Finsko – Francie 11:1 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 5:1 (kon.) | USA – Česko 6:0 (kon.)
USA
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Česko
Pátek 08.01.2016, 22:00 • Meridian Centre, St. Catharines • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina A

První utkání mají hráčky Česka za sebou. Ve výborně rozehraném zápase držely stav 3:0 až do 57. minuty, poté ale třikrát inkasovaly za pouhých 56 vteřin. Zápas tak ovládla Amerika výsledkem 6:0. Češky se ale za svůj výkon vůbec nemusí stydět, neboť bojovaly až do posledních vteřin.

Nejlepší hráčkou našeho výběru byla vyhlášena brankářka Kateřina Zechovská.

Pro dnešek se s Vámi z haly v St. Catharines loučí Radim Sochor, děkuji Vám za pozornost, na přečtenou!

Střely ve druhé třetině: 11:2
    Střely celkem: 35:7 (00:04:58)

59:35
    Další vyhození mimo pásmo Ameriky, tohle už nevypadá dobře pro naše hráčky.

59:10
    Amerika vyhazuje kotouč ze svého pásma, Češky se ještě snaží o čestný zásah.

58:01
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:59
    Emily Odenová si odsedí 2 minuty za podražení.

57:51
    Skvělý zákrok Zechovské! Ta nyní vychytala betonem další slibnou šanci soupeře.
    57:21 Catherine SKAJAOVÁ - 6:0

57:21
    USA právě vstřelilo branku!
    A další gól, česká hra se nyní mírně hroutí. Obrana zcela zapomněla na CATHERINE SKAJAOVOU, která byla u tyčky zcela osamocená a s pohodlím dorazila kotouč za záda naší brankářky. Asistence: Taylor Heiseová.
    56:47 Natalie SNODGRASSOVÁ - 5:0

56:47
    Další branka v síti Česka. NATALIE SNODGRASSOVÁ si skvěle obhodila protihráčku, načež přesnou ranou propálila vše, co jí stálo v cestě. Asistence: Gracie Ostertagová.
    56:24 Natalie SNODGRASSOVÁ - 4:0

56:24
    Obrana Česka zapomněla na osamocenou NATALII SNODGRASSOVOU, která z bezprostřední blízkosti vymetla horní roh branky. Asistence: Taylor Wenteová, Rebecca Gilmorová.

55:24
    Neubauerová chybovala v obranné třetině, vše ale nakonec napravila a puk vybojovala zpět do naší moci.

54:59
    A další vyhození. Češkám do konce přesilovky zbývá rovná minuta.

54:40
    Češky dlouho kombinovaly, nakonec se ale ke střele nedostaly. Amerika vyhazuje puk z vlastního pásma.

54:01
    Oddechový čas pro Česko.

54:01
    Vyloučená Emily Brownová na 2 minuty za nedovolené bránění.

53:30
    Dostali jsme se do útočného pásma, tam ale nebylo k vidění nic, co by stálo za zmínku.

53:20
    Na naší lavičce panuje skvělá atmosféra, hráčky si poslední chvíle zápasu nesmírně užívají.

52:46
    Ofsajdové pravidlo nyní zastavilo rozjetou americkou mašinu. Vhazování ve středním pásmu.

51:25
    Wokenová a Tomasco předvedly za brankou souboj o kotouč, který musel přerušit až rozhodčí. Vhazování před Zechovskou.

50:40
    Zechovská opět raději zalehla kotouč před hráčkami Ameriky. Vhazování v našem pásmu.

50:05
    Compherová dostala nabídku do mezikruží, ale její rána končí vedle branky.
    Ano! Konečně se třepe síťka za brankářkou Larcomovou

49:04
    Hymlárová se dostala do zajímavé pozice před brankou, ale netrefila kotouč ideálně, a tak k zakončení nedošlo.

47:40
    Americe se nyní kombinace v útočném pásmu příliš nepovedla, Češky ihned přebírají touš a míří k útočné akci.

46:20
    Brownová se odhodlala ke střele z velmi dobré pozice, ale Zechovská opět bravurně zasáhla.

45:40
    Češky se nyní nepohodly a ztratily kotouč ve středním pásmu. Amerika jej ihned přebrala a zakládá útočnou akci.

45:20
    Zechovská udržela kotouč ve své moci před dotírajícími hráčkami USA.

45:10
    Nahozený kotouč končí v lapačce Zechovské. Ta jej raději drží a přerušuje hru.

44:37
    Kotouč se dostal mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

44:16
    Zakázané uvolnění Česka, vhazování před Zechovskou.

44:02
    Rychlá útočná akce po pravém křídle další branku Americe nepřinesla. Střílená přihrávka Barnesové skončila u našich obránkyň.

43:25
    Střela z dobré pozice končí pouze na chráničích Larcomové, ta stále drží čisté konto.

42:34
    Bartošová dobře zasáhla ve vlastní třetině a vybojovala kotouč pro Česko. Následně se naše reprezentace nastěhovala do útočné třetiny.

41:55
    Češky nadále čelí náporu soupeřek, Amerika přidává na otáčkách, co to jde.

41:21
    GIlmorová ukázala šikovné ruce, proháčkovala se až před Zechovskou, ale nedokázala ji prostřelilt.

40:10
    Jedna z našich hráček se dostala do zajímavé pozice, ale k zakončení to nedospělo. Na druhé straně pálila Brodtová, ale Zechovská jistě zasáhla.

40:01

Druhá část je za námi. Češky inkasovaly pouze jednu branku, přesněji v 27. minutě z hole Odenové.

Druhá perioda nám nabídla z české strany o hodně atraktivnější hokej, Češky si vypracovaly slibné šance, ale ani jednu nedokázaly proměnit. Třetí třetina začne přibližně 23:31, sledujte náš online přenos!

Střely ve druhé třetině: 12:4
    Střely celkem: 24:5

40:00

39:40
    Poslední útočnou akci Česka jsme sice viděli, ale ani teď z toho nebyla střela.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:53
    USA v plném počtu.

38:43
    A další vyhození touše až k Zechovské. Amerika oslabení přečká v pořádku.

37:59
    Amerika brání pozičně na jedničku, nyní opět vyhazuje kotouč mimo nebezpečí.

37:35
    Amerika vyhazuje touš ze svého pásma a může střídat. Našemu týmu se nedaří projít do útočného pásma a usadit se v něm.

37:15
    Češky se až nyní dostaly ke kotouči a míří kupředu.

36:53
    Taylor Heiseová si odsedí 2 minuty za napadení.

36:53
    Nepříjemná situace na ledě! Kateřinu Zechovskou nyní sestřelila jedna z amerických hráček v plné rychlosti, naše brankářka zůstává otřesená ležet.

36:23
    Češky nyní aktivně napadaly, nakonec ale nedokázaly kotouč vybojovat, pouze pozdržely americkou rozehrávku.

35:34
    Taylor Wenteová jela z pravé strany sama na branku, ale Zechovskou nepřekonala, ta skvěle zasáhla maskou!

35:19
    Zechovská chytá střelu, hra se až nyní přerušuje a unavené Češky mohou střídat.

34:45
    Amerika stále nepůjčila soupeři kotouč, Zechovská ale zatím téměř bez práce.
    Turnaj má velikou mediální prezentaci

33:35
    Amerika nyní drží svého soupeře v jeho pásmu, uvidíme, jestli se Češky z velkého tlaku vymaní bez újmy.

32:49
    Zechovská dokázala vychytat unikající Američanku, která nakonec dostala branku ze svého postavení. hra je tak přerušena a vhazovat se bude po levici Zechovské.

32:40
    Hymlárová střílela z dobré pozice, ale na americkou brankářku si nepřišla.

31:45
    Bowlbyová střílela od modré čáry, kotouč před Zechovskou možná tečovala jedna z amerických hráček, ten nakonec ale skončil na tyčce! Katce ještě zvoní v uších, skóre se však měnit nebude.

31:11
    Další zákrok Zechovské u tyčky. Opět se bude vhazovat před její brankou.

30:56
    Henglerová od modré čáry vyslala prudkou ránu, ale Zechovská jistě zasahuje.

30:49
    Amerika vyhrála v útočném pásmu vhazování a vytváří si nátlak na branku Česka.

30:41
    Zdá se, že bude v pořádku, neboť odjíždí po svých.

30:41
    Erbenová zůstala ležet na ledové ploše, hra je přerušena.

29:52
    Velmi aktivní Neubauerová se dostala k zakončení na zadní tyčce, ale Larcomová s velkým štěstím zasáhla a kotouč udržela před brankovou čarou.

29:37
    Vhazování před brankou Ameriky. Podaří se nám nyní vyslat střelu na branku soupeře?

28:48
    Obrovská šance Ameriky! Norbyová dostala přihrávku a měla před sebou pouze Zechovskou, ta ale famózně zasáhla betonem a touš vyrazila před sebe. Tam nejrychleji dojela Madeline Wethingtonová, která střílela do zcela odkryté branky, avšak trefila pouze tyč!

28:21
    Kotouč nyní poskakoval před brankou Zechovské, nakonec ale žádná z Američanek neskórovala.

28:02
    Amerika se po oslabení nastěhovala do útočného pásma, kde kooperovala s kotoučem. Nakonec se tam bude vhazovat. Oba celky nejprve střídají.

27:46
    26:49 Emily ODENOVÁ - 3:0

26:49
    Amerika dává gól v oslabení. EMILY ODENOVÁ se dostala do dobré střelecké pozice a využila toho na jedničku, neboť její rána skončila nad ramenem brankáře Zechovské. Bez asistence.

26:40
    Grace Bowlbyová projela přes tři hráčky Česka, nakonec ale o kotouč přišla.

26:02
    Amerika vyhazuje kotouč z vlastního pásma a může střídat.

25:46
    Snodgrassová po zásahu Zechovské ještě sekla naši brankářku, jsou z toho 2 minuty. Další šance na vstřelení gólu.

25:35
    Ani teď jsme se nedostali ke střelbě. Touš už opět drží Američanky.

25:05
    Češky si zavezly kotouč do útočné třetiny, kde byla následně hra přerušena. Vhazování před Larcomovou.

24:30
    Zechovská vyráží pokus z pásma před sebe, Amerika si ihned kotouč přebrala a pokračuje v útoku.

24:15
    Obě pětky střídají, nyní se hraje v našem pásmu.

23:45
    Hrajeme výborně! Nyní jsme Ameriku zamkli pod velký zámek, avšak všemu chyběla střelba.

22:51
    Češky se nemohou usadit v útočné třetině, zatím USA hraje pozičně na jedničku.

21:27
    Amerika hrála v šesti, přesilová hra pro náš tým!

21:21
    Neubauerová se dostala v útočném pásmu k zakončení, ale na brankářku USA nevyzrála! Ta stále drží čisté konto.

20:34
    Larcomová raději podržela kotouč před naší hráčkou. Vhazování v obranném pásmu USA.

20:01
    Úvodní buly, jenž zahájilo druhou periodu, vyhrála Amerika.

20:01

První třetina je za námi, viděli jsme v ní dva góly. Oba bohužel padly do naší sítě. Ten první vstřelila v páté minutě Zumwinkleová, druhý přidala v závěru třetiny Heiseová.

Češky předvádějí proti velmi silné Americe nesmírně bojovný a statečný výkon. Uvidíme, zdali se jim ve druhé části podaří skórovat. Zůstaňte s námi, začneme přibližně ve 22:44.

Střely na branku v první třetině: 12:1

20:00

19:45
    Nahozený kotouč končí za brankou Ameriky, zde se zřejmě třetina také dohraje.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.
    18:25 Taylor HEISEOVÁ - 2:0

18:25
    Nádherný gól z hole TAYLOR HEISEOVÉ. Ta projela naší třetinou jako nůž máslem, načež se prezentovala nechytatelnou střelou do šibenice. Asistence: Grace Zumwinkleová.

18:02
    Ihned po vhazování byla k vidění další střela, i tu však Zechovská kryje.

18:00
    Zechovská chytá další ránu, opět se bude vhazovat před naší brankářkou.

17:44
    Zumwinkleová opět aktivně prošla před branku, pokusila se o zajímavou kličku, ale její střela bekhendem se nevešla do branky.

17:04
    Marshallová hledala střílenou přihrávkou Norbyovou, ta její záměr pochopila, ale teč nedokázala umístit mezi tři tyče.

16:30
    Až nyní se Češky dostaly z vlastního pásma, kotouč dokázala vyhodit Neubauerová.

16:05
    Tečovaná střela Wethingtonové končí na zadním mantinelu, Amerika si ale ihned kotouč dobruslila a pokračuje v náporu.

15:40
    Američanky už opět drží touš před naší brankou, Češky však brání pozičně na jedničku, moc prostoru zde není.

14:56
    Američanky ujely dvě na nikoho, ale Zechovská dokázala střelu Zumwinklové z bezprostřední blízkosti vychytat! Stav zůstává neměnný.

14:35
    Kotouč se dostal mimo hřiště, vhazování ve středním pásmu.

14:15
    Američanky vyhazují kotouč z vlastního pásma a mohou střídat.

13:43
    Jedna z českých hráček se dostala před brankou k zakončení, ale její střelu dokázala americká brankářka zlikvidovat.

12:35
    Češky budou hrát další přesilovku. Chybu v útočné třetině musela jedna z amerických hráček uhasit. Madeline Wethingtonová si odsedí 2 minuty za podražení.

12:26
    Zakázané uvolnění Česka, hra se opět nastěhuje před Zechovskou.

11:24
    Češky se po dlouhé době dostaly ze svého pásma, avšak ke střelbě to nakonec nevedlo.

10:49
    Zumwinkleová to zkusila příklepem, ale podruhé už Zechovskou nepřekonala.

10:33
    Další zásah naší opory v brance, další vhazování v našem pásmu.

10:20
    Střela Snodgrassové z pravé strany končí vedle branky, USA ale nadále drží útočné pásmo.

09:40
    Snodgrassová se dostala před branku Česka, ale na Zechovskou nevyzrála, česká brankářka předvádí velmi jistý výkon.

09:18
    Zechovská drží střelu od modré čáry ve své moci. Vhazování před českou brankou.

08:46
    Norbyová nyní ukázala, jak moc šikovné ruce má, když se prosmýkla hned kolem třech našich hráček. Následně ale zakončit nedokázala, v cestě stála poslední Češka.

08:22
    Češky si opět nahodily kotouč do útočné třetiny, tentokráte se však nesnažily útočit, ale zamířily rovnou ke střídačce.

07:39
    Češky se hnaly do rychlé akce, ale ofsajdové pravidlo bylo proti.

07:07
    Zechovská nyní předvedla bravurní zákrok u pravé tyče, když vynulovala hned dvě dorážející hráčky USA! Další vhazování v obranném pásmu Česka.

06:44
    Zechovská raději zalehla kotouč před dotírajícími hráčkami USA. Vhazovat se bude po její pravici.

06:28
    Češky si nahodily kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl nikdo, kdo by v akci pokračoval.

06:02
    Střela Neubauerové nebyla příliš přesná, kotouč končí na zadním mantinelu.
    04:31 Grace ZUMWINKLEOVÁ - 1:0

04:31
    Od modré čáry střílela jedna z amerických hráček, Zechovská sice dokázala kotouč vyrazit před sebe, ale na následnou dorážku GRACE ZUMWINKLOVÉ již nestačila. Asistence: Makayla Langeiová.

04:02
    Česko v plném počtu.

03:50
    Od modré čáry pálila Marshallová, ale její rána byla sražena mimo tři tyče.

03:38

03:08
    Češky výborně brání modrou čáru, Amerika má velký problém s přechodem do útočného pásma.

02:02
    2 minuty i na druhé straně, počet hráček na ledě se srovná. Rovněž se jednalo o nedovolené bránění. Trest si odpyká Martina Mašková.

01:59
    Češky sice drží kotouč ve své moci, ale bez možnosti střelby.

01:38
    Přesilovka pro Česko! 2 minuty si odsedí Skajaová za nedovolené bránění.

01:25
    USA se sice nastěhovalo do útočného pásma, zde ale nedokázalo vymyslet nic, z čeho by se dalo zakončit.

00:29
    Od modrá čáry pálil Marshallová, ale Zíková se obětavě vrhla do střely a zblokovala ji.

00:01
    Úvodní vhazování dopadlo lépe pro Ameriku, ta se ihned nastěhovala do útočného pásma.

00:01

USA: Larcomová (Gulsteneová) – Brownová, Mashallová, Barnesová, Bowlbyová, Ostertagová, Wethingtonová, Langeiová, Henglerová – Norbyová, Brodtová, Wokenová – Snodgrassová, Wenteová, Gilmorová – Zumwinkleová, Skajaová, Heiseová – Compherová, Odenová, Heisingová.

Česko: Zechovská (Jandová) – Pytlíková, Zíková, Erbenová, Zedníková, Bartošová, Holá, Martinů, Kosinová – Patočková, Mašková, Bucifalová – Hymlarová, Pátková, Neubauerová – Smetková, Jůzková, Topolská – Tomasco, Vozdecká.

Rozhodčí: Grisonová – McGurryová, Nilssonová.

USA
    Američanky do Kanady jedou v roli úřadujících šampionek. Loňský turnaj v Buffalu ovládly, když přehrály soupeřky z Kanady 3:2 po prodloužení. Obě dvě zámořské velmoci tak mají před tímto MS na svém kontě čtyři zlata a čtyři stříbra. I letos přijely hráčky USA na šampionát s těmi nejvyššími ambicemi.

Česko
    Češky po příletu do Kanady stihly sehrát zápas s Finskem, který by se dal nazvat generálkou na vrchol sezony. Hráčky do 18 let zápas zvládly a vyhrály 3:1 po dvou brankách Neubauerové a jednom gólu Pátkové.

Češky po loňském čtvrtém místě nechtějí tento "neúspěch" znovu dopustit a do turnaje jdou s jasným cílem, tím je zisk medaile. Bojovat o cenný kov by české hráčky měly opět s Ruskem.

Po dlouhém letu konečně v Kanadě. Vše je v pořádku máme všechny zavazadla a nikdo se nám neztratili :-)

Zveřejnil(a) Reprezentace ČR 18 ženy – lední hokej dne 3. leden 2016

USA, stejně jako Kanada, má ženský hokej na zcela jiné úrovni než evropské týmy. To naznačují také vzájemné zápasy českých hráček a Američanek. Češky se v posledních pěti vzájemných zápasech dokázaly prosadit pouze jednou, postarala se o to Vendula Přibylová, která však už v reprezentaci není. Američanky dokázaly nastřílet hned 31 branek.

Brankářky:
    Kateřina Zechovská (Most), Kristýna Bláhová (Tábor), Denisa Jandová (Třemošná).

Obránkyně:
    Libuše Holá (Ústí nad Labem), Debora Bartošová (Most), Martina Zedníková (Jindřichův Hradec), Karolína Kosinová (Beroun), Denisa Pytlíková (Žďár nad Sázavou), Zuzana Martinů (Jihlava), Magdalena Erbenová (Benátky nad Jizerou), Anna Zíková (Karviná).

Útočnice:
    Barbora Patočková, Adéla Jůzková (obě Hvězda Praha), Kamila Smetková (Hodonín), Kristýna Pátková (Litvínov), Tereza Topolská (Chrudim), Eliška Vozdecká (Kroměříž), Šarlota Tomasco (Černošice), Klára Hymlárová (Opava), Veronika Bucifalová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Martina Mašková (CIH Academy, Kanada), Noemi Neubauerová (Gunnery, Connecticut, USA).

Hlavní trenér: Jan Fidrmuc

Dobrý večer, vítám Vás u online přenosu z Mistrovství světa žen do 18 let! Na programu je zápas, ve kterému favorizované USA vyzve Česko. Naše reprezentantky nenechají soupeřkám nic zadarmo, sledujte náš online přenos, který Vám zprostředkujeme přímo ze St. Catharines. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 5. Zumwinkleová (Langeiová), 19. Heiseová (Zumwinkleová), 27. Odenová, 57. Snodgrassová (Wenteová, Gilmorová), 57. Snodgrassová (Ostertagová), 58. Skajaová (Heisová)

Česko: Zechovská (Jandová) – Pytlíková, Zíková, Erbenová, Zedníková, Bartošová, Holá, Martinů, Kosinová – Patočková, Mašková, Bucifalová – Hymlárová, Pátková, Neubauerová – Smetková, Jůzková, Topolská – Tomasco, Vozdecká.

Rozhodčí: Grisonová – McGurryová, Nilssonová