Olomouc – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Č. Budějovice – Letňany 6:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Chomutov 4:3 (po pr.) | K. Vary – Vsetín 6:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 2:6 (kon.)
Vítkovice – Slavia 2:9 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 13:2 (kon.)
HC Litvínov – Havířov 7:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Jihlava – Poruba 3:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (3:1, 0:0, 0:0)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 26.02.2016, 18:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

59:52
    Už se to pere, to se ve starším dorostu také moc často nevidí. Michal Dang, kapitán hostí, vyzval na souboj domácího a připisuje si maličkou náplast na porážku v dnešním zápase, protože pěstní souboj nad svým soupeřem vyhrál. Dostává za to ale 5 minut a do konce utkání. Dvouminutové tresty za hrubost dále zapisují domácí Slavomír Kadleček a Milan Strnad, za hosty pak David Malát.

Na vyloučení: 10-13.
    Vyšší tresty: 2-1.

56:59
    Dlouho to však nebylo, protože Milan Strnad je také vyloučen za nafilmovaný pád, stejně jako Přemysl Bijota před několika minutami na druhé straně.

Na vyloučení: 8-12.
    Vyšší tresty: 2-0.

56:23
    Vylučovat se bude i nadále. Přemysl Krupa si jde odsedět dvě minuty za napadení, rozhodčí nyní posílá hráče ven skutečně za vše. Nevím, zda to není moc úzkostlivé.

Na vyloučení: 7-12.

55:02
    Vylučuje se i nadále. Josef Berka (JIH) dostává také osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Dohromady je dnes uděleno již 56 trestných minut.

Na vyloučení: 7-11.

54:42
    Lukáš Mareš dostává dvě minuty za napadení a k tomu "desítku" za nesportovní chování. Může tak rovnou zamířit do kabin. Menší trest za něj odpyká jeho spoluhráč Jiří Slabý.

Vyšší tresty: 1-0.

52:21
    V poslední době chodí na trestnou lavici jen hráči hostí. Stejně jako tentokrát. Ondřej Žídek dostává dvě minuty za faul kolenem.

Na vyloučení: 6-11.

46:56
    Dukla si vyzkouší další přesilovou hru po tom, co Martin Prokeš krosčelovak soupeře.

Na vyloučení: 6-10.

41:17
    Ale pouze na 14 vteřin, protože dvě minuty za nafilmovaný pád dostává Přemysl Bijota. Zajímavé to vyloučení, to bezesporu, těchto trestů toliko viděti není.

Na vyloučení: 6-9.

39:03
    V závěru se síly na ledě srovnají a poté začne zhruba minutová přesilovka Dukly. David Malát si totiž jede odsedět příliš mnoho hráčů, tedy pochybení střídačky hostí.

Na vyloučení: 6-8.

37:49
    Domácí ekipa se nyní bude bránit, protože Vladimír Oščádal se ve vlastním pásmu dopustil hákování.

Na vyloučení: 6:7.

34:17
    Další přesilová hra pro Duklu dává domácím možnost zvýšit vedení o více než tři branky. Na trestnou lavici jde Matyáš Holub – sekání.

Na vyloučení: 5-7

30:52
    Síly na ledě se srovnají a poté začne přesilová hra Dukly. Dominik Krása totiž musí na dvě minuty ven za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 5-6.

29:55
    Další trest pro domácí ho hráče, navíc těsně před polovinou zápasu. Lukáš Jindra (JIH) musí jít chtě nechtě ven na dvě minuty za vražení na hrazení.

Na vyloučení: 5-5.

27:37
    Josef Berka si další střelecký pokus nepřipíše, v lepším případě další dvě minuty. Jde totiž za katr kvůli napadení.

Na vyloučení: 4-5.

21:06
    Ondřej Žídek je vyloučen na dvě minuty za hákování a už jede na trestnou lavici, kde věří, že odbude celé dvě minuty.

Na vyloučení: 3-5.

16:31
    Dalším vyloučeným hráčem Poruby je Jan Bernát, neboť zahrál vysokou hoí.

Na vyloučení: 3-4.

16:19
    Porubští budou moct se zápasem něco udělat, dostávají výhodu dvouminutové přesilové hry za Huňáčkovo hákování.

Na vyloučení: 3-3.

13:15
    Přesilová hra také pro hosty. Na dvě minuty je vyloučen je za hákování vyloučen Lukáš Jindra. Jméno a trest doplním za malý okamžik.

Na vyloučení: 2-3.

09:34
    Právě Vála byl při dorážení kotouče velmi průbojný, což se samozřejmě nelíbilo soupeři. Za brankou tak vznikla menší potyčka. Hostující David Malát dostává dvě minuty za hrubost, stejně jako domácí Matěj Vála.

Na vyloučení: 1-3.

08:06
    Minutu a 48 vteřin bude mít Dukla možnost hrát přesilovku pět na tři, jelikož Ondřej Žídek zbytečně zahákoval na levém kruhu soupeře.

Na vyloučení: 0-2.

07:54
    První přesilová hra je na světě. Michal Dang (POM) jde ven za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 0-1.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Heinrich (Huňáček), 13. Jindra (Adam, Strnad), 16. Strnad (Mareš, Jindra) – 16. Skokan (Žídek, Dang)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Chaloupek) – Huňáček, Vála, Vrátný, Mareš, Stark, Krtek – Oščádal, Heinrich, Kadleček – Jindra, Adam, Strnad – Berka, J. Slabý, Hrbatý. Trenér: Štěpán Moravec
    HC RT TORAX Poruba: Bayer (Škoda) – Skokan, Bijota, Dobeš, Prepsl, Prokeš, Timura, Krása – Dang, Malát, Žídek – Krupa, Stach, Bernát – Klíma, Holub, Plachý – Irgl. Trenér: Jan Tancer

Rozhodčí: Vrba – Čuňočka, Lainka