Los Angeles – Ottawa 3:5 (kon.) | Boston – Toronto 3:2 (kon.) | Buffalo – Washington 4:1 (kon.)
Columbus – Colorado 2:1 (kon.) | St. Louis – Montreal 4:3 (po pr.) | Nashville – Minnesota 3:0 (kon.)
Edmonton – Calgary 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Dallas 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Carolina 5:0 (kon.)
NY Islanders – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.) | Tampa – Florida 3:1 (kon.) | Washington – NY Rangers 5:2 (kon.)
Buffalo Sabres
4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Washington Capitals
Neděle 17.01.2016, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Dnes se společně podíváme na duel mezi dvěma týmy Východní konference, střetnou se Buffalo Sabres a Washington Capitals.

Domácí tým je na posledním místě Atlantické divize a případný postup do bojů o Stanley Cup se týmu hodně vzdaluje. Momentálně na kluby, které drží divokou kartu ztrácí 11 bodů. Buffalo hrálo naposledy včera v noci, kdy se představilo domácím fanouškům v utkání proti Bostonu. Výsledek nebyl valný, Boston si odvezl všechny doby za výsledek 1:4. Jedinou branku Buffala vstřelil Legwand.

Jack Eichel 27 (13+14)

Hosté jsou lídry Metrolopitní divize, když ve 43 zápasech nasbírali 69 bodů a na druhý New York Islanders mají šestnáctibodový náskok! Tým drží pětizápasovou sérii výher a i dnes bude favoritem. V posledním odehraném utkání hrál Washington na domácím ledě proti Vancouveru a vyhrál 4:1. Dvě trefy zaznamenal Kuzněcov a další góly přidali Alzner a Wilson.

30.12.2015 Washington – Buffalo 5:2

Zápas ve First Niagara Center začne v jednu hodinu ráno, takže si nastavte budíky, nebo vůbec nechoďte spát. Rozhodně si ale nenechte ujít náš přenos, jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Začátek zápasu se nám blíží, rozhodně nikam neodcházejte!
    Zahajovací sestava Washingtonu

Svou premiéru v dresu Washingtonu dnes zažije Mike Richards.

Buffalo Sabres: Johnson (Lehner) – Ristolainen, Bogosian, Weber, McCabe, Franson, Pysyk – McGinn, O'Reilly, Kane – Reinhart, Eichel, Moulson – Gionta (C), Larsson, Foligno – Legwand, Schaller, Varone. Trenér: Dan Bylsma.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Schmidt, Orlov, Chorney, Ness – Oshie, Bäckström, Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Latta, Richards, Sill. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Meier, Walsh – Berg, Kovachik.

00:01

00:50
    Do útočného pásma se prodral Orlov a z ostrého úhlu se pokusil překvapit Johnsona. Ten si svou tyčku zvládl pokrýt.

01:51
    Hosté se sice dostali do přečíslení tři na dva, jenže Chimera celou akci zbrzdil, nezakončil a ani neposlal puk na své spoluhráče.

02:45
    Latta byl sražen ve středním pásmu, vše bylo v rámci pravidel. Zatím se hraje bez přerušení.

03:15
    To přichází až teď, domácí se provinili zakázaným uvolněním.

03:54
    Washington v útoku, domácí na svou první akci zatím čekají.

04:38
    Burakovsky vybojoval v útočném pásmu puk, od mantinelu se pokusil sjet k brance, na střelu to však nebylo. Zkusil proto zpětnou přihrávku naslepo, tu vystihla domácí obrana.

05:26
    Eichel pouze nahodil do útočného pásma, za brankou se puku chopil Holtby a podržel jej pro své spoluhráče.

05:49
    Holtby nyní čelil první střele, pokus od modré schoval ve své výstroji a nepustil McGinna k dorážce.

06:23
    Od levého mantinelu vystřelil hostující Sill, Johnson vyrazil puk do rohu.

07:42
    Zatím je to hodně ospalé utkání, schází tempo z obou stran, i publikum je až příliš tiché.

08:34
    Holtby skvěle rozehrál po plexi na Chimeru, ten posunul na Johanssona, u něj ale rodící se akce Washingtonu skončila.

08:56
    Ofsajd hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:18
    Latta přihrával z levého křídla na Richardse, ten ovšem podklouzl a vše skončilo dalším ofsajdem.

09:45
    Z takřka nulového úhlu to zkoušel Kane, puk ale pouze prolétl brankovištěm.

10:30
    Sabres právě vstřelili branku!
    Prakticky ze své první vážnější akce jdou domácí do vedení. Od modré čáry vystřelil Ristolainen, Holtby pouze vykopl pravým betonem, jenže přímo na hokejku PHILIPA VARONEHO a ten okamžitě zamířil do odkryté části branky. Asistence: Rasmus Ristolainen, Zach Bogosian.
    Philip VARONE - 1:0
    Pro Varoneho to byl první gól v této sezóně

11:41
    Rázem se domácí probudili a působí na ledě aktivnějším dojmem.

12:14
    Je tu první přesilová hra utkání a výhodu budou mít hosté. Dvě minuty za faul loktem dostal Mark Pysyk.

12:54
    Úvod přesilovky hostům nejde, mají problém se vůbec dostat do pásma.

13:16
    Už se to povedlo, Ovečkin dostal nabito na levé křídlo, okamžitě vystřelil a Johnson musel jeho ránu vyrážet ramenem.

13:49
    Burakovsky mířil na první tyč, trefil pouze boční síťku.

14:14
    Domácí se ubránili, Pysyk je opět na ledové ploše.

14:33
    Jenže to nemělo dlouhého trvání. Jack Eichel se ve středním pásmu dopustil trochu zbytečného podražení a už sedí na trestné lavici.

14:39
    Domácí se prakticky ihned po buly dokázali osvobodit, puk skončil až u Holtbyho.

15:10
    Niskanen ztratil na modré puk a mohl být rád, že mu O'Reilly neujel do sóla.

15:52
    Závar před Johnsonem, tomu chvíli trvalo, než si puk u své levé tyčky našel, ale nakonec to zvládl a přerušil hru.

16:00
    Tak tohle se hostům nepovedlo. Orlov nezpracoval na modré puk, do sóla se dostal TIM SCHALLER a chladnokrevně jej proměnil, když nic nevymýšlel a jednoduše Holtbyho prostřelil. Gól v oslabení. Bez asistence.
    Tim SCHALLER - 2:0
    I Schaller dnes zaznamenal svou první trefu letošní sezóny

16:33
    Buffalo je už v plném počtu, tohle byla pro domácí docela příjemná pasáž utkání.

17:40
    Bäckström neprošel přes obránce, domácí mohou vyrazit do protiútoku.

18:05
    Přesilovku si nyní zahraje domácí tým, dvě minuty za držení totiž dostal Taylor Chorney.

18:16
    Eichel se snažil dostat puk před brankoviště, jeho spoluhráči ovšem tento pas nezpracovali a puk tak skončil ve středním pásmu.

18:46
    A nyní je dokonce až u Johnsona, teď jej hosté zvládli vyhodit sami.

19:25
    Tvrdou ránu z levého křídla předvedl Kane, Holtby máchl lapačkou a efektním zákrokem přerušil hru.

19:39
    Bogosian dojíždí vyhozený puk, musí si dávat pozor na dotírajícího soupeře.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Skončila nám první třetina a a trochu překvapivě jsou ve vedení domácí hokejisté. Těm sice chvíli trvalo, než se dostali do tempa, ale poté dvakrát udeřili. Nejprve se v 11. minutě z dorážky Ristolainenovy střely prosadil Philip Varone a druhý gól přidal na konci 16. minuty v oslabení Tim Schaller. Ten využil Orlovovo zaváhání a proměnil sólo únik. Washington měl aktivnější začátek, jenže zatím se mu nedaří přesná střelba a také vázne souhra v přesilových hrách.

20:34
    Nabito dostal Ristolainen a okamžitě vyslal na Holtbyho tvrdou střelu. Ta branku minula, ale jak vidno, Buffalo bude pokračovat v aktivní hře.

21:45
    Sill periferním viděním spatřil, že mu zleva najíždí spoluhráč, bekhendem mu ale nezvládl přihrát.

22:25
    McGinn byl blízko třetího gólu, ale zblízka nedokázal dorazit puk za Holtbyho záda.

22:25
    Akci ale předcházel faul a Buffalo si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Zach Sill.

22:57
    Eichel zachytil Schmidtovo vyhození, sjel si mezi kruhy a vyslal na Holtbyho střelu zápěstím. Těsně minul.

23:35
    kane neudržel u mantinelu puk a Richards jej vyhodil přes všechny čáry.

24:06
    Ristolainenovu bombu vyrazil Holtby před sebe a musel pak krotit i bekhendovou dorážku v podání Larssona.

24:25
    Sill se vrátil na led, Washington hraje v plném počtu.

24:59
    Po delší době se ukázal i Johnson. Z levého kruhu vystřelil Bäckström a Johnsonova lapačka musela do akce – zdařilo se, diváci viděli efektní semafor.

25:20
    Na levé křídlo dostal přihrávku Foligno, rychle se přesunul až do útočného pásma a švihem prověřil Holtbyho připravenost.

25:53
    Až ze středního pásma pálil Williams, Johnson ale pro jistotu přerušil hru a uklidnil situaci.

26:39
    Hostům teď dělá problém zahájit kombinaci, s pukem se neustále motají ve svém pásmu.

27:14
    Ojoj, tohle je pro Washington hodně smolný gól. O'Reilly přihrál na levé straně do druhé vlny, odkud si najel EVANDER KANE a jeho střelu z první si Holtby srazil za svá záda! Asistence: Ryan O'Reilly, Sam Reinhart.
    Evander KANE - 3:0

27:14
    A v brance Washingtonu dochází ke změně. Braden Holtby odchází na lavičku, chytat nyní bude Philipp Grubauer.

28:42
    Latta nahazoval puk na domácí brankoviště, puk pouze prolétl do rohu kluziště.

29:00
    Zprava střílel Sill, Johnson měl velice dobrý výhled a ránu hravě vyrazil svým betonem.

29:29
    Hosté dostávají k dispozici přesilovku, dvě minuty za podražení vyfasoval Philip Varone.

30:03
    V oslabení se do akce vydal Kane, snažil se přejít přes Niskanena, ten jej ale i bez hole zvládl udržet na zádech.

30:37
    Ovečkin přihrál skrz pásmo Bäckströmovi, jeho střelu schoval Johnson do lapačky. Po této akci se před brankovištěm Buffala strhla menší potyčka, vše se obešlo bez vyloučení.

30:43
    Johnson drží. nyní si poradil se střelou Niskanena od modré i se dvěma dorážkami Chimery.

30:51
    A nyní se domácí osvobodili vyhozením přes všechny čáry. Trápení Washingtonu pokračuje.

31:22
    Zuby si na domácím gólmanovi vylámal i ostrostřelec Ovečkin, který byl zcela volný mezi kruhy, jenže svůj pokus poslal pouze do Johnsonovy lapačky.

31:29
    Buffalo je v plném počtu.

32:15
    Před brankoviště si rychle sjel Wilson, dostal přihrávku, zakončení už však bylo slabší. Dopředu mohou domácí.

33:33
    O'Reilly vyvezl puk od vlastního pásma, domácí si tak mohou alespoň na chvíli vydechnout.

34:30
    Kane se už prodíral do útočné akce, jenže T. J. Oshie mu vysekl hokejku z rukavic a nemohlo následovat nic jiného, než dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Buffalo.

34:57
    Od modré vystřelil Ristolainen, puk skončil v lapačce připraveného Grubauera.

35:13
    A další Grubauerův zákrok proti prudce střílejícímu Ristolainenovi.

35:37
    Tohle je už pro hosty trochu nářez. Kaneova přihrávka napříč pásmem se odrazila od mantinelu a CODY FRANSON pak puk napálil tak šikovně, že z poměrně ostrého úhlu trefil mezírku u první tyče! Asistence: Evander Kane, Zach Bogosian.
    Cody FRANSON - 4:0

36:45
    Hosté pouze nahodili puk do pásma, tam se jej ale chopil připravený Johnson.

37:53
    O'Reilly se neprokličkoval zpoza branky do střelecké pozice, jenže protiakce hostů neměla dlouhého trvání: Buffalo je opět u puku.

38:33
    Johnson zasáhl proti Chimerovi a stále tak drží čisté konto.

38:50
    Opět se vylučuje a Buffalo čeká další přesilovka. Za sekání je menším trestem potrestán Taylor Chorney.

39:14
    Eichel chtěl poslat naslepo puk na Ristolainena, ten to ale nečekal a přihrávka tak skončila ve středním pásmu.

39:53
    Velice chytrá akce domácích. Před brankou číhal Eichel, dostal přihrávku z pravé strany, ale Grubauer zvládl sklepnutí vyrazit!

40:00
    Po závěrečné siréně se strhla menší šarvátka a rozhodčí trestali. Domácí Sam Reinhart a hostující Tom Wilson obdrželo dvouminutové tresty za hrubost.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Skončila druhá část hry a domácí své vedení zvýraznili na současných 4:0. Washington pokračuje v matném výkonu a pouze přihlíží, jak to dnes Buffalu šlape. Třetí gól v Holtbyho síti zaznamenal ve 28. minutě Evander Kane a tato trefa vyhnala gólmana hostů na střídačku. Ale ani čerstvý Grubauer už nedrží čisté konto, neboť jej ve 36. minutě prostřelil Cody Franson. Domácí jsou dvacet minut od cenné výhry a hosté od přerušení vítězné série.

40:51
    Oshie byl blízko zrušení Johnsonovy nuly, po Bäckströmově přihrávce vystřelil švihem a gólman Buffala vyrazil puk jen těsně vedle své pravé tyčky.

42:00
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, vypadá to, že se v této třetině dočkáme aktivního hokeje.

42:42
    Verone pouze zavezl puk do útočného pásma, dopředu už jdou hosté.

42:54
    Washington právě vstřelil branku!
    Je sníženo. Domácí nedokázali vyhodit, puk se od mantinelu dostal před branku, kde stál zcela opuštěný MARCUS JOHANSSON a nedal Johnsonovi žádnou šanci. Asistence: Jason Chimera.
    Marcus JOHANSSON - 4:1

43:52
    Domácími obdržená branka trochu otřásla, nejsou teď schopni kloudné akce a pouze uklízí puk co nejdál od vlastního pásma.

44:31
    Z otočky vystřelil Ovečkin, jeho rána prolétla jen těsně vedle Johnsonovy branky.

45:24
    Eichel dobře napadá rozehrávku Washingtonu, hraje se nyní ve středním pásmu.

46:15
    Trochu neuspořádaná pasáž hry, ani jeden z týmů není schopen souvislejší kombinace a hráči kupí chyby.

47:18
    Sill si najížděl před branku, žabičku ovšem nezasáhl, puk mu přelétl čepel hole.

47:20
    Je tu přesilovka pro hosty, ti tak mají dobrou příležitost na další snížení. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mark Pysyk.

48:09
    Niskanenovi přeskočil puk přes hokejku, z nadějného zámku uvnitř pásma tak nic nebylo, hosté musí ven.

48:39
    Puk je u Grubauera, přesilovka dnes není silná stránka Washingtonu.

49:10
    Několik střel teď mířilo na Johnsona, nejblíže úspěchu byl Williams, gólem to však neskončilo ani teď.

49:20
    A domácí tým je už v plném počtu.

50:43
    A máme tu bitku! Do sebe se docela ostře pustili domácí Marcus Foligno a hostující Tom Wilson. Z úspěchu se nakonec radoval Foligno, který soka strhl k ledu a mohl si vychutnat ovace tribun.

50:43
    Jak Marcus Foligno, tak i Tom Wilson dostali pětiminutové tresty za bitku.

52:00
    Čas rychle utíká a Washingtonu se ztrácí šance na případný obrat.

52:33
    Rozhodčí signalizují vyloučení na straně hostů, Buffalo má ponechanou výhodu.

52:48
    Dvě minuty za držení dostal Aaron Ness.

52:52
    Hosté se prakticky ihned po buly osvobodili.

53:42
    Nevypadá to, že hrají domácí přesilovou hru, Washington i ve čtyřech nepříjemně forčekuje.

54:12
    Závar před Grubauerem, který se rychle přemisťoval ke své pravé tyčce. Byl tam včas, aby zabránil Folignovi ve skórování.

54:12
    Po Grubauerově zákroku se do strhla menší potyčka a domácí Zach Bogosian a hostující Jason Chimera dostali dvouminutové tresty za hrubost.

55:10
    Kane tvrdě přirazil Niskanena na mantinel, začíná se nám docela přiostřovat.

55:58
    Hosté se vydali ve třech na zteč, na konci měl být Ovečkin, jenže ten nezpracoval prudkou přihrávku, puk mu přeskočil brusli, kterou si chtěl příhru zpracovat.
    Alzner se blíží pozici železného muže v dresu Washingtonu

56:46
    Alzner vyslal na Johnsona nepříjemnou střelu, domácí gólman si ale i teď dokázal poradit.

57:24
    Sill svedl u mantinelu tvrdý souboj, vítězně z něj ale vyšel domácí Eichel.

57:50
    Kane se dokázal odpoutat od Oshieho a následně i nebezpečně vystřelit. Grubauer vyrazil.

58:35
    Vhazuje se v pásmu Washingtonu, domácí si už tento zápas nenechají utéct.

59:11
    Folignova rána skončila zcela mimo.

59:50
    Domácí publikum je na nohou a aplauduje svým oblíbencům za dnešní výkon.

Utkání je u konce a body zůstávají v Buffalu. Domácí si ve třetí části hlídali svůj náskok a nerozhodil je ani snižující gól v podání Marcuse Johanssona, který se prosadil ve 43. minutě. Buffalo se mohlo spolehnout na skvěle chytajícího Johnsona. Vítězná série Washingtonu je tak u konce, Buffalo naopak potěšilo své fanoušky zcela zaslouženou výhrou.

Československá stopa v utkání:
    Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hokejista.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:44:42)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 11. Varone (Ristolainen, Bogosian), 16. Schaller, 28. Kane (O'Reilly, Reinhart), 36. Franson (Kane, Bogosian) – 43. Johansson (Chimera)

Washington Capitals: Holtby (28. Grubauer) – Niskanen, Alzner, Schmidt, Orlov, Chorney, Ness – Oshie, Bäckström, Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Latta, Richards, Sill. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Meier, Walsh – Berg, Kovachik

Diváci: 19 070