Minnesota – Chicago 6:1 (kon.) | NY Rangers – Detroit 1:0 (po pr.) | Carolina – Tampa 2:4 (kon.)
Anaheim – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 22.02.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Československá stopa v utkání:

Radim Vrbata (VAN) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:41 (06:48:21)

1. Ryan Miller (VAN) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Jannik Hansen (VAN) 0+2
    3. Henrik Sedin (VAN) 0+4
    Vancouver vítězí 5:1 díky 37 zákrokům skvělého Ryana Millera.

Trápení Colorada v Rogers Areně je u konce. Vancouver vstupoval do třetiny za tříbrankového vedení, které v polovině třetí třetiny navýšili Jannik Hansen a střelou do prázdné brány Christopher Tanev. Ano, je tomu skutečně tak, Colorado totiž deset minut před koncem za rozhodnutého stavu 4:0 odvolalo brankáře, aby se pokusilo o vstřelení alespoň čestného gólu, což se nakonec Avalanche podařilo, když se 42 sekund před koncem prosadil s dorážky John Mitchell a jeho gól potvrdilo video. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 5 Colorado Avalanche 1.

59:56
    Semjon Varlamov si ještě připsal jeden zákrok po střele Bo Horvata, více už se ale v dnešním zápase nestane.

59:45
    Do konce zápasu zbývá odehrát poslední 15 sekund.
    59:12 John MITCHELL - 5:1

59:12
    Colorado právě vstřelilo branku!
    JOHN MITCHELL skóruje a připravuje Ryana Millera o čisté konto, vyvěste prapory!! Před bránou Ryana Millera vznikl obrovský závar a brankář Vancouveru první dvě dorážky vleže zastavil, proti třetí v blízkosti levé tyče v podání Johna Mitchella už byl ale bezmocný. Aby to nebylo tak jednoduché, tak si ještě hlavní trenér Canucks Willie Desjardins vyžádal Coach Challenge, která nebyla úspěšná. Asistence: Jarome Iginla, Michajl Grigorenko.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

58:32
    Puk skončil na střídačce a je jasné, že Colorado dnes prohraje, a ne malým rozdílem, přesto si zaslouží pochvalu za to, že za stavu 4:0 odvolalo brankáře a pokusilo se o vstřelení čestného gólu.

58:10
    Semjon Varlamov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Canucks.

57:24
    Ryan Miller se po přerušení hry občerstvil z lahve položené na horní síti a nyní se bude koncentrovat na to, aby se o čisté konto nenechal zbytečně připravit.

57:00
    Do konce zápasu, který už je v závěru hodně jednotvárný, zbývají odehrát tři minuty.

56:23
    Alex Tanguya se snažil u levé tyče protrhnout střeleckou neschopnost, ta je ale pevná jako čínská zeď! Ryan Miller pravým betonem jeho pokus vyrazil a poté puk holí uklidil do bezpečí, aby ho nepustil k dorážce.

55:10
    O osudu utkání už je dávno rozhodnuto, a pokud by Ryan Miller dnes inkasoval, v Denveru by vyhlásili státní svátek.

54:56
    Po reklamní přestávce jsme zpět v Rogers Areně, kde už si fanoušci Colorada zcela určitě přejí, aby byl konec.

54:07
    Dvojčata Sedinových:

Henrik Sedin a Daniel Sedin hrají parádně zápas a dohromady už zaznamenali sedm asistencí. Kapitán Henrik Sedin čtyři, zatímco jeho dvojče Daniel o jednu méně.

53:24
    Colorado to nebalí a chce vstřelit ten jeden čestný gól za každou cenu, jeho snaha už ale začíná být hodně kostrbatá.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Cracknell (Etem, Dorsett), 19. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 40. Vrbata (H. Sedin, Hutton), 50. Hansen (D. Sedin, Sedin), 52. Tanev (H. Sedin, D. Sedin) – 60. Mitchell (Iginla, Grigorenko)

Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Hutton, Tanev, Hamhuis (A), Bartkowski, Sbisa, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Hansen – Baertschi, Horvat, Virtanen – Burrows, McCann, Vrbata – Dorsett, Cracknell, Etem. Hlavní trenér: Willie Desjardins.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bigras, Bodnarchuk – Grigorenko, Duchene, Iginla (A) – Tanguay, MacKinnon, Landeskog (C) – McLeod (A), Soderberg, Comeau – Wagner, Mitchell, Skille. Hlavní trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Brad Watson, Tom Chmielewski – Vaughan Rody, Jay Sharrers

Diváci: 18431