Vsetín – HC Litvínov 1:7 (kon.) | Slavia – Třinec 2:3 (0:1 po s.n.) | Opava – Jihlava 1:8 (kon.)
Sparta – Vítkovice 3:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 6:4 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 7:5 (kon.)
Havířov – K. Vary 0:5 (kon.) | Poruba – Havlíčkův Brod 1:6 (kon.) | Mountfield HK – Zlín 5:4 (kon.)
Letňany – Kladno 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Plzeň 1:7 (kon.)
HC Letci Letňany
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Rytíři Kladno
Sobota 23.01.2016, 15:30 • Ice Arena Letňany • Extraliga staršího dorostu • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Oba týmy, které se dnes proti sobě v letňanské Ice Areně postaví, mají náskok 4 body na místo v tabulce za nimi. Pro Letce je to náskok na nesestupovou příčku, pro Rytíře z Kladna na nepostupovou pozici do play-off. Hosté dělají pro účast ve vyřazovací části vše, vyhráli 5 z dosavadních 7 utkání skupiny B nadstavbové části NOEN Extraligy staršího dorostu. Domácí tým se zase snaží ze všech sil udržet v nejvyšší soutěži a po třech prohrách už by potřeboval urvat další vítězství. Kdo bude v tomto souboji úspěšnější se dozvíme již v 15:30.

00:01

00:20
    V první dobré šanci se ocitl hned na začátku Rousek.

00:55
    Po něm na Stahla vyslal střelu i Danov.

01:41
    A hostující brankář svou lapačkou poprvé přerušuje hru.

02:10
    Špirka prověřil Husarik, jeho střela šla však mimo tři tyče.

03:02
    Přihrávka na Kimla přišla pozdě, pálil z velkého úhlu.

03:34
    Zadovka na obránce Letcům nevyšla, o útočné pásmo přišli.

04:00
    Smržova střela se odrazila od Špirka zpět před bránu, tam ji nikdo z hostí dostatečně rychle nenašel.

04:59
    Husarik se dostal k dorážce, Špirek teď stál na správném místě.

06:24
    Někteří hráči už se radovali z gólu, za domácím brankářem cinkla tyč!

06:30
    Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Kolenatý – 2 min.).

07:42
    Po výměně puku na modré čáře střílel z dálky Kubík, nikdo z clonících spoluhráčů se ke kotouči u brány nedostal.

08:19
    Stahl vyjel pro puk až do rohu kluziště.

08:43
    Rousek uštědřil Hrabíkovi tvrdý hit při návratu z trestné lavice.

09:09
    Nedorost dobrým forčekingem získal útočnou třetinu pro domácí.

10:24
    Stejně tak se v útoku teď drží Rytíři.

10:46
    Danov nedostihl rychlý nahozený puk, zakázané uvolnění se ale nepíská.

11:26
    Letňany právě vstřelily branku!
    DOMINIK SKLENÁŘ se zmocnil na červené čáře puku, rozjel se zprava na branku, a zakončil rychlou střelou nad Stahlovo pravé rameno, na kterou kladenský gólman neměl šanci zareagovat! Asistence: Mařík.

13:47
    Kladno Letce pořád tlačí, teď Smrž ale neudržel puk na modré čáře.

14:11
    Sklenář opět čekal trochu předsunutý na přihrávku, obránci si ho tentokrát pohlídali.

15:29
    Lukáš Kučera na sebe natáhl většinu kladenských hráčů když se sám prokličkoval do pásma a zpoza brány přihrával na LUKÁŠE ROUSKA, jehož střelu Stahl ještě vychytal. Puk se od něj odrazil k Danovovi, který dal Rouskovi druhou příležitost a tentokrát se domácí kanonýr už nemýli! Asistence: Danov, L. Kučera.

17:25
    Hanuš zatáhl za záchrannou brzdu a připravil Kladnu trestné střílení.

17:25
    Kouba se snažil Špirka vymíchat, ale domácí gólman nenechal kotouči ani milimetr! Stav zůstává stejný – 2:0.

18:25
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Nyní už to vyšlo! Husarik přes obránce vypálil střelu do Špirkových betonů, puk zůstal ležet v brankovišti a přihnal se k němu MICHAL KUČERA, který ho doklepl do sítě! Asistence: Husarik.

20:00

První třetina je za námi a viděli jsme v ní velice ofenzivní hru z obou stran. I přes kladenský tlak skórovali domácí jako první a po chvíli přidali i trefu č. 2. Rytíři v tlaku nepolevovali a vynutili si trestné střílení, které však Kouba neproměnil. Pak už se dočkali odměny za svou útočnou snahu, když minutu a půl před koncem třetiny snížil Husarik na rozdíl jednoho gólu. Doufejme, že druhá třetina opět nabídne tak zajímavý hokej, jako ta první.

20:01

20:12
    První buly se muselo opakovat, nyní už je hra v plném proudu.

20:40
    Tvrdou ránu na Stahla vyslal Brabec, brankář si ji pohlídal a přerušil hru.

21:56
    To samé udělal i s nahozením Letců.

22:06
    Kladenský útok přerušil ofsajd.

22:21
    Od modré pálil k pravému hornímu růžku Kolenatý, jeho střela šla až příliš vysoko.

23:04
    Šímovi vyhození po mantinelu nesedlo, kladenští hráči to však dokázali napravit.

23:46
    Sklenář se sám podrazil najetím na Stahlovu hůl.

24:54
    Hanušova střela od modré prosvištěla až na zadní mantinel.

25:26
    Rytíři byli v postavení mimo hru, takže přenechali puk domácím a ti se opět pouští do útoku.

25:50
    Ten přerušil ofsajd.

26:13
    Hosté jeli na Špirka v přečíslení dva na jednoho, ale Kubíkova přihrávka šla do Kalajových bruslí.

27:14
    Stahl vyrazil skákavou Paříkovu střelu.

27:40
    Valíček se s pukem nenápadně prokličkoval až před gólmana, ten byl opět pozorný.

27:55
    Kučerovu střelu domácí obránci dokázali zblokovat, Špirek zasahovat nemusel.

28:39
    Teď už puk přikryl, když nebezpečně klouzal okolo jeho levé tyče.

29:10
    V souboji o puk v rohu byli úspěšnější Letci.

29:45
    Danov prošel přes couvající obránce do útočného pásma, tam se puku zmocnili hráči Kladna.

31:00
    Sklenář byl rychlejší než obránci Rytířů, ale přihrávku do útoku nezpracoval.

31:38
    Špirek na Kubíkovu střelu přes clonícího hráče vůbec neviděl, ale kotouč se zastavil o jeho hruď.

33:03
    Všichni tři domácí útočníci byli postavení na modré čáře za úrovní kladenských obránců! Danov dostal přihrávku z obranného pásma, přeposlal ji LUKÁŠI ROUSKOVI a ten svůj samostatný nájezd využil! Asistence: Danov, Brabec.

34:49
    Kovacs ještě udržel puk v útočné třetině.

35:20
    Teď dostal od Gonose tvrdou ránu u mantinelu.

36:18
    V dalším nájezdu se ocitl Kučera, jeho snahu zasunout puk pod Stahlův pravý beton brankář odhalil a zabránil kotouči v průniku do brány!

37:02
    Teď si Kučera připisuje alespoň asistenci u druhého gólu VÁCLAVA MAŘÍKA, díky kterému domácí odskakují Kladnu na rozdíl tří gólů! Asistence: Lytvynov, L. Kučera.

38:00
    Špirek ukončil snahu Rytířů o snížení přerušením hry.

38:25
    Teď musel prozměnu sklapnout betony, hra pokračuje.

39:05
    A do třetice kotouč zalehl.

39:57
    Domácí gólman ještě zlikvidoval nebezpečnou střelu Kalaje, nejspíše tu poslední ve druhé třetině.

40:00

V prostřední části zápasu se dlouho jednalo o vyrovnanou partii, až v druhé polovině dvacetiminutovky se skóre měnilo. Letci z mnoha příležitostí dvě využili a upravili dosavadní výsledek na 4:2. Zda s tím Kladno, které bojuje o postup do play-off, dokáže ve třetí třetině ještě něco udělat, uvidíme za pár minut.

40:01

41:01
    Hned první výpad Rytířů ve třetí třetině jen těsně neskončil gólem, ksyž Kubík netrefil z blízkosti Špirkovu bránu!

42:24
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kučera – 2 min., podražení).

42:44
    Brabcova střela od modré šla mimo bránu.

43:09
    Jeho druhý pokus už ano, ale v cestě mu stály Stahlovy sklapnuté betony.

43:57
    Kubíka vyslal spoluhráč do úniku v oslabení, ale domácí obránce si s nájezdníkem poradil.

45:09
    Michal Kučera dobře clonil před bránou, ale střela se až k němu nedostala.

45:50
    Hru přerušila přihrávka rukou.

46:45
    Kotouč se povaloval na brankové konstrukci zvenku, takže rozhodčí přerušují hru.

46:46
    Pařík dostal nabito do mezikruží, přímo před ním ale blokoval jeden z kladenských obránců.

47:33
    Řepka vletěl sám mezi čtyři domácí hráče, kteří ho složili na zem, ale mezitím už stihl předat puk ADAMU KALAJOVI a ten Špirka z ideální palebné pozice překonal! Asistence: Řepka.

48:49
    Danov nahodil na Stahla z úhlu, nikdo z Letců se k dorážce nedostal.

49:47
    Husarik se neohroženě rval mezi dva hráče soupeře, ale za cenu ztráty puku.

50:06
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Kouba – 2 min., držení protihráče).

50:39
    Kučerova přihrávka na rozjetého Danova postrádala přesnost a skončila na holi jednoho z Rytířů.

51:24
    Lytvynov dostal od Danova křižnou přihrávku z rohu kluziště a vyslal rychlý projektil na bránu. S tím si Stahl ještě poradil, ale LUKÁŠI ROUSKOVI stačilo píchnout do ležícího kotouče a dorazit ho do sítě! Střelec pátého letňanského gólu tak dovršuje svůj dnešní hattrick! Asistence: Lytvynov, Danov.

53:05
    Gonosova střela šla místo na Stahla do brusle obránce hostů.

53:33
    Mařík je dnes opravdu rozjetý a častuje Stahla dalšími střelami.

54:35
    Kalaj získal svým nahozením útočné pásmo pro jeho tým.

55:24
    Další ze čtyř Kučerů v tomto zápase – Jakub – vyslal na Špirka pěknou vysokou střelu, gólmanova lapačka s ní neměla problémy.

56:50
    Šímovu tečovanou střelu dostal z pásma jeden z letňanskýh obránců.

58:33
    Letci teď dobře střeží střední pásmo a nedávají Kladnu příliš příležitostí ke snížení.

58:56
    Koubovo nahození přešlo nedotčeno přes domácí brankoviště.
    Brusle se někdy dají využít i trošku jiným způsobem :)

Happy Thanksgiving, everyone! #MadeOfHockey #FitToCarveTurkey

Zveřejnil(a) CCM Hockey dne 26. listopad 2015

Po zápase plném střelby a ofenzivní činnosti obou týmů se z výhry radují domácí Letci a vzdalují se tak znovu o trochu dál od sestupových pozic. Velkou zásluhu na tom má strůjce hattricku Lukáš Rousek a brankář Špirek, který pochytal spoustu nebezpečných kladenských střel. Rytíři si v tabulce pořád drží čtvrtou pozici, ale na pátý Litvínov už mají náskok jen jeden bod. (17:39:37)

Alžběta Rychnovská

Branky a nahrávky: 12. Sklenář (Mařík), 16. Rousek (Danov, Kučera), 34. Rousek (Danov, Brabec), 38. Mařík (Lytvynov, Kučera), 52. Rousek (Lytvynov, Danov) – 19. Kučera (Husarik), 48. Kalaj (Řepka)