Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:5 (kon.) | Anaheim – Montreal 3:2 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 03.03.2016, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Na Světovém poháru se ukáže také obránce Toronta Morgan Rielly.

1. T.J. Oshie (WSH) 0+3
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 0+2
    3. Taylor Chorney (WSH) 1+0 (03:50:24)

Domácí tým díky rychlým gólům v první třetině se dostal do vedení, o to ale ve třetí části přišel. Rozhodující branka přišla v přesilové hře, kdy od modré přestřelil vše Niskanen. Capitals vyhrávají 3:2.

Československá stopa v utkání:
    Martin Marinčin (TOR) 0+0,2 střely, čas na ledě 21:33

59:54
    Nazem Kadri neuspěl ve velké šanci, domácí už to zvládnou.

59:46
    Zakázané uvolnění proti Capitals.

59:23
    Pravděpodobně jedna z posledních střel Toronta, Morgan Rielly našel pouze výstroj brankáře domácích.

59:00
    Domácí se velmi dobře brání, hosté to budou mít a mají hodně těžké. Probíhá poslední minuta hry.

58:32
    Leo Komarov se pokoušel tečovat puk před brankou, což se mu povedlo, ale na brankáře recept nenašel.

57:52
    Hosté to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.

57:07
    Toronto se dostalo při přechodu do útočného pásma do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty ve třetí třetině.

56:57
    Daniel Winnik střelou zápěstím nepřekonal brankáře Toronta.

56:44
    Alexandr Ovečkin autorem další střely domácích. Capitals jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem.

56:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí stále drží jednobrankový náskok.

55:29
    Brooks Orpik blokuje další střelecký pokus Toronta. Domácí brankář takřka zasahovat nemusí.

54:58
    Jake Gardiner se ke střele propracoval, ale neměla nárok na úspěch, neboť ji zblokoval Jay Beagle.

54:30
    Colin Greening, autor jedné z branek Toronta, byl nyní v zakončení tísněn, střela nebyla přesná.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Chorney (Oshie, Kuzněcov), 19. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 50. Niskanen (Bäckström, Oshie) – 22. Sošnikov (Kadri, Hunwick), 49. Greening (Holland, Carrick)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik, Weber, Chorney – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Winnik, Richards, Beagle
    Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Rielly, Hunwick, Corrado, Gardiner, Carrcik, Marinčin – Komarov, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Grabner – Kapanen, Holland, Boyes – Laich, Smith, Greening

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Gawryletz, Shewchyk

Diváci: 18 506