Havířov – Havlíčkův Brod 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 6:1 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 7:6 (po pr.)
Letňany – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Vsetín – Jihlava 2:7 (kon.) | Poruba – Kladno 1:8 (kon.)
Opava – Č. Budějovice 2:7 (kon.) | Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Sparta – Liberec 3:2 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:0 (kon.)
Mountfield HK
6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 19.02.2016, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 13. kolo

Já se s Vámi pro dnešek loučím a těším se zase někdy u ledního hokeje, na počtenou. (17:38:45)

Hradec vítězí v dnešním vyhecovaném zápase, který na konci hosté z Vítkovic příliš psychicky nezvládli a kluziště chvílemi připomínalo spíš boxerský ring. Nutno podotknout, že vítězství je to zasloužené, jelikož Lvi byli po celou dobu utkání lepším mužstvem. Dvěma brankami se na demolici soupeře podílel kapitán týmu Dominik Matouš, který si určitě zaslouží za svůj dnešní výkon pochvalu. Jozef Baláž na druhé straně hrál také velice dobré střetnutí, ale pouze do doby, než předvedl svůj zákeřný faul, po kterém byl vyloučen do konce klání. Doufejme, že příští souboj těchto týmů bude mít klidnější průběh.

59:58
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi ještě přidávají těsně před koncem zápasu šestý gól! MARTIN HEJNA se šikovně prokličkoval až před brankáře Ostravy, kterého dokázal překonat povedeným blafákem. Asistence: Štěpán Matějček, Denis Martinec.

59:25
    Agresivitě na ledě bohužel není konec a také v hledišti to začíná pěkně vřít. Další vyloučení odsedí za Mountfield Pohl – dvě minuty za hrubost a Fanderlik – dvě minuty za vysokou hůl. Za Ostravany putují na trestnou lavici Kučera – dvě minuty za podražení a Ficek – dvě minuty za hrubost.

58:09
    Oceněnými jsou za Hradec Mašín 2+2 za hrubost, Štohanzl 2+2 za hrubost, Gaspar 2+2 za hrubost. Za Vítkovice Baláž 2+2 za hrubost + 5 + osobní trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku, Veřmiřovský 2+2 za hrubost, Šala 2+2 za hrubost. Hradec hraje přesilovku pět na čtyři.

58:09
    Na ledě se teď rozpoutala hromadná rvačka a budeme svědky dalších cest na trestnou lavici.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Rychle využitá početní výhoda. JAROSLAV DVOŘÁK našel puk, který Daňa po střele Matějčka jen vyrazil a hradecký útočník jej dopravil do sítě. Asistence: Štěpán Matějček, Mikuláš Pohl.

57:06
    Martincovu tvrdou ránu schytal Maršík do nohy.

56:41
    Vyloučen je Kosina za napadení. Další šance Mountfieldu na zvýšení rozdílu ve skóre.

56:31
    O puk se teď bojuje v rohu za brankou Daňa.

56:09
    Další ofsajd nám předvedli hosté. Hra se teď hodně kouskuje.

55:39
    Postavení mimo hru v podání Ostravanů.

55:25
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

54:37
    Vypadá to, že je rozhodnuto! DOMINIK MATOUŠ si obhodil obránce, dostal se do úniku a střelou mezi betony překonal Daňa! Kapitán Lvů si tak připisuje druhou branku zápasu. Asistence: Mikuláš Pohl, Martin Hejna.

54:08
    Pěkná klička do forhendu v podání útočníka Vítkovic. Kouba se však blýskl perfektním zákrokem betonem.

54:08
    Také Ostravané mají k dispozici nájezd! Faulovaný byl Baláž a nyní má možnost zdramatizovat zápas!

53:43
    Lvi jsou i nadále aktivnějším týmem a Vítkovice se nemohou osvobodit. Hru přerušuje až zákrok brankáře Daňa.

53:10
    Hradec má tlak. Soupeře uzavřel v jeho třetině a rychle kombinuje.

52:43
    Matějček volil prudkou střelu na pravou tyč klece Vítkovic. Puk ale svatyni Ostravanů minul.

52:43
    Za faul na Matějčka bude mít hradecký útočník možnost skórovat z trestného střílení!

52:20
    Vítkovice teď na chvíli zamkly soupeře v jeho pásmu. Nic velkého ale s pukem nevymyslely.

51:33
    Lvi přicházejí o kotouč i o pásmo a následuje rychlý brejk Ostravanů. Ten ale nebyl úspěšně zakončen.

51:01

50:40
    Vítkovice se osvobozují.

49:59
    Nyní jsou však již zpátky v těsné blízkosti branky Vítkovic. Mašín nebezpečně dorážel, ale beton Daňa nepřetlačil.

49:33
    Dvořákova nepřesná přihrávka vyhnala Lvy z pásma.

49:01
    Mountfield může rozhodnout zápas! Vyloučen je Kaláb za podražení.

48:43
    Dominik Matouš se nyní řítil sám na gólmana Vítkovic. Daňa však nájezd hradeckého kapitána ustál!

47:56
    Ostravané se nemohou dostat do správného rytmu. Potřebují zvýšit obrátky, aby mohli náskok soupeře dohnat.

47:42

47:17
    Matějček rozehrává další útočné snažení Mountfieldu.

46:51
    Zakázané uvolnění Vítkovic. Přesilovka se jim příliš nedaří.

46:30
    Ostravané musí znovu začít svou akci od vlastní branky.

46:01
    Hradci se podařilo dostat kotouč ven z pásma.

45:42
    Ostravané mají šanci snížit náskok. Pažourek si vysloužil trest na 2 + 10 za hákování a nesportovní chování.

45:26
    Pažourek se ocitl před brankou v dobré pozici! Jeho ránu gólman Vítkovic vykopl betonem.

45:18

44:34
    Hradec znovu předvádí dobrou kombinaci v pásmu protivníka a Daňa už si připsal několik slušných zákroků.

44:03
    Vítkovice se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

43:18
    Veřmiřovský už potřetí v dnešním zápase sedí na trestné lavici. Tentokrát si vykoledoval trest na dvě minuty za nedovolené bránění.

42:50
    Lvi jsou i nadále v tlaku a napadají rozehrávku protivníka.

41:51
    Šťastná trefa posouvá Mountfield do dvougólového vedení. VÁCLAV MARŠÍK dostal puk za branku od Dvořáka a poslal ho před klec Ostravanů, kde si kotouč srazil do branky gólman Daňa. Asistence: Jaroslav Dvořák.

41:19
    Štohanzl bojuje s Bartkem o kotouč v rohu kluziště.

40:47
    Pažourek se dostal s pukem za klec Vítkovic, tam mu jej ale odebrala obrana Ostravanů.

40:13
    Hradečtí vyhráli buly a Daňa musel hned předvést slušný zákrok po střele Hejny.

40:01

V druhé třetině se hra dostala do ještě větších obrátek. Z důrazu také ani jedna ze stran neubrala, a tak se nám plnily i trestné lavice. Především však začaly padat branky. Hradečtí vstřelili o jednu více, a tak půjdou do závěrečné periody s nejtěsnějším možným náskokem. Třetí část hry začne přibližně v 16:39.

40:00

39:30
    Rychlým kontrem se prezentoval kapitán Vítkovic Šala, ale obrana Mountfieldu jej vytlačila i s pukem do rohu kluziště.

38:43
    Richtárova střela minula pravou tyč klece Východočechů o centimetry!

38:30
    Další icing Ostravanů pramenící z aktivní hry Lvů.

38:02
    Hradec začne svou akci znovu za brankou Kouby.

37:39

36:34
    Rychlá odpověď v podání Východočechů! Moník našel z rohu kluziště před brankou stojícího DOMINIKA MATOUŠE, který střelou pod břevno vrací Lvům vedení! Asistence: Filip Moník, Michael Gaspar.

36:03
    Hradec se snaží reagovat na srovnávací branku a žene se vpřed.

35:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ostravané srovnávají skóre! JOZEF BALÁŽ se po přihrávce Tomana dostal do úniku, který zakončil forhendovou kličkou a podařilo se mu přehodit Koubův beton – 1:1! Asistence: Radim Toman, Jakub Tauwinkl.

35:03
    Štohanzlova rána byla nepřesná.

34:33
    Vítkovice se nakrátko dostaly do tlaku. Ale s pukem teď už na druhou stranu spěchá Mountfield.

34:15
    Kalábovu ránu od modré skryl Kouba v náruči.

34:00

33:28
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Blaško se přes obranu Lvů neprobil.

32:28
    Vítkovice se usadily v pásmu Hradce a rychle si přihrávají.

32:00
    Jednatřicet vteřin budou hrát hosté v početní výhodě čtyři na tři, pak bude pokračovat přesilovka klasická. Štohanzl je vyloučen za sekání.

31:52
    O puk se nyní bojuje v rohu kluziště za brankou Vítkovic.

31:14
    Ostravané se teď pokusili o rychlý kontr, ale defenziva Mountfieldu zapracovala dobře a o touš je připravila.

30:31
    Na uklidnění emocí to příliš nevypadá. Vyloučeni jsou současně Ficek z Vítkovic za napadení a Matějček z Hradce za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

30:07
    Štohanzlovu ránu skryl mezi betony gólman Daňa.

29:54

29:27
    Hejna dvakrát pálil z levého kruhu, ale ani jedna z jeho střel se neujala.

28:41
    Východočeši mají stále kotouč na svých čepelích v pásmu protivníka, ten je však důslednou obranou nepouští do větších příležitostí.

28:09
    Martincova rána po ledě byla před brankou zastavena. Puk poté letěl do rohu kluziště.

27:54
    Přesilovka pro Mountfield. Šala je vyloučen za podražení.

27:22
    Lvi jsou znovu usazeni v nebezpečné blízkosti branky Vítkovic. Defenziva Ostravanů je ale nyní pozorná.

26:43
    Balážovu pumelici ze středního pásma zlikvidoval Kouba vyrážečkou.

26:15
    Nahození na svou klec si Daňa pohlídal. Buly po jeho pravici.

25:41
    Mašín se prodral s pukem až do rohu kluziště, odkud se bude snažit vymyslet akci pro svůj tým.

25:17
    Také hosté jsou již v plném počtu.

24:56

24:36
    Lvi pokračují v tlaku a jsou pevně usazeni před svatyní Vítkovic.

23:45
    A tato herní situace zjevně sedí více Východočechům! Štohanzl předal puk MICHAELU GASPAROVI, který s ním z rohu kluziště vybruslil před branku a střelou pod víko překonal brankáře Daňa – 1:0! Asistence: Martin Štohanzl.

23:17
    Dlouho si ji však neužili. Na druhé straně je vyloučen Jaroslav Veřmiřovský za napadení. Pokračuje se ve čtyřech.

22:56
    První přesilovku si vyzkouší Vítkovice. Vyloučen je Mikuláš Matouš za podražení.

22:44

22:19
    Lvi jsou usazení v pásmu soupeře a rozjíždějí svůj kolotoč přihrávek.

21:50
    Mountfield začíná své snažení za svatyní Kouby.

21:08
    Balážova rána z levé strany jen těsně minula hradeckou branku!

20:35
    Po nahození puku na klec Vítkovic a menší strkanici před gólmanem se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Daňa.

20:18
    Vhazování vyhráli Východočeši a mohou tak založit svou první akci v této třetině.

20:01

V úvodní periodě jsme byli svědky jasné převahy týmu z města na soutoku Labe a Orlice. Ostravané ale prozatím podávají soustředěný výkon především v defenzivní části, měli by se však více vyvarovat trestné lavice. Na ledě i na střídačkách již v této fázi hry planuly velké emoce a trenéři Vítkovic měli po konci třetiny ještě rozhovor se sudím Kratochvílem. Uvidíme, zda se hra uklidní nebo naopak ještě více vyhrotí. Druhá třetina začne za bezbrankového stavu přibližně v 15:49.

20:00

19:48
    Třetina se dohrává v pásmu Vítkovic.

19:17
    Štohanzlovu nebezpečnou ránu zlikvidoval Daňa vyrážečkou.

18:32
    Hra se teď rychle přelévá ze strany na stranu a obě mužstva se střídají v držení puku.

17:50
    Mountfield je stále na kotouči, ale hráči Hradce se s ním teď nemohou dostat do větší příležitosti.

17:33

17:18
    Martincova tvrdá rána od modré byla před brankou zblokována obranou.

16:42
    Hradec je stále v tlaku. Nyní se ale nepřesnou kombinací připravil o pásmo.

16:16
    Ostravané jsou ve čtyřech.

16:10
    Vítkovičtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

15:33
    Třiačtyřicet vteřin budou mít Hradečtí dvojnásobnou početní výhodu. Vyloučen je Šala na deset minut za nesportovní chování a Tauwinkl na dvě za podražení.

15:23
    Štohanzlovu střelu tečoval šikovně Mašín, ale Daňa byl připraven.

15:08
    Ti tak musí znovu začít za svou brankou.

14:40
    Dvořákova nepřesná přihrávka vyhnala Východočechy z třetiny.

14:16
    Třetí přesilovku budou mít Lvi k dispozici. Vyloučen je Kosina za nedovolené bránění.

13:34
    Po nahození na branku Vítkovic se bude vhazovat po pravé ruce brankáře Daňa.

13:25
    Štohanzl teď dal protivníkovi ukázkový bodyček.

13:00
    Nakonec se však hradecký bek zvedl a s pomocí spoluhráčů odjel na střídačku po svých.

13:00
    Brádler zůstává po tvrdém souboji ležet na ledové ploše. Přispěchal k němu zdravotník.

12:19
    Vítkovice teď na chvíli zatlačily soupeře do jeho pásma, větší šanci si ale nevytvořily.

11:21
    Pažourek posílal kotouč šikovně do předbrankového prostoru. Tam jej však žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zasáhnout.

10:46

10:33
    Hradec musí znovu začít až od Kouby.

09:52
    Převaha hráčů z města pod Bílou věží je opravdu citelná, ale Ostravané se nyní znovu dokázali na chvíli vymanit z jejich tlaku.

09:19
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.

08:46
    Tlak Lvů přináší další výhodu v podobě přesilové hry. Trest odpyká Veřmiřovský – dvě minuty za podražení.

08:25
    Východočeši zakládají akci za vlastní svatyní.

08:02
    Úmyslné postavení mimo hru Královéhradeckých. Buly před Koubou.

07:45

07:16
    Mountfield motá soupeře v jeho obranném pásmu. Štohanzlova střela z levé strany branku přeletěla.

06:45
    Po minutě přesilové hry se Východočeši dostávají do postavení mimo hru.

06:10
    Ostravané se osvobodili a vyhodili kotouč přes všechny čáry.

05:45
    Lvi budou mít první přesilovou hru. Vyloučen je Kučera za faul kolenem.

05:06
    Hradec drtí svého soupeře. Pokorný našel parádní zadovkou Štohanzla, jehož pokus vyrazil gólman Vítkovic maskou.

04:45
    Fanderlikovu střelu od pravého mantinelu chytil Daňa do lapačky.

04:35
    Pažourkova rána minula branku Ostravanů o dva metry.

03:52
    Lvi jsou na začátku utkání aktivnějším mužstvem a svého protivníka přehrávají.

03:08
    Dominik Matouš sebral puk u levého mantinelu v třetině soupeře, ale svou střelu mezi tři tyče nevtěsnal.

02:48
    Brankář Východočechů zachytil nahození na svou branku do lapačky a přerušil tak hru.

02:15
    Pokorný nahrával v akci dvou na jednoho Matějčkovi, ten svou střelou vyprášil beton gólmana Vítkovic.

01:33
    Svatyně Mountfieldu byla vychýlena za svého postavení a hra je přerušena. Vhazování před Koubou.

01:02
    Pažourkovu ránu vyrazil Daňa do ochranné sítě. Buly po jeho pravé ruce.

00:26
    Lvi se dostali za brankou Vítkovic k puku a kombinují ve třetině protivníka.

00:09
    První vhazování vyhráli Hradečtí a zakládají svou první akci.

00:01

Hráči jsou již na ledě, utkání za chvíli začne.

Mountfield HK: Kouba (Vomáčka) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Martinec, Fanderlik – D. Matouš "C", Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Dvořák, Štohanzl, Moník, Pokorný, Šimůnek, Hejna, Maršík.

HC Vítkovice Steel: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Toman.

Rozhodčí: Kratochvíl – Novák, Holeček.

Vzájemné zápasy

Týmy se už v nadstavbové části jednou potkaly. Na ledě Vítkovic Mountfield dobyl své první vítězství v této fázi sezóny. Střetnutí skončilo poměrně jednoznačným výsledkem – 0:4.

15.1.2016 HC Vítkovice Steel 0:4 Mountfield HK

Ani Hradečtí ale neoplývají zrovna excelentní formou. Nyní se nacházejí na desátém místě tabulky se ziskem šedesáti bodů. Při pohledu na jejich posledních pět utkání zjistíme, že stejně jako Vítkovice z nich vyhráli dva. Nejprve zvítězili v domácím prostředí nad Zlínem 5:4. Poté vycestovali do Chomutova, odkud odjeli s prohrou 2:3.

Také následující střetnutí prohráli 2:3. Z Plzně ale bod odvezli, jelikož utkání se muselo rozhodnout až v nájezdech. Po návratu na vlastní led dokázali porazit pražskou Slavii 6:5 po prodloužení. Dalšímu týmu z hlavního města ale na domácím kluzišti podlehli. Sparta z Hradce odvezla všechny body za výhru 4:2.

HC Vítkovice Steel

Ostravané v dosavadním průběhu sezóny podávají nevyrovnané výkony. Aktuálně okupují osmou pozici se ziskem sedmdesáti bodů. Pokud se podíváme na jejich předcházejících pět zápasů, najdeme důkaz o jejich proměnlivé formě. Nejprve prohráli na ledě pražské Sparty 1:3, ale hned dokázali zareagovat a v Mladé Boleslavi zvítězili 3:1.

Na toto utkání ale nedokázali navázat. V Liberci padli po celkem jasném výsledku 6:2. Ani návrat na jejich vlastní kluziště je neprobral, také v následujícím zápase utržili porážku, tentokrát 1:4 s Chomutovem. Další střetnutí na vlastní ledové ploše už ale vyhráli. Prohru si z Ostravy odvezla Plzeň – 5:2.

Hezký den přeji všem příznivcům ledního hokeje. NOEN Extraliga staršího dorostu nám dnes nabídne zápas 13. kola nadstavbové části. V městě pod Bílou věží se dnes střetne domácí tým Mountfield HK s HC Vítkovice Steel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 24. Gaspar (Štohanzl), 37. D. Matouš (F. Moník, Gaspar), 42. Maršík (Dvořák), 55. D. Matouš (Pohl, Hejna), 58. Dvořák (Matějček, Pohl), 60. Hejna (Matějček, Martinec) – 36. Baláž (Toman, Tauwinkl)

Mountfield HK: Kouba (Vomáčka) – Muška, Brádler, Gaspar, Pohl, Martinec, Fanderlik – D. Matouš "C", Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Pokorný, Šimůnek, Hejna, Maršík.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Kubík, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Toman.

Rozhodčí: Kratochvíl – Novák, Holeček