Minnesota – Chicago 6:1 (kon.) | NY Rangers – Detroit 1:0 (po pr.) | Carolina – Tampa 2:4 (kon.)
Anaheim – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 5:1 (kon.)
New York Rangers
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Detroit Red Wings
Pondělí 22.02.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18006 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a přeji klidný zbytek noci! (04:01:42)

Československá stopa

Marek Hrivík (NYR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:32
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:06

1. Henrik Lundqvist (NYR) 22 zák., 0 gólů, 100%
    2. Jimmy Howard (DET) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    3. Kevin Klein (NYR) 1+0

V prodloužení byli šťastnější domácí, kterým druhý bod vystřelil obránce Kevin Klein, jenž byl také jediným střelcem zápasu. Jinak totiž kralovali oba brankáři. Hráči Detroitu dnes nastřelili dvakrát tyčku, v závěru však mohli děkovat gólmanu Howardovi za to, že mají alespoň bod.

Střely na branku v prodloužení – 2:2, celkem – 30:22.

61:59 Kevin KLEIN - 1:0

61:59
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš. Lundqvist se štěstím udržel puk před brankovou čarou po šanci Nyquisa a Jezdci okamžitě přešli do protiútoku, který končí gólem! Hayes předložil puk před branku svému jmenovci KEVINU KLEINOVI a ten střelou pod víko nedal Howardovi šanci zakročit. Asistence: Kevin Hayes a Chris Kreider.

61:19
    Střela Kleina byla sice tvrdá, ale letěla z velké dálky a Howard si s ní poradil.

60:43
    V prodloužení zahrozili jako první hosté. Zetterbergovu nabídku pro Dacjuka zastavil Lundqvist.

60:01

Je to tak, 60 minut hry dnes nestačilo na to, abychom viděli branku. Domácí se sice jednou radovali, ale zásah Kevina Hayese sudí nakonec neuznali kvůli kontaktu projíždějícího Lindberga s brankářem Howardem. Právě Jimmy Howard byl klíčovým mužem zbytku zápasu. Nejprve chytil Fastovi trestné střílení a poté vytáhl proti šanci stejného hráče skvělý zákrok.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:3, celkem – 28:20.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Už to vypadá, že se nic nestane. Puk je za brankou Rangers.

59:01
    Poslední minuta třetí periody.

58:39
    Od modré střílel Yandle, branku nenašel.

58:08
    Hosté si berou oddechový čas.

58:08
    Domácí akci zastavilo odpískané postavení mimo hru.

57:27
    Na druhé straně se natlačil až do šance Athanasiou, puk prolétl těsně vedle vzdálenější tyčky.

56:16
    Jesper Fast mohl opět otevřít skóre, ale Howard ho vynuloval! Před hostující brankou zůstal Brassard právě s Jesperem Fastem. Ten dostal přihrávku před odkrytou klec, ovšem brankář Red Wings se natáhl a pravým betonem zabránil gólu! Wow!

55:46
    Na ose se dostal ke střele Zuccarello, hosté jeho pokus zablokovali.

55:01
    Posledních pět minut třetí třetiny. Rozhodne se ještě v normální hrací době?

54:35
    Jimmy Howard dnes podává snad svůj nejlepší výkon v sezóně! Fast zvolil střelu zápěstím, kterou hostující brankář vyráží vyrážečkou.

54:35
    Jesper Fast byl faulován při samostatném úniku a domácí hráč tak pojede trestné střílení!

53:55
    Kreider dostal dobrou přihrávku na levý kruh, branku netrefil.

53:30
    Stalberg se z pravé strany natlačil až před branku Detroitu, ale Howarda nepřekonal. Puk neuklidil mezi tyče ani dojíždějící Oscar Lindberg!

52:52
    Tomáš Tatar měl před sebou poměrně dost prostoru. Využil ho k bekhendové střele, kterou vytěsnil Lundqvist.

52:11
    Domácí jsou kompletní. Stále 0:0.

51:49
    Kevin Klein odpaluje kotouč a k brance soupeře.

51:33
    Zetterbergova nabídla prošla domácím brankovištěm. Poté se dostal k puku Mike Green, ale ten si netroufl vystřelit.

50:37
    Hosté na útočné modré chybovali a Dominic Moore mohl vyhodit.

50:10
    Dan Girardi zasáhl loktem Zetterberga a je vykázán na trestnou lavici. Početní výhodu bude mít k dispozici Detroit.

49:46
    Hosté teď mohou děkovat Howardovi! Jesper Fast se prezentoval pohotovou tečí, puk však uvízl někde pod ležícím brankářem Red Wings!

49:32
    Marc Staal z vrcholu pravého kruhu minul branku. Hosté jsou už kompletní.

48:45
    Domácí hokejisté se teď nemohou dostat do útočné třetiny.

48:02
    Tak ne! Vyloučen je také Keith Yandle za nedovolené bránění. Pokračujeme v klasické přesilovce domácích.

48:02
    Jezdci budou hrát přesilovku 5 na 3! Luke Glendening dostal trest za vysokou hůl.

47:27
    Za nedovolené bránění je vyloučen Danny DeKeyser. Domácí si zahrají přesilovku.

47:17
    Do vedení mohli jít hosté! Pavel Dacjuk nastřelil brankovou konstrukci. Ta Lundqvista zachránila už podruhé.

46:10
    Fanoušci Rangers jsou hodně rozzlobeni a stále na rozhodčí bučí.
    45:54 Neuznaný gól Kevina Hayese!

45:54
    Domácí se už radovali z gólu! Howard nedokázal za brankou rozehrát kotouč a z nastalého zmatku domácí téměř vytěžili vedení. První střelu Kevina Hayese ještě zblokoval Quincey, ovšem vzápětí Hayes z rohu nahodil puk zpět na branku a dezorientovaný Howard si nedokázal pokrýt prostor u bližší tyčky. Hostující kouč Jeff Blashill si však vybral challenge a rozhodčí branku po poradě s videem neuznávají! Šlo o kontakt brankáře Howarda s projíždějícím Lindbergem, ovšem rozhodnutí je to hodně nečekané. Podle opakovaných záběrů to byl spíše brankář Red Wings, kdo se dopustil podražení.

45:24
    Zakázané uvolnění Detroitu, hra se stěhuje před Howarda.

44:53
    Glassův trest skončil, domácí kompletní.

44:16
    Opět se budu opakovat, ale Rangers soupeři nic nedovolili a vyhodili.

43:36
    Další vyhození domácích, kteří pracují v oslabení velmi obětavě.

43:11
    Domácí obrana zblokovala hned dvě střely Richardse. Teď Rangers dokonce vyhodili.

42:49
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Tanner Glass – 2 min., hákování).

42:21
    Stalberg připravil dobrou šanci pro Lindberga. Howard ukázal dobrý postřeh a vykopl puk pravým betonem. Následně Lindberg narazil do brankové konstrukce a vychýlil ji z jejího postavení.

41:57
    Dnes dominují brankáři a obránci. Tenhle zápas může rozhodnout i jediný gól.

41:38
    Střela Richardse nedoletěla až k Lundqvistovi.

41:04
    Zetterberg to zkoušel z ostrého úhlu. Lundqvist se natlačil na tyčku a puk schoval někde ve své výstroji.

40:40
    Z otočky vypálil Stepan, Howard v rozkleku vyráží.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.

Branka nepadla ani ve druhé části a tak na kostce stále svítí dvě nuly. Nejblíže gólu byl asi Henrik Zetterberg. Hostující kapitán už po přihrávce Dacjuka pálil do odkryté branky, ale Rangers zachránila tyčka.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:7, celkem – 21:17.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Ve druhé třetině se už nic nestane.

39:15
    Pro Lindbergův pokus si sáhl lapačkou Jimmy Howard.

39:01
    Běží už poslední minuta druhé části.

38:00
    Neujala se ani střela domácího obránce Boyla. Druhá třetina se chýlí ke konci a stále jsme neviděli jediný gól.

37:21
    Quincey vystřelil od modré, puk zastavil Hayes.

36:40
    Z levé strany pálil Tanner Glass, hostující branku netrefil.

36:09
    Neurovnanou pasáž ukončilo zakázané uvolnění domácích.

34:49
    Glendeningova střela skončila v moci Lundqvista. Reklamní pauza.

34:38
    Red Wings jsou v plném počtu.

34:28
    DeKeyser vyhazuje a domácí přesilovka je téměř u konce.

34:17
    Domácím odpískána přihrávka rukou.

33:48
    Hosté konečně vyhazují a mohou trochu vydechnout.

33:27
    Hosté pod tlakem, ránu Millera vyráží Howard.

33:05
    Miller našel výborným pasem Hayese, proti jeho střele se bleskově přesunul Howard!

32:45
    Hosté na úvod oslabení vyhazují.

32:37
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Kyle Quincey – 2 min., podražení). Další přesilovka pro Rangers.

32:18
    Chris Kreider zůstal sám před Howardem. Měl dost času, aby se s pukem otočil, hostujícího gólmana však nepřekonal!

30:58
    Dacjuk připravil tutovku Zetterbergovi. Ten už střílel do prázdné, ale domácí zachránila tyčka!

30:11
    Pohotovou střelu Fasta odrazil Howard vyrážečkou do rohu.

30:02
    S ranou Kreidera z pravého kruhu si poradil Howard, jenž má puk v náručí. Následuje komerční brejk.

29:35
    Hosté v plném počtu, stále čekáme na první gól zápasu.

28:59
    Jesper Fast netrefil prostor mezi hostujícími tyčemi.

28:33
    Zuccarellova rána z pravého kruhu zazvonila o tyčku! Vzápětí neprostřelil Howarda Stepan.

27:59
    Nyní domácí přišli o útočné pásmo.

27:34
    Zuccarello byl podražen Kylem Quinceyem a domácí budou hrát druhou přesilovou hru v zápase.
    26:44 Lundqvist nepustil puk za svá záda ani natřikrát!

26:44
    Obrovská šance Red Wings! Pulkkinen ukázal rychlé nohy a z levé strany se protáhl až do zakončení. To Lundqvist vyrazil a vzápětí musel čelit dorážce Smithe. I s touto obtížnou situací si ale švédský gólman poradil, když roztáhl betony a nepustil kotouč za čáru!

26:10
    Je tu reklamní přestávka.

26:10
    Od modré nahazoval Quincey, puk je v lapačce Henrika Lundqvista.

25:32

24:46
    Domácí dobře brání a blokují střelecké pokusy soupeře.

24:01
    V oslabení zahrozil Derek Stepan. Ten se protáhl až před branku, kterou však netrefil.

23:31
    Vše odstartoval Helmův hit na Millera. Ten se zvedl z ledu a nakonec se pustil do Quinceyho. Jediným vyloučeným hráčem je ale Derek Brassard za držení. Hosté tak budou hrát přesilovku.

23:31
    Pozor, je tu šarvátka! V hlavní roli J.T. Miller a Kyle Quincey!

23:14
    Hosté v postavení mimo hru.

23:03
    Od modré střílel Mike Green. Lundqvist měl odkrytý výhled a snadno kotouč zachytil.

22:51
    Zakázané uvolnění Rangers. Rudá Křídla působí v úvodu druhé části velmi svižně.

22:14
    Tatar našel křížnou přihrávkou Ouelleta, jenž vypálil nad.

21:18
    Puk se odrazil na pravý kruh ke Glendeningovi, který se nerozpakoval a vystřelil. Kotouč se otřel o bližší tyčku!

20:13
    Rozehrávka hostujícího beka byla sražena do hlediště, vhazuje se ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:06.

V první třetině jsme gól neviděli. Hrál se vyrovnaný hokej. Několik zajímavých příležitostí si vytvořily oba týmy, ale brankáři jsou zatím stoprocentní.

Střely na branku v 1. třetině – 12:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Glendening našel před brankou Pavla Dacjuka, který zblízka nedokázal uklidit puk za Lundqvista!

19:20
    J.T. Miller se vytočil zpoza branky a Howard musel rychle do rozkleku.

19:14
    Zakázané uvolnění hostí.

18:55
    Po střele Millera puk poskakoval před Howardem a hostující gólman měl co dělat, aby ho před dotírajícími Jezdci přikryl. Nakonec to zvládl a uchránil tak svůj tým od pohromy.

18:31
    Marčenko s Ouelletem drží puk ve vlastní obranné třetině, nikam s ním moc nepospíchají.

17:54
    Zuccarello posílal pas na zadní tyč, kam si najížděl Kreider. Ten těžký puk netrefil.

17:27
    Dalekonosnou střelu obránce Greena zastavuje Lundqvist.

16:55
    Čekání na první gól stále pokračuje, sledujeme vyrovnaný zápas.

15:59
    Hosté se snaží z každé pozice střílet. Nyní Lundqvist vyrážel Ouelletův pokus.

15:26
    Protiútok Detroitu skončil střelou Tatara z pravého kruhu, Lundqvist byl na místě.

14:36
    Střely Girardiho i Zuccarella minuly hostující branku.

14:09
    Puk rychle putoval po ose Miller – Klein – Brassard a posledně jmenovaný byl ve velké šanci. Ani nadvakrát však před Howardem neuspěl!

13:18
    Zetterbergův pokus vyrazil jeho švédský krajan Lundqvist, jen má teď mnohem více práce, než na druhé straně Howard.

13:09
    Nyní už domácí na zakázané uvolnění zahráli. Buly před Lundqvistem.

12:43
    Glass vyhodil šikovně, puk se sotva došoural k brankové čáře a o icing tak nejde.

11:57
    Střelu Stalberga od pravého mantinelu vyrazil betonem Howard.

11:27
    Po dalším zákroku Lundqvista tu máme reklamní přestávku. Red Wings jsou nyní aktivnějším týmem.

10:45
    Dacjuk se šikovně zbavil protihráče a vytvořil tak přečíslení 2 na 1. Přesnou přihrávkou pak připravil šanci pro Justina Abdelkadera, jenž se snažil zasunout puk do protipohybu Lundqvista, Ten zasáhl i s přispěním štěstí!

09:40
    V útočném pásmu se snažil prosadit Marek Hrivík. Slovenský útočník Rangers dnes prožívá svou premiéru v NHL.

09:09
    Pohotový pokus Nyquista skončil vedle. Hosté zvyšují svou aktivitu.

08:49
    Spolupráce dvojice Larkin – Tatar. Tomáš Tatar mohl střílet z pravého kruhu, ovšem Lundqvist si připsal efektní zákrok lapačkou.

08:24
    Hayes to zkusil téměř z rohu kluziště, Howard vyráží plastronem.

07:51
    Lundqvist zastavil spíše propagační pokus Abdelkadera. Vhazovat se bude po jeho pravici.

07:23
    Hosté tentokrát v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

07:16
    Icing Detroitu, vhazuje se před Howardem.

06:50
    Již po skončení hostující přesilovky pálil od modré Smith, branku netrefil.

05:55
    Rudá Křídla se těžko dostávají do pásma, domácí dobře brání.

05:12
    Vyhození Moora bylo tečováno do hlediště. Buly ve středním pásmu.

04:48
    Domácí Keith Yandle zahákoval Larkina a přesilovku si vyzkoušejí také hosté.

03:41
    Jimmy Howard teď Detroit hodně podržel! Nejprve vykopl betonem střelu Stalberga a poté dokázal vytěsnit i tečovaný pokus Girardiho!

03:12
    Domácí početní výhodu nevyužili, Red Wings kompletní.

02:55
    Další rána Yandla, Howard vyráží.

02:13
    Přesilovkový tlak Rangers ukončil až Howard, jenž přikryl puk po střele Yandla.

01:40
    Hostům se podařilo vyhodit.

01:11
    Xavier Ouellet podrazil Fasta a je tu přesilová hra pro Rangers.

00:13
    Howard si připsal první zákrok. Střelu z levé strany vyrazil.

00:01

V tuto chvíli je vše připraveno na zahájení duelu.

Zazní hymna Spojených států amerických.

V Madison Square Garden probíhá předzápasová show.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Yandle, Girardi (A), Staal (A), Klein, Boyle, McIlrath – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Fast, Brassard, Miller – Stalberg, Hayes, Lindberg – Hrivik, Moore, Glass. Trenér: Alain Vigneault

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Quincey, DeKeyser, Green, Smith, Ouellet, Marčenko – Abdelkader, Dacjuk (A), Zetterberg (C) – Tatar, Richards, Larkin – Pulkkinen, Athanasiou, Nyquist – Helm, Glendening, Sheahan. Trenér: Jeff Blashill.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V brance Red Wings se dnes představí Jimmy Howard.

Československá stopa:
    Marek Hrivik (NYR) – 0 zápasů, 0 bodů (povolán z farmy)
    Tomáš Tatar (DET) – 58 zápasů, 33 bodů (16+17)
    Tomáš Jurčo (DET) – 36 zápasů, 6 bodů (4+2)
    Jakub Kindl (DET) – 25 zápasů, 5 bodů (2+3)
    Tomáš Nosek (DET) – 6 zápasů, 0 bodů
    Petr Mrázek (DET) – 41zápasů, průměr 2,11, úspěšnost 92,7%

Vzájemné zápasy:¨
    V této sezóně se oba kluby z "Original Six" utkaly zatím jen jednou. Z vítězství 2:1 po prodloužení se radovali Red Wings. V loňském ročníku nejprve zvítězili na svém ledě Rangers 4:3 v prodloužení a doma vyhrál také Detroit – 3:2.

New York Rangers:
    Rangers jsou třetím nejlepším týmem tabulky Východní konference, na svém kontě mají 72 bodů. Z posledních desíti zápasů si newyorský celek připsal sedm výher a dokazuje tak, že se může pochlubit konstantní formou. Tradičními oporami týmu jsou brankář Henrik Lundqvist, útočník Mats Zuccarello nebo obránce Ryan McDonagh (ten dnes ale hrát nebude).