Carolina – Calgary 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:0 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Carolina Hurricanes
5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Calgary Flames
Pondělí 25.01.2016, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 9 934 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů nashledanou! (02:58:55)

3. Eddie Lack (CAR) 33 zák., 2 góly, 94.3%

Zápas je u konce a vítězství slaví domácí Carolina. Ta sice na začátku třetí třetiny zažila krušnější chvilku, když se Joe Colbornovi podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale v 52. minutě se trefil nejprve Kris Versteeg a 32 sekund po něm i Joakin Nordström. Právě tyto dvě slepené branky tedy rozhodly o zisku dvou bodů ve prospěch domácích.

59:43
    Vhazování u Hillera sice vyhráli domácí, ale kanadskému týmu se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma, kde se zápas už jen dohrává.

59:07

58:30
    Nyní se už ale hodně dlouho Hurikáni drží před Hillerem. Švýcar předvedl pár zajímavějších zákroků, ale vyložené tutovce domácích nečelil.

57:42
    V této další přesilové hře se zatím Carolina neusadila v útočném pásmu, ale při současném stavu to domácí celek nemusí vůbec trápit.

57:07
    Držení vůči Skinnerovi. Tak zní verdikt při vyloučení Matta Stajana (CGY) a naděje Calgary na bodový zisk je dle mého názoru zcela ztracená.

56:51

55:58
    Jonas Hiller dostal tvrdou střelu do masky a utkání je na pár vteřin přerušeno. Pokračovat se bude po úpravě brankářské výstroje.

55:22
    Hosté už jsou velice aktivní při napadání i ve vlastním oslabení. Málem jejich činnost slavila úspěch, ale brejk jednoho z hostů byl zastaven už ve středním pásmu.

54:51
    Mohli jsme být svědky druhého trestného střílení v tomto zápase, ale po faulu Dennise Widemana (CGY) na Skinnera dochází jen k vyloučení hostujícího beka – dvě minuty za hákování.

54:11
    Další jednoduchý zákrok si připisuje Lack. Tentokrát čelil domácí gólman nepřesnému nahození od modré čáry.

53:43
    Hosté byli v útočném pásmu velmi pohybliví, vybojovali zakázané uvolnění a další vhazování u soupeřova brankáře.

53:22
    Eddie Lack bez potíží přikryl volný kotouč, který klouzal do jeho brankoviště a zařídil tím přerušení hry. Následuje komerční přestávka.
    51:45 Joakim NORDSTRÖM - 5:2

51:45
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí jsou při chuti a troufnu si říct, že je rozhodnuto. I díky forčekingu Andreje Nestrašila se Carolina udržela v útočném pásmu a kotouč se záhy ocitl mezi kruhy, kde se bleskově zorientoval JOAKIM NORDSTRÖM, jenž střílel z otočky mimo dosah Jonase Hillera. Tato branka jen umocňuje hněv trenéra Calgary, který se stále nesmířil s uznáním předchozí branky Caroliny. Bez asistence.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 3. Rask, 18. Lindholm (TS), 24. Versteeg (E.Staal, Hainsey), 52. Versteeg (Skinner, J.Staal), 52. Nordström – 32. Hudler (Giordano, Colborne), 46. Colborne (Granlund, Brodie)

Carolina Hurricanes: Lack (Altshuller) – Faulk, Hainsey, Pesce, Liles, Slavin, Hanifin – Lindholm, E.Staal, Versteeg – Di Giuseppe, Rask, Skinner – Nestrašil, J.Staal, Nordström – Malone, McClement, Terry
    Calgary Flames: Rämö (od 24. Hiller) – Brodie, Giordano, Hamilton, Russell, Wideman, Šmíd – Jones, Monahan, Gaudreau – Frolík, Backlund, Bennett – Hudler, Granlund, Colborne – Bouma, Stajan, Jooris

Rozhodčí: Jean Hebert, TJ Luxmore – Darren Gibbs, Jonny Murray

Diváci: 9.934