NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Florida 2:3 (kon.) | Minnesota – Philadelphia 3:4 (po pr.)
Dallas – Winnipeg 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Arizona 1:2 (kon.) | Los Angeles – Toronto 2:1 (kon.)
San Jose – Detroit 1:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 08.01.2016, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Obránce Del Zotto dal v utkání dvě branky, tahle byla vítězná.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:52:08)

Philadelphia Flyers: 15

Utkání skončilo nakonec zaslouženým vítězstvím hostů, kteří sice tahali v prodloužení za kratší konec, ale nakonec díky povedené akci elitního útoku "urvali" bod navíc. S ohledem na průběh zápasu je to zasloužený bod navíc, neboť Letci byli dnes lepší, působili hokejovějším dojmem a nebýt chyb obrany, nemuseli si situaci komplikovat následným prodloužením.

64:23 Michael DEL ZOTTO - 3:4

64:23
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tato akce elitní formace Letců se povedla! Giroux vrátil puk Voráčkovi, ten z levé strany nepálí, místo toho přihrává před branku, kde u pravé tyčky číhal MICHAEL DEL ZOTTO, jemuž stačilo nastavit hůl a nasměrovat puk za záda přesouvajícího se Dubnyka. Asistence: Jakub Voráček a Claude Giroux.

64:05
    Střela Del Zotta z mezikruží zablokována, Dubnyk nemusel zasahovat.

63:48
    Pěkná individuální akce Koiva, který se ale znovu neprosadil.

63:26
    Na druhé straně střelu Granlunda zablokoval Read.

63:08
    Nyní se ke střele dostává Couturier, ale Dubnyk vyráží do rohu.

62:38
    Hraje se dlouho bez přerušení, domácí jsou dosavadním průběhu prodloužení lepší.

61:57
    Vanek se stahovačkou uvolnil před Masonem, ale toho bekhendem nedokázal překonat.

61:25
    Jakub Voráček najel z levé strany před Dubnyka, ten jeho pokus vyrazil, dorážející Giroux netrefil branku.

60:40
    Spurgeon nyní prováhal okamžik k přihrávce před branku, kde se mu nabízel volný spoluhráč.

60:28
    Domácí si vytvořili šanci, ale Granlund nedokázal z otočky, z ostrého úhlu, překonat ležícího Masona.

60:01

Prodloužení začne za malý okamžik.

Skončila základní část tohoto utkání, v němž se zrodil nerozhodný výsledek, o vítězi tak musí rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Puk míří ze třetiny Minnesoty, ale hosté jako by ještě chtěli vrhnout všechny síly do útoku.

59:02
    Jakub Voráček zkoušel po levé straně proniknout před Dubnyka, ale puk mu odebral vracející se Scandella.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:11
    Vhazování po pravici Dubnyka, domácí získávají puk a míří ze třetiny.

58:07
    Střela Couturiera sražena mimo branku Arizony.

57:29
    Již to vypadá, že nás dnes čeká prodloužení.

56:00
    Pominville nezpracoval pas od Granlunda a nedokázal tak ani vystřelit z levé strany.

54:50
    Blíží se závěr třetí třetiny a stav je nerozhodný, čeká nás pořádné drama.

54:07
    Vhazování po pravici Dubnyka, hosté úspěšnější.
    53:36 Zach PARISE - 3:3

53:36
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Elitní formace domácích opět trestá chybu soupeře! Navíc hosté chybovali dvakrát, nejprve v útočném pásmu, kde ztratili puk a poté i za vlastní brankou, kdy se puk dostal před ní a tam ZACH PARISE v pohodě "uklidil" puk do sítě. Bez asistence.

53:25
    Hosté v útočném pásmu, střela od modré zablokována a M. Koivu okamžitě startuje dopředu.

52:38
    Letci se nepouštějí tolik do útoku, pozorně brání vlastní modrou čáru a spoléhají se na brejky, zatím účinná taktika.

52:05
    Puk míří za branku domácích, kteří se ho snaží co nejrychleji dostat ze třetiny.

51:43
    Mason má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

50:05
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, puk mají domácí, kteří rozehrávají.

49:51
    Před M. Koivem zasahuje Maston, který lapil střelu z pravé strany a nedovolil tak finskému útočníkovi dorážet.

49:42

49:30
    Po střele Del Zotta se tečuje bruslí puk Raffl, ale Dubnyk fantasticky zachránil!

48:50
    Minuta z přesilové hry Letců je za námi, resp. více, jak minuta a domácí se zatím dobře brání.

47:41
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde Nino Niederreiter za sekání.

47:25
    Ve třech nyní postupují domácí do útočného pásma, ale do zakončení se nakonec nedostávají.

46:45
    Mason na druhé straně skvělý proti střele Thomase Vaneka.

46:30
    Střelu Radka Gudase lehce tečuje Sean Couturier, ale puk dokázal Dubnyk vyrazit.

45:45
    Hosté se nyní osvobozují pouze vyhozením puku z vlastní třetiny, není to icing, domácí mohou hrát.

45:11
    Ani Koivu, ani Parise, nyní netrefují branku Flyers, ale tlak domácích trvá.

44:53
    Jenže Wild se dostávají do útočného pásma a nyní "točí" bránící hráče Flyers.

44:30
    Letci se nyní snaží držet střední pásmo a nepouštět tak soupeře do vlastní třetiny.

43:44
    Čtyřikrát vystřelil domácí při vlastní přesilové hře, Masona však nepřekonali.

43:25

43:08
    Matt Dumba pálí z levé strany, ale branku soupeře netrefuje.

42:35
    Po střele Granlunda se Mason v brance posadil na zadek, ale důležité je, že udržel puk před brankovou čárou.

41:57
    Letci se zatím výtečně brání a nepouští soupeře ke střele.

41:30
    Domácí zůstávají po vyhraném vhazování v útočném pásmu.

41:23
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier - 2 min., držení).

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:00.

Druhá třetina je za námi, nabídla celkem tři branky, kdy hosté potvrdili své kvality a po zásluze si vypracovali dvoubrankový náskok. Jenže poté sami vlastní chybou v útočném pásmu nabídli domácím velkou šanci v podobě brejku Jasona Zuckera, který ho dokázal proměnit a snížil tak na rozdíl jediného gólu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28
    Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tak bude po pravici Masona.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

38:20
    Letci si musí nyní dávat pozor, domácí šli ve dvou dopředu, ale ostatní šli střídat, z toho nic nebude.

37:45
    Nino Niederreiter na druhé straně míjí z pravé strany branku Flyers.

37:20
    Bellemore stíhá nahozený puk do útočného pásma, což se mu sice daří, ale posléze o něj přichází.

36:44
    Read málem nachytal Dubnyka překvapivou střelou z levé strany, ale gólman Wild však zaklapl své betony.
    35:58 Jason ZUCKER - 2:3

35:58
    JASON ZUCKER se dostal do úniku, Radko Gudas nezachytil špatnou přihrávku na modré a pak již Zuckera nedokázal zastavit, ten se dokázal gólově prosadit a snižuje tak na rozdíl jediného gólu. Bez asistence.

34:12
    Dubnyk si připisuje jeden zákrok za druhým, hosté pálí v podstatě odkudkoliv.

33:54
    Po střele Radka Gudase zasahuje Dubnyk, který přerušuje hru.

33:32
    Hosté v útočném pásmu, na ledě druhá pětka Flyers.

32:35
    Dubnyk opět leží ve svém brankovišti, tentokrát ale zachránil po střele Laughtona.

31:32
    Puk ve středním pásmu, domácí jako by chtěli zvýšit "obrátky" a napadají aktivně rozehrávku soupeře.

31:01
    Po komerční přestávce se vhazuje po levici Masona.

30:15
    Hosté odskočili v polovině utkání na dvoubrankový rozdíl a nyní jsou jasně lepší.
    29:54 Ryan WHITE - 1:3

29:54
    Další útočná akce končí gólem, Mason skočil "rybičkou" proti najíždějícímu VandeVedlemu, jenže holí odrazil puk přímo k RYANU WHITEMU, který doklepává přes ležícího gólmana do branky. Asistence: Chris VandeVelde a Pierre-Edouard Bellemare.
    29:02 Michael DEL ZOTTO - 1:2

29:02
    Hosté se dostali do útoku, z pravé strany přišel pas od B. Schenna před branku, kde nasměroval puk za záda Dubnyka MICHAEL DEL ZOTTO. Asistence: Brayden Schenn a Jevgenij Medvěděv.

27:54
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, na ledě je tak více prostoru.

27:04
    Vylučuje se na obou stranách, na trestnou lavici zamířil Ryan Carter a Wayne Simmonds, oba za hrubost.

26:21
    Minnesota má nyní problémy se středním pásmem, kde domácí ztrácí spoustu puků.

25:38
    Hraje se dlouho bez přerušení, hosté v útočném pásmu.

24:20
    Jakub Voráček ale nezachytil nepřesný pas, puk míří ze třetiny Minnesoty.

23:57
    Rozehrávka Letců úspěšná, na ledě mají hosté svou elitní formaci.

22:40
    Nahozený puk za branku Flyers, domácí zůstávají ve třetině soupeře.

22:05
    Až nyní Pominville dostal puk do útočného pásma a domácí bleskově střídají.

21:40
    Vhazování po levici Dubnyka, hosté úspěšnější.

20:45
    Jared Spurgeon pálí, ale Steve Mason byl na svém místě.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:05.

Závěr první dvacetiminutovky patřil jednoznačně hostům, hodně vidět byl v závěru český obránce Letců Radko Gudas, který výtečně rozděloval puky a dostal se i k nějakým střelám od modré. Do kabin každopádně oba týmy odcházejí za nerozhodného stavu 1:1, když úvod zápasu patřil domácím, jejichž tlak ale přerušil inkasovaný gól, poté byli lepší hosté, kteří ale posléze paradoxně také inkasovali.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:22
    Radko Gudas pálí od modré, z pravé strany, Dubnyk vyráží.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:44
    Radko Gudas skvěle rozehrál a Bellemare z toho těží, dostal se do útočného pásma.

18:21
    Až po skončení vlastní přesilové hry se hosté dostali ke střele, střelu Raffla Dubnyk výtečně vykryl.

18:03

17:24
    Hosté se zatím vůbec nedokázali prosadit, s výjimkou střely Jakuba Voráčka.

16:54
    Pozor, při vlastním oslabení unikl Erik Haula, ale Mason to nějakým podivným zákrokem ve stoje dokázal ustát.

16:20
    Střelu Jakuba Voráčka z pravé strany Dubnyk chytá a přerušuje hru.

16:13
    Hosté v útočném pásmu.

16:03
    Poprvé se v dnešním zápase bude vylučovat, na trestnou lavici odchází Mikko Koivu za podražení.

15:54
    Medvěděv se dostal na pravém křídle do brejku, ale nakonec v dobré pozici branku netrefuje.

15:02
    A Scandella opět v šanci, tentokrát jeho střelu z mezikruží Mason vyrážečkou vytěsnil.
    14:41 Marco SCANDELLA - 1:1

14:41
    MARCO SCANDELLA měl na levé straně až neuvěřitelně hodně prostoru, tím pádem i času si střelu připravit, zamířit a vystřelit, Masonovi puk propadl do branky a je srovnáno. Asistence: Nino Niederreiter.

14:30
    Po delší době registrujeme hráče Wild v útočném pásmu.

14:10
    Po přihrávce Schenna pálí Raffl, ale jeho střelu zablokoval bránící M. Koivu.

13:30
    Po vstřeleném gólu převzali iniciativu hosté, domácí jako by se dosavadního průběhu zalekli a více se zaměřují na defenzivu.

12:44
    V "ohni střel" je nyní gólman domácích Devan Dubnyk!

11:27
    Elitní formace Letců v útočném pásmu, střela Del Zotta míří pouze vedle branky.

10:18
    Řada s Couturierem opět v útočném pásmu, ale posléze Schenn ztrácí puk.

09:43
    Až nyní musí Dubnyk zasahovat před dotírajícím Bellemarem.

09:30
    Hosté opět v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
    07:49 Sean COUTURIER - 0:1

07:49
    To se povedlo! Domácí opět sevřeli svého soupeře v útočném pásmu, jenže puk se dostal k B. Schennovi, který famózním obloučkem našel Raffla, ten si z levé strany najel za branku Wild, odkud přihrál před branku. Tam si sjel z pravé strany SEAN COUTURIER, který pohotovou střelou překonal Dubnyka v brance Wild. Asistence: Michael Raffl a Brayden Schenn.

07:32
    Výtečná kombinace domácích, po přihrávce z levé strany pálí z pravého kruhu pro vhazování Zach Parise, ale Mason se stihl přemístit a fantasticky lapil!

06:40
    Až elitní formace Letců se dokázala prodrat do útočného pásma, Jakub Voráček ale ztrácí v souboji s dvěma obránci puk.

05:48
    Granlund pálí z levé strany, Mason předvádí další skvělý zákrok.

05:30
    To je velký tlak Minnesoty, která nyní doslova drtí svého soupeře!

05:12
    Nakonec se Granlund dostal ke střele před brankou soupeře, ale puk končí opět v rohu.

04:59
    Pominville má puk v rohu třetiny Flyers.

04:09
    Radko Gudas dokázal dostat puk do středního pásma.

03:36
    Domácí v útočném pásmu, hosté se pouze brání.

02:25
    Po střele Umbergera zasahuje Dubnyk, hned poté je hra přerušena pro hraní vysokou holí.

01:55
    Read si najel z levé strany do útočného pásma a vypálil, Dubnyk puk vyráží.

01:20
    Medvěděv měl nyní velké starosti s uhlídáním Vaneka, kterého nakonec stejně neudržel, zasáhl ale gólman Mason.

00:55
    Ofsajd zastavuje útočnou akci Flyers, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:21
    Vhazování po levici Masona, který dnes v brance Flyers nahradil Michala Neuvirtha.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – R. Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Strachan – Parise, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Haula, Coyle – Porter, Stoll, Carter

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Gudas, N. Schultz, M. Streit, Medvěděv, Gostisbehere – Voráček, Giroux, Simmonds – Raffl, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, White – Read, Laughton, Umberger

Rozhodčí: Jackson, McCauley – Murray, Murphy.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Letci možná trochu překvapili výměnou L. Schenna a V. Lecavaliera za Jordana Weala z Los Angeles Kings a volbou ve třetím kole letošního draftu. Každopádně tato výměna přišla v době, kdy se Letcům poměrně dařilo. Jasným důvodem je tak uvolnění finančních prostředků v platovém stropu. V posledním kole se dokázali doma popasovat s dobře hrajícím Montrealem, byť to podle výsledku (4:3) vypadalo na vyrovnaný zápas.

Domácí se stále drží v postupové osmičce týmů Západní konference, navíc mají odehráno o několik kol méně, než týmy před nimi. Po velmi dobrých výsledcích v prosinci přišly začátkem roku dvě porážky v řadě, na což rozhodně v Minnesotě zvyklí nejsou. Po porážkách v Tampě a na ledě Floridy se však Minnesota vzchopila a zvítězila v Columbusu 4:2.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL mezi MINNESOTOU WILD a PHILADELPHIÍ FLYERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 15. Scandella (Niederreiter), 36. Zucker, 54. Parise – 8. Couturier (Raffl, B. Schenn), 30. Zotto (B. Schenn, Medvěděv), 30. White (VandeVelde, Bellemare), 65. Zotto (Voráček, Giroux)

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – M. Streit, N. Schultz, Del Zotto, Gudas, Gostisbehere, Medvěděv – Voráček, Giroux, Simmonds – Raffl, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, White – Read, Laughton, Umberger

Rozhodčí: Jackson, McCauley – Murray, Murphy

Diváci: 19 125