Slavia – Motor ČB 2:0 (kon.) | Kladno – Most 3:2 (kon.) | Prostějov – Kadaň 3:5 (kon.)
Benátky n/J – Třebíč 4:1 (kon.) | Přerov – Jihlava 2:4 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:5 (kon.)

Most právě vstřelil branku!
    Drama pokračuje. Mostečtí okamžitě poslali puk na branku, kde využili své početní převahy. Cikánek si poradil se dvěma pokusy, ale další dorážku ONDŘEJE HAVLÍČKA už chytit nemohl. Asistence: Vojtěch Kubinčák, Jiří Zeman.

58:24
    Havlíček byl u mantinelu faulován. David Růžička (KLA) jej trefil hokejkou do obličeje, což musí být dvě minuty.

55:27
    Další trest pro domácí. Nedrda zůstal po vhazování ležet na ledě a sudí po poradě vylučují. Václav Skuhravý (KLA) dostává dvojitý menší trest za vysokou hůl.

55:10
    Pavel Smolka (MST) dostal dvě minuty za sekání.

55:10
    Stach po návratu z trestné míjí prázdnou branku, ale byl u toho faulován.

54:28
    Teď už hosté Hanuljaka odvolávají. Vhazování v útočném pásmu a hrají šest na čtyři.

53:01
    Tak pozor. David Stach (KLA) dostává menší trest za vysokou hůl a Kladenské čekají ještě perné chvilky.

52:20
    A je zase po přesilovce. Václav Skuhravý (KLA) dostal dvě minuty za podražení. Hned po vhazování.

52:16
    Vojtěch Kubinčák (MST) dostává menší trest za hákování.
    48:09 Kamil CHAROUSEK - 3:1

48:09
    Závěr může být ještě zajímavý. Písařík z brankové čáry poslal puk na střelu KAMILU CHAROUSKOVI a ten trefil výborně. Jeho střela zaplula do branky odrazem od tyče. Asistence: Pavel Písařík, Bohumil Slavíček.
    43:36 David STACH - 3:0

43:36
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Další brejk Kladna už však gólem končí. Redlich byl v roli nahrávače, do sólového úniku poslal z trestné lavice se vracejícího DAVIDA STACHA a ten střelou nad lapačku dává třetí gól. Asistence: Tomáš Redlich, Brendon Nash.

41:27
    Tauš se dostal kolem Těrnavského a hledal útočníka Havelku. Toho ale zahákoval David Stach (KLA), který dostal menší trest.

37:38
    Domácí si následně vynutili faul soupeře. Zdeněk Tauš (MST) dostává dvě minuty za napadení.
    36:27 David STACH - 2:0

36:27
    Několikrát kotouč poskakoval kolem modré čáry, ale hostům se ho nepodařilo dostat z pásma. Bílek poté dostal puk na kruh na DAVIDA STACHA, který udělal dvě rychlé kličky a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Hanuljak přes clonícího Skuhravého nic neviděl. Asistence: Vítězslav Bílek.

35:19
    Hosté vyrazili do přečíslení. Těrnavskij kryl možnost nahrávky, takže Cikánek stál tváří v tvář Kubinčákovi. Ten jej sice prostřelil, ale puk se vykutálel mezi betony vedle branky. Největší šance hostů v zápase.

34:52
    Kamil Černý (MST) si pomohl faulem proti Bílkovi a dostává dvě minuty za sekání.

28:46
    Bílek vyslal do brejku Stacha, který ale Hanuljaka mezi betony nepřekonal.

21:49
    Obránce domácích David Růžička (KLA) dostává menší trest za nedovolené bránění.

16:29
    Domácí pálí šance ostošest. Bílkovu střelu vyrazil Hanuljak betonem před Stacha, který přestřelil prázdnou bránu. Pohled ke stropu stadionu byl výmluvný sám za sebe.

13:44
    Kladenská přesilovka měla jepičí život. David Stach (KLA) se provinil sekáním.

13:31
    Dvě minuty za hákování dostává Kamil Charousek (MST).

12:41
    Kladenští uvolnili v mezikruží Růžičku. Toho Hanuljak vychytal, ale puk se odrazil před volného Račuka. Ten místo prázdné branky trefil spoluhráče Pituleho.

10:44
    Jiří Zeman (MST) dostává menší trest za sevření puku rukou.

09:28
    Další gólová šance Kladna. Dvořáček v akci dvou na jednoho našel Redlicha, který ale trefil puk špatně a branku minul.

08:47
    Krásná souhra druhé formace domácích. Stach vysunul Bílka před Hanuljaka. Nejlepší střelec první ligy hledal ještě Kindla, který před poloprázdnou brankou promáchl. Pěkná hokejová akce.

05:40
    Prvním vyloučeným tak bude David Dvořáček (KLA), který se při návratu se svým hráčem provinil podražením.
    02:18 Vojtěch ŠILHAVÝ - 1:0

02:18
    V ponechané výhodě dávají domácí úvodní branku. Strnad se u mantinelu dobře zbavil bránícího beka a dostal se na osu hřiště. Jeho pokus sice branku minul, ale od hrazení se odrazil před volného VOJTĚCHA ŠILHAVÉHO, který svou premiérovou trefou v sezoně posílá favorita do vedení. Asistence: Jakub Strnad, Michal Lukáč.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 3. Šilhavý (Strnad, Lukáč), 37. Stach (Bílek), 44. Stach (Redlich, Nash) – 49. Charousek (Písařík, Slavíček), 59. Havlíček (Kubinčák, Zeman)

Rytíři Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Těrnavskij, Růžička, Zajíc, Ptáček – Machač, Skuhravý, Račuk – Kindl, Stach, Bílek – Redlich, Pitule, Dvořáček – Šilhavý, Lukáč, Strnad.
    HC Most: Hanuljak – Zeman, Charousek, Kokeš, J. Havelka, Černý, Cvrk, Baránek – Kubinčák, Havlíček, Smolka – M. Havelka, Tauš, Doležal – Řehoř, Slavíček, Písařík – Nedrda, Rod, Rindoš.

Rozhodčí: Schmejkal – Coubal, Kokrment