Benátky n/J – Most 4:1 (kon.) | Třebíč – Šumperk 3:4 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 20.02.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • WSM Liga - O udržení • 1. kolo

Jedno z prvních utkání skupiny play-out je za námi! Ve třetí třetině sice domácí přidali ještě dvě branky v závěru utkání, avšak ani toto nestačilo aspoň na remízu, protože se ve 49. minutě trefili i hosté, díky dorážce Marka Haase. Šumperk si tak odváží z Třebíče velice důležité tři body do tabulky o udržení. Dnes je to ode mě vše, u dalších onlajnů, na shledanou! (19:39:54)

59:35 JURÁŇ - 3:4

59:35
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácím se podařilo využít hru bez brankáře a v závěru utkání snižují na rozdíl jediné branky! Dobře postavený MARCEL JURÁŇ zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a následnou rychlou střelou zápěstím uklidil puk do pravého růžku branky!

59:18
    Tým Salith Šumperk si bere oddechový čas.

59:03
    Domácí zkoušejí v závěru třetiny hru bez brankáře!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Charles Baldwin a Tomáš Drtil se po jedné ze střel chytli a už se nechtěli pustit! Následnou bitku vyhrál domácí hráč Charles Baldwin. Oba hráči dostali dvouminutový trest za hrubost.
    57:45 NIKO - 2:4

57:45
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! JÁN NIKO sám zavezl kotouč do útočné třetiny, kde předvedl parádní kličku po které následně velice rychle vystřelil, čímž zřejmě překvapil i hostujícího brankáře, který následně už jen lovil kotouč ze své branky!

56:46
    Silvester Kusko se pokusil dostat svoji kličkou přes dva obránce Šumperku, ale to se mu ani zdaleka nepodařilo.

56:13
    Martin Čech se dostal do útočného pásma velice efektivně, ale následně o puk přichází. U kotouče jsou hosté.

55:33
    Hosté se usadili v útočné třetině, kde se snaží rychlými přihrávky rozhodit obranu domácích.

54:29
    Ofsajd, ve kterém viděl čárový rozhodčí rozjetou třetí útočnou formaci Šumperka.

53:50
    Petr Polodna se objevil ve výborné pozici, ale i jeho ránu z levé strany hřiště Miroslav Svoboda zázračně vyrazil jeho vyrážečkou!

52:37
    Horáci začínají v druhé části třetí třetiny svým brejky soupeře velice zlobit. Další ránu vyslal na hostujícího brankáře Kusko, ale s i s jeho ránou si Miroslav Svoboda poradil.

51:28
    Domácí se dostali do velice dobré příležitosti po rychlém brejku, ale jeden z třebíčských útočníku netrefil z ideální pozice puk mezi tři tyče!

50:48
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se opět přesouvá před Dominika Svobodu.

49:53
    Hosté pokračují i nadále ve svém vytvořeném tlaku před vstřelenou čtvrtou brankou. Podaří se jim vstřelit v krátkém časovém intervalu i další gól?
    48:43 HAAS - 1:4

48:43
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté se dostávají do tříbrankového vedení. Šumperští si vytvořili pohlednou akci, kterou zakončili vstřeleným gólem po dorážce MARKA HAASE. Asistence: Eduard Šimun.

48:04
    Na ledě se zatím moc zajímavých věcí neděje. Hráči obou týmů si nevytváří nějaké výraznější šance.

46:20
    Třebíčští se marně pokoušeli dobývat branku Svobody.

45:29
    Šumperští se na chvíli usadili v útočném pásmu hvězd.

45:14
    Třebíčští nahodili kotouč, ale ten skončil jen v lapačce Svobody.

44:17
    Šumperk začíná akci z obraného pásma.

43:11
    Nahození šumperských kontroluje brankář Svoboda.

42:30
    Šumperští se probojovali do útočného pásma Třebíče.

41:44
    Luka Petelin se za pomoci spoluhráčů zvedá z ledu a odchází na střídačku.

41:24
    Petelin vypálil z mezikruží, ale na hostujícího brankáře nevyzrál.

40:43
    Třebíčští se snaží z obraného pásma založit akci.

40:06
    Zakázané uvolnění ze strany domácích.

40:01

Druhá třetina je u konce. Ve druhé třetině se dostali hosté do dvoubrankového vedení. První branku vstřelil i s velkým štěstím Tomáš Drtil a druhou přidal, především díky přesilové hře, velice aktivní hráč hostujícího týmu Jan Káňa. Nutno podotknout, že Šumperk byl ve druhé třetině o něco lepším týmem na ledové ploše. Podaří se domácím ve třetí třetině srovnat skóre utkání, nebo alespoň srovnat? To nám ukáže sama třetí třetina, která začne přibližně v 19:05.

40:00

39:23
    Charles Baldwin nám opět předvedl parádní individuální průnik, ale opět se mu nepodařilo v závěru akce zakončit.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:29
    Hosté jsou v plném počtu. U puku je i nadále Třebíč.

37:56
    Milan Přibyl vypálil z pravé strany hřiště, ale jeho ráně chyběla především přesnost. Hosté se znovu osvobozují.

37:23
    A další vyhození Šumperku. Oba týmy střídají.

36:51
    Hosté se dostali po nepodařené přihrávce jednoduše k puku, a ihned ho vyhazují až k domácímu brankáři. Třebíč zahazuje od své branky novou útočnou akci.

36:29
    Nyní si přesilovku zahrají domácí. Ondřej Panna totiž držel svého protihráče, a tak si jede odpykat dvouminutový trest.
    35:33 KÁŇA - 1:3

35:33
    Hosté využívají další přesilovku, a dostávají se tak do dvoubrankového vedení! Tomáš Sedlák nahodil puk na branku domácích, kde se kotouč několikrát poodrážel a jako první se v předbrankovém prostoru zorientoval JAN KÁŇA, který tak dorážkou překonal domácího brankáře! Asistence: Tomáš Sedlák, Aleš Holík.

34:58
    A další vyhození domácí obrany. Šumperku se zatím tato přesilovka moc nedaří.

34:31
    Po vyražené střele od modré čáry se podařilo domácím osvobodit vyhozením puku přes celé hřiště.

34:13
    A máme tady další přesilovou hru pro Šumperk. A znovu je potrestaným hráčem Václav Čejka, který si jede odpykat dvouminutový trest za podražení.

33:49
    Aktivní Jan Kána znovu pálil na Dominika Svobodu z mezikruží, ten si s jeho pokusem ale opět poradil!

33:18
    Matov zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ale o puk domácí po jeho nepřesné přihrávce přicházejí.

32:29
    Ofsajd, ve kterém se ocitla třetí útočná formace domácích.

31:46
    Hosté jsou po vstřeleném gólu jako znovuzrození! I nadále totiž drží domácí pod velkým tlakem. Podaří se Šumperku vstřelit i další branka?
    30:52 DRTIL - 1:2

30:52
    Hosté se dostávají podruhé v utkání do vedení! Karel Plášek šikovně přenechal puk TOMÁŠOVI DRTILOVI, který se s ničím nepáral a nahodil puk na branku soupeře, čímž i s velkou porcí štěstí domácího brankáře překonal! Asistence: Karel Plášek, Aleš Staněk.

30:40
    Domácím se podařilo druhé oslabení přežít bez inkasovaného gólu.

30:09
    Už to vypadalo, že Šumperk vymyslí nebezpečnou útočnou akci, avšak po srážce Sedláka a Holíka na modré čáře, z této akce nakonec nic nebezpečného nevzniklo. Třebíč se znovu osvobozuje.

29:36
    Horáci se teď velice šikovným obranným zákrokem dokázali osvobodit.

29:18
    Dominik Svoboda raději přidržel skákající kotouč v jeho brankovišti. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:40
    Druhá přesilovka v zápase pro Šumperk. Václav Čejka míří na trestnou lavici za nedovolené bránění. Podaří se hostům využít i druhou přesilovku v řadě?

28:02
    Richard Kristl se dostal do samostatného úniku, zkusil rychlou kličku, kterou však na hostujícího brankáře nevyzrál!

27:26
    Rychlá akce i na druhé straně hřiště, ale i tam byl hostující brankář Svoboda bezchybný!

26:48
    Petr Gewiese vyslal na domácího brankáře ostrou ránu z mezikruží, ten si s ní však poradil!

25:56
    Tomáš Fořt šikovně zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam ho o puk ještě lepším obranným zákrokem připravil Václav Čejka.

25:09
    Jan Milfait si po krasné přihrávce nešikovně přišlápl kotouč, a tak hosté o puk zbytečně přicházejí.

24:24
    Šumperk je v plném počtu.

23:48
    A další osvobození Šumperku. Zdá se, že toto oslabení hosté přežijí.

23:38
    Hostující obránci se dostali po nevydařené přihrávce jednoduše k puku, a tak ho ihned vyhazují přes celé hřiště.

23:19
    Domácí se usadili v útočné třetině a vymýšlí, jak překonat hostujícího brankáře.

22:54
    Jan Wasserbauer schytal velice ostrý hit od svého protihráče a musel v bolestech ihned zamířit na střídačku.

22:24
    Domácí si také zahrají svoji první přesilovku. Petr Gewiese míří na trestnou lavici za podražení.

22:08
    Milan Přibyl zavezl kotouč do útočné třetiny, ale ani jeden z jeho spoluhráčů ho v útočné akci nepodporoval, a tak pouze vypálil od modré čáry. Hostující brankář si s ní s ledovým klide poradil.

21:16
    Tomáš Prokop se pokusil vypálit od modré čáry, ale jeho rána nedoletěla ani k brance domácího týmu. Třebíč je u kotouče.

20:38
    Nahození Čejky končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude před domácím brankářem.

20:13
    První vhazování druhé třetiny vyhráli domácí, kteří ihned nahazují kotouč do útočné třetiny a míří za ním.

20:01

První třetina je za námi. V první polovině první třetiny byl Šumperk jednoznačně aktivnějším týmem, a proto se jim také podařilo dostat už v 5. minutě do vedení díky přesilovkové trefě Jana Káňi. V druhé části první třetiny se však domácím podařilo oklepat, což jim přineslo ovoce v podobě vyrovnání, které pro domácí zařídil Charles Baldwin. Druhá třetina začne přibližně v 18:16, zůstaňte s námi!

20:00

19:49
    Aleš Staněk v úplném závěru první třetiny pouze nahodil puk do útočné třetiny, a už se ani nesnažil kotouč dojet.

19:28
    V závěru třetiny jsou domácí jednoznačně aktivnějším týmem. Druhou branku se jim však zatím nepodařilo vstřelit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36
    Martin Čech si špatně zpracoval přihrávku od jeho spoluhráče, a tak nemohl z ideální pozice zakončovat!

17:21
    Domácí se jednou přihrávkou jednoduše dostali do útočné třetiny, kde se nyní snaží kombinovat a rozhýbat obranu soupeře.

16:34
    Hráči teď delší dobu bojují o kotouč v rohu kluziště, rozhodčí však zůstává v klidu a hru hvizdem nepřerušuje.
    15:17 BALDWIN - 1:1

15:17
    Domácím se právě podařilo vývoj zápasu srovnat! Rozjetý Jakub Šaur parádně našel před brankou soupeře úplně volného CHARLESE BALDWINA, který se svým skvělým zakončením pod horní tyčku nemýlil! Asistence: Jakub Šaur.

14:27
    Nebezpečně vypadající akce Šumperku končí pouze odpískaným postavením útočícího hráče v brankovišti.

13:48
    Tomáš Sedlák nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale o puk přichází. Třebíč se žene do útočné akce.

13:32
    Nyní se bude vhazovat po levici domácího brankáře Svobody.

12:39
    Karel Plášek se velice dobře prosmýkl domácí obranou, ale v závěrečné fázi jeho akce o puk přišel.

11:43
    Nahození Gewieseho od modré čáry nedělalo Dominikovi Svobodovi větší problémy. Horáci jsou u puku.

11:05
    Dlouhá rozehrávka Drtila skončila až na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před hostujícího brankáře.

10:33
    Rozjetý Matič Podlipnik nahodil kotouč do útočné třetiny, tam ale domácí o puk přišli.

09:56
    Zdá se, že s přibývajícím časem se stávají hosté aktivnějším týmem na ledě.

09:13
    Čárový rozhodčí přistihl dalšího útočníka Šumperku v ofsajdu, vhazování se bude opakovat.

08:37
    Ofsajd, ve kterém se objevil Milan Ostřanský. Vhazovat se bude ve středu hřiště, blíže k domácímu brankáři.

07:49
    Obránci Šumperku kombinují ve své obranné třetině, a vyčkávají na ten správný moment k založení dalšího útoku.

07:12
    Čtvrtá útočná formace domácích zahrála velice dobré střídaní, avšak obrana Šumperku si s ní nakonec poradila. Hosté jsou u kotouče.

06:50
    Jiří Všetečka se teď blýskl parádní individuální akcí, které chyběl už jen gól! Domácí ale i nadále pokračují ve svém tlaku.

05:43
    Domácí si zřejmě nic z inkasované branky nedělají a ženou se do útočné třetiny. Po střele Přibyla se bude vhazovat po pravici hostujícího brankáře Svobody.
    04:34 KÁŇA - 0:1

04:34
    Hosté využívají svoji výhodu v podobě přesilové hry, a dostávají se tak do vedení! Ve velice dobré příležitosti se objevil Jan Milfait, který svoji dorážkou ale pouze orazítkoval tyč, avšak následně dorážel JAN KÁŇA, který už se nemýlil a překonal bezmocného Dominika Svobodu v jeho bráně! Asistence: Jan Milfait.

03:36
    Dominik Svoboda teď zázračným zákrokem nedovolil změnu skóre! Šumperk se ale řítí do další akce.

03:11
    První přesilovku zápasu si zahrají hosté. Matič Podlipnik míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvouminutový trest za hákování.

02:43
    Skákající kotouč v brankovišti Dominik Svoboda raději přidržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:12
    Tomáš Drtil se pokusil o střelu z mezikruží, ale při zakončení uklouzl, a rána se mu tak vůbec nepovedla. Třebíč je u puku.

01:39
    Marcel Juráň vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Svobody střelou z velkého úhlu, ten se však nachytat nenechal.

00:57
    Domácím se podařilo z úvodního tlaku Šumperku vymanit, a tak zakládají svoji první útočnou akci.

00:26
    Úvodní buly utkání získali na svoji stranu hosté a ihned se hnali do útočné třetiny. Nahození Milfaita však domácí brankář Svoboda vyrazil do rohu kluziště.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše. Zápas tak začne za malou chvíli.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (Vejmelka) – Čejka ''A'', Podlipnik, Niko, Bartoň, Schejbal, Wasserbauer Jiří, Hort – Čech ''A'', Polodna, Kristl – Kusko, Juráň, Přibyl – Wasserbauer Jan, Petelin, Všetečka – Šaur, Matov, Baldwin

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Gewiese, Sedlák ''A'', Prokop, Holík, Bail, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas ''C'', Šimun, Brunec – Staněk, Plášek ''A'', Hlinka – Ostřanský, Miškovský, Panna

Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Maštalíř.

Salith Šumperk

Šumperk, jako téměř tradiční účastník play-out, skončil po základní části na posledním 14. místě WSM Ligy s 52 body. I přes to, že se Šumperku podařilo poslední utkání základní části vyhrát, tak se jim ale nepodařilo v tabulce přeskočit jejich úhlavního nepřítele z Mostu (co se bodového součtu týče). Salith tedy musí do play-out vlítnout naplno a sbírat body, stejně tak jako Most. Podaří se hostům hned v úvodním zápase překvapit a porazit papírově silnější Třebíč?

Po vyhraném domácím zápase s Litoměřicemi mířila Horácká Slavia do Ústí nad Labem, kde ji čekal veledůležitý poslední zápas základní části. Avšak Třebíč ho nezvládla a neodvezla si ze severozápadu Čech ani jeden bod, a také kvůli tomu, že Litoměřice porazily HC Most po samostatných nájezdech, se třebíčští nedostali o pouhý jeden bod do předkola play–off, což dnešní domácí tým a celý klub musí velice mrzet. Na druhou stranu, Horáci mají díky posbíraným sedmdesáti bodům jistotu, že se tento rok ve WSM Lize i nadále udrží, neboť mají osmnácti bodový náskok před Šumperkem i Mostem.

Přeji příjemný hokejový večer všem nadšencům ledního hokeje, především příznivcům WSM ligy! Dnes je na programu první zápas v rámci skupiny play-out, neboli skupiny o udržení. Utkání, které začne v 17:30, se odehraje v třebíčské MANN + HUMMEL ARÉNĚ, kde domácí SK Horácká Slavia Třebíč přivítá na svém ledě tým Salith Šumperk. Všem přeji hezký sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
    Branky a nahrávky: 16. Baldwin (Šaur), 58. Niko, 60. Juráň – 5. Káňa (Milfait), 31. Drtil (Plášek, Staněk), 36. Káňa (Sedlák, Holík), 49. Haas (Šimun)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zelenka) – Gewiese, Sedlák ''A'', Prokop, Holík, Bail, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas ''C'', Šimun, Brunec – Staněk, Plášek ''A'', Hlinka – Ostřanský, Miškovský, Panna

Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Maštalíř