Pittsburgh – Detroit 6:3 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:3 (po pr.) | Toronto – NY Rangers 2:4 (kon.)
Ottawa – Carolina 4:2 (kon.) | Tampa – Winnipeg 6:5 (2:1 po s.n.) | Florida – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.)
Nashville – Boston 2:0 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:5 (kon.)
Arizona – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 2:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Florida Panthers
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
San Jose Sharks
Pátek 19.02.2016, 01:35 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Já se s vámi loučím a přeji krásné vstávání. (04:22:07)

Československá stopa

Jaromír Jágr (FLA) – 1+0, čas na ledě 18:09
    Tomáš Hertl (SJS) – 0+0, čas na ledě 14:53

1. Joe Pavelski (SJS) 0+1 + vítězný nájezd
    2. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
    3. Logan Couture (SJS) 1+0

V samostatných nájezdech byl nakonec úspěšnější celek San Jose, kterému se povedlo proměnit všechny nájezdy, naopak Floridě se povedlo skórovat jen jednou.

Joe PAVELSKI - 1:2sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Autorem vítězné branky je JOE PAVELSKI.

3. série
    1:2
    Jussi Jokinen musel dát, což se mu střelou nad beton nepovedlo. Trefil jen vyrážečku brankáře.

2. série
    1:2
    Uspěl také hostující kapitán Joe Pavelski, který Montoyu překonal rychlou střelou.
    Nick BJUGSTAD (nájezdy 1:1)

2. série
    1:1
    Na druhé straně nic nevymýšlel Nick Bjugstad, který rychlou střelou nad lapačku překonal brankáře.
    Joonas DONSKOI (nájezdy 0:1)

1. série
    0:1
    Joonas Donskoi je opravdový kouzelník a své rychlé ruce ukázal i nyní!

1. série
    0:0
    Jonathan Huberdeau si najel po pravé straně až k levé tyčce, kterou nakonec i trefil.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:51
    Tvrdá bomba Vlasica od modré čáry byla zablokována padajícím Jokinenem. Domácí publikum výkon svých miláčků oceňuje hlasitým potleskem.

64:28
    Joe Pavelski se dostal k puku před branku, ale byl dobře bráněn, a tak mu bylo znemožněno celou akci zakončit střelou na branku.

63:53
    Joe Thornton si najel na modrou čáru a vyslal dělovku směrem na branku domácího brankáře, ale jeho branku se mu nakonec nepovedlo trefit.

63:30
    Vincent Trocheck dostává dvouminutový trest za sekání. San Jose má velkou šanci na skórování.

63:22
    Tomáš Hertl se prodral před branku a mohl zakončovat do prázdné branky, ale v ten moment byl seknut. Přesilovka pro hosty!

63:05
    Tomáš Hertl dostal rychlou přihrávku před branku, kde se mu ovšem nepovedlo puk ideálně zpracovat.

62:22
    Jaromír Jágr se hnal za odraženým pukem, ale obránce Burns byl rychlejší a zkušenému útočníkovi nakonec ujel.

61:22
    Rozhodnout mohl obránce Vlasic, který tvrdě vypálil na branku Montoyi, který se ani nehnul. Jeho střela ale skončila jen na tyčce!

60:47
    Dvě velké šance. Nejdříve se zblízkosti neprosadil Brent Burns a do protiútoku se prodrali domácí. Trocheck dostal puk před branku, ale Jonese nedokázal překonat!

60:11
    Vincent Trocheck poslal puk na Jussiho Jokinena, který byl sám před brankou, ale jeho přihrávku se mu nepovedlo zachytit.

60:01

Třetí třetina nám nabídla po jedné brance na každé straně. Nejdříve skóre utkání otevřel Jaromír Jágr, který se opět přiblížil další historické metě. Hostům se ovšem povedlo vyrovnat po střele Logana Couturea. Jdeme do prodloužení!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Velká bitva se sváděla u mantinelu mezi Marleauem a Jokinenem. Nakonec byla hra vykázána do střední třetiny.

59:04
    Vincent Trocheck vybojoval puk, ale poslal jen na branku Jonese. San Jose nyní puk získalo hodně zadarmo a lehce.

58:37
    Po snažení hostujících hokejistů vyvezl Reilly Smith raději puk z obranné třetiny a poslal jej jen za branku hostujícího brankáře.

57:53
    San Jose jasně lepším celkem. Žraloci útočí, ale brankáře se jim ani nadále nedaří prostřelit. Vteřinky ubývají.

57:05
    Joel Ward si najel před branku a zkoušel celou akci zakončit střelou tahem. Z blízkosti se mu ale nepovedlo branku trefit.

55:42
    Následně se do úniku dostal Vincent Trocheck, ale ani jemu se nepovedlo svým bekhendovým pokusem skórovat!

55:17
    Mezi kruhy se otáčel Joe Pavelski, kterému se ale bekhendovým pokusem nepovedlo trefit branku Ala Montoyi.

54:50
    San Jose je nyní hodně aktivní a svého soupeře svírá. Vše je ovšem bez nebezpečných střel, které by mohli skončit brankou.

54:02
    Zahrozil Matt Nieto, který pálil z levého kruhu, ale rychlou střelou se mu nepovedlo prostřelit zalezlého Montoyu ve své brance.

53:15
    Vincent Trocheck projel až před branku, ale bekhendovým pokusem se mu nepovedlo překonat brankáře Jonese. Trefil jen boční síť.

52:28
    Patrick Marleau si najel před branku rychlým sprintem a následně zadovkou posílal puk před branku. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

51:37
    Hraje se v takovém opatrném tempu na obě strany. Nikdo se neřítí do bezhlavých akcí a pokud to tak bude pokračovat, uvidíme prodloužení.

50:51
    Jaromír Jágr vyvezl puk do útočné třetiny a zabojoval se svými spoluhráči. Následně se jej ale ujali hosté, kteří poslali touš za branku Montoyi.

49:59
    Následná rozehra hostujících hokejistů končí až na zakázaném uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Jonese.
    48:56 Logan COUTURE - 1:1

48:56
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Ale z následné akce přichází vyrovnávací branka! Joe Thornton našel přihrávkou zpoza branky v dobré pozici LOGANA COUTUREA, který přesnou střelou překonal dezorientovaného Montoyu! Asistence: Joe Thornton, Joe Pavelski.

48:40
    Nahazovaný puk před domácí branku klidně ukryl v lapačce brankář Al Montoya. Nikdo jej následně neatakoval, ale raději hru přerušil.

48:17
    Joe Pavelski posílal puk z pravého kruhu před branku, kde byl ovšem jako první obránce, který kotouč srazil mimo ohrožení Montoyi.

47:35
    Do útoku se prodrala také Florida, ale dnešní utkání je hodně urputné a je možné, že rozhodne právě jediná branka.

46:27
    Následuje další snažení hostujícího celku, které je ovšem málo usilovné. Prostě se hostům nedaří vyrovnat a nějak zaměstnat Montoyu.

45:56
    Neskutečnou bombu vyslal z levé strany obránce Steven Kampfer, který ale svým pokusem branku jen přestřelil.

45:27
    Střela od modré čáry měla za úkol ohrozit brankáře Montoyu, ale ten byl proti pokusu od modré čáry připraven a puk vyrazil.

44:53
    San Jose je nyní na puku, ale jak jsem již psal, směrem na branku Montoyi to slavné není. Uvidíme, jak se jim nakonec povede vše.

43:54
    Následně se do útoku dostali hosté, ale těm se tam nepovedlo vymyslet nic, co by mohlo skončit vyrovnávací brankou.

43:18
    Florida je nyní aktivnější na puku a má větší chuť směrem dopředu. Uvidíme, jestli se jí povede tento stav udržet do konce utkání.
    42:23 Jaromír JÁGR - 1:0

42:23
    Florida právě vstřelila branku!
    Konečně je tu první branka, kterou nedává nikdo menší, než legendární JAROMÍR JÁGR! Vincent Trocheck si najel do pásma, kde se mu ale nepovedlo zakončit. Puku se tak ujal český útočník, který puk poslal mezi betony Martina Jonese a otevřel tak skóre! Asistence: Vincent Trocheck, Reilly Smith.

41:50
    San Jose je sice v útočném pásmu aktivní, ale jejich aktivita není zatím zakončena nějakou střelou. Uvidíme, kdo první prolomí ledy.

41:14
    Dainius Zubrus si objel branku a následně se u levého kruhu otočil. Jeho pokus ovšem nebyl zakončen první brankou utkání.

40:25
    Nebepečně od modré čáry střílel Brent Burns, ale jeho pokus doprostřed branky vyrazil domácí brankář před sebe. Stejný obránce následně zabránil protiútoku.

40:01

Čtyřicet minut urputného boje za námi a stále jsme ochuzeni o branky. V této třetině jsme již nějaké zajímavé pokusy viděli, ale moc jich nebylo. Florida hrozila několikrát v oslabení, San Jose mělo pár dobrých střel v přesilovce. Nic ale nebylo tak kvalitní, aby to skončilo brankou.

Střely na branku: 13:14

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Ke konci třetiny si musel Al Montoya připsat opravdu těžký zákrok po střele z pravé strany. Domácí brankář to ovšem reflexivně zvládl!

39:34
    San Jose sice kombinuje v útočné třetině, ale ke střele se jim ještě nepovedlo prodrat se.

38:52
    Domácím se puk hned povedlo vyhodit mimo obranné pásmo. Samozřejmě houževnatý celek hned napadá rozehrávku žraloků.

38:45
    Oddechový čas pro hosty.

38:45
    Za hru vysokou holí je nyní potrestán Dmitrij Kulikov, který ale Marleaua do obličeje nejspíše ani nezasáhl. Trefil se jen do břicha.

38:24
    Joe Thornton poslal puk na branku z levé strany. Z této těžké pozice se mu ovšem nepovedlo poslat puk za záda domácího brankáře.

37:32
    Sharks se nepovedlo zaútočit a jeden z hráčů tak puk ze střední třetiny jen tak nahodil za branku Ala Montoyi. Následně o něj bude souboj.

36:49
    Střelu Briana Campbella od modré čáry zablokoval jeden z bránících hráčů Sharks. Ten se do dráhy střely položil hodně obětavě.

36:29
    Paul Braun vyslal zajímavou střelu od modré čáry, ale brankáře Montoyu se mu nepovedlo touto rychlou střelou překonat.

35:35
    Marc-Edouard Vlasic dostal puk na pravou stranu do skvělé střelecké pozice. Jeho tvrdou ránu ovšem brankář Montoya chytil!

34:59
    Jágr se přihrávkou od modré čáry pokoušel najít lépe postavené spoluhráče, ale trefil jen hokejku prvního bránícího hráče.

34:25
    Vincent Trocheck se krásně uvolnil a prodral až do útočné třetiny, kde proti němu ovšem stále trojice bránících hráčů.

33:46
    San Jose kombinuje na útočné polovině a bude chtít vymyslet něco směrem na branku zatím nepřekonaného brankáře.

33:16
    Do dobré pozice dostal puk Jonathan Huberdeau, kterému se ale nepovedlo z levého kruhu překonat brankáře Jonese.

32:45
    Domácí opět nebezpeční, ale přihrávka před branku zpoza ní nebyla nebyla zakončena střelou, která by otevřela stav utkání.

32:14
    Po ofsajdové situaci odpískané domácím hokejistům bude následovat komerční přestávka. Ve třiatřicáté minutě stále čekáme na první branku utkání.

31:37
    Třetí únik domácích v oslabení. Jonathan Huberdeau se prodral s pukem za branku a následně jej předal na Trochecka. Ten ale branku netrefil!

30:51
    A San Jose se dostalo pod takový tlak, že museli puk vyhodit na zakázané uvolnění. Odehrává se tak další nepovedená přesilová hra hostí.

30:28
    Vincent Trocheck byl následně po zákroku brankáře Montoyi poslán do samostatného útoku, který zakončoval bekhendovým pokusem, ale Jonese nepřekonal, protože puk netrefil!

29:54
    V oslabení opět zahrozil Derek MacKenzie, který vyslal na branku Martina Jonese tvrdou ránu z levé strany. Hostující brankář byl připraven!

29:44
    Garrett Wilson bude druhým vyloučeným hráčem třetiny. Potrestán je za hrubost uskutečněnou ve středním pásmu.

29:10
    Floridští to zkoušeli tvrdou střelou od modré čáry, která ale byla brankáře Joneseme vyražena. Stále tak v polovině utkání čekáme na první branku.

28:32
    Nepovedený útok domácích hokejistů končí přečíslením hokejistů v bílém, kteří by rádi svojí akci dovedli do gólové tečky.

28:01
    Hosté se hnali sami na branku. Joe Thornton dostal puk před branku a byl ve skvělé střelecké pozici. Puk mu ovšem na posledníc chvíli z hokejky ujel.

27:23
    Po skončení oslabení se do zakončení hnal Huberdeau, jehož individuální akci nakonec zakončoval Jágr, kterému se ale branku trefit nepovedlo.

26:20
    Tato přesilovka nejspíše skončí fiaskem pro hosty. Těm se stálo nepovedlo udržet se v útočném pásmu a podniknout něco, co by za něco stálo.

25:54
    Žraloci se zatím v útočném pásmu neudrželi a Florida puky jen vyhazuje směrem za branku Martina Jonese.

25:00
    Do úniku se hnal Derek MacKenzie, kterému se ale nepovedlo projít do střelecké pozoce. Puk ovšem na nějakou chvilku vyvezl.

24:51
    Po aktivitě San Jose je nakonec za hákování potrestán obráncem Kampfer, jenž si pomohl v souboji před brankou.

23:49
    Do velké šance se nyní dostal Jaromír Jágr. Puk se k němu dostal na levou stranu, odkud zakončoval z levého kruhu. Jeho rána ale trefila jen tyčku Jonesovo branky!

23:41
    Martin Jones si nyní poradil s nebezpečnou střelou jednoho z domácích hráčů, který svou akci zakončoval bekhendovým pokusem.

23:05
    Tvrdým zákrokem u mantinelu byl na zem poslán jeden z domácích a směrem dopředu postupují hokejisté San Jose.

20:01

První třetina končí za stavu 0:0. Ani jeden celek zatím nedokázal překonat brankáře. Neviděli jsme ani nějaké větší šance, které by mohly znamenat změnu skóre v utkání. Po přestávce tak doufejme v otevření skóre a načnutí gólových hodů.

Střely na branku: 11:7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48
    Brent Burns ale následně vybojoval puk za svojí brankou a ačkoliv jej nikdo nenapadal, tak s rozehrávkou nespěchal. Třetinu ukončí tímto stylem.

19:18
    Po následných dvou vyhození se Florida od své branky prodírá do útočné třetiny, kde bude chtít zkusit zakombinovat a vymyslet něco smysluplného.

18:45
    Následně se po přejetí zpátky dopředu, zkoušel prosadit tvrdou střelou Aaron Ekblad. Jeho tvrdá rána ale skončil jen v lapačce pozorného Jonese.

18:29
    Střela od modré čáry, která byla ještě v blízkosti Jonese tečována, neskončila úvodní brankou. Hostující brankář puk vyrazil a jeho spoluhráči puk vyhodili.

18:16
    Vyloučen je nyní hostující Patrick Marleau, který krosčekoval jednoho z domácích zbytečně zezadu.

16:44
    Další střela, kterou vyslal finský veterán skončila jen nad brankou. Florida je ale mnohem aktivnějším celkem v posledních minutách.

14:11
    Jussi Jokinen dostával v další akci puk před branku, ale Jonese se mu nepovedlo překonat střelou do odkryté části branky.

13:47
    Jaromír Jágr načal akci svého celku akcí z obranné třetiny, odkud následně hledal své spoluhráče, ale těm se nepovedlo dále projít.

11:48
    Střela jednoho z hostujících obránců byla před brankou zastavena Dainiusem Zubrusem. San Jose ovšem u puku zůstává.

11:24
    Po dlouhé době se ke střele dostali také domácí. Jonathan Huberdeau poslal puk na střed, odkud vypálil Jussi Jokinen. Jeho ráznou střelu ovšem brankář chytil.

10:39
    Florida ale následně vyhodila puk za branku Martina Jonese. Píská se zakázané uvolnění a vhazovat se bude před druhým brankářem.

10:20
    Aktivní střelec Brent Burns zkoušel posílat puk na branku, ale jeho pokus byl sražen hokejkou jednoho z bránících hráčů, a tak se pokračuje hrou za brankou.

10:07
    Po následné nájezdu do brankáře, kdy se jeden z hostů nedokázal prosadit, následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před Montoyou.

09:38
    Závar byl ale nyní před Montoyou, který nakonec musel předvést zákrok, ale nebylo to nic, co by se vešlo do sestřihu nejlepších zákroků.

09:06
    V následující minutě se pokoušela Florida hned dvakrát projít do útočné třetiny, ale ani jednou se jí to nepovedlo. Hraje se vyrovnané utkání.

08:11
    Dva střelecké pokusy z hokejek San Jose. Nejdříve střílel nad branku Tomáš Hertl a skóre neotevřel střelou od modré čáry ani Justin Braun.

07:58
    Do další šance se dostali domácí hokejisté. Puk před branku dostal Garrett Wilson, kterému se ale nepovedlo svým pokusem překonat pozorného Jonese.

07:33
    Následně byl na mantinel přišpendlen Tommy Wingels, který po tomto tvrdém zákroku opustil ledovou plochu a zamířil do kabin.

07:24
    Dva pronikající hráče San Jose skvěle odzbrojil svou hrou tělem jeden z bránících hráčů Floridy, který tak zamezil rozvíjejícímu se protiútoku.

06:30
    Zajímavý závar před brankou Jonese brankou zakončen nebyl. Hostující brankář se tam několikrát přesouval, ale puk nakonec nemusel hledat v síti.

05:56
    Následné snažení domácí Floridy skončilo jen odpískáním ofsajdového postavení. Bude se tedy vhazovat ve středním pásmu.

05:22
    Do zajímavé akce se dostali také hosté, ale nevyužili jí. Po dalším vhazování se Florida osvobodila a puk se objevil až u brankáře Martina Jonese.

04:38
    Toto byla slušná akce pro domácí! Puk před branku dostal John McFarland, kterému se ale z bezprostřední blízkosti nepovedlo překonat Jonese!

03:50
    Garrett Wilson se hnal za pukem po levé straně, ale následně se mu jej nepovedlo dostihnout. Mezitím si obránci San Jose s toušem poradili.

03:07
    Poprvé zahrozili také domácí, ale těm se nepovedlo těžit z přihrávky jednoho z hráčů. Ten hledal spoluhráče přihrávkou zpoza branky.

02:40
    Nyní už ovšem následuje kombinační hra hostujících hokejistů v útočné třetině, kde se budou snažit o první branku.

01:58
    San Jose bylo chvilku pod sevřením domácího celku a ani následně se žralokům nepovedlo projít do útočného pásma. Musí se pro puk vracet do obrany.

01:28
    První nebezpečnou ránu dnešního utkání vyslal Tommy Wingels. Ten si do útočné třetiny najel po pravé straně, ale brankáře se mu překonat nepovedlo.

00:39
    Po dalším vhazování se puku ujal Marc-Edouard Vlasic, který puk následně nahodil za branku Ala Montoyi, který se bude pokusit vylepšit své statistiky.

00:28
    Poprvé se hra přerušuje ve středním pásmu, kde o puk bojoval hostující kapitán Joe Pavelski. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.

00:05
    Úvodní buly utkání vyhráli domácí hokejisté, kteří se s pukem na hokejkách hned ženou směrem dopředu.

00:01

Krásné páteční ráno přeji všem fanouškům hokejové NHL! Za pár minut se proti sobě postaví celky Floridy a San Jose. Doufejme tedy ve skvělou podívanou! Start utkání je naplánován na 1:37.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Petrovic, Campbell, Ekblad, Kulikov, Regner, Kampfer – Jokinen, Bjugstad, Huberdeau – Jágr, Trocheck, Smith – Shaw, MacKenzie, McFarland – Thornton, McKegg, Wilson

San Jose Sharks: Jones (Stalock) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, DeMelo, Tennyson – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Marleau, Nieto – Wingels, Couture, Donskoi – Zubrus, Tierney, Karlsson

Rozhodčí: O’Halloran, Dwyer – Murchison, Racicot.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz.

Máte rádi NHL? Tak pak nesmíte chybět na této stránce! (y) :-)

Zveřejnil(a) Hokej dne 17. únor 2016

Československá stopa v utkání

Jaromír Jágr (FLA) – 54 zápasů, 40 bodů (17+23)
    Tomáš Hertl (SJS) – 54 zápasů, 27 bodů (11+16)

Nejproduktivnější hráči

Jonathan Huberdeau (FLA) – 57 zápasů, 40 bodů (11+29)
    Jussi Jokinen (FLA) – 57 zápasů, 37 bodů (11+26)

Joe Pavelski (SJS) – 55 zápasů, 53 bodů (27+26)
    Joe Thornton (SJS) – 55 zápasů, 50 bodů (12+38)
    Brent Burns (SJS) – 55 zápasů, 48 bodů (18+30)

Poslední vzájemný zápas

6.11. 2015, San Jose Sharks 5:2 Florida Panthers
    7. Burns, 10. Doinsoi (Pavelski, Thornton), 24. Merleau (Ward, Hertl), 39. Vlasic (Goldobin, Wingels), 59. Tierney (Thornton, Burns) – 11. Trocheck, 35. Pirri (Campbell, Jokinen)

Každoročním favoritem je samozřejmě San Jose, které je aktuálně umístěno na šestém místě své konference se ziskem pětašedesáti bodů. Z postupujících týmů, či celků usilující o play-off, odehráli nejméně utkání. Sharks mají zasebou dvě vyhraná utkání, a tak budou chtít přidat třetí výhru také na ledě Floridy.

Panteři mají velmi dobře poskládaný tým, který zatím překvapuje celou NHL. Ať už jde o spolehlivé brankáře, ofenzivní obránce, či mladou ofenzívu podporovanou nejzkušenějším hráčem celé NHL. Florida je se ziskem dvaasedmdesáti bodů na druhém místě své konference a celkově tak na páté pozici celé NHL. To před začátkem soutěže čekalo málo odborníků i fanoušků. Florida po dvou prohrách naposledy zabrala a dokázala zdolat Penguins v samostatných nájezdech.

Atraktivní souboj nabídne dnešní nabídka zápasů v NHL. Do zasluněné Floridy přijede San Jose. Uvidíme například souboj postupujících týmů do play-off, či také duel mezi Jaromírem Jágrem a Tomášem Hertlem. Kdo se nakonec bude radovat ze zisku dvou bodů? Začínáme pár minut po půl druhé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 43. Jágr (Trocheck, Smith) – 49. Couture (Thornton, Pavelski), rozh. náj. Pavelski