Vítkovice – Pardubice 6:4 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.)
K. Vary – Chomutov 1:6 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 19.02.2016, 17:30Tipsport extraliga • 46. kolo

59:53
    A bude se vylučovat! Hrbas dostává menší trest za hákování.
    58:08 Petr KUMSTÁT - 2:5

58:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Schwarz dostal pokyn ze střídačky ve špatný moment. PETR KUMSTÁT totiž ve chvíli, kdy domácí gólman skákal na střídačku ukořistil puk a dovezl ho v klidu do prázdné brány. Nejspíše je rozhodnuto. Bez asistence.

55:24
    Šance pro Tygry! Polášek (SPA) obdržel menší trest za krosček.

51:23
    Pech prchal sám na Schwarze, jenže měl na zádech obránce, což mu ztížilo zakončení. Mířil mezi nohy, ale domácí gólman včas mezírku utěsnil.

49:36
    Vampola pěkně provětral hostující defenzivu, když si to mezi třemi protihráči namířil před Pöpperleho. Přestože byl atakován na hraně faulu, dokázal zakončit bekhendem. Gólman Sparty ale skvěle zasáhl.

49:01
    Hosté vyrazili v oslabení do brejku dva na jednoho a Buchtele zakončoval těsně vedle!

48:35
    Sparťan Klimek (SPA) si posedí dvě minuty na trestné za vysokou hůl.

Dnešní utkání sleduje 7 500 diváků.

44:00
    Eminger (SPA) inkasoval dvě minuty za sekání, počet hráčů na ledě se vyrovná.

40:01
    Taylora nahradil v bráně Sparty Pöpperle!

40:01
    Potyčka u liberecké střídačky měla dohru! Forman a Kumstát (SPA) dostali po dvou minutách za hrubost. Stejně tak bylo ohodnoceno i počínání Radivojeviče a Dernera, který navíc dostal další dvě minuty za krosček. Hosté tak budou hrát přesilovku.

Druhá třetina má velmi zajímavou dohru! U liberecké střídačky vznikla šarvátka, v níž byli velmi aktivní Forman, Pech a Kumstát na straně Sparty a zároveň liberečtí Derner, Bakoš a Radivojevič. Tato potyčka trvala dlouho po skončení druhé třetiny a věřme, že to byla předehra pro závěrečné dějství.
    36:47 Martin BAKOŠ - 2:4

36:47
    Liberec právě vstřelil branku!
    Nádherná akce. Kotouč se po vhazování v útočném pásmu Liberce dostal k MARTINU BAKOŠOVI a ten ho bekhendem pověsil pod víko Taylorovy klece. Asistence: Michal Bulíř.
    36:16 Jan BUCHTELE - 1:4

36:16
    Přesilovka využita! Sparťané se trochu i díky štěstí dostali do bezprostřední blízkosti liberecké branky a JAN BUCHTELE, který si na brankovišti počínal nejaktivněji, nakonec procedil kotouč až za Schwarze. Asistence: Daniel Přibyl, Michal Čajkovský.

34:53
    Ševc (LIB) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

30:36
    Neskutečnou tutovku teď neproměnil Birner! Zblokovaná střela Ševce se odrazila přesně na hůl libereckého forvarda, který nepřekonal beton skvělého Taylora.

30:25
    Švrček (SPA) je potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
    29:04 Michal ŘEPÍK - 1:3

29:04
    To je odpověď! Vampola zachytil kotouč na modré a nahrál Birnerovi, který sice byl sám před Taylorem, ale křižnou přihrávkou ještě vybídl ke skórování MICHALA ŘEPÍKA a ten nezaváhal. Asistence: Michal Birner, Petr Vampola.
    27:55 Miroslav FORMAN - 0:3

27:55
    Dvojnásobná tragédie pro Liberec! Lašák se při zákroku proti střele Netíka očividně zranil a lehl k ledu. Rozhodčí se však rozhodl hru nepřerušovat a hosté pohodlně docílili třetí branky. Do prázdné zakončoval MIROSLAV FORMAN. Asistence: Tomáš Netík.

26:03
    Čajkovský (SPA) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

25:40
    Vampola dlouho míchal s kotoučem v pravém kruhu a poté zápěstím trefil Taylora do masky.

25:05
    Nyní Kumstát (SPA) dostal další dvě minuty za hrubost,

24:37
    Bitka! Ze strkanice v rohu vykrystalizovaly dvě dvojice. Mladíček Lakatoš (LIB) si zkušeně poradil s Hrbasem (SPA). V rohu hřiště zase Stránský (LIB) vyzval Mikuše (SPA). Všichni zmínění hráči inkasovali trest na 2+2+10 minut za hrubost. Curtis Hamilton (SPA) navíc dostal desetiminutový trest za nesportovní chování.
    23:25 Lukáš CINGEL - 0:2

23:25
    Hosté vedou o už dvě branky! LUKÁŠ CINGEL prchl defenzivě severočeského celku na levém křídle a přesnou ranou zápěstím nad rameno Lašáka zvýšil na 2:0 pro tým Josefa Jandače. Asistence: Tomáš Netík, Jan Hlaváč.

19:43
    Vitásek (LIB) podrazil pronikajícího protihráče a sedmnáct sekund před koncem třetiny je odeslán na trestnou lavici.

18:04
    Velká příležitost Sparty! Valský přišel o kotouč a hosté šli do přečíslení. Přibyl nahrál Hlinkovi a ten mířil do horního rohu, Lašák si ale na jeho ránu počkal a vyrazil nad.

14:27
    Následoval rychlý kontr tři na jednoho, který vedl Vampola. Ten se rozhodl nepřihrávat a prověřil Danyho Taylora. Gólman Pražanů však stále zůstává bezchybný.

14:20
    No a pozor na Spartu! Netík podpořil protiútok hostů z druhé vlny, dostal přihrávku a zamířil do tyče Lašákovy svatyně!
    09:14 Miroslav FORMAN - 0:1

09:14
    Neskutečné! Na střely 10:2, na góly 0:1! Sparťanům se podařilo vyhodit, Ševc se nechal lacině obrat v rohu hřiště a napadající MIROSLAV FORMAN rázem stál tváří v tvář Lašákovi. Toho si roztáhl a po dlouhé forhendové kličce mu vrátil puk mezi nohy. Bez asistence.

08:40
    Eminger (SPA) si odpyká dvě minuty za držení.

08:29
    Vampola inkasoval dlouho přihrávku na modrou čáru, jenže neměl potřebnou rychlost, aby mohl jít sám na Taylora. Toho tak alespoň počastoval pěkně ostrou jedovkou příklepem z mezikruží, která však skončila jen na betonu zámořského gólmana.

Jan Kousal

Branky a nahrávky: 30. Řepík (Birner, Vampola), 37. Bakoš (Bulíř) – 10. Forman, 24. Cingel (Netík, Hlaváč), 28. Forman (Netík), 37. Buchtele (Přibyl, Čajkovský), 59. Kumstát

Bílí Tygři Liberec: Lašák (od 28. minuty Schwarz) – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Valský, Jelínek, Krenželok – Stránský, Lakatoš, Vlach
    HC Sparta Praha: Taylor (od 41. minuty Pöpperle) – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele, Hlinka (C), Přibyl – Sabolič, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Forman – Hlaváč, Cingel, Netík

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Barvíř, Blümel

Diváci: 7 500