HC Plzeň – Chomutov 5:4 (nedohr.) | Vítkovice – Liberec 4:3 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Sparta 5:2 (kon.)
Třinec – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 19.02.2016, 18:00 • W • DHL Extraliga juniorů • 41. kolo

Boleslav už se v poslední části zaměřila hlavně na defenzívu, Oceláři už dokázali v závěru pouze snížit gólem Miloše Romana. (20:10:43)

59:51
    Devět sekund před koncem se vhazování odehraje ve středním pásmu.

59:40
    Bratři Romanové jsou s pukem ve vlastním obranném pásmu, do konce třetí části už zbývají jen sekundy.

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

59:07
    Loubal už je na střídačce, navíc se hosté provinili zakázaným uvolněním a Oceláři tak získávají útočné pásmo.

58:52
    O puk se bojuje u mantinelu, no odtud Oceláři vyrovnají jen velmi těžko.

58:22
    Dlouhá přihrávka na Michala Kovařčíka neprošla a následně hosté vyhazují puk zpátky do obranného pásma Třince.

58:03
    Probíhají poslední dvě minuty třetí části, třinečtí hráči znovu posílají puk až na zakázané uvolnění.

57:55
    Oceláři vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí k Loubalovi.

57:13
    Oddechový čas pro hosty.

57:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Pala před odkrytou částí klece promáchl a zdálo se, že o svou velkou šanci Oceláři přišlo, no nebylo tomu tak, jelikož kotouč za záda Groha dostal MILOŠ ROMAN. Asistence: Martin Pala, Jan Bartko.

55:05
    Lorek opouští trestnou lavici, Oceláři jsou tedy kompletní, na případné vyrovnání už jim ovšem zbývají pouze necelé čtyři minuty.

54:29
    A znovu skvělý třinecký gólman, který tentokrát zákrokem betonem sebral skvělou šanci Musliu.

54:05
    Pořízek se vrací do hry a jeho tým tak čeká ještě více než minuta a půl v početní výhodě.

53:50
    Do brejku se hned dvakrát dostal Pätoprstý, Matěj Loubal ovšem drží naděje třineckého týmu.

53:30
    Oceláři sice drží útočné pásmo, čas na vyrovnání se jim ale velmi rychle krátí.

52:05
    Ale také v oslabení se v útočném pásmu drželi Oceláři a za pád pod nohy si dvě minuty míří odpykat Pořízek. Dvě minuty se tak bude hrát v plném počtu.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 9. Petrák (Sztwernia, Pala), 58. Miloš Roman (Pala, Bartko) – 28. Motloch (Pätoprstý), 34. Pořízek (Žalud, Volf), 39. Motloch (Žalud, Volf)

HC Oceláři Třinec: Fendrich (41. Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, M. Adámek – Petrák, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, M. Kovařčík, Sztwiertnia, Hladonik, Miloš Roman, Murín, Lorek, Pala
    BK Mladá Boleslav: Groh (Marek) – Mašek, Mattis, Uřidil, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Musliu, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Volf, Borovec, Pořízek, Planý, Outrata, Němec, Motloch

Rozhodčí: Koziol – Řezáč, Rychlý