Boston – Columbus 4:6 (kon.) | Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Montreal – Nashville 1:2 (0:1 po s.n.)
St. Louis – San Jose 3:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
Montreal Canadiens
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Nashville Predators
Úterý 23.02.2016, 01:35 • Bell Centre, Montreal • NHL
    36 let uplynulo včera od "Miracle on Ice".

36 years ago today, we were there. #MiracleOnIce #MadeOfHockey (???? via @puckstopuk)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

Já se s vámi loučím a přeji krásné vstávání. (04:30:06)

3. Mike Condon (MTL) – 1 branka, 29 zákroků, 96,7% úspěšnost

Skóre utkání otevřel hostující Viktor Arvidsson, kterého ale minutu a sedmnáct sekund před koncem první periody napodobil také Brendan Gallagher. Obě branky padly po velkém důrazu v brankovišti.

Následně ale již žádné zásahy přidány nebyly, a tak musely rozhodnout nájezdy. Tam byl jediným úspěšným exekutorem Craig Smith, jenž vybojoval bonusový bod pro Nashville.

Craig SMITH - 1:2sn

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
    Autorem vítězné branky je CRAIG SMITH.

3. série
    0:1
    Rozhoduje tedy ten poslední, co se rozjel. Craig Smith si najel před branku a vymíchal Condona. Branku si zasloužil!

3. série
    0:0
    Max Pacioretty najel rychle před Rinneho, ale ten jeho kličku vystihl a vyrazil.

2. série
    0:0
    Filip Forsberg udělal kličku do forhandu, ale beton Condona nepřehodil.

2. série
    0:0
    Neuspěl ani Alex Galchenyuk, který si najel před branku a střelu poslal jen vedle.

1. série
    0:0
    Ryan Johansen si najel před Condona, kterého sice vymíchal ale následně napálil jen břevno.

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Sven Andrighetto, který svižnou ránou nad lapačku neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Z pravé strany vyslal ještě jednu střelu Alex Galchenyuk, ale brankáři jsou dneska základem úspěchu obou celků. Jde se do nájezdů.

64:32
    Lars Eller obkroužil celé pásmo a následně se odhodlal ke střele z mezikruží, odkud se mu povedlo trefit jen chrániče bráncího hráče.

64:11
    Craig Smith si vyměnil kotouč s jedním ze svých spoluhráčů a zakončoval z brankoviště. Puk se ale odrazil hodně divně a neskončil v brance. To stojí za shlédnutí!

63:36
    Domácímu celku se následně povedlo puk poslat jen na zakázané uvolnění a trenér Predators si vyžádal oddechový čas.

63:14
    Ryan Johansen našel přihrávkou z levého kruhu před brankou osamoceného Josiho, který sice zakončoval do odkryté branky, ale tu nakonec netrefil!

62:32
    Max Pacioretty se zbavil obránce na pravém kruhu a posílal puk do jízdy. Najíždějící hráč ovšem nedokázal puk zpracovat.

61:59
    Následné snažení domácích bylo ukončeno poté, co se hráči nedomluvili a přihrávka skončila mimo útočné pásmo.

61:26
    Andrej Markov najel do útoku a posunul puk na Gallaghera. Tomu se svižnou ránou nepovedlo překonat pozorného Rinneho.

60:58
    Puk se dostal na druhou stranu, kde z blízkosti zakončoval svou akci Alex Galchenyuk. Tomu se bekhendem nepovedlo skórovat.

60:21
    Filip Forsberg najel s pukem do útočné třetiny a obtočil se kolem branky. Condona ale neohrozil a raději puk poslal na modrou čáru.

60:01

Ani třetí třetina nenabídla branku, a tak se půjde do prodloužení tří hráčů proti třem. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat ze zisku bonusového bodu. Třetí část nám přinesla spíše taktickou hru bez velkých šancí.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Ještě se do šance prodíral Tomáš Plekanec, ale toho na poslední chvíli zastavil bránící hráč.

59:21
    Andrej Markov nahodil puk za branku finského brankáře, ale pro touš si nikdo z domácích hráčů nenajel.

59:00
    Právě se rozeběhla poslední minuta třetí třetiny a nejspíše se půjde do prodloužení...

57:48
    Nashvillu se nepovedlo vybojovat útočné pásmo, a tak Shea Weber puk poslal jen za branku Condona a spolu se spoluhráči odjel střídat.

57:27
    Neskutečné. Obrovský závar před brankou Rinneho neskončilo. Galchenyuk udělal kličku a snažil se puk dostat do branky. To se mu ale po obranném zákroku Romana Josiho na brankové čáře nepovedlo!

56:54
    Nebezpečné nahození Subbana od modré čáry bylo ještě tečováno, ale Rinneho tento pokus neohrozil.

56:36
    Brenda Gallagher si puk připravil v prostoru mezi kruhy a následně poslal puk na Rinneho. Ten jeho střelu očekával a ukryl ji v lapačce.

56:25
    Nic se ale nestalo ani nadále. Nashville puk vyhodil jen na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Rinnem.

55:18
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny začala. Stále je utkání vyrovnané a na puku jsou nyní domácí hokejisté.

54:38
    Mike Riberio si najížděl do útočné třetiny a byl ve skvělé střelecké pozici. Ke střele se ale následně nedostal.

53:53
    V posledních momentech jsou hosté aktivnějším celkem a tlačí domácí celek. Uvidíme, jestli se jim povede skórovat.

53:16
    Mike Fisher objel Condonovu branku, ale následně se mu z levého kruhu nepovedlo vystřelit na branku.

52:40
    Zasahovat opět musel brankář Condon. Po střele, která se odrazila od zadního mantinelu, skončil puk před brankou. Domácí brankář raději hru přerušil.

52:18
    Predátoři dlouho motali domácím hlavu a nakonec vše zakončil svou střelou Craig Smith. Tomu se ale střelou z pravé strany nepovedlo skórovat.

51:25
    Tomáš Fleischmann si z pravé strany najel do středu pásma, odkud se mu ovšem nepovedlo překonat Rinneho.

51:02
    Utkání začíná pomalu a jistě nabírat spád a probouzí se také fanoušci. Kdo se bude radovat z druhé branky?

50:18
    Neúspěšný byl na druhé straně také Tomáš Plekanec, jenž svou střelu z levého kruhu namířil jen vedle branky.

49:45
    Po neúspěšné akci domácího celku následoval únik Wilsona, který svou akci zakončoval bekhendem. Mike Condon připraven.

49:02
    Ani další snažení nebylo zakončeno vedoucí brankou utkání. Snažení domácích bylo zastaveno již před modrou čárou.

48:19
    Do útočné třetiny najel aktivně český útočník Tomáš Fleischmann. Tomu byl ale následně odpíská další ofsajd.

47:45
    Po další sérii nepřesností se směrem do útoku prodíral Craig Smith. Hostující forvard byl ovšem zastaven již ve středním pásmu.

46:50
    Po delší době v útoku také hosté. Nyní se za brankou Condona bojuje o puk. Uvidíme, kdo bude nakonec úspěšnější.

45:59
    Fleischmann přebral puk a odhodlal se k průniku do útoku. Bránící hráče se mu ovšem nepovedlo přelstít.

45:35
    Tak to byla tvrdá akce. Nathan Bealieua se dostal elegantně před branku a zakončoval svou akci. Krosčekem jej ale na tyčku branky poslal Fisher.

45:11
    Hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, které je nyní odpískáno. Buly před finským brankářem.

44:50
    Brendan Gallagher zavezl puk do útočné třetiny, kde následně hledal své spoluhráče. Canadiens kombinují.

43:46
    Puk se dostal na hokejku Craiga Smitha, kterému se ale nepovedlo z blízkosti překonat pozorného brankáře.

42:59
    Následoval útok po levé straně, který byl zakončen přihrávkou před branku. Tam ovšem byl hostující hráč, který puk ztečoval pryč.

42:39
    Následně se puku ujímají domácí hokejisté, kteří kombinují na vlastní polovině.

41:46
    Predátoři to zkoušeli přihrávkou zpoza branky před ní, ale přihrávku nikdo nezachytil a puk skončil ve střední třetině.

40:50
    Paul Byron se hnal na branku hostujícího brankáře, ale nakonec se rozhodl ještě přihrávat. To ale nebyl úplně skvělý nápad.

40:12
    Pekka Rinne si musel hned se startem třetiny poradit se snažením kladenského rodáka, Tomáše Plekance.

40:01

Druhá třetina končí za stavu 1:1. Branku jsme v této části hry neviděli, a tak si na rozhodující trefu ještě počkáme. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat ze zisku nějakých bodů.

Střely na branku: 20:22

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:42
    Alex Galchenyuk byl oslovován dlouhou přihrávkou skrz celé pásmo, ale nakonec se mu nepovedlo rychlou nabídku zachytit.

38:58
    Přesilovka hostujícího celku již skončila, ale Predators to zkouší i nadále. Tato třetina ovšem branku nejspíše nepřinese.

38:07
    Po pohledné kombinaci dostal puk před branku hostující Mattias Ekholm, který se ale ke střele nedostal díky skvělému obrannému zákroku od Fleischmanna.

37:18
    Po pravé straně si najel před branku Ryan Johansen, kterému se ovšem nepovedlo najít mezírku mezi Condonem a brankou,

36:28
    Sven Andrighetto hned vyrazil za pukem po vhazování a nakonec se mu jej povedlo vyvést z obranného pásma.

36:19
    Torey Mitchell bude prvním domácím vyloučeným hráčem. Dvě minuty dostane za podražení u levého kruhu před brankou Condona.

35:16
    Pohledná kombinace domácích zakončena přihrávkou na Tomáše Plekance, který ovšem nedokázal zakončit.

34:09
    Max Pacioretty se dostal před branku, kde si před něj lehl bránící hráč a domácí kapitán tak nemohl svojí akci zakončovat.

33:25
    Hned po buly to zkoušel Calle Jarnkrök, ale Condon s touto střelou počítal a připsal si zákrok. Následovat bude další vhazování.

32:45
    Viktor Arvidsson se prodíral středem hřiště, ale hned po přejetí modré čáry byl zastaven bránícím hráčem, který jej hitnul.

32:02
    Mike Condon nyní hrdinou okamžiku! Nejdříve vyrazil střelu bombu Forsberga od modré čáry a následně se zaskvěl proti dorážce Smitha!

31:44
    Po tvrdé střele obránce Webera se puk kutálel před brankářem Condonem, který jej ale následně chytil do lapačky.

31:16
    Ryan Johansen dával puk před branku, kde ale nikdo z hráčů v bílém nebyl. U puku jsou tedy domácí hokejisté.

31:06
    Hru přerušilo zakázané uvolnění, a tak uvidíme vhazování před brankářem Pekkou Rinne, který zatím za svá záda pustil jediný projektil.

30:46
    I nadále sledujeme souboj ve střední třetině, odkud se ani jednomu celku nedaří zaútočit. Druhá třetina není tím pravým hokejovým trhákem.

29:51
    A pokračuje se obrannou hrou Nashvillu, který kombinuje za brankou svého brankáře.

29:05
    Po dlouhé době se ke střele dostali hosté. Po pravé straně zaútočil jeden z hráčů v bílém, ale jeho přízemní střelu Condon vykopl.

28:37
    Stále se hraje bez přechodů do útočných třetin. Nepřesnosti jsou k vidění na obou stranách a branky zatím nepřicházejí.

27:41
    Zatím sledujeme vyrovnanou hru bez šancí ve druhé třetině. Uvidíme, komu se jako prvnímu povede toto skóre změnit.

26:49
    Pokračovala aktivita domácích. Ke střele se z pravého kruhu dostal jeden z hráčů, ale tomu se nepovedlo trefit horní růžek branky.

26:19
    Alex Galchenyuk vjel rychle do útočné třetiny, kde následně zasekával kotouč. Do branky se mu jej ovšem nepovedlo poslat.

25:21
    Po buly poslal puk na vlastní branku Shea Weber a jen pozorný Rinne musel být proti tomuto nešťastnému pokusu připraven.

24:42
    Montreal stále pod tlakem, ale branka, která by dostala hosty do vedení zatím nepřišla. Zaútočit budou chtít konečně také domácí.

23:37
    Hosté aktivně napadají rozehrávku domácího celku, kterému to dělá velké problémy a nemůže se dostat z vlastní třetiny.

22:45
    Mike Condon mohl litovat svého výpadu za branku, který ale nakonec nedokázal jeden z hostů využít. Ten totiž nezpracoval puk.

22:31
    Následně se vhazovalo před Condonem a domácí nerozehráli úplně ideálně. Puk se jim povedlo poslat jen za branku Rinneho.

22:11
    Po rychlé akci Predators se do šance dostal Paul Gaustad. Zkušený útočník byl před brankou, odkud se mu ale bekhendem branku trefit nepovedlo.

21:26
    Další střelu těsně před brankou tečoval Alex Galchenyuk, kterému se ale nepovedlo skórovat. Pokračuje tlak domácích.

20:51
    Při zajímavé kombinační hře domácího celku se puk dostal na levou stranu, kde ovšem pokazil přihrávku Subban.

20:15
    První přesilovkový průnik se domácím hokejistům nepovedl. Subbanovi se nepovedlo projít přes modrou čáru.

20:01
    Hvězdou uplynulého týdne se stal Jaromír Jágr!

Jaromír Jágr byl zvolen hvězdou uplynulého týdne! (y) :-)

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 22. únor 2016

První třetina končí. Hrál se vyrovnaný hokej a oba celky se prosadily po aktivitě v brankoviště. Skóre otevřel hostující Viktor Arvidsson, kterého ale minutu a sedmnáct sekund před koncem napodobil také Brendan Gallagher.

Střely na branku: 10:10

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Po buly nebezpečně pálil Andrej Markov, ale brankář Pekka Rinne si jeho pokus našel a ukryl jej s chladnou hlavou v lapačce.

19:49
    Ryan Johansen je prvním vyloučeným hráčem utkání. Odpyká si dvouminutový trest za vražení na hrazení.

19:43
    Nejdříve před Rinnem nebezpečně zakončoval jeden z domácích, který ale branku přestřelil. Následně to zkoušel Ryan Johansen, ale ten se neprosadil z blízkosti!

18:58
    Následně se po levé straně před branku prodral Alexej Jemelin, který byl ale hitován, a tak bylo jeho zakončení neúspěšné.
    18:43 Brendan GALLAGHER - 1:1

18:43
    Montreal právě vstřelil branku!
    Po delším obléhání Rinneho branky přichází vyrovnávací branka! Andrej Markov vypálil na branku, finský brankář puk vyrazil, ale na brankovišti se nejlépe zorientoval BRENDAN GALLAGHER, který puk poslal do branky. Asistence: Andrej Markov, Tomáš Plekanec.

18:06
    Další nepovedená přihrávka domácích končí na zakázaném uvolnění. Tomáš Fleischmann následně puk nedokázal dojet.

17:37
    Puk předal z levého kruhu jeden z hostů. Ten následně pálil na branku, ale Condon nebyl překonán podruhé v tomto utkání.

16:41
    Na druhé straně ujel Max Pacioretty, který svým pokusem na přední tyčku nedokázal trefit branku, kterou hájí Pekka Rinne.

16:26
    Mike Condon se musel činit proti nebezpečnému pokusu z pravé strany, který dokázal vyrazit pravým betonem.

16:08
    Nashvillu se nepovedlo zakončit a do útoku se prodírali domácí. Ti ale byli taktéž zastaveni, hned po přejetí modré čáry.

15:02
    Colin Wilson přihrával zpoza branky mezi kruhy, ale jeho nabídka byla ztečována bránícím hráčem Montrealu na poslední chvíli.

14:53
    Ani následné snažení druhé montrealské lajny nekončí ničím jiným, než odpískáním ofsajdového prohřešku. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:28
    Ruský obránce ve službách kanadského celku následně puk vyhodil na zakázané uvolnění, a tak se bude pokračovat vhazováním před Condonem.

13:59
    Zajímavě projel Andrej Markov, který rychlou střelou pálil na branku Pekka Rinneho. Ten ale tento nedůrazný pokus zachytil.

13:40
    Proti nahození z poloviny hřiště si Rinne hodně povyjel, aby jej následně mohl zpracovat pro svého obránce.

13:06
    Hosté rychle projeli do útočné třetiny, ale přihrávka z pravé strany před branku nenašla nikoho z hráčů v bílém.

12:34
    Colin Wilson zaútočil po levé straně, kdy svojí akci zakončoval takovým spíše nahozením na branku Condona. Ten byl proti jeho pokusu připraven,

11:44
    Devanthe Smith-Pelly zachytil kotouč ve střední třetině, ale do útoku se mu projít nepovedlo. Puk jen nahodil za branku.

10:53
    Condon měl nyní štěstí. Střelu od modré čáry sice vyrazil, ale dorážku vůbec neviděl. Puk ale nakonec skončil mimo branku po střele z blízkosti.

10:01
    Bránící hráči Nashvillu následně hru klidní kombinací za svou brankou. Za pár sekund se ovšem budou chtít dostat do útočného pásma.

09:23
    Rinnemu se moc nepovedlo rozehrát a jeho nahození zachytil jeden z domácích u pravého mantinelu. Následně se mu ovšem branku nepovedlo trefit.

08:45
    Mattias Ekholm našel na pravé straně Johansena, který zkoušel přihrávat zpáky na levou stranu. Jeho přihrávka byla ale zachycena.

08:16
    Následné snažení domácích hokejistů ukončeno poté, co Lars Eller vjel do útočné třetiny v momentě, kdy už tam někdo z jeho spoluhráčů byl.

07:42
    Akci Tomáše Fleischmanna po pravé straně zakončoval střelou od modré Subban. Branka Rinneho ovšem ohrožena nebyla.

07:25
    Od modré čáry pálil Roman Josi, ale jeho pokus pohotově lapil Mike Condon. Po jeho zákroku následuje první komerční přestávka.

06:49
    Nashville po následných nepřesnostech vyvezl puk a z levé strany jej poslal na branku. Mike Condon nahození ovšem viděl.

06:10
    Domácí hokejisté jsou nastěhovaní před brankou Rinneho, ale ke střelám se jim ještě nepovedlo dostat se.

05:03
    Po zaváhání hostující defenzívy se do úniku po levé straně dostal Sven Andrighetto, kterému se rychlou střelou nepovedlo překonat brankáře.

04:37
    Montrealu se nyní nedaří prosadit se, či se dostat k puku a zakončit nějak svou akci. Hosté na svého soupeře skvěle vlétli.

03:38
    Nashville se následně prodrali do další šance, ale nikomu se nepovedlo před brankou hostujícího brankáře svou akci nějak zakončit.
    03:16 Viktor ARVIDSSON - 0:1

03:16
    Nashville právě vstřelil branku!
    Jeden z domácích hráčů fauloval a hosté měli výhodu, kterou se jim povedlo nakonec využít. Po střele od modré čáry se na čáře zorientoval nejlépe VIKTOR ARVIDSSON, který puk poslal za záda Mikea Condona! Asistence: James Neal, Colin Wilson.

02:41
    Do vedení ale mohli jít hosté. Mike Fisher najel s pukem až do útočné třetiny, kde jej předal na levou stranu. Tam následně Predátoři stříleli vedle.

01:39
    Ouu, tak to bylo veliké štěstí pro hosty! Po pravé straně se prodral Nathan Beaulieu, který svou akci zakončoval bekhendem. Rinnemu puk propadl, ale nakonec skončil jen těsně vedle tyčky!

00:42
    Domácí bojovali za brankou, ale Gallagher svou přihrávkou nenašel nikoho v červenomodrém, který by mohl zakončovat.

00:05
    Tomáš Plekanec vyhrál úvodní buly pro obránce Subbana, který posunul na Markova. Rodí se tak první útočná akce domácích.

00:01

Krásné ráno. Za pár minut bude vhozena úvodní buly utkání mezi Montrealem a Nashvillem. Uvidíme, kdo bude nakonec úspěšnějším celkem. Začínáme krátce po půl druhé.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Barberio, Beaulieu, Pateryn, Jemelin – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Lessio, Eller, Pacioretty – Byron, De La Rose, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Andrighetto

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Ellis, Ekholm, Granberg, Bitetto – Neal, Johansen, Jarnkrök – Smith, Riberio, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilson – Watson, Gaustad, Salomäki

Rozhodčí: Kimmerly, Leggo – Gibbons, Sericolo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tomáš Plekanec (MTL) – 59 zápasů, 43 bodů (12+31)
    Tomáš Fleischmann (MTL) – 55 zápasů, 19 bodů (9+10)

Poslední vzájemný zápas

22.1.2015, Bridgestone Arena, Nashville
    Nashville Predators 5:1 Montreal Canadiens
    9. Weber (Josi, Jarnkrok), 29. Josi (Weber, Forsberg), 44. Ellis (Wilson, Ribeiro), 49. Jarnkrok (Wilson, Neal), 58. Wilson (Weber) – 53. Galchenyuk (Pacioretty, Subban)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jakcman, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Jarnkrok, Neal – Arvidsson, Sissons, Hodgson – Nyström, Gaustad, Salomäki.

Montreal Canadiens: Tokarski (44. Condon) – Beaulieu, Subban, Jemelin, Petry, Markov, Gilbert – Pacioretty, Desharnais, Weise – Carrm Galchenyuk, Eller – Fleischmann, Plekanec, Byron – Flynn, Mitchell, Gilbert.

Predátoři na tom sice nejsou tak dobře, jako v minulé sezóně, ale i tak jsou na pozicích zajišťující play-off. Aktuálně jsou hokejisté z amerického státu Tennessee na osmé pozici a náskok na dotírající Minnesotu činí jediný bod. O bod více má sice Colorado, ale Predators hráli hned o tři zápasy méně, takže se předpokládá, že Colorado přeskočí jak Predators, tak i Wild. Naposledy Preds prohráli s Los Angeles až v nastaveném čase.

Canadiens zažívají hodně špatnou sezónu, jednu z nejhorších za posledních x let. Banda kolem kapitána Maxa Paciorettyho se musejí už dlouho obejít bez hvězdného brankáře Careyho Price, který nejspíše kanadskému celku chybí. Montreal je na třináctém místě a na příčky zajišťující play-off jim chybí již propastných osm bodů, které se jim nejspíše nepovede stáhnout. Ve vzduchu navíc visí výměna obránce P.K. Subbana, či útočníka Daleho Weise. Naposledy Canadiens srazili Flyers, které zdolali po nájezdech.

NHL se pomalu a jistě blíží ke konci základní části. Zatímco Nashville svede o play-off ještě tuhou bitvu, protože je aktuálně na poslední postupové pozici, Montreal se bude po dlouhé době muset spokojit s koncem po základní části. Pokud tedy vážně nezabere. Nyní na postupovou příčku ztrácí již osm bodů. Zajímavé utkání začíná od půl druhé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

David Panuška

Branky a nahrávky: 19. Gallagher (Markov, Plekanec) – 4. Arvidsson (Neal, Wilson), rozh. náj. Smith