i Colorado. Markus Granlund si v souboji s Duchenem pomohl nedovoleným zákrokem a nabízí tak domácím šanci na vyrovnání.

09:16
    Po chybě hostů se sám před Rämem zjevil Alex Tanguay, ještě ale zbytečně hledal Iginlu, na kterého přihrávka neprošla. Je vidět, že domácí chtějí Iginlovi dopřát vysněný gól č. 600.

10:06
    Šance na obou stranách. Za hosty nebezpečně zakončoval brejk Bouma, domácí Comeau pro změnu mířil pouze do lapačky Räma.

10:47
    Matt Stajan si potáhl puk při přečíslení 2 na 1 přes ležícího obránce a v obrovské šanci výborně na poslední chvíli zasáhl ležící Varlamov!

11:01
    Flames v plném počtu, komerční přestávka.

11:39
    Jonesova přihrávka před branku našla pouze Tanguaye, ten ale o puk také rychle přišel.

11:56
    Kličkujícího Gaudreaua podrazil ve středním pásmu Gabriel Landeskog a nabízí tak hostům již třetí přesilovku. Domácí zatím nehrají příliš disciplinovaně.

12:12
    Wideman dlouho mířil od modré, nakonec však trefil pouze Grigorenka.

12:44
    Brodieho ránu tečoval Granlund, puk ale končí v hledišti.

12:59
    Avs vyhazují.

13:10
    Dlouhou přihrávku Ferland nezpracoval a puk přikryl Varlamov.

13:18
    Hamiltonovu přihrávku tečoval Ferland jen těsně vedle!

13:42
    Další Hamiltonův pokus byl zblokován a domácí vyhazují.

14:00
    Colorado v plném počtu, velkou šanci měl ještě Gaudreau a Varlamov výborně zasáhl.

14:31
    Zakázané uvolnění Colorada vrací hru k Varlamovovi.

14:59
    MacKinnonovu střelu z dálky chytá Rämö.

15:01
    Po menší šarvátce za brankou Calgary je tu komerční přestávka.

15:28
    Gormleyho přihrávku rukou sudí nepřehlédli.

16:01
    Ofsajd zastavuje Monahana.

17:05
    Hosté svým pohybem dělají Lavinám problémy a tak se zatím podstatně více hraje před Varlamovem.

17:24
    Iginla přestřelil.

17:39
    Ofsajd domácích.

17:41
    Avs se provinili stejným způsobem, další buly ve středním pásmu.

17:45
    Ferland trefil hokejkou Mitchella do obličeje a dostává dvouminutový trest. Druhá přesilovka pro Avs.

17:52
    Stajan vyhrál buly a Flames vyhazují puk přes celé hřiště.

18:28
    Dobrý zákrok předvedl Rämö proti dělovce Johnsona.

18:47
    Domácím zbývá z přesilovky ještě minuta.

19:02
    Domácí to skvěle sehráli na Iginlu, toho ale připravil o téměř jistý gól fantastický blok Widemana!

19:51
    Už po vypršení Ferlandova trestu měl velkou příležitost Mitchell, Rämö ale udržel čistý štít.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi a o něco šťastnější zatím mohou být hosté z Calgary, kteří se zásluhou přesilovkové trefy Hamiltona ujali vedení. Flames byli v první třetině mírně lepším týmem, Colorado si ale v závěru také vypracovali své šance a ve druhé třetině jistě bude chtít nepříznivý vývoj na svém ledě zvrátit. Druhá část začne přibližně v 5:09.

Šmíd (CGY)
    Český obránce Ladislav Šmíd po dlouhé době naskočil do zápasu, v první třetině však odehrál pouhých 76 vteřin a tak se musel trochu zahřát o přestávce.

20:01

20:21
    Rämö vyrazil puk pouze před sebe, naštěstí pro něj byl u kotouče nejrychleji Sam Bennett.

21:13
    Söderberg hledal před brankou Landeskoga, domácí kapitán byl ale ubráněný.

21:30
    David Jones přestřelil z úhlu domácí branku.

21:55
    Další Jonesův pokus, tentokrát bekhendem, opět nad.

22:10
    Ferland se natlačil až před Varlamova, nedokázal ale přesně zakončit.

23:12
    Stajanovu ránu obětavě zablokoval Holden.

23:20
    Po dorážce Boumy se za Varlamovem rozsvítilo červené světlo, o gól ale v žádném případě nešlo.

24:17
    Tři na jednoho teď jeli hosté, Johnny Gaudreau ale nakonec celé přečíslení prováhal.

25:30
    Comeau dlouho kroužil za brankou Calgary, Ladislav Šmíd ho ale nakonec dokázal odzbrojit.

25:45
    Ofsajd Colorada.

26:08
    Varlamov přikryl puk a přerušil hru, komerční přestávka.

Střely na branku: 14-14

26:21
    MacKinnon nestřílel špatně, Rämö ale jeho střelu krásně viděl a tak předvedl relativně snadný zákrok lapačkou.

27:22
    Hosté svým dobrým napadáním opět získali ztracený puk, nic s ním ale nevymysleli.

27:58
    Duchenův pokus zmařil Russell.

28:18
    Hosté se ujímají dvoubrankového vedení. Giordanovo nahození šikovně tečoval JOSH JOORIS přímo do šibenice Varlamovovy branky, ruský brankář byl bez šance.
    Asistence: Mark Giordano, TJ Brodie.
    JOORIS - 0:2

29:03
    Erik Johnson pěkně našel před brankou Comeaua, ten ale zamířil pouze doprostřed branky.

29:06
    Krátce po buly si finský brankář připisuje další zásah.

29:25
    MacKinnonova střela byla sražena do ochranné sítě nad brankou Calgary.

30:08
    Giordano z úhlu minul domácí branku, útočit mohou Avs.

30:22
    Icing hostů.

30:40
    Jones byl úplně volný před Varlamovem, který předvedl skvělý zákrok proti jeho střele z první!

30:47
    Velice podobnou branku jako před před pár minutami střílí hosté! Tentokrát střílel od modré Dennis Wideman a puk pod břevno domácí svatyně protečoval MATT STAJAN. Calgary tak už vede o tři góly.
    Asistence: Dennis Wideman, Josh Jooris.
    STAJAN - 0:3

31:18
    Bekhendový pokus Mitchella se mezi tři tyče nevešel.

32:35
    Oba týmy se nyní trápí v rozehrávce.

33:07
    Tak tohle už zavání debaklem. Barrieho rozehrávku vystihl Ferland, který krásně předložil puk MIKAELU BACKLUNDOVI a švédský centr nadvakrát překonal Varlamova – 0:4.
    Asistence: Micheal Ferland.
    BACKLUND - 0:4

33:07
    Varlamova v brance Colorada nahrazuje Pickard.

34:05
    Comeaův pokus zblokoval Šmíd.

34:40
    Blake Comeau nyní odkulhal ze hřiště, hra ale pokračuje.

35:33
    Backlund opět vystihl domácí rozehrávku a těžit z toho mohl Bouma, Pickard ale byl na svém místě.

36:05
    Pickard přerušuje hru poté, co si poradil s pokusy Gaudreaua i Stajana.

36:19
    Další střelu aktivního Backlunda vyrazil Pickard maskou.

36:45
    Tanguay pronikal po pravém křídle, Brodie mu však na poslední chvíli sáhl do střely.

37:09
    Johnsonovu střelu skvěle vytěsnil Rämö.

38:15
    Jonesovu přihrávku na Backlunda vystihl Mitchell.

38:29
    Puk na střídačce.

39:01
    Rämö si poradil i se střelou Skilleho a do konce druhé třetiny zbývá minuta.

39:59
    David Jones jel úplně sám na Pickarda, už mu ale nezbyl čas na zakončení.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tragická třetina pro domácí tým je u konce. Avs jí prohráli 0:3, a přestože šlo v podání Calgary spíše o šťastné branky po odrazech, vedení hostů se dá označit za zasloužené, jelikož Flames mají dnes lepší pohyb a dělají méně chyb než jejich soupeř. Zda-li se Colorado ve třetí třetině ještě vzchopí a zdramatizuje zápas, a nebo Rämö zaútočí na své první čisté konto v sezoně, se dozvíme ve třetí třetině, která začne přibližně v 5:04.

Střely po druhé třetině: 25-22

Hity: 11-10
    Vyhraná vhazování: 19-20
    Zblokované střely: 9-11
    Dobrý zápas po návratu do sestavy dnes hraje Josh Jooris – gól, asistence a úspěšnost na buly 75%.

Hamilton na střídačce
    Zajímavý moment prožil ve druhé třetině Dougie Hamilton, který po zákroku Johnsona skončil na své střídačce – jenže vzhůru nohama.

40:01

40:05
    Hned po buly končí puk u Räma, vhazování v útočném pásmu Avs.

40:12
    Beauchemin od modré napálil tyč!

40:38
    Na druhé straně dostal neskutečně velké množství prostoru Russell, Pickarda ale neprostřelil.

42:00
    Martinsen nahazuje puk do útočného pásma domácích.

42:32
    Iginla v šanci! Bývalý útočník Calgary ale nedokázal tísněný zakončit přesně.

43:30
    Hamilton zašlápl kotouč v rohu a domácím dlouho trvalo, než ho dostali zpět do hry.

44:23
    Icing Flames.

44:59
    Martinsenova nepřesná přihrávka vyhnala domácí z pásma.

45:34
    Avs se snaží o změnu skóre, Johnson ale zamířil hodně mimo.

45:59
    Výborný zákrok ramenem vytáhl Pickard proti jedovaté střele Jonese.

46:15
    Po dalším zákroku domácího brankáře následuje komerční přestávka.

46:34
    Další tyčka pomohla Rämovi, tentokrát zazvonila trochu překvapivě po dalekonosné střele Skilleho!

47:02
    Na druhé straně v dobré šanci Wideman, ke kterému ale zezadu přijel Mitchell a přesekl mu při střele hokejku. Domácí forvard tak již dnes potřetí putuje na trestnou lavici.

47:27
    Ferland se před brankou neprosadil a Comeau vyhazuje puk přes celé hřiště.