Mladá Boleslav – Hr. Králové 7:0 (kon.) | Znojmo – Olomouc 2:4 (kon.) | Brno – Zlín 0:1 (kon.)
Ostrava – Frýdek-Místek 3:3 (kon.)
FK Mladá Boleslav
7:0 (2:0)
FC Hradec Králové
Středa 13.01.2016, 11:00Tipsport liga • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

FK Mladá Boleslav: Diviš – Polom, Fleišman, Čermák, Skalák, Kúdela, Přikryl, Ščuk, Magera, Kysela, Baroš.

FC Hradec Králové: Ottmar – Hlavsa, Nosek, Zorvan, Krátký, Krmaš, Schwarz, Pázler, Javůrek, Plašil, Vobejda.

Rozhodčí: Matějček – Štefan, Machýček..

1

2
    Před dotírajícím Skalákem musel míč odkopnout brankář Hradce, Ottmarovi se to ale příliš nepovedlo, Magera však střelou z první zaváhání hostů nevyužil, protože mířil nad.

4
    Zorvan prošel s míčem před pokutovém území domácích, přihrávka se pak po chvíli dostala na Vobejdu, který pohotovou střelou nakonec pouze vystrašil brankáře Diviše.

5
    Na druhé straně se musel rychle vrátit Krmaš, protože do samostatného úniku by jinak postupoval Baroš.

7
    Votroci se pokoušeli několika náznaky dostat do útoku, nakonec se ale Boleslav dokázala dobře rozestavit, takže to měli nyní hosté těžké.

7
    Domácí se rychle vehnali do hodně nadějné akce, jenomže Ščuk se dostal do ofsajdu, který byl zhruba dvoumetrový.

8
    Ščuk podruhé, tentokrát pronikl po pravém křídle, jeho nepovedený přízemní centr poslal Javůrek na první rohový kop utkání.

9
    Standardní situace se sice domácím nevedla, po pravé straně ale rychle přišla další akce, protože centroval Skalák. Na zadní tyči poté nebezpečně dorážel Čermák. Po kratším závaru však odpálil míč do bezpečí Plašil.

11
    Boleslav bude po faulu hostů na levé straně zahrávat standardní situaci.

12
    Míč se znovu nebezpečně pohyboval ve velkém vápně, Hradec ale dokázal včas míč dopravit do středu pole.

14
    Chvíli na to střílel Baroš, míč končí bezpečně v rukavicích Ottmara.

15
    Po kratší chvíli se do hry zapojil také brankář domácích, ten pouze rozehrál míč na Poloma, jenž poté rozehrál útočnou akci svého celku.

16
    Skalák šel proti přesile dvou hráčů, jeden z nich byl Krátký, který nakonec ze země celou situaci zachránil a míč dostal do autu.

18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tomáš Přikryl se na pravé straně dostal k míči, následně ho nadýchaně poslal na hranici malého vápna, odkud se už MILAN BAROŠ nemýlil – 1:0.
    18. BAROŠ - 1:0

19
    Domácí rychle zahrávali rohový kop, ve vzduchu však kraloval Krátký, který nenechal zakončit Mageru, jenže si naskakoval u bližší tyče.

20
    Veliká šance na vyrovnání! Schwarz se dostal s míčem na noze až do dobré střelecké pozice ve vápně, jenomže Diviš velice dobře míč ztlumil a nakonec ho i lapil.

21
    Na zemi zůstává ležet hostující Pázler.

21
    Útočník po ošetření pravé nohy odkulhává za pomoci lékaře za postranní čáru.

21
    Žlutou kartu dostává Roman Polom (FK Mladá Boleslav).

22
    Pázler už je zpět ve hře, Hradec se navíc nyní drží v útoku.

25
    Východočeši jsou i nadále v útoku, k větší příležitosti se zatím neprobojovali.

27
    Dopředu postupovala také Boleslav, Fleišman odcentroval z levého křídla do středu pole, kde se k míči dostal Nosek, který ho odkopl.

28
    Domácí se snaží být i nadále nebezpeční, tentokrát se po povedené kombinační akci na jeden dotek dostal k centru Čermák, Ottmar ale dokázal vyskočit nad Mageru a nedovolit mu zakončit.

30
    Pázler posunul míč na středu pro Schwarze, který ještě nahrál na pravou stranu pro Javůrka. Ten ovšem přesně neodcentroval.

32
    Skalák tělem sklepl míč na hranici velkého vápna pro své spoluhráče, Baroš se ale ke střele nedostal. Následně se píská faul na Vobejdu, který se střetl s Magerou.

34
    Z pravého křídla vyšel centr do prostoru penalty, kam dobíhalo zakončit hned několik hráčů domácích. Míč však nakonec končí v rukavicích Ottmara, který měl poměrně snadnou práci.

36
    Krátký při obranném zákroku v nevhodnou chvíli uklouzl, následně se tak k centru dostal Přikryl, který poslal míč přímo na penaltu. Tam byl úplně volný Skalák, jenž zamířil k levé tyči, jenomže Ottmar skvěle zasáhl a balón vytáhl na rohový kop!

38
    Po pravé straně se k centru snažil dostat Zorvan, Diviš byl ale z branky velice rychle venku a balón ukryl do své moci.

40
    Na hranici pokutového území Boleslavi byl faulován hostující Pázler, na řadu tak přijde zajímavá standardní situace.

41
    Javůrek pěkně zatočil míč přes zeď k levé tyči, Diviš se ale předvedl a celou situaci vytěsnil!

42
    Tomáš Přikryl protáhl míč po levém křídle, poté odcentroval do pokutového území, kde balón propadl až na JIŘÍHO SKALÁKA, který neměl problém se zakončením – 2:0!

43
    Ščuk posílal míč nebezpečně do pokutového území, na poslední chvíli ale zasáhl patou Krmaš.

44
    Následný přímý kop domácích zastavuje ofsajd.

45

Sestavy dnešního zápasu v rámci Tipsport ligy:

FK Mladá Boleslav: I. poločas: Diviš – Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman – Ščuk, Čermák – Skalák, Magera, Přikryl – Baroš.
    II. poločas: Šeda – Křapka, Vraštil, Čmovs, Pauschek – Takacs, Malpon – Ladra, Chramosta, Skácel – Klobása.

FC Hradec Králové: I. poločas: Ottmar – Krátký, Krmaš, Nosek, Plašil – Schwarz, Vobejda – Hlavsa, Zorvan, Javůrek – Pázler.
    II. poločas: Lindr – Prajza, Nosek, Chleboun, Mareš – Hable, Janoušek – Shejbal, Vlkanova, Kopecký – Černý.

46

47
    Shejbal dostal míč za polovinu hřiště přes Pauscheka se ale dále do útoku nedostal.

49
    Hradec je zatím v druhém poločasu více v útoku, nyní si vybojoval rohový kop.

49
    Centrovaný míč se ocitl u Vlkanovy, který tvrdou ranou netrefuje těsně branku, protože míč zblokoval jeden z obránců. Bude to další roh.

50
    Janoušek se dostal tentokrát u zadní tyče málem do koncovky, Šeda byl ale rychlejší.

52
    Chramosta rychle prošel po pravé straně do vápna Hradeckých, kde se ale jeho centr neujmul, protože ho zablokoval Chleboun.

53
    Na polovině hřiště byl zfaulován Vlkanova, hráč Hradce bude muset být zřejmě ošetřen.

55
    Ladra prošel po pravé straně do šestnáctky, kde jeho pokus poslal na roh Mareš.

56
    Na rohový kop od Rudolfa Skácela si naskočil PAVEL ČMOVŠ, který dává už třetí branku domácích.

56
    A rázem to je o čtyři góly. JAN CHRAMOSTA se dostal před branku z levé strany hřiště, následně si obehrál brankáře Jiřího Lindra a zakončil do prázdné branky – 4:0.

58
    Mladá Boleslav se drží i nadále v útoku, Hradec tak musí být na pozoru, aby znovu neinkasoval.

60
    Kopecký se dostal do velkého vápna, kde jeho střela pouze práskla do rukavic Šedy. Křapka pak raději poslal míč na rohový kop.

61
    Po následné standardní situaci zakončoval Janoušek, ovšem z ofsajdu.

64
    Hraje se na obě strany, nicméně ani jeden z brankařů nyní zasahovat nemusel.

65
    Na polovině byl faulován hostující Černý, Hradec se ale po následné situaci k zakončení nedostal.

68
    Utkání je už prakticky rozhodnuto, oba týmy se ale i přesto snaží vymýšlet rychlé akce, které by ještě skóre změnily.

70
    Hradečtí se dostali rychle do útoku, kde ale hlavičkoval Černý nad bránu a z ofsajdu.

72
    K tvrdé střele na levé straně vápna se dostal pravděpodobně domácí Ladra, Lindr byl ale pozorný.

74
    Jan Chramosta našel povedeně na středu naběhlého RUDOLFA SKÁCELA, pro kterého to nebylo těžké zakončení – 5:0.

76
    Maplon se snažil naservírovat míč před Lindra, Chleboun to ale nedovolil.

78
    Klobása se dostal k pořádné pumelenici, která však do branky těsně nezamířila.

80
    Hradec se nyní dvakrát po sobě dostal levou stranou do útoku, ze druhé situace z toho bude rohový kop.

81
    Balón se snášel na zadní tyč, kde se ale Janušek k zakončení těsně nedostal.

83
    Vlkanova měl na noze alespoň čestnou branku, nedokázal ale včas vystřelit, proto jeho pokus dokázal z metru vytěsnit Šeda na roh.

84
    Šeda podruhé, tentokrát míč stáhl do své moci a založil rychlý protiútok.

84
    Protiútok je také přeměněný v další branku, balón do sítě dopravil TOMÁŠ LADRA – 6:0.

88
    ANTONÍN KŘAPKA se dostal ve vápně k míči a z úhlu ho napálil k zadní tyči, což znamená už sedmou branku pro domácí.
    Mladá Boleslav navíc postupuje ze skupiny do finálového turnaje, který se odehraje příští víkend na Vyšehradě.

90

Utkání je u konce, domácí dnes jasně dominovali a po zásluze také vyhrávají. Ode mě to je z Mladé Boleslavi vše, díky za pozornost a zase někdy na shledanou. (12:41:47)

Ondřej Novotný

Branky: 18. Baroš, 42. Skalák, 56. Čmovš, 56. Chramosta, 74. Skácel, 84. Ladra, 88. Křapka

Karty:   21. Polom (MBL)

Rozhodčí: Matějček – Štefan, Machýček.