Novokuzněck – Viťaz 2:3 (kon.) | Omsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Dynamo Moskva 2:3 (0:1 po s.n.)
Barys – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Ufa 5:3 (kon.) | Magnitogorsk – Jekatěrinburg 6:2 (kon.)
Toljatti – Kazaň 1:0 (1:0 po s.n.) | N.Novgorod – Jokerit 5:6 (0:2 po s.n.) | Petrohrad – CSKA Moskva 2:3 (kon.)
Čerepovec – Spartak Moskva 3:0 (kon.) | Riga – Minsk 0:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pondělí 25.01.2016, 14:30 • Sport Complex • KHL

Československá stopa

Marek Kvapil (Nižněkamsk) 0 + 0, 1 střela, 11:51 min. na ledě
    Ján Laco (Astana) 27 zákroků, 29 střel, 93,1 % úspěšnost, 2 obdrž. góly (16:59:01)

Domácím už se v hektickém závěru utkání nepodařilo vyrovnat a hosté si tedy udržují šanci na play-off, díky výhře v Astaně. Nutno konstatovat, že oba soupeři dnes byli vyrovnaní a těžko rozhodovat, kdo by si zasloužil zvítězit. Astana ještě bude muset zabrat, aby si zajistila postupovou pozici. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

59:15
    Barys získal možnost vzít si timeout, čehož také využívá. Poslední šance na vyrovnání se blíží.

59:06
    Barys se odhodlal ke hře bez brankáře, takže Laco opouští klec a domácí budou hrát v šesti.

58:30
    To je pro domácí poměrně velký šok krátce před koncem základní hrací doby a budou mít hodně složité na současný vývoj utkání nějakým způsobem zareagovat.

58:03
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté se opět dostávají do vedení! Prosazuje se IGOR POLYGALOV. Asistence: Igor Volkov, Jegor Milovzorov.

56:30
    Na druhé straně kluziště se ani nadvakrát nedokázal prosadit Vadim Krasnoslobodcev, takže stav utkání zůstává vyrovnaný 1:1.

56:00
    Nižněkamsk se konečně osmělil a připisuje si třetí střelecký pokus na brankáře Laca ve třetí třetině. Postaral se o něj ruský útočník Michajl Žukov.
    Český obránce Michal Kempný inkasoval minulý týden v zápase s Astanou ostrý úder od Ryspajeva! Zasloužil by si kazašský útočník dodatečný trest?

Michal Kempný inakasoval minulý týden v zápase s Astanou hodně ostrý úder od Ryspajeva. Mladý kazašský útočník Kempného...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 25. leden 2016

55:00
    Celkový počet vhazování už je také vyrovnaný a momentálně se oba týmy dělí o 31 vyhraných vhazování ze 62 pokusů.

54:30
    Hosté se v prozatímním průběhu třetí třetiny dostali ke dvěma střelám. O tu první se postaral Ryan Stoa a druhý pokus před malou chvílí obstaral dnešní první střelec Nikita Ščitov.

53:44
    Astana právě vstřelila branku!
    Přeci jen se domácí dočkávají zaslouženého vyrovnání, protože hosté ve třetí části hry zatím vůbec nic nepředvedli. Po přihrávce Dustina Boyda se trefuje KEVIN DALLMAN. Asistence: Dustin Boyd.

52:08
    Hosté se ubránili i v dalším oslabení, což jim v dnešním zápase jde skutečně nadprůměrně. Možná to je způsobeno i nepříliš kvalitní přesilovkou v podání Astany.

51:30
    Ke střele se dostal hned nadvakrát obránce Roman Savčenko, ale ani jeden z jeho pokusů neskončil za zády gólmana Lisutina, který již pokryl 31 domácích pokusů.

51:00
    Hosté prozatím ve třetí třetině vyprodukovali pouze jednu střelu na branku a vzhledem k aktuální situaci a počtu sil na ledě to nevypadá na vylepšení.

50:08
    Neftěchimik je opět vyloučen, když si na dvě minuty odejde odpočinout Ryan Stoa za podražení.

49:00
    Ve třetí třetině si zatím oba týmy vedou velice vyrovnaně na vhazování, o čemž svědčí bilance 5:5.

48:30
    Domácí tlačí na Neftěchimik, ale brankář Lisutin zatím odolává všem střeleckým pokusům. Nyní se o další dva postarali Nigel Dawes a Brandon Bochenski.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 54. Dallman (Boyd) – 40. Ščitov (Grigorenko, Taffe), 59. Polygalov (Volkov, Milovzorov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Polujektov) – Dallman (A), Lundin, Semjonov, Lipin, Savčenko, Trjasunov, Lobanov – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Puškarjov, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Starčenko (A), Romanov, St. Pierre – Voroncov, Solarev, Rudenko, Asetov
    Neftěchimik Nižněkamsk: Lisutin (Sudnicin) – Rjasenskij, Sergejev, Ščitov (C), Kuzmin, Jevsejenkov, Bondarev, Bryncev – Milovzorov, Volkov, Polygalov (A) – Grigorenko, Taffe, Sexton – Žukov (A), Kvapil, Stoa – Porjadin, Kulikov, Kitarov, Zdunov

Rozhodčí: Vasilev, Olenin – Parfjonovo, Sysujev