Novosibirsk – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Ufa – Omsk 3:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
1:5 (0:1, 1:3, 0:1) Stav série: 1:2
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 12.03.2016, 12:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

Hostující celek se ujímá vedení v sérii 2:1 na zápasy. Klobouk dolů před domácími fanoušky a hráči. Za rozhodnutého stavu byla v aréně úžasný atmosféra a hráči Sibiru nevypustili ani jediný souboj. (15:00:44)

Československá stopa v zápase:

Andrej Meszároš (SIB) 0+0
    Tomáš Vincour (SIB) 0+0
    Jan Kovář (MET) 2+1
    Tomáš Filippi (MET) 0+0
    Alexander Salák (SIB) 5 obdrž. gólů

Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

59:34
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

59:10
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:48
    Bespalov si poradil s jedovatou střelou Mozjakina.

58:28
    Do poslední vteřiny se domácí snaží, nevypustí ani jediný souboj.

57:44
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry tohoto zápasu. Nyní sledujeme hokej, který se přelévá ze strany na stranu.

56:32
    Ránu od modré vyslal Ridderwall, puk končí na výstroji hostujícího brankáře, který si s tímto pokusem celkem snadno poradil.

56:01
    Zápas se dostává do své finální fáze. O vítězi je rozhodnuto, ale i tak si domácí fanoušci tento mač užívají.

55:15
    Po závaru před brankou Košečkina dorážel Kosov a řádně inkasoval několik drobných úderů od obránců hostujícího týmu.

55:00
    Toto zakázané uvolnění nebude, Gimajev kotouč dokázal dobruslit.

54:16
    Střelecky jsou aktivnější hosté, v tomto ohledu vedou 28:21. Podle výsledku to vypadá na daleko větší převahu.

53:00
    Další minuta je třetí třetiny je pryč, domácím se nedá upřít bojovnost a statečný výkon, ale dnes to na výhru stačit evidentně nebude. Zároveň je to první zápas v sérii, který jeden či druhý tým vyhraje větším než dvoubrankovým rozdílem. Předchozí dva duely skončily 3:1 a z této výhry se nejprve radoval Sibir, pak Metallurg.

52:00
    Podpora fanoušků je fantastická.

51:12
    Metallurg dlouhým pasem na útočnou modrou uvolnil Semina, který ovšem v zakončení selhal.

50:40
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky třetí třetiny. Hosté vedou o čtyři branky a zbytek zápasu si pravděpodobně už pohlídají.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Ignatovič (Ridderwald) – 14. Antipin (Kovář), 21. Kovář, 34. Kovář (Lee, Mozjakin), 35. Potěchin (Kajgorodov, Kosov), 46. Mozjakin (Zaripov, Kovář)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Meszároš, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev, Mišarin, Beljakov, Menšikov, Naumov – Žafjarov, Gubin, Kopejkin – Ridderwall, Ullström, Vincour – Šumakov, Sannikov, Šulanov -Bobrov, Okulov, Vorošilo
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Lee, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov, Osipov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Semin, Filippi – Kajgorodov, Kosov, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov

Rozhodčí: :Gofman, Ansons – Shelyanin, Sivov

Diváci: 7 400