Novosibirsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 2:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:4 (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:3
Metallurg Magnitogorsk
Pondělí 14.03.2016, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

Prodloužení bylo nakonec hodně krátké. Hosté najeli do útočné třetiny, ačkoliv špatně střídali a z hole Sergeje Mozjakina se dostali do vedení 3:1 v této sérii.

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne. (17:19:20)

Ještě hráči s rozhodčím diskutují, ale ten své stanovisko nejspíše nezmění. Nejvíce se angažoval český brankář Alexandr Salák, který je opravdu rozhněván.
    60:51 Sergej MOZJAKIN - 3:4

60:51
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé, Metallurg dává branku a rozhoduje o třetím bodu do této série! Většina hráčů Novosibirsku ale protestuje, protože hosté hráli nejspíše v šesti. Následně se do útoku prodral SERGEJ MOZJAKIN, který si najel z levé strany mezi kruhy, odkud střelou pod víko rozhodl! Bez asistence.

60:15
    Sergej Mozjakin objel branku a posílal puk před ní. Tam se ale nikomu z hráčů nepovedlo svou akci zakončit brankou.

60:01

Končí nám třetí třetina a my uvidíme první prodloužení v této sérii. Na začátku třetí části vyrovnal svou brankou stav utkání Sergej Gimajev. Domácí fanoušky ale následně rozhněval Wojtek Wolski, který vystřelil vedení svému celku osm minut před koncem. Na třetí bod si ale hosté musejí počkat, protože pětadvacet sekund před koncem vyrovnal na 3:3 Calle Ridderwall!

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

59:35 Calle RIDDERWALL - 3:3

59:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, neskutečné! Už to vypadalo, že se domácím nepovede vyrovnat. Na to se nemohl koukat CALLE RIDDERWALL, který proklouzl do útočné třetiny a střelou z levého kruhu do pravé šibenice posílá utkání do prodloužení! Bez asistence.

59:16
    Maxim Šalunov si s pukem najel mezi kruhy, ale svou technickou střelou nedokázal překonat brankáře. Puk byl nazvednut nad branku.

58:27
    Salák opouští svou klec a domácí hrají powerplay! Hosté tak mají jedinečnou šanci přidat třetí bod v této sérii!

57:42
    Skvělé tempo vidíme na konci tohoto utkání. V mezikruží se k puku dostal Oleg Gubin, kterému se ale jeho střelou zápěstím nepovedlo překonat Košečkina!

57:29
    Rozhodnutí dnešního utkání mohl zaznamenat Tomáš Filippi, ale ten svým únikem po levé straně nedokázal překonat jeho českého parťáka!

56:41
    Akce Sibiru byla zakončena přihrávkou na pravý kruh, odkud pálil jeden z hráčů. Tomu se ale nepovedlo svou střelou překonat pozorného brankáře.

56:28
    Domácím se následně nepovedlo udržet puk na svých hokejkách. Hosté tak kotouč poslali obloukem za branku brankáře domácích.

David Panuška

Branky a nahrávky: 37. Gubin (Šumakov), 45. Gimajev (Gubin), 60. Ridderwall – 12. Zaripov (Kovář, Mozjakin), 26. Filippi (Sjomin, Potěchin), 52. Wolski (Filippi, Bereglazov), 61. Mozjakin

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Verešagin, Menšikov, Naumov, Mišarin, Beljakov, Meszároš, Ignatovič, Gimajev – Ridderwall, Ullström, Vincour – Bobrov, Vorošilo, Fefelov – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Žafjarov, Gubin, Kopejkin
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Antipin, Birjukov, Bereglazov, Lee, Tereščenko, Chabarov, Osipov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Wolski, Sjomin, Filippi – Kajgorodov, Kosov, Potěchin – Kaletnik, Železkov, Timkin – Platonov

Rozhodčí: Gofman, Ansons – Sivov, Šeljanin

Diváci: 7 400