Washington – Toronto 3:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:5 (kon.) | Anaheim – Montreal 3:2 (1:0 po s.n.)
Washington Capitals
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 03.03.2016, 01:00 • Verizon Center, Washington • NHL
    Na Světovém poháru se ukáže také obránce Toronta Morgan Rielly.

1. T.J. Oshie (WSH) 0+3
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 0+2
    3. Taylor Chorney (WSH) 1+0 (03:50:24)

Domácí tým díky rychlým gólům v první třetině se dostal do vedení, o to ale ve třetí části přišel. Rozhodující branka přišla v přesilové hře, kdy od modré přestřelil vše Niskanen. Capitals vyhrávají 3:2.

Československá stopa v utkání:
    Martin Marinčin (TOR) 0+0,2 střely, čas na ledě 21:33

59:54
    Nazem Kadri neuspěl ve velké šanci, domácí už to zvládnou.

59:46
    Zakázané uvolnění proti Capitals.

59:23
    Pravděpodobně jedna z posledních střel Toronta, Morgan Rielly našel pouze výstroj brankáře domácích.

59:00
    Domácí se velmi dobře brání, hosté to budou mít a mají hodně těžké. Probíhá poslední minuta hry.

58:32
    Leo Komarov se pokoušel tečovat puk před brankou, což se mu povedlo, ale na brankáře recept nenašel.

57:52
    Hosté to zkouší v šesti, hrají bez brankáře.

57:07
    Toronto se dostalo při přechodu do útočného pásma do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty ve třetí třetině.

56:57
    Daniel Winnik střelou zápěstím nepřekonal brankáře Toronta.

56:44
    Alexandr Ovečkin autorem další střely domácích. Capitals jsou v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem.

56:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí stále drží jednobrankový náskok.

55:29
    Brooks Orpik blokuje další střelecký pokus Toronta. Domácí brankář takřka zasahovat nemusí.

54:58
    Jake Gardiner se ke střele propracoval, ale neměla nárok na úspěch, neboť ji zblokoval Jay Beagle.

54:30
    Colin Greening, autor jedné z branek Toronta, byl nyní v zakončení tísněn, střela nebyla přesná.

53:55
    Mike Weber velmi dobře zablokoval střelu, kterou vyslal Ben Smith.

53:32
    Justin Williams střelou zápěstím mířil do horní části branky, ale tam byla výstroj brankáře. Následně neuspěl ani Mike Weber. Hostující brankář podává dobrý výkon.

52:23
    Karl Alzner si na brankáře Toronta nepřišel, ten si připisuje dobrý zákrok.

52:14
    A mohlo být pravděpodobně rozhodnuto, ale není, protože Oshie trefil štangli!

51:29
    Mike Weber rychlou střelou z otočky zkoušel překvapit brankáře soupeře, ale nepodařilo se mu to. Bernier byl pozorný.

50:37
    Následuje komerční přestávka, dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:55
    Domácí tým je nyní aktivnější, další střelu Capitals vyslal na branku Marcus Johansson. Jeho střela zápěstím se neujala.
    49:31 Matt NISKANEN - 3:2

49:31
    Washington právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilová hra, domácí jdou znovu do vedení.MATT NISKANEN se prosazuje parádní střelou od modré čáry. Hostující brankář neměl šanci zareagovat. Washington jde do vedení. Asistence: Nickas Bäckström, T.J. Oshie.

49:20
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Sošnikov – 2 min.).

48:55
    S odpovědí mohl rychle přispěchat Alexandr Ovečkin, jeho střela ale končí ve výstroji brankáře Maple Leafs.
    48:16 Colin GREENING - 2:2

48:16
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno. Peter Holland našel dobrou přihrávkou COLINA GREENINGA, jehož rána končí v brance a Toronto se dočkalo vyrovnání. Druhá branka v letošní sezóně pro Greeninga.Asistence: Peter Holland, Connor Carrick.

47:20
    Nyní je Washington v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nedostal.

46:37
    Domácí tým hraje zodpovědně z obrany, nikam se nežene. Spoléhá se zejména na to, že neinkasuje.

45:49
    Střelecky je aktivnější Toronto, v tomto ohledu vede 25:12. Ale i dvanáct střel stačilo domácím k tomu, aby se dostali do vedení, které velmi dobře hájí.

44:33
    Hostující brankář nechtěl puk rozehrávat, a tak raději kotouč přidržel lapačkou, hra je přerušena.

44:11
    Nazem Kadri to zkoušel bekhendem, jeho pokus byl ale tečovaný Bäckströmem mimo branku, gólman tak zasahovat nemusel.

44:00
    Ve třetí třetině sledujeme zajímavý hokej, který má náboj a čeká nás ještě napínavá část utkání.

43:22
    Michael Grabner střelou příklepem nedokázal prostřelit domácího brankáře, který si následně poradil i se střelou Zacha Hymana.

42:29
    Hostující Kadri tečoval kotouč vysokou holí a puk se dostal do branky. Rozhodčí pochopitelně tento moment nemohli posoudit jinak než hra vysokou holí, a proto gól platit nemůže.

42:19
    Grubauer si připisuje dobrý zákrok proti ráně Petera Hollanda, který se prezentoval střelou zápěstím.

42:02
    Znovu hit, jehož součástí byl Marinčin, tentokrát byl jeho sokem Jevgenij Kuzněcov.

42:00
    Capitals svou přesilovou hru využít nedokázali, a tak jsou hosté z Toronta v plném počtu.

41:28
    Justin Williams se dostal v přesilovce ke střele, kterou ovšem zblokoval dobrým zákrokem Leo Komarov.

41:13
    Matt Niskanen se střetl s Martinem Marinčinem, oba hráči jsou v pořádku a ve hře pokračují dál.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hosté, kteří okamžitě posílají puk za branku domácích. Ti se nemohou usadit v útočném pásmu.

40:01

Ve druhé třetině dokázali hráči Toronta snížit, a tak stav po čtyřiceti minutách je 2:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Kadri – 2 min., krosček).

39:50
    Už se nic nestane.

39:29
    T.J. Oshie a jeho rána zápěstím. Hostující brankář je připravený a pohotovým zákrokem kryje střelecký pokus zkušeného domácího hráče.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

38:42
    Podobně si vedl také Frank Corrado, neboť ani on nedokázal uspět v dobré střelecké pozici.

38:23
    Ben Smith ani tentokrát nepřekonal domácího brankáře, díky kterému tak platí stav 2:1.

38:02
    K vidění je mnoho osobních soubojů, které se odehrávají zejména ve středním pásmu. Třetina se dohrává bez velkých gólových šancí.

37:10
    Grubauer kryje další šanci hostujícího celku, buly v útočném pásmu Toronta.

37:03
    Na druhé straně William Nylander střelou zápěstím nedokázal výrazněji ohrozit gólmana domácích.

36:21
    Washington se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

35:30
    Capitals mají puk za svou brankou a pomalu rozjíždí další akci. Mnoho šancí k vidění není.

34:38
    Druhá třetina se blíží do své finální části a vstupují do ní lépe domácí, protože Karl Alzner vystřelil na braku a Bernier měl co dělat, aby puk udržel před brankovou čárou.

33:44
    Kasperi Kapanen střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Capitals. Následně neuspěl ani Matt Hunwick o malý moment později.

33:07
    Brankář Capitals musel ukázat své kvality, protože se na něj řítil Jake Gardiner.

32:07
    Autor první branky Toronta, Sošnikov, se dostal do další střelecké pozice, tentokrát však puk za brankovou čáru nedostal.

31:30
    Maple Leafs mají kotouč za svou brankou a rozvážně rozehrávají další akci.

31:21
    Na druhé straně také musel zasahovat hostující brankář, neboť Brooks Orpik. Střelecky aktivnější je Toronto, v tomto ohledu vede 15:10.

30:57
    Grubauer musel být i nyní pozorný, jeho připravenost vyzkoušel Ben Smith dobrou střelou ze střední vzdálenosti.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí tým vede o jednu branku.

29:12
    Po delší době vidíme střelu na branku, Martin Marinčin střelou zápěstím nepřekonal domácího brankáře.

27:53
    Do brejku se dostal Jason Chimera, s jehož střelou si hostující brankář poradil. Domácí hráč byl tísněn obránci, takže neměl dostatek prostoru pro zakončení.

27:47
    Philipp Grubauer si připisuje dobrý zákrok proti Jaku Gardinerovi. Sledujeme poměrně vyrovnaný hokej.

26:23
    Mike Weber i Justin Williams dokázali zblokovat střely Toronta od modré. Domácímu brankáři pomáhají hodně i hráči před ním, neboť blokují mnoho střel.

25:55
    Mike Weber se dostal do výhodné střelecké pozice, rozhodl se pro zakončení, jeho pokus zneškodnil dobrým obranným zákrokem Frank Corrado.

25:48
    T. J. Oshie střelou zápěstím hostujícího brankáře překonat nedokázal.

25:45

24:58
    Orlov se prezentoval střelou od modré čáry, kterou našel Jonathan Bernier ve své výstroji.

24:23
    Jevgenij Kuzněcov se dostal do dobré střelecké pozice, ale do jeho rány se položil Martin Marinčin.

23:45
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Niskanen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Sošnikov – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).

23:42

23:39
    Nylander znovu v dobré příležitosti nedokázal překonat brankáře Washingtonu.

22:49
    Nazem Kadri se proháčkoval až do zakončení, jeho střelu zápěstím ukryl Phillip Grubeauer ve své výstroji.

21:52
    V přesilové hře se hostující William Nylander dostal do střelecké pozice, jeho ránu zblokoval Karl Alzner.

21:44
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Chimera – 2 min., hákování).
    21:37 Nikita SOŠNIKOV - 2:1

21:37
    Hostující celek přečkal oslabení a následně při hře pět na pět se prosazují. Nazem Kadri našel volného NIKITU SOŠNIKOVA, který přesnou střelou snižuje na rozdíl jediné branky.

20:57

20:56
    Matt Niskanen se dokázal uvolnit pro střelu a Ben Smith si připisuje dobrý zákrok, když se do střely obětavě položil.

20:01
    Úvodní buly vyhrávají domácí hokejisté, kteří pokračují v přesilové hře. Bäckströmova střela nebyla přesná.

20:01

Po první třetině vedou domácí o dvě branky. Nejprve se prosadil Taylor Chorney a půlminuty po něm Alexandr Ovečkin. Střelecky jsou aktivnější hosté, ti vedou v tomto směru 8:6.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Ovečkin v přesilovce neproměnil dobrou šanci.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:57
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Corrado – 2 min., podražení).
    18:43 Alexandr OVEČKIN - 2:0

18:43
    Nicklas Bäckström skvělým pasem našel ALEXANDRA OVEČKINA, jehož střela končí v brance a domácí vedou o dvě branky. Asistence: Nicklas Bäckström, T.J. Oshie.
    18:15 Tyler CHORNEY - 1:0

18:15
    Po nádherné střele dává TYLER CHORNEY svou první branku v letošní sezóně, prosazuje se po 64 zápasech, v nichž neskóroval. Dobrou práci odvedl přihrávající TJ Oshie a zakončují hráč pálil přesně pod horní tyč. Asistence: T.J. Oshie, Jevgenij Kuzněcov,

17:50
    Bekhendovou střelou se prezentoval Colin Greening. Myslel to dobře, ale úspěšný nebyl.

17:32
    Zach Hyman byl ve středním pásmu tvrdě sestřelil Mike Weberem. Oba hráči pokračují dál ve hře.

17:09

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:39
    Morgan Rielly střelou příklepem nedokázal uspět. Podobně si vedl o malý moment později i Nazem Kadri.

15:43
    William Nylander se dostal ke střele, ale jeho pokus zblokoval dobrým defenzivním zákrokem Matt Niskanen.

15:09
    Pro hostující tým se jedná o třetí přesilovku v tomto zápase. V těch předchozích se Toronto dostalo k jedné střele.

15:09
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Oshie – 2 min., krosček).

15:00
    Dostáváme se do finální části první třetiny, gólmani čelili celkem devíti střelám. Toronto vystřelilo pětkrát, domácí mají o jeden pokus méně.

14:32
    Jeay Beagle dokázal tečovat puk před brankou Berniera, který si i s touto situací dokázal poradit. Bezbrankový stav stále trvá.

14:12

13:21
    Capitals vyhazují v oslabení přes všechny čáry, a tak Toronto musí od své branky zakládat další akci.

12:57
    Peter Holland střelou z mezikruží trefil horní tyčku domácí branky. Tak nyní nebylo k úvodnímu gólu vůbec daleko, ale Holland mířil příliš přesně.

12:24
    Domácí hokejisté si připsali dva dobré obranné zákroky. Nejprve Matt Niskanen zblokval střelu Kadriho, poté Alzner nenechal vystřelit Boyese.

12:12
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Baegle – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:12
    Optickou převahu mají domácí hokejisté, kterým se ale nedaří svou převahu přetavit v úvodní branku zápasu.

10:41
    André Burakovsky se aktivní hrou prosadil v útočném pásmu a dostal se k zakončení. To ale postrádalo přesnost a důraznější střelu.

10:00
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny. V zápase Washington – Toronto stále čekáme na první branku.

08:23
    A sám Hyman se dostal do zakončení, to ale nebylo vůbec přesné. Sledujeme rychlý hokej plný zajímavých momentů z obou stran.

08:15
    Karl Anzner se dostal k poskakujícímu kotouči a pokusil se o rychlou střelu. Do té vložil svou hůl Zach Hyman.

07:56
    Následuje komerční přestávka.

07:05
    Domácí Mike Weber se z ničeho nic zjevil před brankou Berniera, který celou situaci uklidňuje jistým zákrokem.

06:57
    André Burakovsky se dostal do zajímavé střelecké pozice, výborný obranný zákrok předvedl Peter Holland, který puk ztečoval mimo branku.

05:45
    Už při hře pět na pět se do zakončení natlačil hostující Nazem Kadri. Střela zápěstím udělala domácímu brankáři značné problémy. Ten si ale dokázal s pomocí obránců poradit.

05:18

05:08
    V přesilovce to zkoušel Martin Marinčin. Nebyl to špatný pokus, ale se střelou příklepem si poradil brankář Grubauer.

04:20
    V přesilovce si puk na hokejce srovnal Brooks Laich. Jeho rána možná ještě byla tečovaná, na každý pád se jednalo o nepřesný pokus. Brankář Capitals zasahovat nemusel.

03:59
    V oslabení se ke střele dostal po dobré individuální akci Jay Beagle. Ujel po křídle a vystřelil bekhendovou stranou hole. Hostující brankář si s tímto pokusem dokázal poradit.

03:18
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Orpik – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:58
    Na druhé straně zahrozil Ben Smith, ani on však nenašel recept na maskovaného muže v brankovišti.

02:43
    Aktvtiita domácího týmu pokračuje dál. Do zakončení se dostal Jay Beagle, jehož střelecký pokus byl poněkud nepřesný.

01:27
    Jevgenij Kuzněcov střelou zápěstím pořádně vystrašil brankáře Jonathana Berniera. Ten si s jeho pokusem dokázal poradit. Ale snadné to rozhodně nebylo.

01:15
    Domácí Justin Williams si vybruslil do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Dobrá práce domácího hráče, zakončení o něco horší.

00:06
    Hned po šesti vteřinách vidíme střelu na branku. Jejím autorem je hostující Leo Komarov, který se právě zmocnil puku po úvodním vhazování. Grubauer byl pozorný a kotouč přidržel.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:01
    Úvodní vhazování vyhrávají hokejisté Washingtonu, ale k puku se dostávají hostující hráči, kteří domácí přetlačili ve středním pásmu.

00:01

Zápas začne o něco později.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik, Weber, Schmidt – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Galijev, Richards, Beagle

Toronto Maple Leafs: Bernier (Sparks) – Rielly, Hunwick, Corrado, Gardiner, Carrcik, Marinčin – Komarov, Kadri, Sošnikov – Hyman, Nylander, Grabner – Kapanen, Holland, Boyes – Laich, Smith, Greening.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Torontský Morgan Reilly patří mezi mladíky, kteří budou reprezentovat Severní Ameriku na Světovém poháru.

V brance domácího celku by mohl nastoupit Philipp Grubauer, neboť Holtby v minulém zápasech předvedl 28 zákroků a podílel se na výhře 3:2 nad Pittsburghu. Capitals mají problém, v 15 z posledních 18 utkání inkasovali branku jako první.

Nejnovější posila Toronto má bohaté, přebohaté zkušenosti s dresem soupeře. U Capitals působil dlouhých dvanáct sezón. Za svůj nový tým nastoupil již v pondělí. "Nebylo to pro mě snadné, byly to zvláštní pocity. A dnes? Jsem součástí týmu Toronta a udělám maximum pro týmový úspěch," nechala se slyšet nováček v dresu Maple Leafs.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Toronto Maple Leafs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Chorney (Oshie, Kuzněcov), 19. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 50. Niskanen (Bäckström, Oshie) – 22. Sošnikov (Kadri, Hunwick), 49. Greening (Holland, Carrick)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Alzner, Orlov, Orpik, Weber, Chorney – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Winnik, Richards, Beagle

Rozhodčí: Watson, L'Ecuyer – Gawryletz, Shewchyk

Diváci: 18 506