Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 0:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 22.01.2016, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    Crosby vstřelil parádní branku.

V sedmém vzájemném utkání v řadě padlo více jak pět branek, Pittsburgh porazil Philadelphii poprvé od 18.10.2013 a hostům nestačilo na výhru ani 41 Masonových zákroků. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování, budu se těšit u dalších přenosů. (04:04:19)

Michal Neuvirth (PHI) – do utkání nezasáhl

Pensylvánské derby je u konce a vítězí Pittsburgh Penguins! Domácí Tučňáci tak přerušili osmizápasovou šňůru proher s tímto soupeřem, a zcela jistě tak potěšili své diváky. Utkání se vyvíjelo divoce. Hosté nejprve v první periodě nastříleli dvě branky, domácí ale v té druhé skóre zcela otočili. Třetí třetina pak patřila prakticky jen domácím, kteří na soupeře opravdu hodně tlačili a přidali jednu branku. Letcům se podařilo v závěru snížit v přesilové hře, hra bez brankáře v poslední minutě ale již vyrovnání nepřinesla.

59:38
    Po buly se dostal ke kotouč Letang, pokusil se trefit prázdnou klec, ale opět puk končí jen těsně vedle. Další zakázané uvolnění.

59:31
    Hosté si ještě berou oddechový čas, uvidíme, co jim trenér na poslední půlminutku poradil.

59:31
    Domácí poté vyhodili puk, byl to pravděpodobně Fehr, puk ale jen těsně minul prázdnou klec. Je to tedy zakázané uvolnění.

59:22
    Schenn pálil od modré, jeho střelu zblokoval hned první clonící hráče.

59:02
    Mason je na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:32
    Cullen hledal mezi kruhy Malkina, k tomu se ale kotouč nedostal. Domácí jsou stále v útočném pásmu.

58:14
    Teď se ale domácím nepodařila rozehrávka, hra se po icingu stěhuje do jejich obranného pásma.

58:04
    Domácí pouze vyhazují puky z obranného pásma, závěr bude ještě zajímavý.

57:52
    Giroux se po rychlém průniku do pásma domácích dostal ke střele, tu ale Fleury bez problémů schoval do lapačky.

57:31
    Cullen na vhazování proti hostujícímu kapitánovi upadl, celá akce se tak bude opakovat. Domácí jsou trochu nervózní.

57:19
    Uvidíme tedy, jestli se podaří hostům ještě vytvořit si v posledních minutkách tlak a vyrovnat, bylo by to velmi zajímavé.
    56:35 Claude GIROUX - 4:3

56:35
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Ale pozor, hosté snižují a máme tu ještě zaděláno na drama! CLAUDE GIROUX od modré čáry vystřelil opravdu lehce, před Fleurym ale stáli hned tři hráči, domácí brankář měl zakrytý výhled, a vůbec si tak nevšiml puku, který kolem něj jen prolétl až do sítě. Asistence: Jakub Voráček a Brayden Schenn

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 22. Daley (Määttä, Kunitz), 28. Crosby (Kunitz, Hörnqvist), 35. Kessel (Crosby, Hörnqvist), 47. Kessel (Hagelin, Lovejoy) – 11. Schenn (Simmonds, Gostisbehere), 16. Voráček (Giroux, Gostisbehere), 57. Giroux (Voráček, Schenn)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Määttä, Letang, Dumoulin, Lovejoy, Cole, Daley – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Kessel – Kühnhackl, Fehr, Rust – Porter, Cullen, Sheary
    Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Gudas, Schultz, Streit, Gostisbehere, Medvěděv – Voráček, Giroux, Simmonds – Raffl, Gagner, Schenn – Read, Laughton, Umberger – VandeVelde, Bellemare, White.

Rozhodčí: Brad Meier, Justin St. Pierre – Brian Mach, Tim Nowak

Diváci: 18652