Barcelona – Granada 4:0 (kon.) | Getafe – Real Betis 1:0 (kon.) | Sevilla – Ath. Bilbao 2:0 (kon.)
Real Madrid – La Coruňa 5:0 (kon.) | Levante – Rayo Vallecano 2:1 (kon.)
Sevilla FC
2:0 (1:0)
Athletic Bilbao
Sobota 09.01.2016, 18:15 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla • Španělská LaLiga • 19. kolo

Dnešní utkání je u konce! Sevilla FC zvládla utkání s Athleticem Bilbao, a může se radovat z výhry 2:0!

První poločas dnešního šlágru španělské ligy nabídl velmi zajímavou podívanou! Do utkání vstoupilo aktivně Bilbao, které mělo obrovské šance! Nejdříve zakončení Garcíi vychytal Rico, a poté napálil břevno San José! Domácí fanoušci se dočkali ve 24. minutě, kdy se trefil Kévin Gameiro! Athletic byl však nadále aktivnější, nicméně v prvním poločase již vyrovnat nedokázal!

V 57. minutě rozhodčí odpískal hodně kontroverzní penaltu po pádu Krychowiaka ve vápně. Následující penaltu navíc proměnil Kévin Gameiro! Sevilla se pak lehce zatáhla, a hrála hlavně s pevnou defenzivou. Bilbao již se k žádné větší šanci nedostalo, a snížit již nedokázalo! (20:06:39)

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!

90+3

90+2
    Francouzský obránce však následně fauloval pronikajícího Muniaina, a míč bude mít ještě k dispozici hostující celek!

90+1
    Sergio Rico poslal svým výkopem míč na útočnou polovinu, kde navíc našel Konopljanku, který míč zpracoval pro Trémoulinase!

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Domácí Sevilla kontrolovala hru na útočné polovině. Jevhen Konopljanka se následně uvolnil na levém křídle, a svým centrem hledal Llorenteho. Pro míč si však došel Iraizoz!

89
    V samotném závěru dnešního utkání ještě dostává žlutou kartu Michael Krohn-Dehli, který nejdříve poslal k zemi San Josého, a následně ho i přistrčil. Žlutá karta je v tomto případě zcela zasloužená!

88
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sebastián Cristóforo, přichází Vicente Iborra.

87
    Na hranici pokutového území kombinoval Iker Muniain a Aritz Adirutz. O zkušeného útočníka se však postaral Kolodziejczak, který odstavil španělského útočníka od míče!

86
    Aymerick Laporte na polovině hřiště nic neriskoval, a raději poslal míč až ke svému brankáři. O mladého francouzského stopera má velký zájem londýnská Chelsea, a uvidíme, zda-li v Bilbau vydrží.

85
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iňaki Williams, přichází Sabin.

85
    Poprvé po svém příchodu o sobě dal vědět Jevhen Konopljanka. Ukrajinský reprezentant dostal přihrávku na levém křídle, avšak jeho postup velmi rychle skončil, neboť se nacházel v ofsajdu!

84
    Athletic se ještě pokouší něco se současným stavem udělat, nicméně obrana domácího celku pracuje ve druhém poločas o poznání lépe!
    Unai Emery může být s výsledekm spokojený, nicméně výkon jeho týmu dnes, zejména v prvním poločase, nebyl ideální

83
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Fernando Llorente.

81
    Iker Muniain se dostal ve středu hřiště pod tlak napadajícího Krychowiaka, a o míč přišel. Následně však i polský reprezentant o míč také přišel, a u míče je znovu Athletic!

80
    Athletic kombinoval na vlastní polovině, nicméně hráči domácího celku velmi agresivně napadali. Následně se musel Aymerick Laporte uchýlit ke zpáteční přihrávce ke svému brankáři.

79
    Iňaki Williams je v posledních minutách při chuti. Španělský křídelník si i teď nabíhal do vápna, tentokrát na přihrávku od Muniaina. Tentokrát se však Williams nacházel v ofsajdu!